Reklama

Reklama

Hitlerova kariéra

  • Česko Adolf Hitler - Vzestup a pád vůdce zla (více)
všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Portrét muže, který před 70 lety rozpoutal II. světovou válku.  Když byl tento film poprvé promítán, vyvolal řadu protichůdných názorů. Smyslem tohoto filmu není popisovat dějiny Třetí říše. Pojednává o vztahu Adolfa Hitlera k německému národu, o okolnostech, které Hitlera formovaly a umožnily mu vzestup - i o jeho přívržencích. Kolik lidí jej vlastně podporovalo? K činům, které neměly obdoby, bral Hitler odvahu z pocitu shody s vlastním národem. Proč zakrývat, že většina Němců dávala Hitlerovi za pravdu a že se s ním ztotožňovala? Film chce ukázat, jakými prostředky se toto soužití realizovalo a kolik zaslepenosti v něm bylo obsaženo. Cena, kterou si to vyžádalo, je všeobecně známa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

Richie24 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem trošku víc, ale můj dojem je ovlivněn tím, že mi film za dvě a půl hodiny délky nenabídl snad vůbec nic, co bych už nevěděl. Přesto - jeho vypovídající hodnota, stavba pouze na autentických záběrech a dokumentech, spousta původních projevů a opravdová "skutečnost" příběhu, jej ve světle mnohých dalších rekonstruovaných dokumentů řadí mezi ty nejlepší. 4 ****. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Hodnota tohto dokumentu nespočíva ani tak v obsahu, na to ide pramálo do hĺbky, ako skôr v tom množstve zozbieraného obrazového materiálu. Nedozvedel som sa nič nové, pričasto si uvedomil, že mať menšiu sumu vedomostí tak sa na mnohých miestach stratím, ale tie obrazy v dĺžke 2 a 1/2 hodiny ma dostali. Skutočne mrazivý výlet do ešte stále nedávnej minulosti. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší dokument o Hitlerovi, který kdy byl natočen. Hitler je zde hodnocen nikoliv pouze zaběhnutou šablonou coby tyran, ale také jako člověk, který to Německo měl skutečně rád a věřil, že to, co dělá, dělá pro něj. Je pochopitelně popsán i jako sebestředný despota a psychicky nevyrovnaný člověk, ale tenhle popis není primární. Další věcí, která mohla vzbudit kontroverzi, je přístup tehdejších Němců. Po válce vládla představa, a namlouvali si jí i sami Němci, že Hitler rozséval a navodil takovou atmosféru strachu, že se lidé se báli cokoliv podniknout k jeho svržení i přesto, že většina Němců byla protinacisticky naladěna. Dokument říká, že to není pravda a celkem důvěryhodně to ukazuje. Dalším velikým plusem jsou nepoužité záběry ať už z Hitlerových "spanilých jízd", projevů nebo soukromí. Němci předvedli skvěou sebereflxi, ke které jsme se my, 22. let po pádu železné opony, ještě neodhodlali. 100% ()

frashmaker 

všechny recenze uživatele

Srovnám li s dokumentem "Obyčejný fašismus" tak tohle je o třídu níž. Pro znalce druhé světové války tam zas tolik co by nevěděli nebylo a pro ty co nevědí nic to nebylo seřazeno tak pěkně, aby se to dalo nějakou lehkou cestou vstřebat. Jediné co jsem si uvědomil po tomto shlédnutí je, že mne děsí jak byl Hitler na většině záběrů sympatický. "Takovej podivínskej strejda se sympatickým úsměvem". Těžké si toto uvědomit u jednoho z nejhorších obyvatel historie lidstva. Jako ztrátu času bych tentodokument ovšem rozhodně nepovažoal. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Vidět Hitlera jako vynikajícího řečníka znamená povýšit psychotizujícího vulgárního šovinistického populistu na víc, než co kdy byl. Na druhou stranu redukovat tento hrůzný zločinecký zjev na uzlíček neschopných nervů by bylo ještě větší zpozdilostí. Soubor unikátních projevů, záběry do Hitlerovy tváře, které se soustřeďují zejména do první, formativní éry nacistického režimu, naznačují jak Hitlerovy nepopiratelné přednosti, tak nekrofilizující znaky, které předvídají neblahý konec jeho šíleného pokusu. Základní znalost fakt a souvislostí Hitlerova režimu musí být součástí vzdělanostní výbavy každého muže i ženy mladších generací. Revitalizace kulturních mrtvol tohoto druhu může totiž být za určitých okolností až nevídaně snadná. A šokujícně lehká. Dokumentární filmy, zaožené a dobovém materiálu, jsou v tomto případě jedním z nejvděčnějších zdrojů. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama