Reklama

Reklama

Hitlerova kariéra

  • Česko Adolf Hitler - Vzestup a pád vůdce zla (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Portrét muže, který před 70 lety rozpoutal II. světovou válku.  Když byl tento film poprvé promítán, vyvolal řadu protichůdných názorů. Smyslem tohoto filmu není popisovat dějiny Třetí říše. Pojednává o vztahu Adolfa Hitlera k německému národu, o okolnostech, které Hitlera formovaly a umožnily mu vzestup - i o jeho přívržencích. Kolik lidí jej vlastně podporovalo? K činům, které neměly obdoby, bral Hitler odvahu z pocitu shody s vlastním národem. Proč zakrývat, že většina Němců dávala Hitlerovi za pravdu a že se s ním ztotožňovala? Film chce ukázat, jakými prostředky se toto soužití realizovalo a kolik zaslepenosti v něm bylo obsaženo. Cena, kterou si to vyžádalo, je všeobecně známa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

sportovec 

všechny recenze uživatele

Vidět Hitlera jako vynikajícího řečníka znamená povýšit psychotizujícího vulgárního šovinistického populistu na víc, než co kdy byl. Na druhou stranu redukovat tento hrůzný zločinecký zjev na uzlíček neschopných nervů by bylo ještě větší zpozdilostí. Soubor unikátních projevů, záběry do Hitlerovy tváře, které se soustřeďují zejména do první, formativní éry nacistického režimu, naznačují jak Hitlerovy nepopiratelné přednosti, tak nekrofilizující znaky, které předvídají neblahý konec jeho šíleného pokusu. Základní znalost fakt a souvislostí Hitlerova režimu musí být součástí vzdělanostní výbavy každého muže i ženy mladších generací. Revitalizace kulturních mrtvol tohoto druhu může totiž být za určitých okolností až nevídaně snadná. A šokujícně lehká. Dokumentární filmy, zaožené a dobovém materiálu, jsou v tomto případě jedním z nejvděčnějších zdrojů. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Nu, zdá se, že nejen Dr. Goebbels byl fundovaným mi(ni)strem propagandy... :-/ . . . A tento >šikovně< sestříhaný a poněkud i manipulativně komentovaný tendenční >dokument< je toho důkazem. Navíc ten komentář až odpudivě mi místy připomínal svým rádoby nadneseným >plkáním< doby propagandy jiné - bolševické... Záběry a citace vytržené z kontextu, mýty i jen leccos naznačeného a nedořečeného - smíchané s informacemi, které samozřejmě nelze popírat... Bez alespoň základního popisu a vysvětlení skutečných historických faktů, příčin dění a atmosféry těch šestadvaceti let poprvoválečného Německa... . . . Dvě hvězdičky tedy jen (!) za ty unikátní a zajímavé dobové filmové záběry. Na skutečně nestranný, historicky poctivý a hluboce analyzující, v největší možné míře objektivní - vskutku >dokumentující< a proto "dokumentární" - film o Adolfu Hitlerovi a hlavně skutečných důvodech a příčinách nástupu, vzestupu a pádu nacismu si budeme muset ještě počkat. I když mám pocit, že bohužel se ho z různých důvodů ani nikdy nedočkáme. Ku škodě historické paměti, poučení se a uvědomění si všestranných chyb, které nakonec vedly ke zkáze Německa a fyzické i duchovní devastaci velké části tehdejšího světa... . . . Víc se mi tohle >dílo< německých tvůrců snad ani nechce komentovat. - - - P.S. Na druhou stranu chápu, že na neznalého a v historických souvislostech nepoučeného diváka musel asi tenhle film působit značně poutavě a sugestivně... Inu - ta síla propagandy, že... .-( - - - - - (Poprvé /se zájmem leč rozpaky - ba až rozčarováním/ viděno 6.9.2009 na ČT2, komentář zde jako čtrnáctý - 6.9.2009) ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

O Hitlerovi toho bylo napsáno a natočeno opravdu mnoho a je složité vybrat, co je opravdu pravda. Tvůrci tohoto snímku však přistoupili k nenáviděné osobnosti krvavé historie s nadhledem a představují komplexním způsobem všechny hlavní rysy i skutky malíře z Rakouska. Dobové záběry, citované psaní dokumenty, citované dopisy a i zajímavé detaily Hitlerova života ve srozumitelném, i když trochu delším podání. I po letech má Adolf energeticky pronášející svou řeč s hromadou gest velkou sílu... ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Dobře sestavený, autenticky dokument, plný ojedinělých záběrů, které se mnozí snad neměli možnost ani vidět ! Povětšinou však černobílý, dokument mapuje v šasovém sledu, jednotlivé etapy vůdcova života od Hitlerova dětství, jeho víceméně nenásilnému nástupu k moci, NSDAP, jeho spojenectví s Benitem Mussolinim, II. Světovou válku až po jeho sebevraždu 30.04.1945 v Berlíně. Těch barevných snímků, bylo pomálu a většinou jen z jeho Orlího hnízda v Obersalzbergu v Rakousku, kam za ním jezdili různé politické návštěvy, a kde trávil svůj volný čas, nejen se svou milenkou, kde mu práskal indiskétní informace např Heydrich ale i třeba jen se svým věrným psem. Ostatně je známo že Hitler měl zvířata rád ale lidi ne..K dokumentu nemám opravdu mnoho výtek, i co se týče toho jednohlasně namluveného dabingu (který rozhodně nebyl nudný, ba právě naopak všecko to ještě více vyniklo), který bych řekl že patřil nějakému dabérovi z produkce ČT. Poněvadž ten hlas mi je v těchto druzích dokumentů hodně podvědomě známý. Dokument o Hitlerovi jako člověku, skvělému řečníkovy, který ovládl masy a vůbec o jeho kultu osobnosti se mi jevil jako dostatečně postačující a dobrý. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Dal-li si dokument Hitlerova kariéra za cíl vykreslit osobnost Vůdce, pak trestuhodně selhal. Snahu skrz naskrz očernit člověka zodpovědného za jedny z nejhorších zločinů v historii lidstva sice lidsky chápu, přesto ji však považuji za kontraproduktivní. Nezdráhám se označit Adolfa Hitlera za zrůdu, ovšem zrůdu, jež měla řadu pozitivních, někdy až obdivuhodných vlastností, ale i vlastností morálně indiferentních. Nic z toho nezmenšuje jeho zodpovědnost. Tvůrci dokumentu o jeho povaze nám nemají tyto složky jeho duše zamlčovat, jinak nikdy nepoznáme náznaky pana Vlka, jak si občas nechal říkat, v možných epigonech. Bez úplného obrazu nelze chápat, proč byl následován i milován. +++++ Hitlerova kariéra vykládá každý Hitlerův čin jako projev jeho zkaženosti, tu malosti, jindy strachu, ondy megalománie a pak zase dalších špatností. Drze překrucuje události jeho života tak, aby zapadly do již předem tvůrci přijatého obrazu. Opomíjí řadu fakt, účelově si vybírá, překrucuje, beze smyslu pro humor zesměšňuje, dezinterpretuje. Obraz Hitlera z "Kariéry" je monstrum, které by se dobře vyjímalo v pohádce, ale v dokumentu musí povstat člověk z masa a kostí. Přesvědčený vegetarián, který objedná kamarádovi vepřové, velký ochránce zvířat, statečný voják 1. světové války, fatalista, nadšenec do aut, téměř abstinent, muž, co se dokáže silně zamilovat, jenž umí vyjádřit svůj obdiv k druhým... a samozřejmě nic z toho nezabránilo, aby se z něj stal masový vrah. Ale dělá to z něj člověka! Žádnou trapnou karikaturu. +++++ Mohl bych se však na Hitlerovu kariéru dívat jako na prosté zorbrazení jeho reakcí na události. Dezinterpretační komentář bych si trochu odfiltroval a získal bych povídání o jednom vzestupu a pádu, v jehož druhé půli se na něm podílí celé Německo. Povídání urychlené, ošizené, pokřivené téměř stejně. Jsou lepší dokumenty o Hitlerovi, jsou lepší dokumenty o nacismu, jsou lepší dokumenty o druhé světové válce. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama