Pochybná sláva

Infamous

Pochybná sláva

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2006, 110 min

Neviem s istotou povedať, či by som nezmenila hodnotenie, keby som videla film Capote. Ale takto tvrdím, že sa jedná o veľmi slušnú drámu so Sandrou Bullock v pre ňu (podľa mňa) zvláštnej úlohe.(12.8.2009)

3,5*(13.9.2010)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $1,151,330Tržby Celosvetovo $2,613,717(15.8.2009)

Tak nejak nechapu, proc rok po Capotem vzniknul film zabyvajici se naprosto tim samym. A i kdyz uz to nakej ten patek bude, co jsem videl Capoteho a tudiz uz si to zas tak moc nepamatuju, tenhle film mi prisel minimalne o tridu horsi. Jsou tu takovy dva hlavni problemy. Film prevazne v prvni polovine spis pusobi jak komedie, "vesnicani" si delaj z Trumana srandicky, on furt oblejza vecirky a dela forky a zacne to bejt za chvily docela otravny, nastesti v druhy pulce uz se to celkem zklidni. A druhej problem je Toby Jones, jednak tu je porovnani s Hoffmanem, z kteryho vyjde jako vitez Hoffman a navic Jones bohuzel nezvlada udrzet tu mez mezi zajimavym a otravnym a v jeho podani se Capote stava jenom smesnou karikaturou, kteryho si lidi pletou s zenskou. Navic ten pisklavej hlasek byl taky uz dost mimo, skutecnyho Trumana jsem ve filmu videl a i kdyz nemluvi uplne normalne, tak tohle je fakt mimo. Jinak pribeh je skoro totoznej s Capotem s tim rozdilem, ze par situaci ma drobet jiny vyzneni a ze tu nemaj vrazi tolik prostoru a jejich postavy a vztah Trumana k nim neni tak propracovanej a spis se to soustredi na Trumanovo rozhovory s kamaradama a oblejzani vecirku. No a pak tu jsou dramaticky sceny, kdy u nekterejch clovek nepozna, jestli kouka na Infamous nebo Capote. A abych nezapomnel, musim pochvalit Craiga, kterej tu je absolutne dokonalej. Celkove nemuzu rict, ze bych se nudil, ale zaroven me film ani nijak zvlast nevtah a taky kdyz beru v potaz Capoteho, tak mi vychazej jen 3*.(21.6.2008)

Nejde sice o špatný film, ale námět měl podle mě větší potenciál, který přístup scénáristy a režiséra z mého pohledu otupil. Toby Jones přehrává svého homosexuálního hrdinu do karikatury, s tímhle chováním by v oněch časech na konzervativním maloměstě narazil víc, než film naznačuje. Taky v několika komentářích zmiňovaný fakt, že vykonavatelům zločinu je věnován neskonale větší prostor než obětem a pozůstalým, je pravidivý a k zamyšlení. Naopak obsazení Daniela Craiga považuju za trefu do černého. Celkový dojem: 65 %.(28.1.2011)