poster

Po stopách 11. září (TV film)

 • USA

  The Path to 9/11

Drama / Historický

USA, 2006, 240 min

 • Falko
  *****

  Konecne niekto natocil film, ktory mi blizsie predstavil teroristov, CIA ako i FBI od utoku na dvojicky Svetoveho obchodneho centra v New Yorku v roku 1993 az po 11.09.2001, patranie po teroristoch ako i Usamu Bin Ladina, ktoreho uz mohli 2 krat chytit alebo zabit, ale vzdy tym agentom niekto hadzal kolena pod nohy. Niektori agenti vedeli o tom, ze teroristi planovali megautok na USA, ale prave ti najvyssi im bud nechceli verit, alebo to povazovali za nedoveryhodne a nechceli sposobit zbytocnu paniku na letisku, ako aj vo chvili, ked jedneho z teroristov chytili, zhabali mu laptop, v ktorom mohli byt dolezite informacie, ale najvyssi nedovolili agentom ten laptop zapnut, ze na to nemaju pravomoc. Film je rozdeleny do dvoch casti, prva sa odohrava od prveho utoku 1993 asi po rok 1999 a druha cast po rok 2001. Na to, ze to je televizny film, je natoceny velmi kvalitne. Aj na titulkovani miesta a roku vo filme, kde sa ktora scena prave odohravala si dali tvorcovia velmi zalezat, rovnako ako aj vybuch v garazovom parkovisku World Trade Center. Proste parada a pre mna je len velkym prekvapenim, ze tento film nevysiel u nas ani len na DVD. _________ Harvey Keitel - (John O´Neill) +++ Donnie Wahlberg - (Kirk zo CIA) +++ Kevin Dunn - (Samuel ´Sandy´ Berger) +++ Michael Benyaer - (Khalid Sheikh Mohammed) +++ Shirley Douglas - (Madeline Albright) +++ William Sadler - (Neil Herman) +++ Penny Johnson - (Condoleeza Rice) +++ Hudba: John Cameron +++(25.7.2008)

 • Katarine
  ****

  Tak tohle se opravdu povedlo. Perfektně vyobrazeny události od 1. pokusu teroristů z Al-Káidy zřítit WTC v roce 1993 až po samotný úspěch Usámy Bin Ládina 11. září 2001. Moc se mi líbilo, jak tvůrci sahali do samotného pozadí chystanéo útoku (rozhovory teroristů, kteří byli připraveni za své náboženství ochotni položit život unesením letadel a jejich nálety na dvojčata a Pentagon, práce CIA, FBI a protirerostického apod.). Nejvíc mě ale dostala role Massouda (herec Mido Hamada) - úhlavní nepřítel Bin Ládina, spolupracoval s americkou vládou, jehož několikerá varování nebyla brána vpotaz a sám nakonec zahunul ve svém sídle rukou teroristů. Jeho příběh se mi zdál mnohem působivější, než šéfa protiterostického O´neilla. Film byl doprovázen skvělou hudbou a zasloužil by si 5*, jen mě dost zklamal závěr. Na to, jak byl děj zrakonstruován do deatajlů, konec byl velmi urychlen (po pádu 1. věže už jen závěrečné titulky). Podle mě mohli ještě tvůrci pokračovat dále také sledováním Bin Ládina po těchto útocích (pokud vím, v televizi se ještě několik let poté řešilo, jestli ho chytili, či nikoliv, nebo jestli je ještě živ či mrtev), zkrátka to mohli ukončit lépe. Ale i tak tleskám, na dnešní poměry výborné dílo skutečné události.(14.9.2008)

 • ranp
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale podle mě jde o jeden z nejlepších filmů svého typu. Všechno je tu vykresleno tak otevřeně, až mě to šokovalo. A šokující byl i přístup kompetentních lidí k jasným varováním. Možná k útokům ani nemuselo dojít, kdyby.. těch kdyby je spousta, ale znáte to- Kdyby byly v záchodě ryby... :-)(30.7.2009)

 • kenkaku
  ****

  první díl velice povedený (za 5 bodů) druhý propad a zvláčnění (max 3). Velice oceňuji ten pohled a sběr dat s odstupem. Tak jak směřoval k pádu dvojčat a co tomu předcházelo. Hodně to pomáhá se zorientovat i v tom "kdo s kým" a pokud si autoři hodně nevymýšleli a opravdu jen spojovali fakta, klobouk dolů...(15.10.2017)

 • Maddlis
  ***

  Nepřišlo mi to vůbec špatné, myslím si, že nejlépe byly ve filmu zachyceny ty americké vlastnosti, jak nikdo nechce jít proti muslimům, i když jsou na to jasné důkazy (nebo nejméně přesvědčivé indicie) a typická vlastnost krytí si vlastní "prdele". Z hlediska zachycení těchto vlastností film autoři natočili úplně famózně.(14.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace