• ranp
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale podle mě jde o jeden z nejlepších filmů svého typu. Všechno je tu vykresleno tak otevřeně, až mě to šokovalo. A šokující byl i přístup kompetentních lidí k jasným varováním. Možná k útokům ani nemuselo dojít, kdyby.. těch kdyby je spousta, ale znáte to- Kdyby byly v záchodě ryby... :-)(30.7.2009)

 • alyk.fake
  *****

  absolutní paráda!! dokumentárním kousek jak vyšitý, perfektně poskládané události od roku 1993, kořeny terorismu, jednotlivé osoby, prostě supr. Škoda, že vypustili útok Al-kajdy na torpedoborec Cole v Jemenu. Tvář clintonovy epochy - jednání, nechtění pálit si prsty při zásadních otázkách... projevilo se to nejen v Bosně ale hlavně právě v otázce Iráku, Afghanistánu atd. a vše se jim to vrátilo! Oproti ubohýmu Fahrenheitu je tenhle film o 5 levelů výše!(8.9.2008)

 • Maddlis
  ***

  Nepřišlo mi to vůbec špatné, myslím si, že nejlépe byly ve filmu zachyceny ty americké vlastnosti, jak nikdo nechce jít proti muslimům, i když jsou na to jasné důkazy (nebo nejméně přesvědčivé indicie) a typická vlastnost krytí si vlastní "prdele". Z hlediska zachycení těchto vlastností film autoři natočili úplně famózně.(14.9.2008)

 • Katarine
  ****

  Tak tohle se opravdu povedlo. Perfektně vyobrazeny události od 1. pokusu teroristů z Al-Káidy zřítit WTC v roce 1993 až po samotný úspěch Usámy Bin Ládina 11. září 2001. Moc se mi líbilo, jak tvůrci sahali do samotného pozadí chystanéo útoku (rozhovory teroristů, kteří byli připraveni za své náboženství ochotni položit život unesením letadel a jejich nálety na dvojčata a Pentagon, práce CIA, FBI a protirerostického apod.). Nejvíc mě ale dostala role Massouda (herec Mido Hamada) - úhlavní nepřítel Bin Ládina, spolupracoval s americkou vládou, jehož několikerá varování nebyla brána vpotaz a sám nakonec zahunul ve svém sídle rukou teroristů. Jeho příběh se mi zdál mnohem působivější, než šéfa protiterostického O´neilla. Film byl doprovázen skvělou hudbou a zasloužil by si 5*, jen mě dost zklamal závěr. Na to, jak byl děj zrakonstruován do deatajlů, konec byl velmi urychlen (po pádu 1. věže už jen závěrečné titulky). Podle mě mohli ještě tvůrci pokračovat dále také sledováním Bin Ládina po těchto útocích (pokud vím, v televizi se ještě několik let poté řešilo, jestli ho chytili, či nikoliv, nebo jestli je ještě živ či mrtev), zkrátka to mohli ukončit lépe. Ale i tak tleskám, na dnešní poměry výborné dílo skutečné události.(14.9.2008)

 • pOne
  ****

  Velice komplexně pojatý popis událostí, které vedly k teroristickému činu 11. září 2001. Snad jen škoda, že snímek nemohl být realizován jako film pro kina s vyšším rozpočtem. Režisér by se pak nemusel vyhýbat drahým scénám a výsledek by možná byl ještě lepší. Pokud někdo neviděl první část, pak o hodně přišel. Právě první polovina filmu totiž popisovala řadu zajímavých souvislostí (pokud je teda možné hodnotit informace z filmu jako pravdivé). Druhá polovina pak byla sledem dramatických událostí přímo souvisejících s 11. zářím.(14.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace