Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

Marigold odpad!

Nezvládnutá choregorafie souloží a příliš mnoho dialogů degradují tento erotický film o třídu níž. Škoda. Příště se zařídit podle replik ze scénáře, zejména pak: nekecej, netvař se tak pateticky a doprdele, to neumíš říct nic lepšího? ()

Psema odpad!

Telenovela + vieweghovská demence / příšerná režie + herci = konečně k nám dorazilo italské soft-porno. Gratulace. ()

NinadeL

Nemůžu si pomoct, ale plakát to má krásnej. Ale to je asi tak všechno. Tehdy se tomu všichni smáli, jak je to celé špatně, koprodukce nefunguje, italští herci jsou špatní, dabing trhá uši... ale po letech se ukázalo, že je to jen první krok k dalším podobně koncipovaným hitům jako Všechno nebo nic nebo Příliš osobní známost. Ta tam je vzpomínka na ty omyly Geislerové z přelomu milénia, špatné filmy se točí a budou točit dál. ()

castor

Když bych měl porovnávat s jinými ryze českými dítky za poslední roky (Bestiář, Panic je nanic, Jak se krotí krokodýli, Experti), tak mi z toho Klára nevychází tak úplně tragicky, jak mnozí píšou a vědátorsky líčí. Jasně, schází jí lehkost, vtip, nápad.. a neustále se bere smrtelně vážně.. ale leccos tu překvapivě funguje. * až **.. ()

PinokKio odpad!

My si tady všichni tak pěkně pícháme .. Vždycky jsem chtěl vidět film s do češtiny předabovanou Geislerovou - ta výjimečně celejch 92 minut nesouložila .. i proto odpad. ()

paascha odpad!

První nutkání to vypnout přišlo už při úvodních titulcích, poslední cca 10 minut potom. Takže jsem to neviděl ani zdaleka celé, ale i ten kousek mi stačil. Shit o hnusných lidech, který si hraje na umění jen proto, že je točený v Praze. makarón ať si točí o mafii nebo o pizze, ale ne o nás, to nejde. ()

Pepinec

Ten samý den, kdy jsem měl možnost shlédnout ´toto´, zavadil jsem zrakem o článek, v němž si Michael Viewegh stěžoval na to, že není spokojený s filmovým zpracováním svého díla. Po projekci musím uznat, že má právo být rozladěný. Jelikož to, co jsem viděl, hraničilo s výsměchem všem lidem, kteří se zajímají o filmový svět, divactvo nevyjímaje. Na druhé straně mince se pak ale zračí otázka, jestli vůbec bylo v silách filmařů vyždímat z tohoto materiálu více. Buď jak buď, výsledek je dosti špatný. Nemám totiž pocit, že by Případ nevěrné Kláry měla být tragikomediální fraška parodizující sebe samotnou. Vše je navíc podpořeno dabingem, jehož úroveň by se dala na stupnici od jedné do deseti, kde jednička patří dokonalému a desítka znamená naprostý průšvih, označit dvacítkou. Co víc dodat? U Románu pro ženy jsem usnul, u Případu nevěrné Kláry jsem se místama dusil smíchy. Slavnostně slibuji, že příště si saprlotsky rozmyslím, jestli si sednu před plátno, na kterém se bude promítat cokoli, co by bylo spojené se jménem Michaela Viewegha. Šmankote, snad není tak šílená i knížka?!? ()

Allien.9

Tak tomuhle přehnaně nízkému hodnocení nerozumím. Vieweghovy knihy jsem nečetla, ale filmy na mě působí zvláštně rozporuplně. Na jednu stranu jsou vtipné a dá se na ně normálně koukat, na druhou stranu jsou o ničem a jedno zhlédnutí mi bohatě stačí... "Případ nevěrné Kláry" je zábavná (a v rámci možností i inteligentní) podívaná s neokoukanými herci, kteří se na své role vyloženě hodí (dabing se podezřele podařil!!!). A i když nejspíš od začátku čekáte, jak to všechno vlastně skončí, nepřipadá v úvahu, abyste film nedokoukali. Btw... Závěrečná písnička od Lucky má šmrnc.;-) 3,5* ()

Smok

Ako tak čítam komenty, Michal Viewegh sa asi veľkej obľube u susedov neteší... Ja zase nemám rád lacné telenovely a odporné soft porno snímky, ktoré človeka nevzrušia, ale zhnusia. Normálne ma to stálo námahu, tento taliansky paškvil dopozerať, takže suma sumárum jedna hviezda pre Kláru a vlastne ani neviem za čo. ()

Fingon

Slabší tři hvězdičky. Víte, co mi na tomto italském filmu přišlo nejhorší? Příběh od Viewegha. Kamera mi přišla velmi dobrá, herci neobvyklí a neokoukaní (i když Luca se mi nelíbil ani trochu, brrr), Klára vyzařovala kouzlo sexuality, které tolik proslavila Jeri Ryan jako Sedmá z Devíti a dost mi ke spíše kladnějšímu hodnocení filmu pomáhá naplnění dvou mých libůstek - na přitažlivosti ženských postav se pro mně velkou měrou podílí nošení extrémně slušivých brejliček a také fakt, že všechny (obě dvě) od pasu dolů odhalené dívčiny se vyznačují relativně širokým proužkem:-) Dovolím si tvrdit, že kdyby zůstal tento snímek pouze českým projektem, ani zdaleka bychom se nedočkali takto odvážných (a dle mého velmi dobře zvládnutých) erotických scén, do kterých by se naši herci rozhodně nepouštěli. Dabing je otřesný a určitě by to chtělo jiný typ úpravy vlasů než všudypřítomný melír. ()

dopitak

Viděl jsem mnoho horších filmů s lepším hodnocením. Přesto bych v nadsázce navrhl změnu, která by určitě prospěla. Erotické pasáže tvořící tu lepší část první poloviny filmu jednoduše nahradit scénami pornografickými (nekamenujte mě, porno je dnes naprosto běžná věc), se stejným hereckým obsazením (protože to by pak byla pecka, velmi slaboučký děj "normálního" filmu, ale v porno žánru naprostý skvost). Film by potom samozřejmě neběžel v kinech ani v televizi (NOVA se na to jako koproducent určitě chystá), ale jen na diskové produkci. Nejsem ovšem žádným vyznavačem Viewegha, ale jestli jeho román obsahuje takové viditelné kopance, jako se objevily ve filmu, zaslouží (kniha i její tvůrce) zatracení. Vyhazovat minidisky s pornografickým obsahem (navíc zachycující osoby in flagranti) z okna auta na rušné pražské třídě může jen magor. Pardon za naivní otázku, ale - Co kdyby je (v kontextu filmového děje) někdo sebral? To bylo zbytečné haurské gesto. A takových perliček bylo ve filmu povícero, což z jinak průměrného filmu viditelně ve druhé polovině ztrácejího na tempu (absence erotických scén) učinilo podprůměrný škvár. ()

klerik

Viewghovské múdra vyznievajú príliš obyčajne a "časopisovo", film je žánrovo všetkým a pritom ničím. V podstate to nemá príbeh, len to tak plynie a je tam sex... ROMÁN PRE ŽENY tiež nebol zázrak, ale Klára po dopozeraní vyvoláva značne silnejšie pocity zbytočnosti... ()

bassator

Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekal a tak jsem ani nebyl zklamaný když jsem vůbec nic nedostal... - 8. 11. 2010 - 10% ()

honajz

Podle románu Michala Viewegha vznikl tentokrát zahraniční přepis jeho knihy, bohužel se ale dá zařadit maximálně jako italské soft porno. Přiznávám na rovinu, že knížku jsem nečetl. Viewegha holt moc nemusím. Ale docela bych věřil té bulvárnosti a lacinosti, která čiší z filmového zpracování, že je podstatou i románu. Na nové škole začínající učitel hudby, původem z Itálie a vlasy připomínající samotného Viewegha má podezření, že jeho dívka ho podvádí a najme si detektiva. Detektiv posléze kouzlu jeho dívky podlehne a do té doby "čistá" "zhřeší". A učitel podezírá zase někoho jiného... To je vskutku celá dějová osnova. O záporech tohoto filmu se psalo všude. Po 13 minutách jsem poprvé film vypnul, jak mi lezl na nervy. Onen šílený a neuvěřitelný a neuvěřitelně zmršený český dabing tahá za uši v každé scéně, nejvíc pak ve škole u dítek. Pak jsem zahlédl scénu uličního koncertu u veřejných hajzlíků Národního divadla, a to mi také nedodalo. Protože všechny hlavní hrdinky jsou blondýny a podobné typy, netušil jsem za chvíli, která je která, protože byly hodně lehce zaměnitelné. Velmi brzy se objevilo i soft porno, tedy celá nahá těla, ale hambaté části nebyly ukázány v akci. A pak už člověk jen klade vedle sebe všechny ty nelogičnosti - učitel hudby má luxusní byt s výhledem na Hradčany a Vltavu, moderní vědkyně jsou blonďaté sexbomby, avšak s brýlemi na očích, když už geniální kluk, tak svým způsobem autista... Jedna hloupost za druhou, mnohé vyplývající z totální neznalosti skutečného českého prostředí, nikoliv kulis, se kupí, a s každou další je snímek nechutnější a méně stravitelnější. Dokoukal jsem jej asi na čtvrtý pokus, posléze už s rychloposuvem... Říkal jsem si, že některé scény nejsou špatné, některá moudra i mají něco do sebe. Ale jako celek jde o tak kýčovitou slátaninu, že si i nadále nechám zkazit žaludek raději jídlem z McDonaldu. ()

claudel

Čekal jsem mnohem horší podívanou, samozřejmě nebylo to nijak závratné, ale na devatenáct procent to taky nevidím. Řekl bych, že jde o televizní erotický thriller, jakých v komerční televizi běží tucty. Z Vieweghových adaptací ovšem známe lepší příklady :) ()

roswelll

Myslím, že je škoda, že tento film podle předlohy jednoho z našich nejlepších spisovatelů, nenatočil český režisér. Film o tom, že láska nemá logiku a žárlivost bohužel někdy zvítězí. ()

Kryton odpad!

Pokud by to tvůrci pojali jako erotický film s dekoracemi Benátek,pak by museli proškrtat 60 minut příšerných dialogů a scén a přidat více sexu. Pokud by to tvůrci zamýšleli jako drama, pak by museli prošrktat 92 minut příšerných dialogů a scén. V prvním případě bych dal tak 2 hvězdy. V tom druhém dávám odpad. ()