Něžná mafie (TV film)

Nežná mafia

Bella Mafia

Krimi / Drama

USA, 1997, 105 min

Co na to říct? Zkrátka zatím nic. Ale teď vážně: ten film měl v sobě tolik potenciálu, kterej zůstal zcela nevyužit! Vynikající a neuvěřitelně krásná Vanessa Redgrave po boku s božskou Natassjou Kinski - no kurňa, co víc si přát? To mohla bejt storry, jak sviňa. No nic, ale stejně z nostalgie 3*.(24.1.2012)

Bella mafia = na první pohled působí něžně, ale jejich srdce jsou poznamenané bolestí a touhou po pomstě. James Marsden & Nastassja Kinski = jejich postavy tu asi nejvíce upoutaly mou pozornost. Milovat či nenávidět? Těžký boj v srdci pro ní = dát a ukončit život = částečná lítost i k němu = nikdy se nedozvědět kam skutečně patřil. Poutavý příběh z mafiánského prostředí, kde hlavní role byly svěřeny především ženám, ale stejně si myslím, že tou nejzkaženější a zároveň sexy třešničkou na dortu tu byl právě James Marsden. :-)(26.10.2014)

• Dale

Zrejme najslabší film z mafiánskeho prostredia, aký som videl (a videl som ich dosť) - trápne prekombinovaný a napriek tomu ľahko predvídateľný. Jediné svetlé okamihy ponúkajú v určitých momentoch celkom kvalitné herecké výkony, zvlášť Jennifer Tilly, aj keď ani James Marsden ako neľútostný zabiják s tvárou neviniatka nie je na zahodenie.(20.6.2005)

Prekvapivo dobre to bolo. Mrazive. Silny, ale uveritelny pribeh chlapca, ktoreho vychovava znepriatelena mafianska rodina. Fesak vyrastie na bezskrupulozneho bezcitneho grazla, ktory s chutou vyvrazdi muzskych clenov svojej pokrvnej rodiny, vratane malych deti (ale - myslim- nevedel to). Mlade vdovy sa spoja, vezmu do ruk vedenie rodinnych podnikov a pripravia pomstu. Nakoniec fesny grazel zahynie rukou svojej mamy. Mimochodom, Nastassji Kinskej uloha krasnej mladej vdovy velmi pristala, vyslovene sa mi pacila. Pridavam jej jednu hviezdicku.(16.9.2009)

Čítala som knihu, ktorá sa nedá porovnať s filmom, ale podstata tam je v ktorej zohráva veľkú úlohu sicílska mafia. Film je dosť nostalgický a napínavý, lebo až do poslednej chvíle divák čaká , čo sa bude diať a ako sa to vykryštalizuje. Bella mafia je názov , ktorý sa pre tento film jednoznačne hodí a hrdinky nežného postavenia sú pre tento film stvorené. Režisér David Greene urobil dobrú voľbu obsadenia, no a Franco Nero neodmysliteľné patrí do postáv mafie....(21.6.2018)