Reklama

Reklama

Parallels

Trailer

Obsahy(1)

Sourozenci Ronan (Mark Hapka) a Beatrix (Jessica Rothe) při hledání svého otce narazí na tajemnou budovu, která je vstupní branou do nekonečných paralelních (alternativních) světů naší země. Tajemná budova ve stejných časových intervalech cestuje alternativními světy, kde mohou potkat sami sebe... (DJMaroko)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

kingik 

všechny recenze uživatele

Film, co svým pojetím nemá daleko k pilotnímu dílu scifi seriálu. Jelikož se ale o žádný pilot nejedná, je výsledek nehotový a má tím pádem i zadupaný potenciál. Invenční scifárna bez triků? Inu, proč ne. Christopher Leone předkládá zajímavou ideu paralelních verzí života na Zemi. Ve filmu se při pátrání sourozeneckého dua po svém zmizelém fotříkovi setkáme s dvěma alternativními verzemi, v jedné je to post-apokalyptická verze, ve druhé je zářná i nevyzpytatelná budoucnost. Seriálovému dojmu se nijak nevzpírá i čistě seriálové obsazení, v němž dominuje Jessica Rothe. A za přemístěními čtyřčlenné party vězí jakási záhadná budova, která je branou do těchto paralelních světů. Režijně je to poměrně mdle uchopené, až na ústřední čtveřici, byli všichni ostatní naprosto nezajímavými figurkami. Má to ale svižné přechody a celkem i dějový spád. V rámci možností se celkem dalo akceptovat zobrazení alternativního světa, v němž se vyskytuje vaše druhé já, co je oproti vašemu současnému já poněkud někde jinde. To byl jeden z mnoha zajímavých prvků, jenže jeho prezentace byla vzhledem k stopáži nulově rozvinutá, takže zbývalo jen se dozvědět, co v budoucnosti dělá či nedělá/žije či nežije druhé já mladých hrdinů. Závěr je ze všeho nejhorší, v podstatě nedojde k žádnému vrcholu a celé to skončí dost neukončeně, jako když tvůrci nechali pootevřená vrátka k případnému pokračování. Celkově mně k mnoha dějovým machinacím chybělo vysvětlení, režisér vždy něco předložil, snažil se zapůsobit, což zůstalo bez vysvětlení, následně se věnoval dalšímu dějovému skoku. Po speciálních efektech se mně nezastesklo, absence propracovanosti už vadila. Film má invenční ráz, jen to chtělo víc kreativním způsobem nakopnout. 5/10 ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Já proti tomu vlastně ani nic moc nemám, pominu-li laciné vyznění, horší jak televizní vzhled a amatérsky cool roztřepanou kameru. Jinak ale proč ne, jako pilotní díl seriálu je to dobré, klidně bych i dal ***, protože by se z toho mohlo něco vyklubat, ale. Ano, ALE (to není zkratka ALlieního Emzáka) on to není žádný pilotní díl seriálu, on je to prostě jen laciný film s nakousnutým příběhem, který nakousnutý zůstane a už se ho nikdo nedotkne ani bidlem a koštětem nastavenými vidlemi. A ve výsledku to není ani nijak originální nápad, pokud to tedy nemělo působit jako jakási poklona devadesátkovým Sliders. Takže něco by z toho mohlo být, ale je z toho jen atomovkou zapáchající postapo hi-tech prd s velkým otazníkem na jazyku. C...cože? Tak asi tak. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Beru, že jde o pilot neuskutečněného seriálu (škoda toho), a že se tedy nedozvím odpovědi na otázky, jež pilot nastolí. Ale je to natočené překvapivě slušně, zdá se, že tvůrci měli namyšleno, kam chtějí seriál vést, překvapení v podobě SPOILER trojice Číňanek na konci bylo skutečně nečekané, jednotlivé Země byly dobře zpracované, možná jen přesun blikáním světýlek ve vstupní hale mi přišel až moc laciný. Každopádně mi to hodně - a příjemně - připomnělo seriál Sliders blahé paměti. Pokud by se tohle začalo točit, bylo by to fajn. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Je to vskutku smutné. Prečo? Lebo je to film, ktorý mal podľa mňa obrovský potenciál nám predostrieť myšlienku, ktorá sa skoro neopozerá a prináša množstvo otázok, na ktoré chceme poznať odpovede. Problémom ale ostáva, že film nám na ne neodpovie a postaví nás pred rozhodnutie, že sa dozvieme v pokračovaní. Osobne si toto viem predstaviť ako zaujímavý televízny seriál. A som si istý, že by som ho sledoval aj ďalej. Tak to totiž reálne pôsobí. Ako pilotný diel nového seriálu, kde budeme cestovať rôznymi parelelnými dimenziami, ktoré existujú súčasne s tou našou. Páči sa mi nápad, páči sa mi technika druhého sveta, páči sa mi ideológia a ani postavy nie sú najhoršie. Herci sú na tom už trošku horšie a myslím, že režisér ich nevedel miestami správne usmerniť, ale vďaka zaujímavej ideológii a postavám ako takým je to celkom zaujímavé sledovať. Mrzí ma len fakt, že to skončí bez toho, aby sme vedeli čokoľvek a jediné čo tým pádom ostáva je množstvo otázok. Dúfam, že sa niekto rozhodne pokračovať v tomto projekte a spraví z toho seriál, lebo si myslím, že potom viem, ako by to celé fungovalo. Ale ako samostatný film, to nefunguje. Update: 6.1.2016 Nemohol som prestať nad týmto filmom premýšľať. Napriek všetkým mínusom, za ktorými stále stojím jeho myšlienka my neschádzala z mysle a rovnako ani spracovanie. A myslím si, že je to niečo, čo som sa rozhodol ešte trošku predsa len nadhodnotiť. Dúfam, že sa raz podarí z tohto nápadu vyťažiť viac, aby z toho mohlo byť buď mini-séria alebo reálny seriál. Ale myslím si, že tú jednu hviezdičku si predsa len ešte zaslúži, lebo žiadny iný film ma nenútil stále viac a viac nad ním premýšľať. Hodnotenie: B- ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Sice je škoda, že to nebylo uzavřené a že nejspíš bude nějaké pokračování, ale stejně jsem se docela dobře bavil. Tohle je prostě takový ten béčkový průměr, kde dostanete přesně to, co chcete. Alespoň nějakou zápletku, celkem ucházející herectví, a navíc i trochu toho humoru a možná i malinko sci-fi. Překvapivě všechno tak nějak funguje. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama