Parallels

Sci-Fi / Akční

USA, 2015, 84 min

Sci-fi o cestování do paralelních vesmírů se slušným příběhem, kterej bohužel vysloví spoustu otázek a na prakticky žádnou neodpoví. Aniž bych o filmu cokoliv věděl, tak to na mě způsobem zakončení působilo jako pilot seriálu, což, jak jsem se zpětně dočetl, byl původní záměr, z kterýho ale ustoupili a nakonec to natočili jako samostatný film a to je bohužel škoda. Jako pilot je to skvělý, zajímavá premisa, spousta otázek, na který chci znát odpověď, slušná výprava různých světů, takže bych se určitě nechal nalákat na sledování seriálu, ale jako samostatný film to je slušně řečeno plivnutí do tváře diváka, protože v nejnapínavější části najednou skončí a .... nic, konec. Jako pilot 4*, jako samostatný film 2*.(9.5.2015)

Sice je škoda, že to nebylo uzavřené a že nejspíš bude nějaké pokračování, ale stejně jsem se docela dobře bavil. Tohle je prostě takový ten béčkový průměr, kde dostanete přesně to, co chcete. Alespoň nějakou zápletku, celkem ucházející herectví, a navíc i trochu toho humoru a možná i malinko sci-fi. Překvapivě všechno tak nějak funguje.(29.5.2015)

Námet dobrý, čo sa týka sci-fi výmyslov, prvý diel otvára nespočetné možnosti. Film však pokrivkáva na hereckých výkonoch, ktoré možno priamo nebili do očí, ale ani neohúrili. Zatiaľ hodnotím neutrálne, uvidíme čo prinesú ďalšie časti. Tak ako môžu prekvapiť, tak isto to môžu aj zbabrať. Uvidíme. 50% - 3*(7.7.2015)

Beru, že jde o pilot neuskutečněného seriálu (škoda toho), a že se tedy nedozvím odpovědi na otázky, jež pilot nastolí. Ale je to natočené překvapivě slušně, zdá se, že tvůrci měli namyšleno, kam chtějí seriál vést, překvapení v podobě SPOILER trojice Číňanek na konci bylo skutečně nečekané, jednotlivé Země byly dobře zpracované, možná jen přesun blikáním světýlek ve vstupní hale mi přišel až moc laciný. Každopádně mi to hodně - a příjemně - připomnělo seriál Sliders blahé paměti. Pokud by se tohle začalo točit, bylo by to fajn.(12.7.2015)

Je to vskutku smutné. Prečo? Lebo je to film, ktorý mal podľa mňa obrovský potenciál nám predostrieť myšlienku, ktorá sa skoro neopozerá a prináša množstvo otázok, na ktoré chceme poznať odpovede. Problémom ale ostáva, že film nám na ne neodpovie a postaví nás pred rozhodnutie, že sa dozvieme v pokračovaní. Osobne si toto viem predstaviť ako zaujímavý televízny seriál. A som si istý, že by som ho sledoval aj ďalej. Tak to totiž reálne pôsobí. Ako pilotný diel nového seriálu, kde budeme cestovať rôznymi parelelnými dimenziami, ktoré existujú súčasne s tou našou. Páči sa mi nápad, páči sa mi technika druhého sveta, páči sa mi ideológia a ani postavy nie sú najhoršie. Herci sú na tom už trošku horšie a myslím, že režisér ich nevedel miestami správne usmerniť, ale vďaka zaujímavej ideológii a postavám ako takým je to celkom zaujímavé sledovať. Mrzí ma len fakt, že to skončí bez toho, aby sme vedeli čokoľvek a jediné čo tým pádom ostáva je množstvo otázok. Dúfam, že sa niekto rozhodne pokračovať v tomto projekte a spraví z toho seriál, lebo si myslím, že potom viem, ako by to celé fungovalo. Ale ako samostatný film, to nefunguje. Update: 6.1.2016 Nemohol som prestať nad týmto filmom premýšľať. Napriek všetkým mínusom, za ktorými stále stojím jeho myšlienka my neschádzala z mysle a rovnako ani spracovanie. A myslím si, že je to niečo, čo som sa rozhodol ešte trošku predsa len nadhodnotiť. Dúfam, že sa raz podarí z tohto nápadu vyťažiť viac, aby z toho mohlo byť buď mini-séria alebo reálny seriál. Ale myslím si, že tú jednu hviezdičku si predsa len ešte zaslúži, lebo žiadny iný film ma nenútil stále viac a viac nad ním premýšľať. Hodnotenie: B-(25.5.2015)