poster

Parallels

Sci-Fi / Akční

USA, 2015, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ****

  Beru, že jde o pilot neuskutečněného seriálu (škoda toho), a že se tedy nedozvím odpovědi na otázky, jež pilot nastolí. Ale je to natočené překvapivě slušně, zdá se, že tvůrci měli namyšleno, kam chtějí seriál vést, překvapení v podobě SPOILER trojice Číňanek na konci bylo skutečně nečekané, jednotlivé Země byly dobře zpracované, možná jen přesun blikáním světýlek ve vstupní hale mi přišel až moc laciný. Každopádně mi to hodně - a příjemně - připomnělo seriál Sliders blahé paměti. Pokud by se tohle začalo točit, bylo by to fajn.(12.7.2015)

 • NextOne
  ***

  Neskutečné zklamání. Tenhle film mohl mít obrovský úspěch, člověk když tento film koukal, tak o něm neustále přemýšlel. Děj byl propracovaný a herecké obsazení nebylo zas tak špatné. Určitě by tenhle film byl výborný seriál, který by odkrýval v každé epizodě nové a nové světy. Bohužel zakončení filmu, kdy nechalo diváka bez odpovědí je vskutku smutné.(16.8.2015)

 • haj
  ***

  Sci-fi o cestování do paralelních vesmírů se slušným příběhem, kterej bohužel vysloví spoustu otázek a na prakticky žádnou neodpoví. Aniž bych o filmu cokoliv věděl, tak to na mě způsobem zakončení působilo jako pilot seriálu, což, jak jsem se zpětně dočetl, byl původní záměr, z kterýho ale ustoupili a nakonec to natočili jako samostatný film a to je bohužel škoda. Jako pilot je to skvělý, zajímavá premisa, spousta otázek, na který chci znát odpověď, slušná výprava různých světů, takže bych se určitě nechal nalákat na sledování seriálu, ale jako samostatný film to je slušně řečeno plivnutí do tváře diváka, protože v nejnapínavější části najednou skončí a .... nic, konec. Jako pilot 4*, jako samostatný film 2*.(9.5.2015)

 • kingik
  ***

  Film, co svým pojetím nemá daleko k pilotnímu dílu scifi seriálu. Jelikož se ale o žádný pilot nejedná, je výsledek nehotový a má tím pádem i zadupaný potenciál. Invenční scifárna bez triků? Inu, proč ne. Christopher Leone předkládá zajímavou ideu paralelních verzí života na Zemi. Ve filmu se při pátrání sourozeneckého dua po svém zmizelém fotříkovi setkáme s dvěma alternativními verzemi, v jedné je to post-apokalyptická verze, ve druhé je zářná i nevyzpytatelná budoucnost. Seriálovému dojmu se nijak nevzpírá i čistě seriálové obsazení, v němž dominuje Jessica Rothe. A za přemístěními čtyřčlenné party vězí jakási záhadná budova, která je branou do těchto paralelních světů. Režijně je to poměrně mdle uchopené, až na ústřední čtveřici, byli všichni ostatní naprosto nezajímavými figurkami. Má to ale svižné přechody a celkem i dějový spád. V rámci možností se celkem dalo akceptovat zobrazení alternativního světa, v němž se vyskytuje vaše druhé já, co je oproti vašemu současnému já poněkud někde jinde. To byl jeden z mnoha zajímavých prvků, jenže jeho prezentace byla vzhledem k stopáži nulově rozvinutá, takže zbývalo jen se dozvědět, co v budoucnosti dělá či nedělá/žije či nežije druhé já mladých hrdinů. Závěr je ze všeho nejhorší, v podstatě nedojde k žádnému vrcholu a celé to skončí dost neukončeně, jako když tvůrci nechali pootevřená vrátka k případnému pokračování. Celkově mně k mnoha dějovým machinacím chybělo vysvětlení, režisér vždy něco předložil, snažil se zapůsobit, což zůstalo bez vysvětlení, následně se věnoval dalšímu dějovému skoku. Po speciálních efektech se mně nezastesklo, absence propracovanosti už vadila. Film má invenční ráz, jen to chtělo víc kreativním způsobem nakopnout. 5/10(19.6.2018)

 • kaylin
  ***

  Sice je škoda, že to nebylo uzavřené a že nejspíš bude nějaké pokračování, ale stejně jsem se docela dobře bavil. Tohle je prostě takový ten béčkový průměr, kde dostanete přesně to, co chcete. Alespoň nějakou zápletku, celkem ucházející herectví, a navíc i trochu toho humoru a možná i malinko sci-fi. Překvapivě všechno tak nějak funguje.(29.5.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace