Převeliká škoda sledovat film, který měl naděje opravdu veliké a nakonec po shlédnutí vyzněl naprosto opačným dojmem. Od Jiřího Vejdělka jsem čekal po slabých Účastnících zájezdů reputaci, která dokáže, že špatný režisér rozhodně není, ale zde zahodil svoji jedinečnou šanci nekompromisně takříkajíc do hnoje stejně tak jako podal herecký výkon Bolek Polívka, který pyčoval na všechny strany a i když mi to přišlo vtipné ke konci jsem se nemohl zbavit dojmu z toho, že některé scény řádně přihrával. To samé se nedá říct o Mariánu Labudovi, který zasněného a hodného tatíka hrál od srdce a s láskou a s Bolkem tvořil relativně dobrou dvojku. Nejde ale jen o ně dva. To co mi neméně rušilo sled hereckých gagů byla hromada cigánské muziky, ke které podle mě pasuje jedno ohleduplné pravidlo: čeho je moc, toho je příliš a zde to je krásně znát. Krom toho ani příběh nebyl zas tak jednoduchý jak se na první pohled zdá a chvílemi jsem byl sledováním filmu vcelku zmatený a ze začátku také znuděný. Do Romingu jsem vkládal hodně nadějí, ale ukázal mi, že ne každé jistojistě zajímavé téma dostane stejně kvalitního zpracování a to je zatracená škoda. --- Jistě máte lékárníčku..a nůžky?...jsou nerezové? - Já nevím, já jsem na ně nechcal.(26.6.2007)

Mnohem lepší, než jsem čekal. Akorát mi sledování neustále rušili nějací retardi, co se při každé Polívkově "píče" začaly histericky chechtat.(6.7.2008)

První půlhodinu sem protrpěl, to byla hrůza, strašně amatérský, ostatně jako celej film(Vejdělek tu Redakci prostě zapřít nemůže), pořádně nevysvětlený a tak sem se v tom docela plácal, až za nějakou dobu sem pochopil jak se věci maj a už to bylo trošku lepší, ale pořád to dost haprovalo, jenže v tu dobu do filmu přímo vlítnul Bolek Polívka a celej tenhle film rozsvítil, jedinej on a Marián Labuda snesou přísnější měřítka všichni ostatní jsou daleko za nima.Bolek je naprosto skvělej, být ve všech scénách tak neváhám a dávám plný hodnocení, jenže buhužel tomu tak neni. Do hlavního příběhu je ještě vloženej takovej vedlejší vyprávěnej příběh a to jako fakt dost zhusta nudí a dá se říct, že je skoro o ničem, prostě ztráta času, kterej mohl využít Bolek, no on vlastně ani hlavní příběh neni kdovíco, ale Bolek a jeho hlášky ho pozvedávaj do plusových hodnot(30.5.2007)

• Pethushka

Film, který se hodí maximálně tak do hospody...(7.2.2011)

• ORIN

Bolkův PÍČing.(4.12.2008)

• Brouk

Ach jo, nevím nevím...Ačjsem se kochal záběry rodného kraje... pohled na lokalitu Hrabák od Havraně a elektrárna Počerady má své kouzlo... :-) ale ale film je to velmi nemastný neslaný... První polovinu filmu jsem čekal, že se to "rozjede" a když jsem pochopil, že se to nerozjede... trpělive jsem čekal na konec... Nevím, ale moc jsem se nenasmál.... Za pozornost stojí tak leda hudba... a to je tuze málo...(21.6.2007)

• Morien

Pohádkové pasáže ano, ale celkově dojem velmi rozpačitý. Vladimír Javorský jako obvykle skvělý. Použití neherců nešťastné. A Boleček už se mi docela zajídá.(1.2.2009)

Duo Labuda - Polívka výtečně pobaví, film jako takový ale po dvou třech dnech vyšumí a nezanechá hlubší stopy.(30.5.2008)

ROMing je dalším z důkazů úpadku české kinematografie. Tato komedie s obrovským potenciálem hřeší na absolutně neschopnou režii (která je sice stokrát lepší než u Účastníků zájezdu, ale stále to nestačí ani na podprůměr) a na jednostranné charaktery. Bolek Polívka má striktně omezenou slovní zásobu jen na pár nadávek, které navíc stále dokola opakuje a již po deseti minutách začne příšerně nudit. Jednou z mála světlých stránek se tak stal Marián Labuda, který jako jediný působí přirozeně a navíc všechny přehrává rozdílem třídy. Během sledování jsem se párkrát zasmál (zahřívání se v autě, Myslíš že jsem spal?, zásobování) a nudil se jen místy, avšak pan režisér mě nepřesvědčil, a tak hodnotím průměrně. Po Účastnících zájezdu lze zaznamenat znatelné zlepšení, jenže by to chtělo větší nadšení, ať už ze strany herců, tak ze strany scénáristy. PS: Hudba byla skvělá(11.11.2007)

• Gilmour93

Forma snaživě poetická, obsah až na pár parket zcela vybydlený.. Zůstává jen vyšší level dlaždiče Stano a Javorský, který postupem času vypadá jako skřet, co čeká na čerstvé masíčko z Půlčíka. Vejdělek je Gadžo.(3.2.2009)

včéra shlédnuto a ještě dneska si pomlaskávám;-) nemám pocit, že by český film byl tak úplně v prdeli:o)) a taky jsem si z toho filmu odnesla jedno velké moudro - "farář ví hovno.. a mlží..":-)) joooo a vladimír javorský - mňam:-)(5.6.2007)

• Hakha

Film jsem sledoval s přáteli v podnapilém stavu a během filmu jsem se zasmál pouze jednou. Humor a vulgární hlášky většinou vyznívají křečovitě, ale popravdě jsem už od začátku očekával, že nepůjde o komedii jako takovou, ale myslel jsem, že mě film bude něčím šokovat, zarážet, ale ono nic. Scénář je neslaný, bledý a po skončení filmu jsem si říkal, že bych si pustil desítky jiných filmů, než tento znovu protrpět. Je pěkný, že film doprovází cikánská hudba a že je na začátku filmu zachycena romská ulice, ale to je asi vše co bych k tomu filmu přičetl k dobru. Musím opět k české kinematografii napsat, že se jedná o další zbytečný film, který nemá co nabídnout. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky....(18.11.2007)

• gudaulin

Film, který zůstal někde na půli cesty. V rámci české filmové tvorby tvoří průměr, ale ve srovnání se světovou filmovou špičkou by beznadějně propadl. Srovnání s Kustoricovým snímkem Černá kočka, bílý kocour se vzhledem k tématu a formě filmového sdělení přímo nabízí a právě na tomto případě je vidět rozdíl mezi průměrem a mistrovským kouskem. Kladem snímku je výkon Mariána Labudy, který své postavě propůjčil prožitek a uvěřitelnost. Výkon Bolka Polívky mi přišel poněkud šablonovitý a ostatní postavy působí často jako pouhé figurky. Celkový dojem: 45 %(22.10.2007)

S podobným nápadom by sa dali robiť zázraky. A hlavne keď sú k nemu ponúknutí takíto luxusní herci. Hlavný dej je len nedovrzaná road-sranda. O dejové spestrenie sa snaží vedľajšia, pomocná eposová línia, čomu dávam plus. Z oboch by sa dalo ale ubrať, pretože rozťahanosti plus nedávam. Toto bola teda jednoznačne Polívkova najsedlákovejšia rola od 'Dědičství...' a musím priznať, že hlavne on znova držal humor filmu v pozerateľnej úrovni. Aj keď stupídnym, ale trefným sposôbom. Slovo *íča vyskloňoval, vyčasoval, vystupňoval a vytvaroval v toľkých spôsoboch, že by sa z toho dal spraviť slovník. 65%.(18.11.2007)

Bylo to dobrý ale ne tak moc.. bylo to vtipný ale jen místama..(24.6.2007)

• sud

V televizních reklamách, v době kinopremiéry, běželo několik vtipných kratičkých ukázek z filmu s dovětkem: "Přijďte se do kina bavit na Roming". Ty, zhruba tři nebo čtyři, vtipné scény a hlášky ve filmu sice jsou, ovšem jsou rovněž jediné z téměř dvouhodinového filmu. Zbytek je prázdná nuda. 30%.(26.2.2009)

• ripo

Že do toho strčil svoje producentské prachy Biermann, ma dosť prekvapilo. Ale možno aj jeho. Lebo výsledok je totálny zlepenec pičovania, totálne nepresvedčivých hereckých výkonom, s beštiálne slabým strihom a vyprchaným scenárom. Absolútne sklamanie, ktoré u mňa padlo dokonca až na úroveň Kameňáku. Kedysi, v 60-tych rokoch aj Havetta, či Jakubisko využívali "služby" amatérskych nehercov, ale toto .... to, čo som mal možnosť videť v ROMingu, tak to bol narýchlo zbúchaný úbohý pokus zobraziť rómsku kvázikultúru a ich harmonické spolužitie s väčšinovým obyvateľstvom.(24.9.2008)

• NinadeL

Stano Zaječí každou rozječí a Vejdělek do pláče.(17.2.2009)

• castor

Nebudu tak sprostý jako aktéři Vejdělkova filmu.. i když by si to v mnohém zasloužili!! Takže 45%..(3.2.2009)

• MM_Ramone

Lacná cigánska roadmovie. Za zmienku tu stoja snáď len predstavitelia dvoch hlavných úloh. Bolek Polívka a Marián Labuda stvárnili svoje postavy veľmi presvedčivo. Chvíľami som zabúdal, že sú to vlastne obyčajní gádžovia. Nebyť ich dvoch, tak "ROMing" by bol takmer o ničom. **(12.2.2008)

• venus

Nudná slátanina bez děje, Vejdělek opět ukázal, že režírovat neumí... Vybral si téma, kterému ani trochu nerozumí, takže celý film je jakousi nesourodou směsí scén, které do sebe nijak nezapadají. Film je zbytečně dlouhý a nejhorší z toho všeho bylo použití Kusturicovy hudby. To bylo fakt originální!(14.7.2007)

1 2 3 4 5 9 18 26 34