Převeliká škoda sledovat film, který měl naděje opravdu veliké a nakonec po shlédnutí vyzněl naprosto opačným dojmem. Od Jiřího Vejdělka jsem čekal po slabých Účastnících zájezdů reputaci, která dokáže, že špatný režisér rozhodně není, ale zde zahodil svoji jedinečnou šanci nekompromisně takříkajíc do hnoje stejně tak jako podal herecký výkon Bolek Polívka, který pyčoval na všechny strany a i když mi to přišlo vtipné ke konci jsem se nemohl zbavit dojmu z toho, že některé scény řádně přihrával. To samé se nedá říct o Mariánu Labudovi, který zasněného a hodného tatíka hrál od srdce a s láskou a s Bolkem tvořil relativně dobrou dvojku. Nejde ale jen o ně dva. To co mi neméně rušilo sled hereckých gagů byla hromada cigánské muziky, ke které podle mě pasuje jedno ohleduplné pravidlo: čeho je moc, toho je příliš a zde to je krásně znát. Krom toho ani příběh nebyl zas tak jednoduchý jak se na první pohled zdá a chvílemi jsem byl sledováním filmu vcelku zmatený a ze začátku také znuděný. Do Romingu jsem vkládal hodně nadějí, ale ukázal mi, že ne každé jistojistě zajímavé téma dostane stejně kvalitního zpracování a to je zatracená škoda. --- Jistě máte lékárníčku..a nůžky?...jsou nerezové? - Já nevím, já jsem na ně nechcal.(26.6.2007)

Už dlouho jsem se u českého filmu nepobavila tak, jako právě u Romingu.(30.9.2008)

• Cappuccino

Už si ani nespomínam kedy som dal naposledy snímku "odpad!", tento si však budem pamätať ešte pekelne dlho. Najdlhších 105 minút v mojom živote. Nuda a ešte raz nuda, dokonca aj skvelý Bolek Polívka ma v tomto filme mimoriadne iritoval. Jedna-dve polovtipné hlášky nezachránia film.(5.10.2013)

• Sobis87

Nebýt přisprostlého klacka v podání Bolka Polívky a naivního Mariána Labudy, asi bych se u tohohle filmu ukousal nudou...po skončení vám v paměti utkví maximálně pár povedených hlášek a neskutečně otravný hudební doprovod. Škoda, z takových postav by se určitě dala vytlouct o hodně zábavnější podívaná(25.11.2007)

tuším som videl nejakú zvláštnu nedorobenú verziu (minimálne po zvukovej stránke) ale to nevadí . . . česká ponáška na kusturicu, cigánsky road movie . . . polívka a labuda . . . znie to sľubne no potenciál to využíva tak na 50 - 60 % . . . nie je to komédia, nie je to dráma, nie je to rozprávka . . . a pritom z každého žánru to má čosi . . . dokopy to je taký veľmi zvláštny guláš, ktorý miestami kríva, miestami stojí na nohách, miestami na jednej, miestami sa vznáša vo vzduchu . . . a navyše ešte celkom presne ani ja sám neviem, čo si o tomto filme mám myslieť, asi si ho musím pozrieť ešte raz a s poriadnym zvukom . . .(27.9.2007)

Nikdo by nezahrál lépe Cigana než Bolek....Klobouk dolu paradní(10.7.2011)

Jediný český film, který jsem si poctivě stáhla. Tím se moc našich exemplařů pochlubit nemůže. Podobnost s Kusturicou asi nebude čistě náhodná, ale rozhodně potěší. Vtípky s nůžkami, slepicí a občankou jsou pro mě už dneska klasikou. A ani jsem netušila, že má slovo piča tolik pádů:))(1.5.2012)

• WANDRWALL

Viděl jsem náhodou. Dá se to pro jednou vydržet. Jen bych chtěl v dnešní době potkat tak důsledného a na tradici lpícího Róma. ***(18.10.2010)(26.8.2010)

Marek Epstein možná není špatný scénárista - ale tenhle prvoplánový pokus s pokusem o přesah (ještě navíc s romskou tématikou - rozuměj: rádoby-originální) zkrátka trochu nudí. Pravdou však je, že zajímavý soundtrack a především správný pičus Bolek tenhle neohrabaný (sic ambiciózní) pokus (sorry, Vejdělku) alespoň trochu tahají ze dna.(15.5.2011)

ano, kde sa hrabe vejdelkov roming na macku a kocura emira kusturicu. aj napriek tomu musim povedat, ze je prijemne sledovat mojich dvoch oblubencov polivku a labudu, aj ked prvy menovany trosku lezie na nervy svojou niekedy moc umelo tlacenou vulgarnostou, ktora kedysi vyborne fungovala v kurva hosi... film je strasne dlhy, a to je jeho najvacsi nedostatok. posledna polhodinka je uz cisto o nude a o dozivani, skoda, prva polhodinka slubovala mozno nieco viac. ale musim uznat, ze ku dvom poharikom vina, ktore som si pocas tejto dvojhodinky doprial, ide o idealneho partnera na jedno pouzitie. peknych 60%(10.10.2007)

• mat.ilda

Výkon Bolka Polívky nemožný. Jeho příslušnosti k romské menšině jsem věřila asi tak jako spontánnosti jeho nadávek a v mnoha situacích bylo nasnadě, že si sám prosazoval svoje zavedená klišé, která už dost nudí. Naproti tomu projev V. Holuba byl naprosto přirozený a civilní, příjemným překvapením byl i V. Javorský, navíc jsem se dočkala po dlouhé době příběhu - vlastně dvou v jednom. Silnější výhradu bych měla ještě k hudbě, ta působila vlezle a rušila.(1.3.2009)

• dzej dzej

Co to do píči ti gádžové zase natočili? ROMing je podivným a nefungujícím bastardkem málo vtipné komedie a kýčovitě trapného pokusu o vystižení "romské poetiky" se slabým scénářem a těžko skousnutelným Bolkem Polívkou v roli cikána Stana. Vejdělek je vopravdu dilina...(3.12.2007)

• kingik

Špatný film. Vejdělek jen dokázal jak prachmizerný režisér je a i po dramaturgické stránce je film hrubě nezvládnutý. Scénář, pokud vůbec existoval, vybízí herce k hustým improvizacím a tohle nemohlo dopadnout dobře. Vejdělek jen svoje postavy vrhne nahrubo do nulového děje a děj se co děj. Polívka ve své roli párkrát "zapičuje"a má vystaráno a ostatní herci nemají co hrát a tak se tváří jakoby tam ani nebyli. Vejdělek je špatný vypravěč a k ruce měl solidní herecký ansámbl, ale vše vypadá jako školní cvičení studenta FAMU. Je mi líto.(17.1.2009)

Polívka se sice s Labudou snaží, zřejmě to ale nestačí. Je tam sice pár fóru, ale jako celek to moc nefunguje. "Kurva som slepý." :D(26.1.2013)

Po Účastníkoch zájazdu, ktorí boli pre mňa neuveriteľným sklamaním, ma s ROMingom Vejdělek naopak prekvapil. Inteligentný humor snáď nebude čakať nikto a preto sa pripravte na humor vulgárny, ale fungujúci výborne. Bolek Polívka a Marián Labuda boli skvelí, zvlášť druhý menovaný ma zaujal viac, ale hlášky prvého menovaného zase "neprebije" nikto. Prevažne celý film je v podstate ako tie Polívkove hlášky. Zábavná pi*ovina.:)(27.11.2007)

• klerik

Dosť (!) riedky film, ktorý nie je dostatočne obrazovo nápaditý, aby to nevadilo. Fajn hudba. Zlepenec, ktorého jednotlivé scénky nie su až také vtipné, ako by sa žiadalo... A buranského Polívku tiež v takýchto úlohách nemusím...(19.6.2007)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - 25%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.7/205(8.1.2009)

Ale tak jo šlo to, ale Polívka celkem zklamával i když jeho hlášky byly v pohodě, tak jsem si ho nějak nemohl vychutnat. Labuda předvedl co vždycky slabý výkon a všici ostatní gadžové mi přišly krajně nesympatický. Cikány rád nemám takže jsem ani nějak moc nečekal, ale nakonec to šlo. Co mě ale nejvíce štvalo byla ta povídka o králi která ač pro film důležitá tak mě sakra nebavila, nejlepší scény proto byly když cikáni cestovaly. Já za sebe dávám průměr, chtěl jsem dát 2*, ale za Polívkovy "čumte pičové" dávám 3*.(18.4.2011)

Humbuk kolem Účastníků zájezdu jsem upřímně nechápal a cikány nesnášim. Berte mě klidně za rasistu, ale po zkušenosti, kdy si mě tři černý svině odchytly, aby mě bezdůvodně zmlátily (nakonec jsem se z toho vykecal), pro ně jiné označení nemám. Přesto jsem na ROMing šel s nemalým očekáváním. Nechal jsem se naladit slibnými trailery. Jenže moje vysoké očekávání dostalo menší studenou sprchu. ROMing je film rozdělený dvou odlišných polovin. Jedna vypráví romskou pohádku, kterou sepisuje jedna z hlavních postav. Tato část se snaží být silně artová. Druhou polovinou je klasická komediální road movie, kde ovšem není moc míst pro zasmání. Jediné vtipné momenty mají na bedrech piča-kreace přesvědčivého Bolka Polívky. Možná se měl Marek Epstein vykašlat na eposovou polovinu a zaměřit se pouze na komediální část snímku a více jí vybrousit, protože obě části filmu se mezi sebou dost rušivě a hlasitě perou a jejich souboj vynáší stopáž zbytečně výš. I když 105 minut není moc, tak párkrát jsem zkontroloval hodinky a to není dobře. Za pochvalu stojí dobrá kamera, která párkrát nabídne obrazy pohledové kvality. ROMing je nekonzistentní film, u kterého se Jiří Vejdělek nemohl rozhodnout, co vlastně chce točit.(29.6.2007)

• Snorlax

Velmi neotřelý film, třebas já bych si do něj neotřela vážně nic...(2.5.2011)

• Rimmer100

No abych pravdu řekl, až na pár vtipných scén - film plný řevu a romského jekotu. Takže prakticky o ničem. Způsobeno nepovedeným scénářem.(11.6.2007)

1 2 3 4 5 6 7 9 18 26 34