Externí recenze k filmu (12)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) ***

  "ROMing je teda vcelku zaujímavým a na naše pomery netradičným filmom, ktorý ale dopláca na fakt, že Vejdělek sa snažil urobiť film ako Kusturica a jednoducho na to nemá. Napriek tomu sa dá na filme dobre zabaviť, najmä keď pretrpíte úvodnú tretinu. Potom sa už táto road-movie pekne rozbehne, najmä…" (více)

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ***

  "Humor cestovatelské části Romingu nikdy nespadne k obyčejné prvoplánovitosti, vždy si drží inteligentní nadhled a využívá rozdílnosti svých hlavních hrdinů. Jiří Vejdělek se dokonce nebojí i poněkud rozmáchlých akčních sekvencí, sem tam udělá vizuální citaci klasických grotesek a vytváří ne zcela…"

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) *****

  "Pro ROMing platí, že jde o výrazně scenáristický film (v dobrém slova smyslu). To může především zkušenějšímu divákovi výsledný dojem trochu pokazit. Vejdělek totiž většinu své režisérské energie vložil do vedení herců (a ještě více asi do vedení neherců) a ROMing proto není nikterak stylově…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ***

  "To neznamená, že sa máte uspokojiť iba s vulgarizmami v ukážkach a na poriadnu slovnú prestrelku či vtipné situácie s Bolkom vôbec nedôjde. Práve naopak, približne polovicu filmu napĺňajú práve Stanove eskapády, či už s policajtmi, na cestách, v jazere či iných malebných lokalitách, kde sa dá niečo…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Roming je tak trochu paradoxním úkazem, v němž dobře sestavený scénář brzdí plynulost filmu, z něhož jinak sálá důvtip, v určitých pasážích i milý humor. Smůla, že po hodině a půl zní to romské švitoření spíš jako výstřel do prázdna, který svým alibistickým přístupem (á la „nic nebudeme řešit,…" (více)

 • Nekultura.cz (Petr Nagy)

  "Film Roming je z větší části povedenou road-movie, jeho neštěstím však je, že onu část zbývající, horší, zkrátka nelze z výsledného diváckého dojmu vyjmout. Přesto jde o snímek v mnoha ohledech nadprůměrný a co je hlavní – v rámci současné české kinematografie značně svébytný. A takových není nikdy…" (více)

 • Premiere.cz (Barbora Šťastná) ****

  "V průběhu jednotlivých epizodek, ať už jde o nocování v dešti, krádež ryb nebo romské křtiny, se Jura a Stano učí ocenit temperament toho druhého. Je ale škoda, že poněkud úzkoprse sešněrovaný Vítězslav Holub nedokázal na plátně zřetelněji předvést, jak se v Jurovi probouzí jeho zasutá živelnost. …" (více)

 • Rozhlas.cz (Agáta Pilátová)

  "Pásmo epizod, drobných dobrodružství i taškařic podivuhodné cestovatelské trojice mísí žánry od komedie k dramatu; některé scény jsou vypointovány víceméně zdařile, s příjemnou nadsázkou (slepice upečená v žhavém popelu, setkání s policisty, pře nimiž se Roman vydává za poslance EU), o jiných…" (více)

 • Showbizz.centrum.cz (Irena Hejdová)

  "Té pohádce by každopádně slušelo víc energie - film chvílemi působí dojmem, že mu ptáček frnkl už na začátku a až do konce ho nenajde. Vleče se stejně rychle jako Stanův rozhrkaný náklaďáček, i když ho doprovází energická hudba od hudebníků zapojených do projektu Gipsy.cz. Kdo ví, jestli to na…" (více)

 • Splat.cz (Martin Náhlovský) ***

  "ROMing drží pohromadě coby umělecké dílo (vtipné scény jsou důkladně vyvážené s materiálem, který navozuje vážnější feeling), avšak jako zábavný počin selhává. Sto pět minut je příliš dlouhá stopáž na to, aby utáhla snímek, jenž vyznívá coby dutá rána do prázdna. Nejste-li přímo příznivci romské…"

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Tvůrci Romingu však kladou důraz především na svobodomyslnost romského světa, na jeho poezii, hudbu a barvy. Nejvíce je to zřetelné v paralelní dějové linii o romském králi Somálim, jehož příběh si po cestě vymýšlí Roman. Jeho pohádkově laděné vyprávění o muži, který porušil zákony svých předků,…"

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Roming se opírá hlavně o herectví hvězdných protagonistů Labudy a Polívky, zatímco bezvýrazný Holub zůstává upozaděný. Marián Labuda rozšafně vykresluje typ „slušného cikána“, jenž se před okolím stydí, že řádně platí za elektřinu a že nekrade (což nakonec vkládá i do svého „eposu“). Obdařuje…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace