Externí recenze k filmu (13)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ***

  "Slámovo (možná i nezamýšlené) oslavování chudoby a hledání příslovečné ,,perličky na dně" je tak svým způsobem perverzní. Bez ochoty vidět příčiny nějakého sociálního stavu a se zvláštní poddajností přijímat tento stav - v tom má být nejspíš ona hluboká pravda a pokora. Nejvyšším poznáním se stává,…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Bohdan Sláma natočil svůdný a pěkně vyhlížející film o jisté samospasitelnosti a elitářství "duchovna". Pokud ovšem jde o "silné" konce, které má tenhle režisér v oblibě, vlastně se mi mnohem víc líbilo to bezprecedentně úchvatné finále Venkovského učitele, kde hrdinové v chlívku pomohou na svět…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Pořád je to samozřejmě výrazně lepší, než drtivá většina české kinematografie poslední doby, ale když víme, že je Sláma schopen geniality, nelze ho poměřovat měřítkem blbců. Doufejme, že Bohdanův zájem o esoterii byl ukojen a podobný krok vedle už se nebude opakovat." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ***

  "Problém spočívá v tom, že filmu chybí výraznější dějová linie. Snímek vypadá jako filmová studie na téma „Jde to s námi z kopce“, dobří herci tuto polohu perfektně zvládají a po řemeslné stránce také nelze nic vytknout. Jde o ukázku profesionálně odvedeného, kvalitního filmařského řemesla, která je…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Závěr mi připadal plně ve stylu "plácnu tam něco nevysvětlitelného, aby se to snažili rozebírat dobře placení filmoví kritici, protože jinak na mém filmu vlastně není o čem mluvit". Nebo možná ve stylu "kvůli tomuhle mají festivalové poroty rády evropské artfilmy", což je ještě horší varianta. Ale…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Výborné herecké výkony, dobré filmárske remeslo, ale zdá sa, že najslabšou časťou je scenár.V sprievodnom texte hovoria distributéri o „ľahko humornej dráme o veciach prirodzených a nadprirodzených“. Lenže ťažko sa čo i len usmievať nad premárnenými až zbytočnými životmi. Všetky dejové línie…" (více)

 • Filmserver.cz (Jan Jaroš) ***

  "Ve Čtyřech sluncích se režisér pokouší prolnout výmluvnou sociální drobnokresbu, podepřenou kameramansky všedním obrazem zvoleného prostředí (Marek Diviš) i hudebním doprovodem Vypsané fixy, s duchovními přesahy nabízenými v poloze jakéhosi magického ozvláštnění. Jenže přepjatá, místy expresivní…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ****

  "Deprese, zkažené životy, blízkost konce, a hlavně přesvědčení, že se ze špatné situace nelze nijak vyhrabat, jsou typickými ingrediencemi Slámových filmů. Někteří kolegové recenzenti jej kvůli tomu nesnesou. Mně osobně přijde, že jako kontrapunkt všem žánrovým snímkům o úspěšných lidech to není ani…" (více)

 • Kinecko.com (Žofia Bosáková)

  "Napriek všetkým spomenutým negatívam sú Štyri slnká aj keď nezámerne zaujímavé z jedného hľadiska. Pomáhajú vytvoriť predstavu o vkuse programových pracovníkov na festivaloch v zahraničí a ich preferovaní istého druhu európskeho artového filmu. Potvrdzujú tak trend, keď je film pozitívnejšie…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Nicméně film má své kouzlo, a to díky hereckým výkonům všech hlavních hrdinů. Anna Geislerová působí půvabně utahaně a její milenecký úlet je možné klidně tolerovat. Nejvíce mě však zaujal Karel Roden a Jiří Mádl. Oba dodali svým postavám osobitost v celkovém projevu. Jiří Mádl se chvilkami…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ***

  "... by pravděpodobně nezaškodila ani menší plochost postav, které ačkoli brilantně zahrané (velké plus pro Mádla a Kláru Melíškovou, respektive pro všechny zúčastněné), ve Čtyřech sluncích nikdy výrazně nepřekročí svůj stín a nemají moc jak zaujmout. Protože tohle všechno navozuje dojem přílišné…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) **

  "Sláma sice zase exceluje v práci s herci, mačká z nich maximum díky fenomenální kameře Diviše Marka, jenž dokáže být tu elegantní, ale hned o pár vteřin později až voyeuristicky přimknutý k tvářím postav. Čtyři slunce ale dusí nedostatky vlastní spíš českým debutům - nejbolestněji pak ve chvíli,…" (více)

 • 25fps.cz (Ivo Michalík) ***

  "Při troše bulvárnosti můžeme Čtyři slunce vzhledem ke zmíněným výtkám označit za nejslabší článek režisérovy filmografie. Přesto se jedná o dílo do potřebné míry uvěřitelné, konzistentně zpracované a v mých očích o třídu převyšující vyumělkovaná Poupata." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace