poster

Svět drog

 • USA

  Journey to the End of the Night

 • Německo

  Journey to the End of the Night

 • Slovensko

  V pekle noci

 • Slovensko

  Díler

Drama / Thriller

USA / Brazílie / Německo, 2006, 88 min

Režie:

Eric Eason

Scénář:

Eric Eason

Kamera:

Ulrich Burtin

Střih:

Kevin Greutert
(další profese)
 • sedm.1
  ****

  Docela milé překvapení.Mám rád tyto špinavé,syrové thrillery a Svět drog tou zkažeností a marasmem doslova přetýká.Původně jsem sice měl strach z obsazení,neboť šaškové typu Brendan Fraser a Mos Def ve mě důvěru v příliš násilnické a profuckované postavy nevyvolávaly,ale právě především Fraser hodně překvapil a byl zde fakt hodně velkej a dobře zahranej parchant.Dějově sice nejde o nějakou pecku,je to dokonce až dost primitivní,ale celá ta jednoduchoučká zápletka má skvělou atmosféru,kdy bych se skutečně bál v Sao Paolu jen opřít o zeď,abych tím někoho nevytočil.Svět drog je zkrátka řádně potemnělým výletem do hlubin násilnického velkoměsta,mě to přes svou banální zápletku docela chytlo a navodilo dost nepříjemný pocit,což byl ale i nejspíše záměr samotných tvůrců.(10.1.2010)

 • Malarkey
  ***

  Představovat Sao Paolo možná nemá ani cenu. V tomto městě totiž kvete pouliční kšeft snad všeho, ve všem, nejjednodušeji jak jen to jde. Policejní síly jsou podmáznuté na několik let dopředu, a tak se člověk nemůže divit, co všechno se tam může ale nemusí stát. Svět drog je film, o kterém by se dalo mluvit jako lidském a faktickém zároveň, jenže příběh to nedokáže natolik utáhnout, aby od začátku až do konce divák mohl se zaujetím sledovat tyto znepokojivé obrázky z takřka vesměs nejhoršího města na světě. Další zářez tkví v hercích. Brendan Fraser, jakoby se do tohoto filmu dostal náhodou. Při první scéně s ním jsem byl slušně zaražený. On na takovéto role není stavěný. Drsňák on je, což o to, ale ještě jsem ho neviděl hrát takovou zbídačenou postavu, jaká v tomto filmu je. Nutno dodat, že se s tim popral odvážně a filmu dodává šťávu. I tak je Svět drog vcelku průměrným zpestřením, který do diváka vtěsná atmosféru dost výbušného města a pozitivně už jí zpět nedokáže odbourat. --- Je to můj manžel - Děláš si srandu? Je to pasák. Nechal tě vykouřit a ojet tisíc klacků než si tě vzal.(7.10.2007)

 • cubiculla
  ****

  Nejhorší rozhodování v hodnocení u mě je, když váhám mezi 3 a 4. A zde máme názorný příklad. Některé scény by se bez okolků daly označit jako hloupé či trapné, některé zas jako klišé, a zrovna konkrétně tyhle scény mě tam teda pěkně sejřily, páč bych neměl tak složitý to inkriminované rozhodování, že... Na druhou stranu film pěkně nasáklý atmosférou a syrovostí, což mám rád stejně jakožto filmy s drogovou tematikou vůbec. No stress and round up...(14.2.2009)

 • Pítrs85
  ***

  Docela brutální film, plnej sexu, drog a mrtvolek, na druhou stranu nic co by člověk už zepárkrát (a lépe) neviděl. Hlavní příběh zaujme, už jenom tím, jak se nám nakrásně košatí, a právě jeden z těch vedlejších příběhů mě bavil ještě víc. Myslím tím dějovou linii s Mos Defem a tou vosmahlou kočkou. No a asi nejvíc překvapil Brendan Fraser, kterej asi nemohl mít víc odlišnou roli, než tu, v jaké jsme ho viděli v Mumiích anebo v těch blbostech typu Král džungle. Nejen díky použitému zelenému rozzrněnému filtru to připomene filmy Tonyho Scotta, takže pokud máte chuť na trochu drsnější thriller, z tohohle by vám být šouflo nemuselo.(7.4.2016)

 • Rodriguez
  ***

  Furt jedno a to samé, bohužel u tohoto snímku je už od začátku jasné, jak to celé dopadne. Poslat náhradníko kurýra (za toho co odpadl při sexuálních hrádkách na infarkt) pro prachy za drogy, který pracuje pro otce (ne)bylo asi správné. Jsou tak zmařeny plány syna, který toužil po otcových penězích. To by se do toho nesměl ale připlést transexuál.(10.6.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace