poster

Hurikán Katrina: rekviem o čtyřech dějstvích (TV seriál)

 • USA

  When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

Dokumentární

USA, 2006, 2x120 min

 • Kosmik 1
  ****

  Na jednu stranu si říkám, proč lidi před katastrofou neutečou a zůstávají třeba i s malými dětmi a ohrožují tak sebe i je. Na stranu druhou nechat tam celý svůj život, dům, auto a majetek taky není jednoduché. Nevím sám, jak bych se rozhodl, je to tragédie a s lidmi soucítím. Skutečné záběry skutečných katastrof. Ne, tohle vážně není film, tohle je bohužel realita, ve které lidé přicházejí o všechno. Těžko procentuálně hodnotit takový dokument...(25.2.2013)

 • pan_buh
  odpad!

  Nic než nářky černých. Podle složení to vypadá spíš jak kdyby se to stalo někde v africe. A ten přístup.... bože... když vidím ty kila sádla co jen sedí a čekají. Žádná vlastní aktivita, nic. Hrůza, člověka to přinutí uvědomit si, že je důležitý vybrat si kde člověk žije. Tohle mít za sousedy... no děkuju nechci.(12.3.2017)

 • elCroCo
  ****

  Prvni cast skladajici se ze dvou kapitol je tematicky v podstate uzavrena, a v mnoha ohledech je silnejsi podivanou, jejiz naplni je emocionalni vysetrovani okolnosti, ktere napomohly k rozsahlemu zpustoseni jedinecneho mesta. Na druhou stranu je v ni mnohem viditelnejsi pro Spike Leeho typicka socialne-rasova problematika (kterou vice ci mene stavi do popredi cele udalosti) a pro ty, kteri nejsou schpni tolerovat jeho apelativni montaz plnou vypovedi prevazne cernosske populace New Orleans, muze moralismus osidit pozitek z bravurniho dokumentu. Ve druhe casti se probiraji zejmena dusledky, nasledky, dopady a vubec celkove atmosfera platna delsimu casovemu odstupu od katastrofy a prinasi dojemne smele pokusy obyvatel o rekonstrukci , jakozto navratu ke staremu (ne)pokojnemu zivotu v Mississippi.(23.12.2006)