Reklama

Reklama

Hurikán Katrina: rekviem o čtyřech dějstvích

(TV seriál)
  • USA When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

Obsahy(1)

Dokument věnovaný New Orleansu, zpustošenému ničivým hurikánem Katrina. Hurikán udeřil na New Orleans 29. srpna 2005 a režisér stejně jako ostatní Američané byl šokován nejen rozsahem pohromy, ale také pomalým, nevhodným a zmateným průběhem záchranných prací a zdržováním úsilí o obnovu. Rozhodl se proto zdokumentovat tuto novodobou Americkou tragédii, jíž přihlížel celý svět, a rozdělil svůj film na čtyři akty. Každý z nich pohlíží z jiného úhlu na události, které Katrině předcházely a jež následovaly po jejím ničivém úderu. V tomto intimním, srdcervoucím portrétu New Orleansu sledujeme příběhy těch, kteří prošli peklem, přežili svou smrt a vydali svědectví o utrpení, zoufalství ale i o vítězství. Tam, mezi troskami, se totiž zrodila touha po novém New Orleansu i síla naplnit ji… „New Orleans bojuje o život,“ říká režisér Spike Lee. „Jeho obyvatelé nejsou lidé, kteří by v tichosti zmizeli. Jsou zvyklí na útrapy a přezírání. Můj film zachycuje jejich boj, stejně jako duši těch, kteří tu žijí.“ (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

pan_buh odpad!

všechny recenze uživatele

Nic než nářky černých. Podle složení to vypadá spíš jak kdyby se to stalo někde v africe. A ten přístup.... bože... když vidím ty kila sádla co jen sedí a čekají. Žádná vlastní aktivita, nic. Hrůza, člověka to přinutí uvědomit si, že je důležitý vybrat si kde člověk žije. Tohle mít za sousedy... no děkuju nechci. ()

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu si říkám, proč lidi před katastrofou neutečou a zůstávají třeba i s malými dětmi a ohrožují tak sebe i je. Na stranu druhou nechat tam celý svůj život, dům, auto a majetek taky není jednoduché. Nevím sám, jak bych se rozhodl, je to tragédie a s lidmi soucítím. Skutečné záběry skutečných katastrof. Ne, tohle vážně není film, tohle je bohužel realita, ve které lidé přicházejí o všechno. Těžko procentuálně hodnotit takový dokument... ()

Reklama

elCroCo 

všechny recenze uživatele

Prvni cast skladajici se ze dvou kapitol je tematicky v podstate uzavrena, a v mnoha ohledech je silnejsi podivanou, jejiz naplni je emocionalni vysetrovani okolnosti, ktere napomohly k rozsahlemu zpustoseni jedinecneho mesta. Na druhou stranu je v ni mnohem viditelnejsi pro Spike Leeho typicka socialne-rasova problematika (kterou vice ci mene stavi do popredi cele udalosti) a pro ty, kteri nejsou schpni tolerovat jeho apelativni montaz plnou vypovedi prevazne cernosske populace New Orleans, muze moralismus osidit pozitek z bravurniho dokumentu. Ve druhe casti se probiraji zejmena dusledky, nasledky, dopady a vubec celkove atmosfera platna delsimu casovemu odstupu od katastrofy a prinasi dojemne smele pokusy obyvatel o rekonstrukci , jakozto navratu ke staremu (ne)pokojnemu zivotu v Mississippi. ()

MFA 

všechny recenze uživatele

Jedinečný dokument mapující obrovskou pohromu v roce 2005 z mnoha úhlů pohledu a zárověň i sonda do tehdejší politické situace v USA. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama