School Rumble Nigakki (TV seriál)

School Rumble: Second Semester

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2006, 26x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Být kvalita celou dobu taková, jako v prvních dílech, dám ****. Být všechny vtipy takové, jako ty nejlepší, dám *****. Takto jen lepší ***.(10.3.2008)

Jsme zpátky a jsme ve formě! Harima, Tenma a Yakumo, Sawachika nebo třeba Miko. Všichni jsou připraveni na další várku bláznivých dobrodružství, ze kterých jde hlava kolem. Epizody, které nemají na naše postavy téměř žádnou návaznost jsou na pořadu dne stejně tak jako alternativní svět v Mexiku nebo žirafa pod postelí. V některých chvílích už je sice všeho trochu moc a z toho nekontrolovatelného zmatku kolem mi začne tuhnout úsměv, ale vždy se v pravý okamžik vrátí cit pro příběh a postavy. Nejvíc to dokazuje dojemné finále. Poselství o sourozenecké lásce je nádhernou tečkou.(20.6.2010)

Znovu sa ozýva školský gong a gang 2C sa vracia do druhého semestra. Ako tu mnohí naokolo píšu, návrat do školských lavíc s prvým dielom nestíha držať krok. Stále je to však veľmi vtipná a nadpriemerná gakkó komédia, pekne rozvíjajúca niektoré motívy z prvého seriálu. Takže spolu s mnohými nadávam na love-tragéda Harimu, že má stále oči pre blbučkú Tenmu, keď o neho ticho súperia sexica Eri Sawachika a Tsukamoto Yakumo, absolútne najmilšie a najdobráckejšie ženské stvorenie v podobných anime. A ako študent japončiny sa výborne zabávam na absolútne úžasne idiotskom prízvuku slečny Lala „Gori“ Gonzalez (Winná kun z Karin má konečne dôstojného konkurenta). Potešia malé „blbinky“ ako nenažratá panda Kuuta kun a jej súboj s Hanaiom v chráme (človek si nevdojak spomenie na súboje Saotome-ovcov), či „kulinársky“ odkaz na Mononoke Hime. Medzitýmny verdikt znie : dôstojné pokračovanie prvej série. 8/10 Hodnotené po osemnástich dieloch, kto má link na slušný fansub zvyšku, má u mňa pivo.(9.1.2008)

Zásluhu na snížené kvalitě druhé série má především podle mého množství fillerů, které se objevují zničehonic uprostřed dílů a jejichž hustota se s blížícím koncem série zvyšuje. Prvních několik epizod se školní paintballovou bitvou je doslova geniální. Ale i tak to, co zbývá, vystačí na 70 %. Co se postav týče: Eri Sawachika rulezz! Na shledanou ve třetím semestru!(2.8.2007)

Začátek série pokračuje v duchu té první a dokonce ji možná i překonával, dokud neskončil kulturní festival. Od té doby bohužel nefunguje už skoro nic, co se mi na seriálu doposud líbilo. Vztahy se přestanou vyvíjet, zápletky se začnou opakovat a především humor dostane tvrdou ránu. Spoustu prostoru navíc bohužel dostane Lala, která je u mě hlavní aspirantkou v anketě o nejneoblíbenější postavu a s níž spojený humor mě doslova zabíjí. Naštěstí ji kompenzují skvělá Sawachika a Yakumo. Zkoušel jsem i mangu, ale i tam pro mě končí skvělá série již brzy po začátku.(11.6.2008)

Druhá séria School Rumble je v podstate dôstojným pokračovaním. Oproti prvej sérii však má veľké množstvo absolútne nezáživných dielov. Začína sa to veľmi sľubne súbojom so strelnými zbraňami a neskôr vytvorením basketbalového týmu. Čiže tieto prvé diely sú porovnateľné a veľmi kvalitné ako už spomínaná prvá séria. Chyba nastane potom, keď človek stále čaká na svojich obľúbených hrdinov a stálym kľučkovaním v deji a pridávaním zbytočných pasáží toto anime stráca kvalitu. Bez zbytočných pasáží by som neváhal zvýšiť hodnotenie. Vtipných situácii je dostatok a romantiky nedostatok. Oproti prvej sérii sú romantické situácie ešte viac dané do úzadia. Oddaľovanie nejakého vyznania už pôsobí príliš hlúpo a radšej sa zamilované osoby k tomu vôbec nemali dostať. Ako vždy dobré diely boli pre mňa tie kde sa vyskytovala Sawachika aj keď je smutné, že ona zostala nepochopená od ostatných. Dosť ma bavila ešte Lala svojím hlasom a to hlavne keď vyslovovala Ichijou. Yuu Kobayashi (som si našiel) dala hlas Lale a odviedla skvelú prácu kedže už len ten jej hlas je vtipný (dúfam, že na internete nie je chyba). Celkovo v celom anime je dosť cudzincov. Lala je Mexičanka, ďalej máme Britku, Američana a podobne. Tvorcovia však okrem už spomínanej Mexičanky menej využívali kultúrne rozdiely. Potešilo ma, že postavy lepšie chápu svoju situáciu a cítia vo svojom vnútri koho milujú, aj keď to nedajú skoro vôbec najavo. Celkové zakončenie tejto série keď tvorcovia namiesto romantiky skúsia zatnúť do živého súrodeneckou láskou vyšlo na výbornú. Aspoň pochopíme to ako sa Yakumo a Tenma navzájom vo všetkom dopĺňajú. Potom tu je ešte OVA Ichi Gakki Hoshuu čo si odporúčam pozrieť lebo v prvom diely sú nejaké doplnenia do deja. A nakoniec dvojdielne zakončenie San Gakki. Je mi to ľúto, že dávam také nízke hodnotenie, tak aspoň náplasť v podobe pol bodíka. (Hodnotenie 3,5).(5.5.2015)

• skretik

Začalo to tak 4+/5-... skončilo to tak na 2... Dosť bieda, ako to bolo plné fillerov (takýto seriál napchať fillerami? :-o)... Zmätené a stále rovnaké... pár super okamžikov, pár fajných dielov... Neznášam "Tenma-chan"... :D(24.3.2009)

Myšlenka zasadit do komediální série nekompromisní hru na život a na smrt, kde umírají postavy jak ve Hře o trůny je doopravdy obdivuhodná.(24.12.2014)

Druhá série není tak dobrá jako první, ale pro fanoušky school rumble stále povinnost.(30.1.2007)

Myslím, že rovnako dobré ako prvá séria ak nie ja lepšie, polygon sa motá čoraz viac a ja váham medzi Sawachikou a Yakumou, jediné čo ma zarazilo bol koniec. Ale čo už sú tu predsa ešte aj ďalšie OVA , hoci by som prijal aj ďalšiu sériu, dobre je jak je. No a na záver len dodať, že nevedno či Harimu ľutovať alebo sa nad ním diviť. Bude to tým,že "Senchimentaru Our Generation" 10/10.(7.10.2011)

Tu už by som výrazne škrtal. Nemám nič proti absurdnému humoru, naopak, ale častí ktoré nijako s ničím nesúvisia bolo na mňa príliš. Seriál si nepredstavujem ako sadu bonusových epizód. Radšej by som bol, keby sme sa dejovo niekam posunuli. Napríklad keby sa Sawachika vydala ;-). Alebo čokoľvek. A vyvažovať otravnosť Tenmy pridaním ďalších zbytočných postáv, desu.. Nie práve šťastný nápad. Prezradím pointu keď poviem že..? Tak radšej nepoviem. // PS: Yakumo je tá najsladšia zlá čarodejnica akú si dokážem predstaviť. Som zakliaty :-).(16.4.2015)