Hotori: Tada saiwai o koinegau

(TV film)
  • Japonsko ほとり~たださいわいを希う.~ (více)

Subjektiv

Suzu je robot, kterému jsou implantovány vzpomínky jednoho zemřelého chlapce. Až proces skončí, bude přidělen k příslušné rodině, aby jej nahradil. Hotori je malá dívenka trpící poruchou paměti, pomalu ale jistě přichází o své vzpomínky. Chlapec, který si pamatuje, co nezažil, dívka, která si nepamatuje, co zažila a jejich přátelství v poklidně plynoucím anime, které nejen pohladí, ale dá i námět k zamyšlení. Slabé ****. ()

honajz2

No... radši si z těch krátkých, málo známých anime dám znova oba díly robotky ze zatopené Jokohamy, než tenhle malý projekt se slibnou sci-fi zápletkou, ale mizerným scénářem. Mě už zarazilo jen to, že je to další z těch filmů, které začínají skoro koncem, ale to mi nevadí tolik jako to, k čemu se to díky tomu ubírá. Chce to být poklidné a poetické, ale ve spojení s tématem plánované sebevraždy to pro mě okamžitě zabíjí veškerou poetiku, ať už na tom jsou postavy jakkoli. A jelikož je vše docela jasně nalakované, čekal jsem jen na to, jestli to aspoň důstojně skončí, ale dopadlo to tak, že konec byl naprosto nahodilý, udělal obrovský skok v ději a díky tomu přeskočil nejzajímavější, což se do poetického filmů vůbec nehodí. Hotori by byl dobrý film snad jen v případě, kdyby měl aspoň hodinu a půl a během ní dostatečně vyvinul vše, co se v něm stane. Konec je sám o sobě docela chytře vyřešený, ale jeho nahodilost je jak pěst na oko. Není to prostě povedené, bohužel. Lepší 2* ()