Přehlížený

The Invisible

Život, smrť a niečo medzi tým

Prehliadaný

Hra so smrťou

Thriller / Drama

USA, 2007, 98 min

podľa traileru som očakávala úplne iný film. a ako príbeh to bolo dosť pointless. ale niektoré momenty boli naozaj silné a dobre zvládnuté. hlavne od Nickovej skoro-smrti. keď sledoval ako ho ľudia vidia. jeho "vzťah" s Annie. ako sa medzi nimi vytváralo akési porozumenie. záver bol zvláštny a určite nie niečo, čo som očakávala, ale aj tak som rada, že som si ten film pozrela. ale druhý krát ho už vidieť nemusím. a ešte klobúk dou pred hercami, zvlášť tie decká boli úžasné(18.8.2008)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $20,578,909Tržby Celosvetovo $26,810,113Tržby za predaj DVD v USA $13,498,142 //počet predaných kusov 696,921║ Ďalší príbeh o duchoch, ktorému na jeho škodu po prvej slušnej budovanej polovici dochádza v postupnom dejovom deja vu dych ale od režiséra Davida S. Goyera(pokazil jednu dobrú sériu zo svojim Blade Trinity) sa ani už viac čakať nedalo plus koniec akoby nevedel ako ukončiť. Neposedný chlapec s nedávnych Vojny svetov teda Justin Chatwin sa v celku pekne predviedol a film pekne udržiava svojim výkonom na znesiteľnej úrovni, taktiež neznáma Margarita Levieva mu v celku slušne sekunduje spočiatku ako protihráč a neskôr ako nádejný spasiteľ. /videl v kine: 50%/(29.12.2007)

Tak tohle byla jízda! Já jsem absolutně nadšený, nikdy bych nečekal, že tento snímek mě takto nadchne a doslova připoutá k televizní obrazovce a pustí až se závěrečnými titulky. Něco přes rok jsem čekal, až se tenhle film dostane k nám do kin, nebo alespoň na DVD. Tohoto filmu si však v kině mohli užít pouze slovenští diváci, a já se tak musel spokojit jen se zhlédnutím filmu na HBO. Ale počkat se rozhodně vyplatilo. Když jsem si někdy před rokem a půl věšel na zeď kinoplakát k tomuto filmu, určený pro americká kina, nevěděl jsem, o čem má ten film být a jestli mě dokáže zaujmout. Plakát mne však zaujal, a tak jsem ho dal na zeď svého pokoje. A musím říci, že nyní jsem rád, že ho tam mám. Tenhle film je prostě úžasný. Od samého začátku, kdy je všechno tak nějak v idylickém tónu, až po skorozabití hlavního hrdiny a jeho putování po světě, kde ho nikdo nevidí a téměř nikdo neslyší. Tenhle film je v mých očích naprosto přesvědčivý a rozhodně dokonalý ve všech směrech. Nemám ani jedinou výtku, ani jedinou připomínku. Jistě, někdo může namítnout, že je zde spousta nelogičností nebo zmatečný a odfláknutý závěr. Já však u filmu absolutně nepřemýšlel a jen s otevřenou pusou a napětím sledoval, co se děje na obrazovce. A herecké výkony mi přišly perfektní, představitel hlavního hrdiny je perfektní a místy mi v určitých záběrech připomínal vzhledově mého oblíbeného herce Gregoryho Smithe, chvílemi jsem si opravdu myslel, že je to on. I ostatní herecké výkony byly ucházející. Já si ten film prostě užil a rozhodně je to příjemné překvapení. A ať nad tím přemýšlím jakkoliv horečně, nevidím důvod, proč nedat maximální hodnocení, když ten film prostě takto v mých očích vidím. Takže je to za pět hvězdiček.(3.12.2008)

Celkom mam rad tieto tipy filmov. Je o chlapcovi, ktory sa dostane do konfliktu s partiou, ktora ho brutalne zbije. Na druhy den pride do skoly, ale vsetci ho ignoruju, nikto ho nevidi a nepocuje. Pochopi, ze je mrtvy. Ano, ziadna novinka, pripomina mi Ducha, ale aj ine podobne filmy, ale na jedno pozretie sa oplati. Reziser Goyer (Blade:Trinity) opät urobil par chyb, hlavne k zaveru, ale da sa to odpustit.(16.5.2007)

Napínavý film se zajímavým námětem, kde je docela dobře zpracováno to, že osobu nikdo nevidí. Není zde nějaké nucené procházení skrz lidi, je tu zajímavý moment toho, kdy postava si myslí, že svoje okolí ovlivňuje, ale ve skutečnosti se to neděje. Škoda, že se to opakuje až moc často a postupně to ztrácí kouzlo. Goyer ale natočil příjemné středoproudý napínavý film, který si alespoň ten ždibec nad průměr v hodnocení zaslouží.(30.3.2014)

• - Natáčení probíhalo převážně v okolí Vancouveru. (Terva)

• - Z filmu byla vystřižena scéna, ve které Nicka (Justin Chatwin) jako ducha uvidí z okna jiný duch starce v kómatu, když se Nick potlouká kolem nemocnice. Duch starce Nickovi vysvětluje, že Nicka nikdo nemůže vidět, slyšet nebo se ho dotknout, ale může být zachráněn, pokud vyřeší záhadu obestírající jeho vlastní "smrt". (Shadowspark)

• - Ve snímku The Invisible byla původně také vedlejší dějová linie s pašeráky drog, ale jejím odstraněním se mohl snížit rating, a tedy i hranice přístupnosti pro diváky. Pro samotný film údajně nebyla až tolik potřebná a díky zásahu do scénáře už děti do sedmnácti let nemuseli chodit do kina s doprovodem dospělé osoby. (imro)