Přehlížený

The Invisible

Život, smrť a niečo medzi tým

Prehliadaný

Hra so smrťou

Thriller / Drama

USA, 2007, 98 min

Verim tomu, ze pre tych, ktori sami seba povazuju za filmoznalcov ako sa patri, mozu mat s tymto filmom trosku problem. Ale pre mna, laickeho zavislaka na filmoch to nebola az taka hroza. Malo to dej, mladi herci su prekvapivo dobri, fajn atmosfera...Jedinu vytku mam na stopaz a obcas nelogickost deja. Ale inak naozaj prijemny film...(28.10.2007)

Celkom mam rad tieto tipy filmov. Je o chlapcovi, ktory sa dostane do konfliktu s partiou, ktora ho brutalne zbije. Na druhy den pride do skoly, ale vsetci ho ignoruju, nikto ho nevidi a nepocuje. Pochopi, ze je mrtvy. Ano, ziadna novinka, pripomina mi Ducha, ale aj ine podobne filmy, ale na jedno pozretie sa oplati. Reziser Goyer (Blade:Trinity) opät urobil par chyb, hlavne k zaveru, ale da sa to odpustit.(16.5.2007)

Na rozdiel od predchádzajúcich i nasledujúcich Goyerových filmov, tento má dušu, hoci je možno najotrepanejší. Mám pokušenie hodnotiť vyššie, než by si zaslúžila mdlá réžia. Mladosť a smrť, to neprestane fascinovať a hlboko zasahovať, zrejme až dovtedy, kým sa ma prvé neprestane dotýkať a druhé bude smrteľne blízko. Z prirodzenosti, nečiernobielosti, vierohodnosti a ľudskosti postáv PREHLIADANÉHO by sa mohli učiť scenáre, ktoré dokážu totálnu plochosť a primitívnosť zakryť dvojhodinovou smršťou šokujúcich zvratov a prekvapení.(1.9.2014)

nenechte se odradit zdejším nízkým hodnocením či dementním slovenským názvem :-P jde o celkem povedené duchařské krimidrama s neokoukanými obličeji a zas trochu jiným úhlem pohledu na tenkou hranici mezi životem a smrtí... šestý smysl ani duch to sice není, ale pořád je zde, i díky margaritě levievě, celkem na co koukat. 70%(19.11.2009)

podľa traileru som očakávala úplne iný film. a ako príbeh to bolo dosť pointless. ale niektoré momenty boli naozaj silné a dobre zvládnuté. hlavne od Nickovej skoro-smrti. keď sledoval ako ho ľudia vidia. jeho "vzťah" s Annie. ako sa medzi nimi vytváralo akési porozumenie. záver bol zvláštny a určite nie niečo, čo som očakávala, ale aj tak som rada, že som si ten film pozrela. ale druhý krát ho už vidieť nemusím. a ešte klobúk dou pred hercami, zvlášť tie decká boli úžasné(18.8.2008)

• - Režisér David S. Goyer začal svoji kariéru scénaři ke klasikám jako je Smrtihlav nebo série Blade, ale když v roce 2004 zrežíroval snímek Blade: Trinity, jeho kariéra nabrala strmý směr dolů. (imro)

• - Původní švédský snímek Den Osynlige v roce 2002 natočil Joel Bergvall se Simonem Sandquistem. Dvojice debutovala krátkým filmem Victor (1998), za který byli nominováni na Oscara. (imro)

• - Ve snímku The Invisible byla původně také vedlejší dějová linie s pašeráky drog, ale jejím odstraněním se mohl snížit rating, a tedy i hranice přístupnosti pro diváky. Pro samotný film údajně nebyla až tolik potřebná a díky zásahu do scénáře už děti do sedmnácti let nemuseli chodit do kina s doprovodem dospělé osoby. (imro)