Ako vyšetríte vraždu, keď obeťou ste vy? Nadprirodzený thriller od producentov filmu Šiesty zmysel. Stredoškolák Nick mal život pred sebou, no len do okamihu, keď bol brutálne prepadnutý a jeho telo ukryté v lese v domnení, že je mŕtvy. Uviazol však na pol ceste medzi svetom živých a mŕtvych, ešte nie celkom po smrti, ale neviditeľný pre ostatných živých. Môže len sledovať pátranie svojich blízkych a zúfalo sa snaží kontaktovať ľudí na tejto strane. Netuší, že len hodiny ho delia od definitívneho odchodu na druhý svet... (oficiální text distributora)

Trailer

larelay

Verim tomu, ze pre tych, ktori sami seba povazuju za filmoznalcov ako sa patri, mozu mat s tymto filmom trosku problem. Ale pre mna, laickeho zavislaka na filmoch to nebola az taka hroza. Malo to dej, mladi herci su prekvapivo dobri, fajn atmosfera...Jedinu vytku mam na stopaz a obcas nelogickost deja. Ale inak naozaj prijemny film... ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $20,578,909Tržby Celosvetovo $26,810,113Tržby za predaj DVD v USA $13,498,142 //počet predaných kusov 696,921║ Ďalší príbeh o duchoch, ktorému na jeho škodu po prvej slušnej budovanej polovici dochádza v postupnom dejovom deja vu dych ale od režiséra Davida S. Goyera(pokazil jednu dobrú sériu zo svojim Blade Trinity) sa ani už viac čakať nedalo plus koniec akoby nevedel ako ukončiť. Neposedný chlapec s nedávnych Vojny svetov teda Justin Chatwin sa v celku pekne predviedol a film pekne udržiava svojim výkonom na znesiteľnej úrovni, taktiež neznáma Margarita Levieva mu v celku slušne sekunduje spočiatku ako protihráč a neskôr ako nádejný spasiteľ. /videl v kine: 50%/ ()

Falko

Celkom mam rad tieto tipy filmov. Je o chlapcovi, ktory sa dostane do konfliktu s partiou, ktora ho brutalne zbije. Na druhy den pride do skoly, ale vsetci ho ignoruju, nikto ho nevidi a nepocuje. Pochopi, ze je mrtvy. Ano, ziadna novinka, pripomina mi Ducha, ale aj ine podobne filmy, ale na jedno pozretie sa oplati. Reziser Goyer (Blade:Trinity) opät urobil par chyb, hlavne k zaveru, ale da sa to odpustit. ()

spaceboyCZ

Kdyz uz ten film tak dobre zacal, mel celkem prumerny prubeh, proc tak divne skoncil? Zaver mohl byt zpracovan s mnohem vetsi lehkosti, stacilo mozna primichat nejake to klasicke klise a vypadalo by to mnohem lepe...takto me ten konec dost zklamal a cely film uvedl z roviny "z tech lepsich" do roviny "slabsi prumer" ()

freddy

Tak tohle byla jízda! Já jsem absolutně nadšený, nikdy bych nečekal, že tento snímek mě takto nadchne a doslova připoutá k televizní obrazovce a pustí až se závěrečnými titulky. Něco přes rok jsem čekal, až se tenhle film dostane k nám do kin, nebo alespoň na DVD. Tohoto filmu si však v kině mohli užít pouze slovenští diváci, a já se tak musel spokojit jen se zhlédnutím filmu na HBO. Ale počkat se rozhodně vyplatilo. Když jsem si někdy před rokem a půl věšel na zeď kinoplakát k tomuto filmu, určený pro americká kina, nevěděl jsem, o čem má ten film být a jestli mě dokáže zaujmout. Plakát mne však zaujal, a tak jsem ho dal na zeď svého pokoje. A musím říci, že nyní jsem rád, že ho tam mám. Tenhle film je prostě úžasný. Od samého začátku, kdy je všechno tak nějak v idylickém tónu, až po skorozabití hlavního hrdiny a jeho putování po světě, kde ho nikdo nevidí a téměř nikdo neslyší. Tenhle film je v mých očích naprosto přesvědčivý a rozhodně dokonalý ve všech směrech. Nemám ani jedinou výtku, ani jedinou připomínku. Jistě, někdo může namítnout, že je zde spousta nelogičností nebo zmatečný a odfláknutý závěr. Já však u filmu absolutně nepřemýšlel a jen s otevřenou pusou a napětím sledoval, co se děje na obrazovce. A herecké výkony mi přišly perfektní, představitel hlavního hrdiny je perfektní a místy mi v určitých záběrech připomínal vzhledově mého oblíbeného herce Gregoryho Smithe, chvílemi jsem si opravdu myslel, že je to on. I ostatní herecké výkony byly ucházející. Já si ten film prostě užil a rozhodně je to příjemné překvapení. A ať nad tím přemýšlím jakkoliv horečně, nevidím důvod, proč nedat maximální hodnocení, když ten film prostě takto v mých očích vidím. Takže je to za pět hvězdiček. ()

• Režisér David S. Goyer začal svoji kariéru scénaři ke klasikám jako je Smrtihlav nebo série Blade, ale když v roce 2004 zrežíroval snímek Blade: Trinity, jeho kariéra nabrala strmý směr dolů. (imro)
  • Ve snímku The Invisible byla původně také vedlejší dějová linie s pašeráky drog, ale jejím odstraněním se mohl snížit rating, a tedy i hranice přístupnosti pro diváky. Pro samotný film údajně nebyla až tolik potřebná a díky zásahu do scénáře už děti do sedmnácti let nemuseli chodit do kina s doprovodem dospělé osoby. (imro)
  • Upadající kariéru Davida S. Goyera neubrzdil ani temně laděný thriller, který v kinech debutoval (27. - 29. 4. 2007) jen s částkou 7,7 milionu na druhém místě žebříčku. U distributora Buena Vista neměli radost ani při výsledných tržbách a finální cifře 20,5 milionu dolarů. (imro)

Související novinky

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (více)

Neviditelný Mars

Neviditelný Mars

17.01.2007

David Goyer, známý scénárista (Blade, Batman začíná), odložil pero a posadil se již potřetí do vyhřáté režisérské židle. Scénář k novému snímku The Invisible mu napsal Mick Davis (Modigliani). Film… (více)