Ako vyšetríte vraždu, keď obeťou ste vy? Nadprirodzený thriller od producentov filmu Šiesty zmysel. Stredoškolák Nick mal život pred sebou, no len do okamihu, keď bol brutálne prepadnutý a jeho telo ukryté v lese v domnení, že je mŕtvy. Uviazol však na pol ceste medzi svetom živých a mŕtvych, ešte nie celkom po smrti, ale neviditeľný pre ostatných živých. Môže len sledovať pátranie svojich blízkych a zúfalo sa snaží kontaktovať ľudí na tejto strane. Netuší, že len hodiny ho delia od definitívneho odchodu na druhý svet... (oficiální text distributora)

petero

Goyer po Blade Trinity sa nám vôbec nezdokonalil. Veľmi to nevadí, má totiž v rukách zaujímaví námet. Scenár mohol byť aj viac prepracovaný, ale berme to tak, že je to film pre deti, teda násťročných. To niečo medzi životom a smrťou je celkom dobre zobrazené, síce som bol najskôr trošku prekvapený ako sa veci menia podľa vnímania hlavného hrdinu ale v skutočnosti sa nemenia vôbec. Myslím že to tu ešte nebolo použité a preto ma to aj celkom zaujalo. Napríklad hrdina v bezvedomí môže hýbať vecami ale pre živého človeka ostávajú nehybné, alebo keď sa prechádza pomedzi ľudí, naráža do nich, ľudia sú odstrčovaný ale pokračujú ďalej akoby nič, ale v skutočnosti prejdú ako keby do nich nikto nestrčil. Tým pádom sa filmári vyhli veľmi šikovne akýmkoľvek trikom. Niežeby vo filme žiadne neboli, určite tam sú len proste netreba čakať že niekto tu bude prechádzať cez steny alebo ľudí ako by sa na film s neviditeľným patrilo. V podstate tento film ani nepatrí do kina ale prečo by sme si neužili aj trošku menej ctižiadostivý film. Pozerá sa na to dobre keď sa príliš nechce premýšľať a rýpať v deji. Lenže keď tento režisér naozaj dostane sfilmovať Magneta – veľká pecka to zrejme nebude. ()

maverick10

Rozhodne to neni becko a fakt, ze bych se na to podival rad znovu, vypovida o tom, ze bych to uplne nezatracoval. Filmarsky to neni buhvi jak povedene(ono se ani neni cemu divit, kdyz se podivate na portfolio pana rezisera, který by se opravdu raději měl držet psaní scenaru). Ovsem skryte kouzlo to melo. Ta nenavist a soucasne ten magnet mezi Margaritou Levievou a Justinem Chatwinem, ktery je ve filmu citit uz od prvnich minut, je patrny a fakt, ze k naplneni obou techto emoci nikdy nedojde, dava pribehu daleko vetsi velikost. A ac to neni objektivni davam 4* ackoliv by si to z pohledu ciste ryzi filmariny zaslouzilo tak max. 2*. ()

Mordenroth

Technicky dobre natočené, no scenáristicky nedotiahnuté. Podobne ako „stav“ hlavného hrdinu (niekde medzi životom a smrťou), aj film sa vlastne nachádza niekde medzi kvalitou a brakom. Okrem toho, moje hodnotenie väčšinou výrazne znižuje aj vekový priemer hlavných postáv (teenagerov a ich osobnostných a vzťahových problémov mám už fakt plné zuby). 50%. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $20,578,909Tržby Celosvetovo $26,810,113Tržby za predaj DVD v USA $13,498,142 //počet predaných kusov 696,921║ Ďalší príbeh o duchoch, ktorému na jeho škodu po prvej slušnej budovanej polovici dochádza v postupnom dejovom deja vu dych ale od režiséra Davida S. Goyera(pokazil jednu dobrú sériu zo svojim Blade Trinity) sa ani už viac čakať nedalo plus koniec akoby nevedel ako ukončiť. Neposedný chlapec s nedávnych Vojny svetov teda Justin Chatwin sa v celku pekne predviedol a film pekne udržiava svojim výkonom na znesiteľnej úrovni, taktiež neznáma Margarita Levieva mu v celku slušne sekunduje spočiatku ako protihráč a neskôr ako nádejný spasiteľ. /videl v kine: 50%/ ()

larelay

Verim tomu, ze pre tych, ktori sami seba povazuju za filmoznalcov ako sa patri, mozu mat s tymto filmom trosku problem. Ale pre mna, laickeho zavislaka na filmoch to nebola az taka hroza. Malo to dej, mladi herci su prekvapivo dobri, fajn atmosfera...Jedinu vytku mam na stopaz a obcas nelogickost deja. Ale inak naozaj prijemny film... ()

• Ve snímku The Invisible byla původně také vedlejší dějová linie s pašeráky drog, ale jejím odstraněním se mohl snížit rating, a tedy i hranice přístupnosti pro diváky. Pro samotný film údajně nebyla až tolik potřebná a díky zásahu do scénáře už děti do sedmnácti let nemuseli chodit do kina s doprovodem dospělé osoby. (imro)
  • The Invisible je založený na stejnojmenném švédském filmu, který byl zase inspirovaný stejnojmennou knihou Matse Wahla. Kniha i film mají švédský název Den Osynlige. (imro)
  • Režisér David S. Goyer začal svoji kariéru scénaři ke klasikám jako je Smrtihlav nebo série Blade, ale když v roce 2004 zrežíroval snímek Blade: Trinity, jeho kariéra nabrala strmý směr dolů. (imro)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (více)

Neviditelný Mars

Neviditelný Mars

17.01.2007

David Goyer, známý scénárista (Blade, Batman začíná), odložil pero a posadil se již potřetí do vyhřáté režisérské židle. Scénář k novému snímku The Invisible mu napsal Mick Davis (Modigliani). Film… (více)