poster

Wartburg movie show (TV pořad)

Komedie

Česko, 1999, 50 min

Režie:

Ondřej Trojan
(další profese)
 • Radek99
  *****

  Tak už jen kvůli Plechové hubičce v neodolatelném rytmu polky, Mamko Tatičovi a Shitcomu je tahle filmová besídka divadla Sklep nezapomenutelná... Viděl jsem ji kdysi na Silvestra roku 1999 coby součást komponovaného pořadu na ČT2 a byla to skutečně televizní událost, dodnes ji mám nahranou kdesi na VHS videokazetě (médiu minulého věku, které se ztratilo s předešlým miléniem...vzpomeňmež při té příležitosti znovu Shitcom, kde je fenoménu videa věnováno pár vtipných replik). Při jejím reprízování jako divák zjišťuji, že tenhle humor nezestárl (narozdíl od televizních záznamů původních sklepáckých besídek z hloubi devadesátých let)...(2.8.2011)

 • spacylemon
  *****

  Tak vám to teda řeknu: nic lepšího nebylo pro televizi natočeno! (no dobře, možná až na Českou sodu) Mouchy, které měl hodně nevyvážený předchůdce Wartburgu - Multicar Movie Show, byly vychytány, nezapomenutelná hláška střídá hlášku, geniální scénka scénku... A omezit se jenom na Macháčkova Mamko Tatiče, by bylo volaké krátkozraké... Tady totiž není slabé místo: Marhoul s Burdou v mystifikační africké odysee Nemenuj, Hanák a Lenka Vychodilová jako dokonale přesní manželé důchodci nad hrobem, Bára Trojanová, Tereza Kučerová, Lenka Andelová jako růžové barbíny s úchylnou dikcí, Macháček und Burda - rybáři - ochránci přírody, kteří se třeba potkají 17. listopadu, sitcomová rodinka Hanák, Vychodilová, Macháček, Pafková v parodii Shitcom (heilování+incest included)... všechno je to dokonalost sama, vrchol sklepáckého humoru!(23.6.2008)

 • Thorgerda
  ****

  Obvykle vyrovnaná úroveň jednotlivých skečů tady dost kolísá... Barbíny, Rybáři, Mamko Tatič - úžasný.... ale třeba Čapí town Václava Marhoula... totální těžkopádnost a křeč bez humoru, ale zato dlouhá a na pokračování... nikdo si to s ním asi nechce z taktických důvodů rozházet, a tak se Václav nikdy nedozví, že Marhoulovým vtipům se směje asi jen sám Marhoul...(1.8.2011)

 • igi B.
  *

  Ále kulový! Pár skvělých momentů obaluje spousta oprudentní vaty, páč kluci (no s holkama, jo, jasně) holt chtěli (a dostali ty možnosti, že...) být rychle ve vatě... °-/ . . . Zbytečně(!) křečovité skeče, mocné tlačení na pilu, marné šaškování, otravné bláboly, plagiátorství... Kde to holt není, tam ani Warťas nejede... - - - P.S. Však pěkně si uměli klucí helpnout, že. Vlastně je to až smutně signifikantní, jak fikaně se jistí pražskonárodní >úmělci< promrdali k lizu a díky stavu devalvace té naší prostonárodní popřevratové pisskultůry a za pomoci píárových mérdií se vlastně uměle stále udržují veřejnoprávě u lizu. A vidět Marhoula (i za ten Barrandoff!) - jen zhnusení a pohrdání! Howgh. - - - - - (Poprvé viděno v oněch dobách vejvarových, poctivě zasuto ve sklepích paměti, hodnocení po repete na >dvoutaktním prostoru< 272., komentář zde lehce otrávený ty bláho /"nemenovat"!!!/ jako šestnáctý - 2.8.2011)(2.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Takhle sklepácká jízda má problém s velkou nevyrovnaností jednotlivých skečů, kde se vedle skvělých momentů objevují i herecky a scénáristicky nedotažené pokusy. Za scénku se srbským bardem by bylo i 6* málo, parodie na barbínovský svět je za pět, nostalgická balada o východoněmeckém vozítku v podání Tomáše Hanáka za čtyři, ale vedle toho např. africká anabáze pod názvem Nemenuj troskotá na Marhoulově antiherectví. Celkový dojem: 60 %.(31.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace