Proč bychom se netopili (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 8 h 43 min (Minutáž: 10x52 min)

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam, Jitka Ježková, Petr Lněnička, Markéta Coufalová, Otakáro Maria Schmidt, Petr Nárožný, Míra Nosek, Martin Písařík, Jakub Prachař, Vladimír Škultéty, Roman Štabrňák, Michal Novotný, Kateřina Janečková, Hana Vagnerová, Markéta Frösslová, Eva Ujfaluši, Jana Hubinská, Lenka Vychodilová, Eliška Nezvalová, Nikola Říhová, Lenka Zahradnická, Marek Holý, Gabriela Hyrmanová, Lukáš Jurek, Jiří Fero Burda, Ivana Stejskalová, Jan Hájek, Hana Seidlová, Karel Zima, Daniel Margolius, Otmar Brancuzský, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Jan Vondráček, Matěj Hádek, Vladimír Javorský, Petr Forman, Pavla Tomicová, Alena Sasínová-Polarczyk, Jakub Doubrava, Kristýna Kociánová, Anna Cónová, Ondřej Vetchý, Irena Máchová, Petr Sýkora, Martina Šťastná, Jana Zajacová, Jan Číhal, Perla Kotmelová, Teresa Branna, Josef Navrátil, Karolina Pešlová, Pavel Novotný, Ondřej Veselý, Tomáš Klouda, Zdeněk Barták, Pavel Oubram, Táňa Kupcová, Petr Nikolaev, Filip Zafouk, Miroslav Hanuš, Josef Polášek, Vlastimil Zavřel, Václav Helšus, Jiří Vymětal, Barbora Obozněnková, Jiří Košťál, Jiří Štrébl, Karel Urbánek, Jiří Král, Michal Przebinda, Stanislava Jachnická, Martin Dusbaba, Zdeněk Vencl, Jitka Sedláčková, Marko Igonda, Dana Špilauer Verzichová, Petr Motloch, Michal Gulyáš, Jaroslav Satoranský, Věra Hollá, Miroslav Adamec, Tomáš Dastlík, Aleš Jurda, Marek Raab, Bára Vyskočilová, Jakub Slomiany, Richard Hýsek, Michaela Cihlářová, Aneta Kirschnerová, Anna Hašková, Lenka Vodičková, Petr Taizich, Jan Beran, Petr Skopal, Yvetta Hlaváčová, Jakub Cajthaml, Zdeněk Barták, Linda Bendová, Petr Březina, Lukáš Hruzík, Jan Chodil, Štefan Gallik, Peter Šperka, Luděk Jelen, Robin Doležal, Martin Kavan, Ondřej Macek, Radek Suchý, Lucie Černíková, Jiří Sedláček, Martin Učík, Tomáš Cibulka, Michal Boltnar, Ivo Marták, Zuzana Náglová, Kryštof Adam, Tereza Fleková, Zuzana Procházková, Julie Šmeralová, Lukáš Kohout, Filip Majer, Leo Nikolaev, Petr Koutecký, Norbert Lichý, Pavel Zatloukal, Pavel Nečas, Zuzana Slavíková, Jana Kristina Studničková, Leoš Noha, Zdeněk Netví Zahálka, Chad Waibel

Hana Bílá

Petr Pištěk

Kostýmy:

Simona Rybáková
  • DJ Obelix

No vidíte. Asi budu znít jako negramot (speciálně pro fandy zmiňovaného díla), ale já knihu od Zdeňka Šmída vůbec neznal. Nicméně už po pár replikách mi bylo jasné, že to musí vycházet z knižní předlohy. Ono totiž věty, které pronášejí herci na obrazovce, nejsou vůbec špatné ... ale na papíře. Zde se jednoduše vůbec nepovedl převod literatury "na plátno" a nepomáhá tomu ani obsazení, které je posbíráno z reklam a přištěkávačů v jiných sériích. A vévodí tomu ve své roli úžasně nesympatická Kostková, která mi od začátku pila krev. Nicméně to byl možná účel... Za pár dobrých hlášek dávám hvězdičku, ale asi už to ani nedokoukám...(23.2.2009)

• eraserhead666

Jsem rád, že tu již někdo zmínil, že to s knihou, podle níž to je točené, nemá moc společného. Já tu knihu nečetl, ale slyšel jsem na ní dost chvály a když jsem koukal na tenhle seriál, říkal jsem si, kde se asi stala chyba, jak může být ta kniha dobrá. Ten seriál je takřka strašnej. Z 10-ti dílů jsem viděl 9 a bavili mě z nich tak 3 (myslím, že 3, 4 a poslední), jinak to byla docela nuda sledovat. Ženské role jsou relativně v pohodě, ale to, co tam předvádí ti chlapi, to se až stydím za to, že jsem chlap. A Bongo je zřejmě ta nejhorší postava a nejhorší herecký výkon, co jsem v televizi viděl. S ním jet na vodu, utopil bych ho ještě než by jsme vyjeli. V 90% vám to nabídne pouze nudu, otřesné zápletky a dialogy. V těch zbylých 10% se sejdou dobré exteriéry a občas trochu humoru. Na něco, s čím má člověk trávit 10 týdnů žalostně málo.(2.4.2009)

• misakurt

Upoutávka mě zaujala. Po prvním dílu jsem čekala, co se z toho vyklube a čím dále se série ubírala, tím víc jsem si začala uvědomovat, že je to hodně špatné. Herecké výkony spíše divadelní než filmové, děj ne příliš zajímavý, odahalený lukáš vaculík (to nevím jestli je plus nebo mínus...)...dávám jendu hvězdičku- přece jenom jsem u toho aspoň nějakou dobu sedět vydržela.(8.9.2009)

• jamalka

Tak tohle napsal opravdu někdo, kdo na vodě nikdy nebyl- trapné příběhy a rádobyvtipné fráze, o hereckých výkonech raději nemluvím- prostě hrůza. Pán Šmíd asi není moc nadšeny, že dal svolení k zfilmování své knihy, s kterou seriál navíc nemá moc společného. Navíc dialogy zní , jako by se spolu bavili lidé před sto lety. No ale jestli chtěli autoři pobavit vodáky svými znalostmi prostředí a mladých lidí, tak se jim to opravdu podařilo.(15.2.2009)

• viperblade

Přiznávám, tento seriál jsem vždy poslouchal jen na půl ucha a sem tam jsem i něco zahlíd. Ale neřekl bych, že proto dávám nízké hodnocení. Je to spíše proto, že tam, kde situace mají být vtipné, nejsou. Tam kde dojemné, nejsou. Tam kde šokující, nejsou SPOILER!!! (viz. smrt jedné z hl. postav v závěru seriálu). Takže za děvčata jedna, za Vaculíka, který tam byl jediný sympatický, druhá. Víc ani ťuk.(3.4.2009)

• - Seriál se natáčel od 29. dubna 2006 do 4. září 2007 v Ostravě, na Lužnici, ve Vysokých Tatrách a na Jindřichohradecku. Seriál se také točil na Nežárce, konkrétně u obce Hamr, kde vznikla i závěrečná scéna. Dále se štáb pohyboval v obci Drahov, Malenovice nebo městě Veselí nad Lužnicí. (Sony1994)

• - O postavu vodáckého vůdce Křižáka stála řada herců. Rozsáhlým castingem nakonec prošel Lukáš Vaculík. Pomohlo mu k tomu také to, že hodně trénoval v posilovně. (cariada)

• - Vo Vysokých Tatrách sa natáčal jeden z dielov seriálu na zjazdovke zo Štartu do Tatranskej Lomnice, v Tatranskej Kotline na ferrate a vo výleze z legendárnej horolezeckej cesty "Hokejka" v západnej stene Lomnického štítu - tesne pod vrcholom. Herci to zvládli na jednotku. (ujec)