Proč bychom se netopili (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 8 h 43 min (Minutáž: 51–54 min)

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam, Jitka Ježková, Petr Lněnička, Markéta Coufalová, Otakáro Maria Schmidt, Petr Nárožný, Míra Nosek, Martin Písařík, Jakub Prachař, Vladimír Škultéty, Roman Štabrňák, Michal Novotný, Kateřina Janečková, Hana Vagnerová, Markéta Děrgelová, Eva Ujfaluši, Jana Hubinská, Lenka Vychodilová, Eliška Nezvalová, Nikola Říhová, Lenka Zahradnická, Marek Holý, Gabriela Hyrmanová, Lukáš Jurek, Jiří Fero Burda, Ivana Stejskalová, Jan Hájek, Hana Seidlová, Karel Zima, Daniel Margolius, Otmar Brancuzský, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Jan Vondráček, Matěj Hádek, Vladimír Javorský, Petr Forman, Pavla Tomicová, Alena Sasínová-Polarczyk, Jakub Doubrava, Kristýna Kociánová, Anna Cónová, Ondřej Vetchý, Irena Máchová, Petr Sýkora, Martina Šťastná, Jana Zajacová, Jan Číhal, Perla Kotmelová, Teresa Branna, Josef Navrátil, Karolina Pešlová, Pavel Novotný, Ondřej Veselý, Tomáš Klouda, Zdeněk Barták, Pavel Oubram, Táňa Kupcová, Petr Nikolaev, Filip Zafouk, Miroslav Hanuš, Josef Polášek, Vlastimil Zavřel, Václav Helšus, Jiří Vymětal, Barbora Obozněnková, Jiří Košťál, Jiří Štrébl, Karel Urbánek, Jiří Král, Michal Przebinda, Stanislava Jachnická, Martin Dusbaba, Zdeněk Vencl, Jitka Sedláčková, Marko Igonda, Dana Špilauer Verzichová, Petr Motloch, Michal Gulyáš, Jaroslav Satoranský, Věra Hollá, Miroslav Adamec, Tomáš Dastlík, Aleš Jurda, Marek Raab, Bára Vyskočilová, Jakub Slomiany, Richard Hýsek, Michaela Cihlářová, Aneta Kirschnerová, Anna Hašková, Lenka Vodičková, Petr Taizich, Jan Beran, Petr Skopal, Yvetta Hlaváčová, Jakub Cajthaml, Zdeněk Barták, Linda Bendová, Petr Březina, Lukáš Hruzík, Jan Chodil, Štefan Gallik, Peter Šperka, Luděk Jelen, Robin Doležal, Martin Kavan, Ondřej Macek, Radek Suchý, Lucie Černíková, Jiří Sedláček, Martin Učík, Tomáš Cibulka, Michal Boltnar, Ivo Marták, Zuzana Náglová, Kryštof Adam, Tereza Fleková, Zuzana Procházková, Julie Šmeralová, Lukáš Kohout, Filip Majer, Leo Nikolaev, Petr Koutecký, Norbert Lichý, Pavel Zatloukal, Pavel Nečas, Zuzana Slavíková, Jana Kristina Studničková, Leoš Noha, Zdeněk Netví Zahálka, Chad Waibel

Hana Bílá

Petr Pištěk

Kostýmy:

Simona Rybáková
  • borsalino

Trochu nechápu, proč se tohle točí. Literární předlohu znám, ale ta s tímto seriálem nemá mnoho společného. Hlavně ta lehkost a vtip, to zmizelo docela. Zůstaly jen prázdné repliky a nanicovaté výkony herců, kterým nevěříte to, co hrají. Rozředěnost příběhu navíc podtrhuje neuvěřitelná stopáž. Ta jedna hvězdička je z nostalgie k předloze.(26.1.2009)

• blackrain

Nevím, nevím, první díl se vůbec nerozjel. Jsem trošku v rozpacích. Strašná nuda. Vodácké prostředí přece nabízí mnohem víc, než co tady ukázali. Tohle má být seriál na hlavní vysílací čas? Všichni herci působili strašně toporně. Domácí video z vodácké výpravy našich známých vypadá líp a to jeli Sázavu. Je vidět, že scénář se utopil v Lužnici. Dávám dvě hvězdičky za krásnou přírodu a černobílé snímky. Už mě neláká seriál dokoukat.(27.1.2009)

• Compadre

Knihu jsem čel kdysi na prázninách, když mi ji otec vnutil a po té zkušenosti mohu jen říct, že film je její totální zneuctění. Dementní písničkou od Kryštofa počínaje, pokračující partou idiotů včele s volem Vaculíkem a konče vypatlaností celého provedení. Jestli se na tenhle seriál Šmíd díval (asi jo), tak asi musel fakt čumět, jak mu to Nikolaev posral.(1.8.2009)

• castor

Další seriálová křeč.. chvílemi jsem jen hleděl s otevřenou pusou.. Herecky odfláknuté, dramaturgicky nezvládnuté, scénáristicky plytké.. Už jenom herecké výkony odpovídají charakteru ztvárňovaných postav i (ne)pevnosti jejich ukotvení v příběhu. Vtipu je pomálu, samotné dialogy znějí nepravděpodobně, leckdy na hranici parodie a karikatury. Ona zoufalá snaha o humor musí vyvolávat úsměv na rtech. Ostatně samotné chování postav působí dosti záhadně a nejasně. Mám opodstatněný strach z toho, že je seriál Petra Nikolaeva odsouzen k zániku ještě před startovním výstřelem. Vody je málo, tohle bude hóóódně drhnout..(27.1.2009)

• DJ Obelix

No vidíte. Asi budu znít jako negramot (speciálně pro fandy zmiňovaného díla), ale já knihu od Zdeňka Šmída vůbec neznal. Nicméně už po pár replikách mi bylo jasné, že to musí vycházet z knižní předlohy. Ono totiž věty, které pronášejí herci na obrazovce, nejsou vůbec špatné ... ale na papíře. Zde se jednoduše vůbec nepovedl převod literatury "na plátno" a nepomáhá tomu ani obsazení, které je posbíráno z reklam a přištěkávačů v jiných sériích. A vévodí tomu ve své roli úžasně nesympatická Kostková, která mi od začátku pila krev. Nicméně to byl možná účel... Za pár dobrých hlášek dávám hvězdičku, ale asi už to ani nedokoukám...(23.2.2009)

• - O postavu vodáckého vůdce Křižáka stála řada herců. Rozsáhlým castingem nakonec prošel Lukáš Vaculík. Pomohlo mu k tomu také to, že hodně trénoval v posilovně. (cariada)

• - Vo Vysokých Tatrách sa natáčal jeden z dielov seriálu na zjazdovke zo Štartu do Tatranskej Lomnice, v Tatranskej Kotline na ferrate a vo výleze z legendárnej horolezeckej cesty "Hokejka" v západnej stene Lomnického štítu - tesne pod vrcholom. Herci to zvládli na jednotku. (ujec)

• - Vodácké muzikanty si v 7. a 9. díle zahrála frýdecko-místecká kapela Kajkery. [Zdroj: kajkery.cz] (M-arta)