Proč bychom se netopili (TV seriál)

Komedie

Česko, 2009, 10x55 min

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam, Jitka Ježková, Petr Lněnička, Markéta Coufalová, Otakáro Maria Schmidt, Petr Nárožný, Míra Nosek, Martin Písařík, Jakub Prachař, Vladimír Škultéty, Roman Štabrňák, Michal Novotný, Kateřina Janečková, Hana Vagnerová, Markéta Frösslová, Eva Ujfaluši, Jana Hubinská, Lenka Vychodilová, Eliška Nezvalová, Nikola Říhová, Lenka Zahradnická, Marek Holý, Gabriela Hyrmanová, Lukáš Jurek, Jiří Fero Burda, Ivana Stejskalová, Jan Hájek, Hana Seidlová, Karel Zima, Daniel Margolius, Otmar Brancuzský, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Jan Vondráček, Matěj Hádek, Vladimír Javorský, Petr Forman, Pavla Tomicová, Alena Sasínová-Polarczyk, Jakub Doubrava, Kristýna Kociánová, Anna Cónová, Ondřej Vetchý, Irena Máchová, Petr Sýkora, Martina Šťastná, Jana Zajacová, Jan Číhal, Perla Kotmelová, Teresa Branna, Josef Navrátil, Karolina Pešlová, Pavel Novotný, Ondřej Veselý, Tomáš Klouda, Zdeněk Barták, Pavel Oubram, Táňa Kupcová, Petr Nikolaev, Filip Zafouk, Miroslav Hanuš, Josef Polášek, Vlastimil Zavřel, Václav Helšus, Jiří Vymětal, Barbora Obozněnková, Jiří Košťál, Jiří Štrébl, Karel Urbánek, Jiří Král, Michal Przebinda, Stanislava Jachnická, Martin Dusbaba, Zdeněk Vencl, Jitka Sedláčková, Marko Igonda, Dana Verzichová, Petr Motloch, Michal Gulyáš, Jaroslav Satoranský, Věra Hollá, Miroslav Adamec, Tomáš Dastlík, Aleš Jurda, Marek Raab
  • DaViD´82

Speciál Neváhej a toč! o padání do vody na tisíc a jeden způsob prokládaný dialogy "rádoby vtipná věta o ničem - vteřina ticha - jiná věta o ničem - vteřina ticha - Kostková piští - atd." a dalšími pády do českých (odpadních) toků. Scenárista musí chovat k vodákům neskutečnou zášť, že ho kdysi nevzali na splavbu. Jeho jediným cílem je totiž udělat z oslovení "vodák" nové sprosté slovo. A daří se mu to, protože taková snůška hlupců, debilů a agresivních uječených hovad se nikde jinde nevyskytuje. Už první epizoda nezvládla pobavit a neutáhla by ani běžnou sitkomovou stopáž. Natož takřka hodinu v kuse. A autor running joku s výrustky by se měl smažit v pekle, protože mě tím peklo přivodil. Neholduji ovšem hodnocení seriálů po jednom díle, tak si ten odpad zatím nechám od cesty. Zatím.(27.1.2009)

• DruidKarel

661. hodnocený film: Po shlédnutí 3 dílů si dovolím tvrdit, že tu sice ještě něco podobného nebylo, ale na druhou stranu ani být nemuselo. Stará parta přátel se snaží sjíždět řeku a mít ze všeho legraci. Holky nádherný, ale čekal bych trochu víc vtipu a i nějakou erotiku, možná by to tenhle film pozvedlo. Seriál nepotřebuje plejádu známých tváří, jako v tomto případě, ale chce to opravdové herce. Za herce tu můžu považovat snad jenom Kostkovou Terezu a Vencu Rašilova. Jasně, Vaculík je fajn a je nepochybně kvalitním hercem, ale už se objevil v takových bracích, že mu to vážně uškodilo. Jenom, aby nedopadl jako Sagvan Tofi. To bych mu fakt nepřál. Příjemná atmosféra a milá písnička od Kryšotfu, jainak nic víc a 2* to jistí. 2*(5.2.2009)

• gudaulin

Slaboučké dvě hvězdičky za Vaculíka a Goldflama, scénář je bohužel mizerný a herecké výkony řady protagonistů diplomaticky řečeno nijaké. Celkový dojem: 30 %.(12.3.2009)

• Huntelaar

Tak už nám to konečně skončilo. Osobně určitě nejsem cílová skupina diváků tohoto paskvilu a protože jsem taky párkrát na vodě byl, nezbývá mi než si "přát"....kéž by se utopili.(2.2.2009)

• stration

Ach jo. A nenatočí dobrý seriál a nenatočí. Čím trapnější, amatérštější a odfláknutější, tím lepší. Kde nic není...(16.2.2009)

• - Vo Vysokých Tatrách sa natáčal jeden z dielov seriálu na zjazdovke zo Štartu do Tatranskej Lomnice, v Tatranskej Kotline na ferrate a vo výleze z legendárnej horolezeckej cesty "Hokejka" v západnej stene Lomnického štítu - tesne pod vrcholom. Herci to zvládli na jednotku. (ujec)

• - Vodácké muzikanty si v 7. a 9. díle zahrála frýdecko-místecká kapela Kajkery. [Zdroj: kajkery.cz] (M-arta)

• - Seriál se natáčel od 29. dubna 2006 do 4. září 2007 v Ostravě, na Lužnici, ve Vysokých Tatrách a na Jindřichohradecku. Seriál se také točil na Nežárce, konkrétně u obce Hamr, kde vznikla i závěrečná scéna. Dále se štáb pohyboval v obci Drahov, Malenovice nebo městě Veselí nad Lužnicí. (Sony1994)