Bratrstvo kamenů

• Francie Le Concile de pierre (více)

Laura adoptovala malého chlapce z Mongolska, kterému se po čase začne objevovat jakási jizva. Chlapec se stává terčem pokusů o únos a zabití. Laura zjistí, že patřil ve svém kmeni k vyvoleným jedincům, a když upadne do kómatu, začnou se kolem něj dít podivné věci! Laura se proto vypraví do Mongolska pátrat po synově původu... (oficiální text distributora)

Gemini

Čarokrásná Italka a kdysi možná kvalitní herečka a sexsymbol made in France v hlavních rolích temného mysteriózně dobrodružného filmu pro dospělé. Ta temnota je ale pohříchu dána spíš prací se světlem a kamerou, než zdařilým vytvářením atmosféry. Už dlouho jsem neviděl film, jehož děj by mi byl tak lhostejný. Ó ano, jsou tu povedené scény, kdy má Laura (Bellucci) halucinace, a kromě toho, že od prvních minut můžete hodnotit její krátký střih (podle mě slušivý), tak budete mít i možnost popatřit i na veškeré ostatní příslušenství;) Nejenom proto si myslím, že tento film je cílen výlučně na plnoleté publikum, ačkoliv by to podle popisu zápletky (a tomu, že to jedna z našich komerčních TV uvedla o víkendu odpoledne) tak nemuselo vypadat. Jenže to má háček - na to, aby film dospělého diváka zaujal a udržel, mu schází nějaký obsah. A jak to vypadá podle hodnocení ostatních, nemám tenhle problém jenom já. A i když jsem ani v tomto případě nečetl předlohu od Grangého, tak s filmovou adaptací Purpurových Řek se to kvalitativně absolutně nedá srovnat. Tohle má řemeslné kvality - a tím nemyslím herecké - ale jinak se to prostě nepovedlo. 40% ()

Phobia

Jako obvykle jsem si k přípravě náročného nedělního oběda chtěla pustit pohádku, ale ta odpolední na ČT tentokrát vypadala natolik kreténsky, že jsem zvolila program TV Veškrnov. Moc jsem si teda nepomohla. Multikulturně mysteriózní drama o tom, kterak rusky hovořící francouzka adoptovala záhadného mongolského chlapce, jakéhosi novodobého šamana či šikmookého Ježíše, nebyl formou rozhlasového vysílání úplně vhodný - chvilkama jsem z poslechu nebyla schopná posoudit, co se na obrazovce děje. Žádná velká škoda, i tak byl příběh nepředvídatelný asi jako trasa květináče, vyšťouchnutého z okna. Pánové tady v komentářích pláčou nad účesem Moniky Bellucci, se kterým jsem neměla problém hned z několika důvodů: A) zahlédla jsem ji jen letmo, B) některým ženským by to slušelo, i kdyby měly na hlavě stočené hovno - a Monica k nim patří, C) nejsem dost velká lesba, aby mi na jejím vzhledu záleželo. Mnohem víc "Bratrstvu" kamenů uškodilo nemastné, neslané zpracování. Lehký, snesitelný podprůměr - 46%. ()

Malarkey

Zdejší hodnocení vypovídá samo o sobě. Já jen nedokážu pochopit jak z nádherné Monicy Bellucci dokázali udělat takřka mnicha, kterému snad už chyběla jenom jeho kutna. To co má na hlavě je hrozný, a to je to jinak tak nádherná ženská, s přece tak krásným nosánkem, když hraje skvostnou Kleopatru. Takže to mě určitě nepotěšilo. Samotný film už nemá cenu ani řešit. Tohle mě zarazilo na tolik, že mi to znechutilo celý film. Ale po pravdě ten příběh byl taky dost dementní. Jestli si myslí, že Fracouzi budou natáčet takovéto multikulturní záležitosti dál, tak ať natáčí, ale pochybuji, že se někdo na to vydrží koukat. ()

gogo76

Hviezdne obsadený film síce ponúka krásne tváre M. Belluci a C. Deneuveovej, ale príbeh je nezáživný, až zle pomyslieť. Neviem si vysvetliť, čo na takomto scenári videli všetci zúčastnení. M. Bellucci je asi jediným pozitívom. Pôsobí veľmi civilne, krátky účes, hraje prekvapivo dobre a je ďaleko za svojimi tradičnými sexi postavami. Pochvala za jej výkon však úroveň tohoto nepodarku nezdvihne. Je mi tak trochu ľúto, že film, kde M. Bellucci dokazuje , že vie naozaj dobre hrať vlastne nikto neocení, pretože v v konečnom dôsledku je zaujímavý hlavne film ako celok. A ten bohužiaľ nestojí za veľa. Rovnako ako trapas, keď keď sa Monča vrhne na medveďa s nožom. 40%. ()

Morholt

Monice to sluší i skrátkejma vlasama a nalákaly i další známější tváře, ale to byla taková strašně příšerná nuda, že mě to nebavilo i ve chvíli, když jsem si během toho skočil do lahůdek pro neapol a čtyři rohlíky. Nejvíc mi to připomínalo Shymalana v době, kdy prodělával lobotomii čímž myslím období Ženy ve vodě a tak podobně. Nicloux má na unudění diváka k smrti nejspíš patent. 10% ()