Poté, co vyhraje v televizní show nepříliš lichotivý titul „Pan průměrný“, se Jalil nevědomky stává figurkou ve hře velkého byznysu. Je to sice opravdu ten nejobyčejnější člověk pod sluncem, ale marketingoví pracovníci nadnárodní korporace s ním mají velké plány. Oproti všem předpokladům se ale z Jalila vyloupne velká mediální hvězda a dokonce vůdce hnutí, z něhož se brzy začne nervózně ošívat i sám pan prezident. Že by Jalil nakonec nebyl taková nula, jak všichni předpokládali? Inu, asi není, jak jinak by se mu podařilo získat srdce a sympatie půvabné Claire. V hlavní roli mezinárodní koprodukční romantické komedie francouzského režiséra Pierra-Paula Renderse se představí Khalid Maadour. (oficiální text distributora)

Enšpígl

Skoro se zdálo, že francouzská komedie, která vládla světu více jak dvacet let vymřela. Naštěstí přišla tahle pecka a všechno je jinak než se zdá. Především je zde naprosto skvěle zkloubená originalita, romantika a humor, přesně tím byla právě proslulá fancouzská komedie zejména let sedmdesátých. Tento film má sice koření let sedmesátých, ale voní současností a voní krásně. Už jsem si zvykl, že pro politiky, media, výzkumný agentury a nadnárodní společnosti představuje každý z nás jen produkt, co čirou náhodu dýchá. Dýchající produkt, který můžou de-facto beztrestně obelhávat, ponižovat, okrádat a především na něm vydělávat. V tomto ohledu mě část pointy příběhu vůbec nepřekvapila, ale to, co tam předváděla Claire to bylo i na ženskou hodně silný kafíčko. Zvláštní je že ten příběh se prostě tak semele, že po jeho skončení mě bylo strašně moc fajn, tedy přesně stejný pocity jako u starých dobrých zábavných sladkých pozdravů z Francie před mnoha a mnoha lety a to znamená přesně stejný hodnocení jako u těch dřívějších humorných francouzských pusinek. ()