poster

Zlaté rybičky (TV film)

Drama / Krimi

Československo, 1979, 88 min

 • igi B.
  *

  Otravně přehrávající Maciuchová vedle ostatních (s divadelními manýry televizně exhibujících) protagonistů v banálně hebké adaptaci tzv. >drsnoškolní< (no možná v originále tam v těch zde normalizačně prvoplánově prezentovaných zlokapitalistických úesá) předlohy, vypadající díky předvedenému úsilí všech zúčastněných spíše jako jeden z dílů majora Zemana. Naprosto zbytečná a s odstupem času vlastně až (formou zpracování i svou dobově podbízivou víceznačností) směšná televizní inscenace, naprosto zbytečně znovuuváděná v současné >veřejnoprávní< televizi... Tyhle rybičky totiž byly leklé už v době svého vytření, dnes si pak to naše čétéčko s tímhle prezentem může tak akorát vytřít... Třeba nějakou díru v programu, že... :-( - - - - - (Poprvé viděno kdysi v ČST, po letech znovu 25.5.2008 na ČT1 - komentář zde jako druhý - 25.5.2008)(25.5.2008)

 • Mylouch
  ***

  Tv inscenace poctivé detektívy s klasickými dramatickými rekvizitami, více či méně divadelními projevy herců. Kvalitně posazené herecké škatulky, vstupy nových postav pokaždé děj výborně oživují, kulisy příliš nerozlišují mezi prostředími (doupě americké mládeže ovšem potěší), s napětím ♫ mírně nesouznějící hudba: Petr Mandel. Vysoký standard s lynchovským potenciálem postav 3-4*(5.10.2013)

 • Radek99
  ***

  Nejsmutnějším faktem kolkolem téhle letité televizní inscenace je, že jasně motivovaná komunistická propaganda mající za úkol pošpinit kapitalismus se tolik ztrefila do podoby kapitalismu dnešních dnů. Po formální stránce ovšem úděsné... ...nakonec to vždycky odnese malá ryba a zlaté rybičky se budou v akváriu prohánět dál...(17.5.2014)

 • NinadeL
  ****

  Rozkošně špatná, tedy velice plastová, nevěrohodná, hysterická a neskutečně pitomá až trapná přehlídka zoufalosti pravidelných televizních výrobků konce 70. let se zde exhibuje v celé své kráse. Ale právě proto, že přesně takovou si fixuji televizní tvář, na které jsem podvědomě vyrůstala, úžívám si Rybičky plnými doušky. Kamenný Němec pochodující mezi těmi umělohmotnými kulisami a drásající svou nebohou manželku Maciuchovou, je skutečně bezkrevný. Hanka je obdivuhodná, neb dokáže skloubit své divadelní mučivé výstupy a udržet při tom na své půvabné hlavince tu odpornou paruku a dokonce se umí nosit i v těch výkřicích módy, samozřejmě ve stále svěží a dodnes platné linii pytel. Bezchybné je také duo Munzar-Haničinec, bez těch by TV ani nemohla existovat. Naneštěstí je tu v neposlední řadě i vyžilá feťačka Ivy Janžurové, která se už pomalu připravovala na pohřbení vlastní kariéry. A co teprve Jiří Dohnal na samém sklonku svého života? Půvabný stařík se psem, ale kdeže jsou ty roky Vejvarů a Švandů? Voly je vypily, stejně jako roky šéfování ND.(12.4.2010)

 • vitekpe
  ****

  Nadherna Maciuchova mi tady strasne pripominala jednu moji jinou oblibenkyni stribrneho platna. Sluselo ji to moc. :-) A Janzurova na baru s Nemcem, to uz byl fakt skoro noir... 70 vizual mi nevadi vubec, kulisy taky ne, vzdyt je to tv inscenace, ne? Tak budme tolarantni...jak rikaval reditel jedne nejmenovane komercni tv.(14.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace