Kulihrášek a zakletá princezna (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 67 min

• kingik

To si snad dělali srandu, ne?! Nic proti "papundeklovým" pohádkám, které chtějí z obehraného vytěžit něco lepšího, respektive neviděného, ale když se vážně míněný pokus o invenci zvrhne v nemyslitelné trapnění všech zúčastněných, je to celkem síla. Jakási úchylná loutka zvaná Kulihrášek otvírá naprázdno pusu, akorát dabérka Štáchová (ano, přesně ta principálka Divadla S+H namlouvající Máničku s bábinkou) si toho nevšimla a nadabovala to přesně, když měla zavřená ústa. Pak strašidelný záporák, co měl kostým větší o dvě čísla a měl jsem strach, aby nezakopl o ten hábit, co měl na sobě a nesvalil se přímo na scéně. To by bylo celkem ozvláštnění této pitominy a hodilo by se to sem. Děj nemožný v nemožné režii. Tohle snad nemohli myslet vážně, ale protože je to tak šílená blbost, je hvězdička velkou pochvalou. Tohle natočil František Filip, ale je neskutečné, co stvořil tak renomovaný režisér. 10%(27.5.2012)

Proti této studiové televizní pohádce se dá říci snad jen to, že je někdy příšerně natahovaná. Některé scény by se daly odbýt pár vteřinami, ale tvůrci natahují čas, co se dá. Pohádky jsou pro děti, takže laciné triky se dají omluvit a rozhodně nevadí, obsazení je více než uspokojivé a i když herci dost přehrávají, je to prostě taková veselá mela.(2.4.2015)

• chrispe

Dnes, když se na tu pohádku nedívám dětskýma očima, které odpustí hodně a navíc co jim chybí, to si sami doplní, mi přijde fakt slabá. Kulihrášek má sice krásný vočiska, ale jinak je to takovej škaredej, protivnej panduláček. Obrovsky silné pouto, které k němu táhlo jeho rodiče, (i když s ním strávili asi pět minut) se dá omluvit tím, že je to přeci jen televizní pohádka, ale i tak mi přišlo strašně směšné. Co se mi líbí je černokněžník, dřív i dnes. Btw: Taky tam vidíte ten erotickej podtext? :D(27.5.2012)

• Master19

Těžko čekat nějaké zázračné a ohromující triky a efekty, ale v tom případě je lepší razit heslo "čím méně, tím více". Herci jsou mdlí a neakční, ale nemůžou za to, snad jen Václav Postránecký jako loupežník se trošku "vymkl" a vystupuje ze šedi například hláškou: "copak za to můžu, že mě zvolili za velitele?"(29.9.2006)

• honeysuckle

Kulihrášek je zobrazený malou loutkou s pisklavým hláskem a pak vyroste, když poprvé uvidí holku....ehm, jo. Už jako dítěti mi tahle pohádka přišla divná. Obvykle se vzhledem ke všeobecné podhodnocenosti českých TV pohádek snažím i na těch špatných najít dostatek kladů alespoň na tu jednu hvězdičku. Ale tady se mi to nepodařilo. A ani Andrea Elsnerová to nevytrhne.(25.5.2012)