Koho by napadlo, že nepatrný mládeneček Kulihrášek dokáže na královském zámku udělat pořádek. S loupežníky si poradí, zbabělé prince znemožní, princeznu vysvobodí ze zajetí. Tak malý a tak chytrý a statečný...? Tolik složité to zas není. Láska ke krásné princezně v něm znásobila odvahu poprat se s hloupostí a zbabělostí a udělala z něho velikána, který se dostal do pohádky. (oficiální text distributora)

kingik

To si snad dělali srandu, ne?! Nic proti "papundeklovým" pohádkám, které chtějí z obehraného vytěžit něco lepšího, respektive neviděného, ale když se vážně míněný pokus o invenci zvrhne v nemyslitelné trapnění všech zúčastněných, je to celkem síla. Jakási úchylná loutka zvaná Kulihrášek otvírá naprázdno pusu, akorát dabérka Štáchová (ano, přesně ta principálka Divadla S+H namlouvající Máničku s bábinkou) si toho nevšimla a nadabovala to přesně, když měla zavřená ústa. Pak strašidelný záporák, co měl kostým větší o dvě čísla a měl jsem strach, aby nezakopl o ten hábit, co měl na sobě a nesvalil se přímo na scéně. To by bylo celkem ozvláštnění této pitominy a hodilo by se to sem. Děj nemožný v nemožné režii. Tohle snad nemohli myslet vážně, ale protože je to tak šílená blbost, je hvězdička velkou pochvalou. Tohle natočil František Filip, ale je neskutečné, co stvořil tak renomovaný režisér. 10% ()

honajz

Cítil jsem to přesně, jak píše kingik - divné loutky, jak Kulihrášek, tak hlavně čaroděj s naprosto předimenzovaným kostýmem, neuvěřitelné přehrávání herců (dnes bychom řekli diblíkování jak od Trošky), a i když normálně Andreu Elsnerovou můžu hodně, tady mi jí až bylo líto, co za podivnost to musí hrát. Rodiče nejsou ani trochu Kulihráškem překvapení, berou to jako fajn, super, je tady, paráda, sice je zelený jak UFO, ale máme ho hned rádi, hlavně se nedivit. Pak ty přechody - Kulihrášek jako malý mluví a jedná jako děcko v noční košilce, pak vyroste z lásky a je z něho mladík bez noční košilky, ale v zelené kamizolce - jak k ní kurnik přišel? - a pak je zas malý a chová se jak děcko a tak furt dokola... Hodně stopáže tvoří, jak Kulihrášek někde fňuká a neví, co má dělat. Aby pak najednou byl statečný - ale kde se mu za zády vzali ti biřici, kteří nakonec loupežníky spoutali v pokladnici, to už vysvětleno není, a přitom bez nich by prd zvládl. Vážně mám pocit, že v té době v ČT zkoušeli nějaké drogy nebo točili permanentně pod vlivem. ()

rakovnik

Proti této studiové televizní pohádce se dá říci snad jen to, že je někdy příšerně natahovaná. Některé scény by se daly odbýt pár vteřinami, ale tvůrci natahují čas, co se dá. Pohádky jsou pro děti, takže laciné triky se dají omluvit a rozhodně nevadí, obsazení je více než uspokojivé a i když herci dost přehrávají, je to prostě taková veselá mela. ()

Jezinka.Jezinka

Kulihrášek jako splněné přání dvou chudičkých venkovanů, kteří jaktěživ peníz nespatřili, ale přesto bydlí v načančaném, plně vybaveném domečku. Kouzelný dědeček nahradí neplodnému páru dnešní metodu in vitro metodou in ... nepátrejme raději v čem (napadá mě slaný nálev z konzervy Bonduelle). Chudák Kulihrášek má vyrůst až láskou (ach ty metafory), ale srazí se při každé zlé myšlence a skutku. I myšlénkou hřešíš, jenže tady je špatná i pochybnost a něco, co je pochopitelný omyl někoho, kdo není starý ještě ani 24 hodin. Jak mohl Kulihrášek vědět, že vzít z hromady mincí jeden královský penízek je špatné? Čaroděj je opravdu děsivý, sice roztřepený po okrajích, jako všechny animace z téhle pohádky, ale strašidelný mi připadal ještě dnes, jako dítě bych z toho měla noční a možná i denní můru. Hodně patrný je ten počítačový amatérismus u Kulihráška v okovech a pak prakticky celou dobu u čaroděje doma, ale vzal to čert, cílová skupina takové věci nejspíš nepostřehne a nerozebírá. Pěkné hlášky má tradičně král Nárožný, výborný je kouzelný dědeček i vůdce loupežníků a čaroděj se svým: "Neházej můj život slepicím" taky nepatří mezi nejméně vtipné bytosti českých kulisovek. ()

Tommassi3

"Jak ses ke mně dostal, když se vždycky na noc zamykám ??" - "Klíčovou dírkou !!" Tak tady tvůrci voyeurismus posunují na nejvyšší level.. Jílkova tradiční snaha o aktualizaci současnými otázkami se snaží jít ruku s Filipovou zoufalou snahou o novátorské postupy, ať už se jedná o samotné snímání, či triky, za které by se mu snad vysmála i Hermína Týrlová.. Kulihrášek Filip krutě zaspal dobu, ačkoli k prásárně typu Vorlíčkova sequelu Saxány má dost daleko, a tak pustil do světa, ačkoli možná si spíš pustil do trenek, svého Bonduelle Pinocchia s humorem a poselstvím znovu příšerným tak, že jen znovu dokazuje, že v žánru komedie či nadsázky se mu daří pouze plavat čubičku, div se neutopí.. Neskutečně bizarní hybrid, ve všech smyslech slova.. ()