Kulihrášek a zakletá princezna (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 67 min

Proti této studiové televizní pohádce se dá říci snad jen to, že je někdy příšerně natahovaná. Některé scény by se daly odbýt pár vteřinami, ale tvůrci natahují čas, co se dá. Pohádky jsou pro děti, takže laciné triky se dají omluvit a rozhodně nevadí, obsazení je více než uspokojivé a i když herci dost přehrávají, je to prostě taková veselá mela.(2.4.2015)

• kingik

To si snad dělali srandu, ne?! Nic proti "papundeklovým" pohádkám, které chtějí z obehraného vytěžit něco lepšího, respektive neviděného, ale když se vážně míněný pokus o invenci zvrhne v nemyslitelné trapnění všech zúčastněných, je to celkem síla. Jakási úchylná loutka zvaná Kulihrášek otvírá naprázdno pusu, akorát dabérka Štáchová (ano, přesně ta principálka Divadla S+H namlouvající Máničku s bábinkou) si toho nevšimla a nadabovala to přesně, když měla zavřená ústa. Pak strašidelný záporák, co měl kostým větší o dvě čísla a měl jsem strach, aby nezakopl o ten hábit, co měl na sobě a nesvalil se přímo na scéně. To by bylo celkem ozvláštnění této pitominy a hodilo by se to sem. Děj nemožný v nemožné režii. Tohle snad nemohli myslet vážně, ale protože je to tak šílená blbost, je hvězdička velkou pochvalou. Tohle natočil František Filip, ale je neskutečné, co stvořil tak renomovaný režisér. 10%(27.5.2012)

• Master19

Těžko čekat nějaké zázračné a ohromující triky a efekty, ale v tom případě je lepší razit heslo "čím méně, tím více". Herci jsou mdlí a neakční, ale nemůžou za to, snad jen Václav Postránecký jako loupežník se trošku "vymkl" a vystupuje ze šedi například hláškou: "copak za to můžu, že mě zvolili za velitele?"(29.9.2006)

Kulihrášek jako splněné přání dvou chudičkých venkovanů, kteří jaktěživ peníz nespatřili, ale přesto bydlí v načančaném, plně vybaveném domečku. Kouzelný dědeček nahradí neplodnému páru dnešní metodu in vitro metodou in ... nepátrejme raději v čem (napadá mě slaný nálev z konzervy Bonduelle). Chudák Kulihrášek má vyrůst až láskou (ach ty metafory), ale srazí se při každé zlé myšlence a skutku. I myšlénkou hřešíš, jenže tady je špatná i pochybnost a něco, co je pochopitelný omyl někoho, kdo není starý ještě ani 24 hodin. Jak mohl Kulihrášek vědět, že vzít z hromady mincí jeden královský penízek je špatné? Čaroděj je opravdu děsivý, sice roztřepený po okrajích, jako všechny animace z téhle pohádky, ale strašidelný mi připadal ještě dnes, jako dítě bych z toho měla noční a možná i denní můru. Hodně patrný je ten počítačový amatérismus u Kulihráška v okovech a pak prakticky celou dobu u čaroděje doma, ale vzal to čert, cílová skupina takové věci nejspíš nepostřehne a nerozebírá. Pěkné hlášky má tradičně král Nárožný, výborný je kouzelný dědeček i vůdce loupežníků a čaroděj se svým: "Neházej můj život slepicím" taky nepatří mezi nejméně vtipné bytosti českých kulisovek.(27.5.2012)

• chrispe

Dnes, když se na tu pohádku nedívám dětskýma očima, které odpustí hodně a navíc co jim chybí, to si sami doplní, mi přijde fakt slabá. Kulihrášek má sice krásný vočiska, ale jinak je to takovej škaredej, protivnej panduláček. Obrovsky silné pouto, které k němu táhlo jeho rodiče, (i když s ním strávili asi pět minut) se dá omluvit tím, že je to přeci jen televizní pohádka, ale i tak mi přišlo strašně směšné. Co se mi líbí je černokněžník, dřív i dnes. Btw: Taky tam vidíte ten erotickej podtext? :D(27.5.2012)