Kulihrášek a zakletá princezna (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 67 min

• kingik

To si snad dělali srandu, ne?! Nic proti "papundeklovým" pohádkám, které chtějí z obehraného vytěžit něco lepšího, respektive neviděného, ale když se vážně míněný pokus o invenci zvrhne v nemyslitelné trapnění všech zúčastněných, je to celkem síla. Jakási úchylná loutka zvaná Kulihrášek otvírá naprázdno pusu, akorát dabérka Štáchová (ano, přesně ta principálka Divadla S+H namlouvající Máničku s bábinkou) si toho nevšimla a nadabovala to přesně, když měla zavřená ústa. Pak strašidelný záporák, co měl kostým větší o dvě čísla a měl jsem strach, aby nezakopl o ten hábit, co měl na sobě a nesvalil se přímo na scéně. To by bylo celkem ozvláštnění této pitominy a hodilo by se to sem. Děj nemožný v nemožné režii. Tohle snad nemohli myslet vážně, ale protože je to tak šílená blbost, je hvězdička velkou pochvalou. Tohle natočil František Filip, ale je neskutečné, co stvořil tak renomovaný režisér. 10%(27.5.2012)

• honajz

Cítil jsem to přesně, jak píše kingik - divné loutky, jak Kulihrášek, tak hlavně čaroděj s naprosto předimenzovaným kostýmem, neuvěřitelné přehrávání herců (dnes bychom řekli diblíkování jak od Trošky), a i když normálně Andreu Elsnerovou můžu hodně, tady mi jí až bylo líto, co za podivnost to musí hrát. Rodiče nejsou ani trochu Kulihráškem překvapení, berou to jako fajn, super, je tady, paráda, sice je zelený jak UFO, ale máme ho hned rádi, hlavně se nedivit. Pak ty přechody - Kulihrášek jako malý mluví a jedná jako děcko v noční košilce, pak vyroste z lásky a je z něho mladík bez noční košilky, ale v zelené kamizolce - jak k ní kurnik přišel? - a pak je zas malý a chová se jak děcko a tak furt dokola... Hodně stopáže tvoří, jak Kulihrášek někde fňuká a neví, co má dělat. Aby pak najednou byl statečný - ale kde se mu za zády vzali ti biřici, kteří nakonec loupežníky spoutali v pokladnici, to už vysvětleno není, a přitom bez nich by prd zvládl. Vážně mám pocit, že v té době v ČT zkoušeli nějaké drogy nebo točili permanentně pod vlivem.(3.12.2017)

• Master19

Těžko čekat nějaké zázračné a ohromující triky a efekty, ale v tom případě je lepší razit heslo "čím méně, tím více". Herci jsou mdlí a neakční, ale nemůžou za to, snad jen Václav Postránecký jako loupežník se trošku "vymkl" a vystupuje ze šedi například hláškou: "copak za to můžu, že mě zvolili za velitele?"(29.9.2006)

• chrispe

Dnes, když se na tu pohádku nedívám dětskýma očima, které odpustí hodně a navíc co jim chybí, to si sami doplní, mi přijde fakt slabá. Kulihrášek má sice krásný vočiska, ale jinak je to takovej škaredej, protivnej panduláček. Obrovsky silné pouto, které k němu táhlo jeho rodiče, (i když s ním strávili asi pět minut) se dá omluvit tím, že je to přeci jen televizní pohádka, ale i tak mi přišlo strašně směšné. Co se mi líbí je černokněžník, dřív i dnes. Btw: Taky tam vidíte ten erotickej podtext? :D(27.5.2012)

Proti této studiové televizní pohádce se dá říci snad jen to, že je někdy příšerně natahovaná. Některé scény by se daly odbýt pár vteřinami, ale tvůrci natahují čas, co se dá. Pohádky jsou pro děti, takže laciné triky se dají omluvit a rozhodně nevadí, obsazení je více než uspokojivé a i když herci dost přehrávají, je to prostě taková veselá mela.(2.4.2015)