Like Minds

Carlo Giacco

Mark Warner

Scénografie:

Steven Jones-Evans

Nenechte se zmást hereckým obsazením, v tomhle filmu hraje sice Toni rádoby jednu z hlavních rolí, ale naprosto zbytečně. Nebo spíše je tam jen jako taková okrasa, více méně do počtu, i když jí to velice sekne. Naprosto jí totiž herecky převálcují dva hlavní, mladí herečtí představitelé, což platí hlavně v případě Eddieho, který si svou roli střihnul, asi jako krasobruslař Plujščenko, v dobách své největší slávy. Naprosto bezchybně, s celou škálou čtverných skoků a brilantním koncem, který jsem teda vůbec nečekal. Jenom doporučuji nečíst všechny komentáře, které Vám to vlastně všechno vyžvaní, v tom případě, budete ochuzeni a o velmi zajímavou, závěrečnou pointu.(20.1.2015)

Co já vím, tak většina z nás má zkušenost s tím, že přes zcela zjevně nepřijatelné chování některých jedinců a nebo situací, nás někdy proti své vůli přitahují. Konec konců právě na hororech si plní kapsy filmoví magnáti, jó zlatý cihličky jsou tyhle Nigelovský filmový zrůdičky Tudíž Alexovo chování nebylo zas tak překvapující a vyjádření jednoho profesora, že dva lidé mohou napříč státy mezi sebou myšlenkově komunikovat, není až tak od věci. Like Minds je lehce morbidní podívaná, kde konec je jasný už hned zkraje a že by mě překvapil, tak to vůbec ne. Nikdo mně nevymluví, že tohle nebyl jeden z brilantních výkonů Eddieho Redmayneho v roli Alexe, který zastínil tentokrát všechny ostatní herecké představitele. Myslím, že tvůrci filmu Teorie všeho věděli moc dobře, proč si vybrali právě Eddieho do hlavní role, protože já jsem jeho kvality zaregistrovala už v Birdsongu a nebo v Pilířích země. Z Nigela jsem měla opravdu chvílemi husinu po těle, kdo ví, kde se v takových lidech tihle malí Vetřelci berou? A Toni tam tentokrát moc velký prostor pro svůj herecký um nedostala. Pro mě to byla docela nečekaná nálož na mojí psychiku, ale věřte, že minimálně Eddie stojí za kouknutí.(5.3.2015)

Doporučuju nepříliš pročítat komentáře a pokusit se tak vyhnout spoilerům, které by vám mohly zkazit překvapení z pointy. I když, sice jsem ji nedokázal odhadnout, ale moc mě ohromila, pořád bylo z mé strany očekávání něčeho šokujícího a ono to tak nějak nepřišlo. Jinak děj napínavý je, dialogy jsou slušné, ale čekal jsem o trochu vypjatější výměny a jiskření mezi na jedné straně arogantní přechytralou sviní a na druhé bohužel až příliš snadno měknoucí kapacitou z oboru psychologie. Vidím to na slabší 4*.(27.6.2013)

Ani vlastne neviem, čo mám k filmu napísať. Je tak šedivý, že by sa za niečo také nemusela hanbiť ani brada sv. Mikuláša. Výborný námet a slušný scenár utopený v priemernom spracovaní. Jednoznačne ide o veľmi zlý výber hercov, charaktery a postavy v ich podaní (hlavne v prípade Toma Sturridga) vyzneli do prázdna, nevýrazne a nudne, čo sa samozrejme odrazilo aj na celkovej priemernej atmosfére. Okrem toho to chcelo ešte nejaký nápad, viac energie a výraznejšiu hudbu. Takto iba priemer. 60/100(4.5.2015)

T. Collette i vtedy ešte neznámy E. Redmayne boli hlavným dôvodom, prečo som film chcel vidieť. O veľmi chytrých mladíkoch tu už niečo bolo (Prvotný strach) a toto je niečo veľmi podobné. Trochu škoda, že sa to zvrtlo v nejakú sektársku historku. prišlo mi to trochu nedôveryhodné a v dnešných časoch nie úplne presvedčivé. Herecké výkony sú skvelé, len to chcelo viac pritlačiť na pílu. Takmer som dal i tú štvrtú hviezdu, ale po zamyslení mi tam naozaj chýba nejaký silnejší moment. 60%.(1.3.2014)

• - Film se odehrává v Anglii, ale natáčel se v Austrálii. Dva představitelé hlavních postav jsou Angličané (Redmayne a Sturridge), druzí dva Australané (Collette a Roxburgh). (Morien)

• - Přestože jsou jejich postavy spolužáky, Eddie Redmayne (Alex) je o čtyři roky starší než Tom Sturridge (Nigel). (Morien)