Čiisaki júšatači: Gamera

Japonsko, 2006, 96 min

Rjúta Tazaki

Jukari Tacui

Hirohisa Mukuju

Moc hezký rodinný film. Gamera je sympaťák, monsterbitky jsou vcelku povedené, postavy se nechovají jako úplní idioti(v rámci žánru samozřejmě) a třeba scéna dětské, nezjištné a intuitivní štafety s rudým šutrem, to je něco tak krásně naivního, sentimentálního a optimistického, že tomu nejde nefandit. Já mám obecně radši monstermůvíčka od Toho, a když je ve filmu dítě, tak mě obvykle strašně sere, ale tenhle kousek mě prostě bavil.(2.12.2013)

´´Ítíovský´´ námet ( už len podoba tváričky samotnej Gamery, k tomuto zrovnávaniu ponúka, no a to ešte nehovorím o záverečných sekundách...) a vlastne ani žiadny progres. Chuťovka pre priaznivcov kaiju žánru príde až v záverečnej deštrukčnej sekvencii, ktorá nám ukáže, že to mohlo byť predsa len lepšie. A to vtedy, keby sa využili klady a nie zápory tohto filmu.(6.4.2019)

Jediný díl Gamery z millenium období ignoruje Heisei trilogii a pouze svým stylem volně navazuje na Shōwa filmy. Cílovka je jasná, s cca osmiletým klukem sledujeme Gameru od vyklubání z vajíčka jak roste, kňučí, padá, poletuje a vůbec je ňuňu. V pulce filmu se objeví hnusák Zedus, zraněnou, 8m velkou polo-Gameru si odvezou na pokusy fuj vojáci a získá to trochu vážnější polohu, ale pořád v mezích filmu pro děcka. Před final bitkou se dočkáme nějakého toho ničení a patosu, někdo by snad jen mohl vytýkat příliš mnoho CGI v bitkách. Takže děti budou spokojeny a starší diváci budou trpět míň než při peklech typu Gamera vs. Viras. Happyend tohodle filmu je pak vlastně prozatímní rozloučeni nejen s Gamerou, ale i pořádnými kaiju filmy vůbec, takže si dovolím hodnocení zaokrouhlit o jednu nahoru.(22.11.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,654,792(7.8.2010)

• kaylin

Už je to deset let, co šel snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ především do japonských kin, a od té doby to s Gamerou nevypadá moc dobře. Jsem si skoro jistý, že se ještě létající želvy dočkáme, ale nemyslím si, že by to mělo být kvalitativně nějak skvělé. Alespoň ne v případě, pokud se tvůrci budou držet stejné linie, jaké se držely po většinu série. I snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ ukzuje, že linie rodinných kaiju filmů je vyčpělá.(28.2.2016)