poster

Čiisaki júšatači: Gamera

 • japonský

  小さき勇者たち ガメラ

 • japonský

  Chiisaki yûsha-tachi: Gamera

 • anglický

  Gamera the Brave

Dobrodružný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2006, 96 min

Režie:

Rjúta Tazaki

Scénář:

Jukari Tacui

Producenti:

Hirohisa Mukuju
(další profese)
 • ledzepfan
  ****

  Moc hezký rodinný film. Gamera je sympaťák, monsterbitky jsou vcelku povedené, postavy se nechovají jako úplní idioti(v rámci žánru samozřejmě) a třeba scéna dětské, nezjištné a intuitivní štafety s rudým šutrem, to je něco tak krásně naivního, sentimentálního a optimistického, že tomu nejde nefandit. Já mám obecně radši monstermůvíčka od Toho, a když je ve filmu dítě, tak mě obvykle strašně sere, ale tenhle kousek mě prostě bavil.(2.12.2013)

 • corpsy
  ***

  ´´Ítíovský´´ námet ( už len podoba tváričky samotnej Gamery, k tomuto zrovnávaniu ponúka, no a to ešte nehovorím o záverečných sekundách...) a vlastne ani žiadny progres. Chuťovka pre priaznivcov kaiju žánru príde až v záverečnej deštrukčnej sekvencii, ktorá nám ukáže, že to mohlo byť predsa len lepšie. A to vtedy, keby sa využili klady a nie zápory tohto filmu.(6.4.2019)

 • Ertai
  ****

  Jediný díl Gamery z millenium období ignoruje Heisei trilogii a pouze svým stylem volně navazuje na Shōwa filmy. Cílovka je jasná, s cca osmiletým klukem sledujeme Gameru od vyklubání z vajíčka jak roste, kňučí, padá, poletuje a vůbec je ňuňu. V pulce filmu se objeví hnusák Zedus, zraněnou, 8m velkou polo-Gameru si odvezou na pokusy fuj vojáci a získá to trochu vážnější polohu, ale pořád v mezích filmu pro děcka. Před final bitkou se dočkáme nějakého toho ničení a patosu, někdo by snad jen mohl vytýkat příliš mnoho CGI v bitkách. Takže děti budou spokojeny a starší diváci budou trpět míň než při peklech typu Gamera vs. Viras. Happyend tohodle filmu je pak vlastně prozatímní rozloučeni nejen s Gamerou, ale i pořádnými kaiju filmy vůbec, takže si dovolím hodnocení zaokrouhlit o jednu nahoru.(22.11.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,654,792(7.8.2010)

 • kaylin
  **

  Už je to deset let, co šel snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ především do japonských kin, a od té doby to s Gamerou nevypadá moc dobře. Jsem si skoro jistý, že se ještě létající želvy dočkáme, ale nemyslím si, že by to mělo být kvalitativně nějak skvělé. Alespoň ne v případě, pokud se tvůrci budou držet stejné linie, jaké se držely po většinu série. I snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ ukzuje, že linie rodinných kaiju filmů je vyčpělá.(28.2.2016)