Hořké sladkosti

Horké sladkosti

Komedie / Romantický

Německo / USA, 2000, 87 min

• Phobia

Trojúhelník: atraktivní ONA (a její potomci) + nudný, spolehlivý, nesympatický ON (snoubenec) + zábavný, nezodpovědný, charismatický ON (a jeho potomci). Hádejte, jak to bude probíhat a jak to dopadne? Přesně tak, uhodli jste :-). Ale nešlo očekávat od konzervativních prarodičů, že by změnili program a dívali se místo romantické ptákoviny raději na homosexuála s AIDS Toma Hankse. Tak jsem si holt s babi a dědou poseděla, vyluštila křížovku, přečetla časopis a snažila se (relativně úspěšně) ignorovat tu rodinnou průměrnost na TV obrazovce. Jsou i horší způsoby jak trávit čas... 45%(19.4.2010)

Relativně příjemná rodinná romantická komedie, která je vhodným vyplněním volného času na odreagování a odpočinek. Já se přiznám, že takovéto druhy filmů mám docela rád a občas neuškodí právě těmito filmy se odreagovat. Když k tomu navíc připočítám pejska a čtyři sympatické teenagery, tak jsem naprosto spokojený. V rámci tématu a žánru to asi ani nemohlo být natočeno lépe, film jede podle klasického schématu romantických komedií a ten konec rozhodně nepřekvapí, protože to skončí přesně tak, jak lze předvídat. Ale to je právě to, co od takových filmů očekávám a ani tento film není výjimkou. Prostě když to zkrátím, ona miluje jeho, on miluje ji, ona se ale chce vdát za svého snoubence, ale na konci se jí otevřou oči a jak to skončí ani není třeba popisovat. Prostě v rámci žánru klasika, která neurazí a možná i nějaké příznivce žánru nadchne. Ale pro mě je to další z řady romantických komedií, na kterou si možná časem ani nevzpomenu, a z toho důvodu nehodnotím příliš vysoko, jakýsi průměr si ale ten film po celou dobu udržoval, takže nakonec uděluji průměrné tři hvězdičky, které podle mě zcela plně odrážejí kvalitu tohoto snímku.(19.4.2010)

Taková kravinka, kdy od začátku tušíte jak to vlastně celé bude - z chlapa, o kterém jste si říkala jaký je úžasný se najednou vyklube nezáživný blbeček, kterého nezajímá nic jiné než práce a z muže, kterého jste k smrti nenáviděla a byl od vás tak odlišný je najednou neúžasnější člověk pod sluncem. Řekla bych, že tohle byla charakteristika nejen k tomuhle filmu, nemyslíte? Už by se měl někdo zamyslet a netočit stále o tom stejném... Ale jinak celkem fajn:-)(2.5.2009)

• jatamansi

Víc hořké než sladké a komedie a romantismu to také moc nepobralo. Spíš ojedinělé hlášky:“Jak se tolik let evoluce mohlo vyhnout tomuhle pokoji?“ – skoro jako u nás. Je to příliš prvoplánové – ona genetička pedantka s vychovanými dětmi, které berou na povel vitaminy, on bohém se vším souvisejícím. Chlap, který si před sexem skládá kalhoty a puky žehlí knihou, brrr. Pěkný je omyl ve sprše, tělo jako tělo. Dva momenty dvou dětí: „Našels nějaký chlupy? Viděla jsem, že je hledáš. Dělám to samý s prsama.“ „Taky zbytečně.“ A na konci:“Zavolej, až se ti objeví ty chlupy.“ „A ty prsa.“ „Počítám, že zavolám dřív.“ Konec se svatbou byl už tak strašně protahovaný, že jsem si fakt oddechla, když to dopadlo jak mělo.(17.6.2008)

• kingik

Nenápaditá, nevtipná a stokrát vylouhovaná trapárna s televizními herci. Kdo by tvrdil, že ho to v něčem překvapilo, asi toho moc z kategorie filmy pro celou rodinu neviděl. Také je cítit, že film režírovala žena, protože to ženské pojetí se nezapře. V několika momentech se film dokonce snaží být jakoby nezapomenutelný, ale to už je dost troufalé, protože i ve velmi slabé (televizní) konkurenci se tohle řadí k neobjevnému podprůměru na který zapomenete jen se objeví závěrečné titulky. 30%(3.1.2012)