Hořké sladkosti

Time Share

Horké sladkosti

Komedie / Romantický

Německo / USA, 2000, 87 min

Co se škádlívá, to se rádo mívá. K tomu je samozřejmě za potřebí připočítat lehce krkolomnou cestu, aby byl výsledek více než uspokojivý. Od začátku je nad slunce jásné, jak to celé dopadne. Tahle předvídatelsnost mi absolutně nevadila a ani mi nevadilo, že tu není ani jedna jediná špatka originality. Mám slabost pro Timothyho Daltona. Nastassja Kinski byla příjemná. Ta svého otce zapřít nemůže, ani kdyby se stavěla na hlavu a odstrkovala se přitom ušima. Ten vědátor s tím lilkem dostal přesně to, co si zasloužil.(3.1.2012)

• jatamansi

Víc hořké než sladké a komedie a romantismu to také moc nepobralo. Spíš ojedinělé hlášky:“Jak se tolik let evoluce mohlo vyhnout tomuhle pokoji?“ – skoro jako u nás. Je to příliš prvoplánové – ona genetička pedantka s vychovanými dětmi, které berou na povel vitaminy, on bohém se vším souvisejícím. Chlap, který si před sexem skládá kalhoty a puky žehlí knihou, brrr. Pěkný je omyl ve sprše, tělo jako tělo. Dva momenty dvou dětí: „Našels nějaký chlupy? Viděla jsem, že je hledáš. Dělám to samý s prsama.“ „Taky zbytečně.“ A na konci:“Zavolej, až se ti objeví ty chlupy.“ „A ty prsa.“ „Počítám, že zavolám dřív.“ Konec se svatbou byl už tak strašně protahovaný, že jsem si fakt oddechla, když to dopadlo jak mělo.(17.6.2008)

Odpočinkovka, ke které mě přitáhla N.Kinski a T.Dalton. *** Matt (T.Dalton): Ten Russell je želva, nebo nějaký křeček. Každý vychovává prostě jinak, kontrast někdy pobaví :-). Zůstaň podivná Daph, zvláštnost ti sluší ! Předběhla si ! Někdy musíš, aby ses dostal tam, kam chceš ! (3.1.2012)

• kingik

Nenápaditá, nevtipná a stokrát vylouhovaná trapárna s televizními herci. Kdo by tvrdil, že ho to v něčem překvapilo, asi toho moc z kategorie filmy pro celou rodinu neviděl. Také je cítit, že film režírovala žena, protože to ženské pojetí se nezapře. V několika momentech se film dokonce snaží být jakoby nezapomenutelný, ale to už je dost troufalé, protože i ve velmi slabé (televizní) konkurenci se tohle řadí k neobjevnému podprůměru na který zapomenete jen se objeví závěrečné titulky. 30%(3.1.2012)

Relativně příjemná rodinná romantická komedie, která je vhodným vyplněním volného času na odreagování a odpočinek. Já se přiznám, že takovéto druhy filmů mám docela rád a občas neuškodí právě těmito filmy se odreagovat. Když k tomu navíc připočítám pejska a čtyři sympatické teenagery, tak jsem naprosto spokojený. V rámci tématu a žánru to asi ani nemohlo být natočeno lépe, film jede podle klasického schématu romantických komedií a ten konec rozhodně nepřekvapí, protože to skončí přesně tak, jak lze předvídat. Ale to je právě to, co od takových filmů očekávám a ani tento film není výjimkou. Prostě když to zkrátím, ona miluje jeho, on miluje ji, ona se ale chce vdát za svého snoubence, ale na konci se jí otevřou oči a jak to skončí ani není třeba popisovat. Prostě v rámci žánru klasika, která neurazí a možná i nějaké příznivce žánru nadchne. Ale pro mě je to další z řady romantických komedií, na kterou si možná časem ani nevzpomenu, a z toho důvodu nehodnotím příliš vysoko, jakýsi průměr si ale ten film po celou dobu udržoval, takže nakonec uděluji průměrné tři hvězdičky, které podle mě zcela plně odrážejí kvalitu tohoto snímku.(19.4.2010)