Hořké sladkosti

Horké sladkosti

Komedie / Romantický

Německo / USA, 2000, 87 min

• Phobia

Trojúhelník: atraktivní ONA (a její potomci) + nudný, spolehlivý, nesympatický ON (snoubenec) + zábavný, nezodpovědný, charismatický ON (a jeho potomci). Hádejte, jak to bude probíhat a jak to dopadne? Přesně tak, uhodli jste :-). Ale nešlo očekávat od konzervativních prarodičů, že by změnili program a dívali se místo romantické ptákoviny raději na homosexuála s AIDS Toma Hankse. Tak jsem si holt s babi a dědou poseděla, vyluštila křížovku, přečetla časopis a snažila se (relativně úspěšně) ignorovat tu rodinnou průměrnost na TV obrazovce. Jsou i horší způsoby jak trávit čas... 45%(19.4.2010)

Taková kravinka, kdy od začátku tušíte jak to vlastně celé bude - z chlapa, o kterém jste si říkala jaký je úžasný se najednou vyklube nezáživný blbeček, kterého nezajímá nic jiné než práce a z muže, kterého jste k smrti nenáviděla a byl od vás tak odlišný je najednou neúžasnější člověk pod sluncem. Řekla bych, že tohle byla charakteristika nejen k tomuhle filmu, nemyslíte? Už by se měl někdo zamyslet a netočit stále o tom stejném... Ale jinak celkem fajn:-)(2.5.2009)

Co se škádlívá, to se rádo mívá. K tomu je samozřejmě za potřebí připočítat lehce krkolomnou cestu, aby byl výsledek více než uspokojivý. Od začátku je nad slunce jásné, jak to celé dopadne. Tahle předvídatelsnost mi absolutně nevadila a ani mi nevadilo, že tu není ani jedna jediná špatka originality. Mám slabost pro Timothyho Daltona. Nastassja Kinski byla příjemná. Ta svého otce zapřít nemůže, ani kdyby se stavěla na hlavu a odstrkovala se přitom ušima. Ten vědátor s tím lilkem dostal přesně to, co si zasloužil.(3.1.2012)

• kingik

Nenápaditá, nevtipná a stokrát vylouhovaná trapárna s televizními herci. Kdo by tvrdil, že ho to v něčem překvapilo, asi toho moc z kategorie filmy pro celou rodinu neviděl. Také je cítit, že film režírovala žena, protože to ženské pojetí se nezapře. V několika momentech se film dokonce snaží být jakoby nezapomenutelný, ale to už je dost troufalé, protože i ve velmi slabé (televizní) konkurenci se tohle řadí k neobjevnému podprůměru na který zapomenete jen se objeví závěrečné titulky. 30%(3.1.2012)

• jatamansi

Víc hořké než sladké a komedie a romantismu to také moc nepobralo. Spíš ojedinělé hlášky:“Jak se tolik let evoluce mohlo vyhnout tomuhle pokoji?“ – skoro jako u nás. Je to příliš prvoplánové – ona genetička pedantka s vychovanými dětmi, které berou na povel vitaminy, on bohém se vším souvisejícím. Chlap, který si před sexem skládá kalhoty a puky žehlí knihou, brrr. Pěkný je omyl ve sprše, tělo jako tělo. Dva momenty dvou dětí: „Našels nějaký chlupy? Viděla jsem, že je hledáš. Dělám to samý s prsama.“ „Taky zbytečně.“ A na konci:“Zavolej, až se ti objeví ty chlupy.“ „A ty prsa.“ „Počítám, že zavolám dřív.“ Konec se svatbou byl už tak strašně protahovaný, že jsem si fakt oddechla, když to dopadlo jak mělo.(17.6.2008)