Kupředu levá, kupředu pravá

Milan Kuchynka

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák

Moc jsem nepochopil, co se nám snaží tento snímek říci. Jestli to měla být sonda do života několika individuí, jejichž koníčkem je politika, tak v tom případě se povedlo, jelikož prezentovaní lidé jsou skuteční exoti (obzvláště zde sledovaní příznivci komunistické ideologie byli v tomto ohledu výstavní exponáty). Problém nastává v případě, že očekaváte něco víc. Mělo nám to snad ukázat, jací lidé se dávají na politiku? V tom případě pardon, ale nemyslím že poukázání na jednoho (několik) z mnoha má nějakou výpovědní hodnotu. A vůbec, podle jakého klíče byly prezentované politické strany, resp. jejich mládežnické organizace vybrány? KSČM operuje na hranici ústavnosti, kdežto ODS si v pohodě lebedí v pravicovém středu. Osobně jsem čekal pravicový a levicový extrém, což se nestalo. Ale jak povídám, jako ukázka zaslepenosti a hlouposti několika, svým způsobem, zajímavých lidí to bylo dobré...(1.5.2011)

• Niktorius

Na to abych zjistil, že komunisti a zpruzelí konzervativci jsou idioti k pohledání, mi stačí pročíst si Haló noviny a Reformy.cz (případně jiné obskurní plátky, kde se až s náboženskou zaníceností oslavuje Stalin či naopak náš nejproslulejší klimatolog - i se svým hradním šaškem, co není z opice). Navíc tak líp pochopím jejich dogmatické a šablonovité myšlení a nakonec se i daleko srdečněji zasměju.(7.1.2011)

Celkem zajímavý dokument, který nakukuje do života mladých komunistů a mladých konzervatistů a z obou linií nám ukazuje až extrémní vyhrocení těchto ideologií. A že jsem se místy opravdu nestačil divit. Přitom zůstává režisérka celou dobu zcela neutrální a nenadržuje ani jedné straně. Každý si tak udělá sám svůj názor. Jenom se mohlo v některých scénách ještě více přitvrdit a o některých lidech bych uvítal daleko více informací. I tak na české poměry velice podařený dokument.(9.8.2010)

Vpravdě zajímavý dokument. Místy z toho mrazí (mladý komunista: "Nevím, jestli má smysl takovéhle klidné demonstrace pořádat"), místy se člověk pobaví ("Dobrý den, tady je Václav Klaus" jako vyzvánění telefonu). Místy je člověku trapně a neví co si myslet - tady vyniká scéna, kdy se mladý komunista snaží dívkám v parku vnutit, že ten kluk v 2. světové válce zemřel kvůli nim a že si toho mají vážit. Přitom mu přeskakuje hlas dojetím. Povedený dokument nenadržuje žádné ze stran, ale zároveň nevyznívá "nemastně neslaně". Ukazuje politiku jako jeden velký blázinec. Je to přesně jak zpívá Nerez: "Vysoká je politika a nízký zase pudy".(8.11.2007)

Pomyslná laťka lidské imbecility byla posunuta tak vysoko, že už není možné, aby byla někdy posunuta výš. Za tuto skutečnost můžeme poděkvovat mladým komunistům ruku v ruce s mladými konzervativci. Tak obrovská prezentace lidskýho čůráctví snad ještě na obrazovce nikdy nebyla a že nám tam neustále lezou současní politici i české "takycelebrity". Neopěvoval bych nestranost Lindy Jablonské, protože copak šlo v tomhle případě někomu stranit ? V současné době nás tyhle politický onuce můžou svým plkáním a stylem života rozesmát, ale nedej bože kdyby opravdu tihle modří či rudí vedli jednou naši zem, to už by tak zábavné nebylo. Poprosil bych pak uživatele LIMA, aby počítal na cestu do Grónska i se mnou /určitě se přidá ještě někdo:) /, skupinová letenka je totiž levnější. Naštěstí něvěřím tomu, že takovýhle myšlenkový, ale i vizuální příšery to dotáhnou dál, něž do dalšího dokumentu z názvem GIN - Galerie Imbecilů Národa. Na závěr si zde také napíšu, kdy mě nejvíce zamrazilo a kdy jsem se nejvíce pobavil. Rudý zamražení - "Chtěl bych žít v normalizaci". Modrý zamražení - Nucení vlastní matky být politicky angažovaná". Rudý pobavení - když ten mladej komunista v lese celkem hezkým holkám, kteří tam náhodou sedí u stolečku z ničeho nic začne říkat "svou pravdu" a oni na něj koukaj jak na zelenýho mužíka s tykadlama. Modrý pobavení - nastavení vyzvánění mobilního telefonu na tuto "melodii" "Dobrý den, u telefonu Václav Klaus. Dobrý den, u telefonu Václav Klaus."Dobrý den, u telefonu Václav Klaus." Kdo chce vidět skutečný živý český blbce je tento dokument nejlepší volbou.(9.11.2007)