Kupředu levá, kupředu pravá

Milan Kuchynka

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák

Tyhlety tábory mají k sobě blízko maximálně tím, s jakou vervou prosazují svoje názory. Zatímco při záběrech na konzervativce jsem byl pobaven, u rozhovorů s tím nekonformě oblečeným komunistou, jenž by v normalizaci byl šťastný (a jen kvůli oblečení by byl pod dohledem státní moci), a jehož pokoj zdobily mj. plakáty s Larou Croft, Beatles a knihovnu plnily svazky mayovek a obrázková Bible, tak v těchto okamžicích jsem se vážně bál. Bez nadsázky. NO JO, ODS MÁ BLONDÝNKY, SVOJI TV (NOVU) A CO MÁME MY? JEN TY HALÓ NOVINY. Dokonce mu ukápla i slza, když prohrál. Působil naprosot nevěrohodně a argumentace chyběla. Komunista. Dobře mu tak. Jinak se režisérka mohla delší dobu věnovat stejnému tématu, dokument byl často roztěkaný, kdyby toho nebylo, dal bych bez pochyb pětku.(12.11.2007)

Tohle neni dokument-je to predstaveni nekolika zapalenych jedincu(konkretne 4-5)na jedne strane mladi komanci kteri by radi milovali Sovetsky svaz a jsou tak nejak podivni,asocialni x mladi konzervativci-tipci co se uz asi narodili s kravatou a kufrik maji uz od stredni(takovym jsme se vzdycky smali a trochu sikanovali:)mno podivni lidi na obou stranach,kteri nemaji nic spolecneho a se mnou uz vubec ne..mno ty jejich ,parby,:)(10.11.2007)

Mladí komunisté mají jako vyzvánění hymnu SSSR, mladí konzervativci zase předvolební telefonickou agitaci Václava Klause... Autorce se celkem dobře daří zachovat neutrální stanovisko, nikomu nenadržovat, ukázat hlavně co dělají, jejich názory a jejich angažovanost. Z názorů mladých komunistů jde opravdu hrůza ("Mně by se líbilo žít si za minulýho režimu hezky v paneláku, chodit do práce a milovat Sovětskej svaz" "To myslíš vážně?" "Jasně"), ale na druhou stranu onen konzervativec, který sní o politické kariéře odmala a chodí kvůli tomu do solárka...(26.4.2007)

Není divu, že proti "pravičákům", je zde i mladá levice. Ostatně nejen mladá, protože by bylo divné, kdyby vedle, těch, co jsou dětmi socialistických rodičů jsou stále především socialistické děti, i když se už narodili do "nové éry" této země. Ale stále jsou pasivní ve všech směrech a vyjdou do ulic jen tehdy, když jim někdo šahá na peníze. Ale ideologii nectí zpravidla žádnou. Pam,atuji si na antikomunisty koncem osmdesátých let. BYLO jich málo. Jen stádo co jde kam se mu řekne. A to se nezměnilo!!! Levice, aktivní levice, je v každé společnosti nezbytná. ***(6.10.2010)(6.10.2010)

Televize se zase jednou rozhodla předvést a také předvedla galerii roztodivných obrázků, které si nejen nedám za rámeček, ale mrštím s nimi rovnou do popelnice. A je mi srdečně líto ohryzků jablek, zmačkaného staniolu a promáčknutých zátek, nucených trávit čas v takové společnosti. Musím vám, kluci konzervativní a neobolševičtí, ale zatleskat: dlouho jsem si myslela, že mi už v životě nepoleze žádná věta víc na nervy než ta o účtu, jaký žádná banka nenabízí, ale Václav Klaus u telefonu rozmáchl nebohý účet jako mouchu o zeď. Lidská omezenost nemá hranic a teď už nemá hranic ani můj děs z toho, co jednou může sedět v křeslech, která znamenají moc. Leč nezoufej, český národe, ani ve fialové (rozuměj modro-rudé) spoušti nechybí pozitivní zprávy. Do Grónska budeme mít jako kolektiv slevu, tuleni si budou mít s kým hrát a naši hokejisté budou mít celoročně a zdarma zajištěn dostatek ledových ploch, takže pod vahou zlatých medailí Grónsko zmizí pod vodou mnohem rychleji, než by se o to postaralo globální oteplování. Neříkejte, že už se netěšíte!(17.1.2008)