poster

Kupředu levá, kupředu pravá

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Kamera:

David Cysař

Producenti:

Milan Kuchynka

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
 • 666teen
  ****

  Jsem povaha poměrně otrlá, ale tohle bylo dost i na mě. Strašidelný dokument o lidské blbosti, ztrátě veškeré soudnosti a touze po korytu. Kdyby se aktéři dokumentu necpali do politiky, seděli třeba někde v klecích a bavili se házením hoven po ošetřovatelích, byla by to ukrutná taškařice. Ale takhle? Zaplaťsatan, že jsem uznán nesvéprávným a nesmím volit.(26.1.2012)

 • swamp
  **

  Od dokumentu bych asi čekal větší nadhled a sdělení. Zkoumat dvě naprosto odlišné strany není člověku nijak přínosem, zvláště když tyto strany leží na extrémních koncích řekněme politicky-názorového spektra. Od začátku je divákovi názor na ně jasný, dokument v něm neevokuje nic nového, těží jen z extremistických názorů obou skupin, které jsou absolutně stupidní, těch 72 minut je zkrátka pouze ztráta času.(30.4.2007)

 • paascha
  ****

  Dokumenty o mrzáctví jsou smutné tehdy, víme-li, že se to může stát i nám. Tento dokument o mentálním a duševním mrzáctví je smutný tak napůl. Vím, že ani ze mě, ani z mých blízkých taková hovada nikdy nebudou, máme totiž v hlavách mozky a v nich inteligentní myšlení, ale co když se tyto kreatury dostanou k moci? Rath, Paroubek, Kalousek, Topolánek a jiní se taky nevylíhli přes noc, ale pěkně poctivě leštili svejma tlustejma prdelelma stranický sesle a leštili kličky. O nutné anální speleologii ani nemluvím. A co zloděj Gross a Němec a Pospíšil a Dalík a další a další. Dokument je mrazivě humorný a otevřeně dává najevo, že je úplně jedno, který kretén právě vládne...možná není ani Grónsko dost daleko(9.11.2007)

 • gudaulin
  ****

  Uznávaná dokumentaristka Linda Jablonská je podle mého jenom hodně průměrná filmařka, která má ale jednu silnou stránku - má čich na provokativní atraktivní témata, která dokážou přitáhnout diváckou pozornost a sama o sobě dokážou vytáhnout snímky do červeného pole. Tak to bylo s její cestovkou do Severní Koreji Vítejte v KLDR a tak je to i s její sondou mezi mladé politické aktivisty. Ten film má špatný střih a pokud chtěla Jablonská něco sdělovat, tak i koncepci. Evidentně jí šlo o to maximálně vytěžit z bizarních situací a bizarních názorů zúčastněných co nejvíc. Na druhou stranu spíš mimochodem je její sonda ale hodně odhalující a pravdivá, pokud jde o zmapování myšlení těch, kteří by měli za pár let hrát v politice významnou roli. Tedy platí to spíš o té modré mládeži, která možná nebude zasedat ve vládních křeslech ani poslaneckých lavicích, ale přinejmenším bude hrát roli v think tancích, lobbistických skupinách a poradenských firmách na cokoli. Ta komunistická mládež je v úplně jiném postavení okrajové sekty, která je na úrovni náboženských blouznivců a z jejího středu vzejde tak maximálně jeden poslanec, což obvykle bývá předseda mládežnické organizace. Na jedné straně tvrdý konjukturalismus, vychcanost a touha po kariéře, na druhé straně slepý dogmatismus mladých radikálů. Kdyby si Jablonská zvolila místo mladých komunistů Mladé sociální demokraty, podobali by se s největší pravděpodobností Mladým konzervativcům jako vejce vejci. Ještě dodatek pro mého oblíbeného uživatele flanker.27: politicky se u nás angažují v zásadě dva typy politiků - ti první vstupují do politiky v dospělém věku a je to pro ně součást podnikatelského záměru, ti druzí, velmi mladí, lidsky nevyzrálí a proto vypadající přesně tak, jak to vypadá v tomto dokumentu. Je to důsledek toho, že o politiku se zajímá aktivně jenom nepatrný zlomek populace, takže stranickou organizaci ve středně velkém městě tvoří Pepík, Jarda, Tomáš a Staník se svým početným příbuzenstvem a kamarády, které přemluvili. No a ti zmínění se znají už od dětství a vždycky se dokážou tak nějak po lidsku domluvit. Klientelismus u nás široce rozšířený je důsledkem těchhle poměrů. Protože politické strany mají nedostatek straníků a těch talentovaných zvlášť, čeká většinu ve filmu vyobrazených modrých snaživců beze sporu slibná kariéra. Celkový dojem: 70 %.(11.3.2012)

 • Jello Biafra
  ****

  Zaujímavý dokument o mladých politicky aktívných somároch. Občas je tu ale človeku fakt zle. Mladí komunisti tu počas demonštrácie vykrikujú: "Lenin, Stalin, CHeguevara" a mladí konzervativci majú ako zvonenie na mobiloch tuneldedka Klausa. Snad najviac ma tu z mladých konzervativcov vytáčal šušľavý kripel čo sa pripravuje na svoju politickú kariéru tým že chodí do solárka a sníva o kariére ministra školstva. Keby mal niekedy v budúcnosti zastávať tento post, tak bude asi Komenský rotovať v hrobe. A druhý exemplár tu núti svoju matku aby agitovala na verejnosti pre ODS. Ten blb má snad aj fotku Klausa nad posteľou a masturbuje nad ňou. Z niektorých tých trapkov je tu človeku fakt na zvracanie. Ďalej tu mladý bolševik v Brne až priam fanaticky poukazuje na pomník sovietskeho letca a počas demonštrácie tu všetci spievajú internacionálu. Zlatým klincom programu je oslava víťazstva ODS vo volbách v júni 2006 kedy si tu mladí konzervativci priťukávajú šampanským a hraje im pri tom "We are the champions" od Queen (chudák Freddie). Myslím že fakt že tu režisérka nikomu nenadržávala je spôsobený tým, že tu ani nie je komu fandiť. Jedno je isté: či už mladí komunisti alebo mladí konzervativci - oba tábory sú plné vymletých hláv, z ktorých je normálnemu človeku zle.(25.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace