poster

Oběti: Nevlastní bratr (TV film)

Drama

Česko, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  *****

  Myslím, že se Vilmě povedla "vystřihnout" kvalitní andělská mrcha a Preissovi zase skvělý "kolísavý trouba". Můžeme si říct, že tohle by se nám nikdy nemohlo stát, ale život karty rozdává mnohdy úplně překvapivě, člověk na to nestačí adekvátně zareagovat a....už se veze. O tom je vlastně náš příběh. Preiss v roli nevlastního bratra nedokáže udržet odstup a nechá se chytit na udičku, vtáhnout do života ženy, se kterou nemá vůbec nic společného. A pak ho to semele. Možná místy skřípající, ale velmi dobré drama. 85%(3.12.2014)

 • Terva
  **

  CITÁT - Ani koše tu nemaj, šmejdi.......... Jen takový odvárek, oproti předcházejícím příběhů. Ani mě to moc nebavilo. Žádné napětí jen blbost druhého. Jednoznačně nejhorší příběh z cyklu Oběti. Divák vlastně ani netuší, co se stalo, jen na konci je nějaké rozuzlení. CITÁT - Ten druhej z dvojice, co přežije, to bude mít nejhorší. Starej a sám. Příběh o tom, že za dobrotu, přijdete na žebrotu. Je to první příběh, kde si za vše může hlavní hrdina a tak s ním člověk snad ani necítí.(24.12.2014)

 • Schlierkamp
  *****

  Český televizní film z cyklu Oběti, popisující totální životní a morální propad dobře zajištěného muže v letech, jenž ke své vrozené dobrotivosti přidal jestě milostné city k nepravé osobě. Postavu pana Limberského, jenž díky smrti svého téměř nepoznaného otce nalezl svou nevlastní sestru Janu, zahrál V. Preiss výborně. Co se však týká hereckého výkonu V. Cibulkové, v roli oné asociální a nesnesitelné alkoholičky, řadím jej ještě o něco výš. Naprosto strašidelný příběh o jednom slušném člověku, jenž se sebeobětoval, doplňují i zajímavé postavy ve vedlejších rolích, například Janiččin druh V. Kratina či chudák manželka T. Medvecká. Kouzelný byl též Limberského kolega v práci, zřejmě nadřízený, jenž měl na každou situaci zhola neadekvátní komentář. Nevlastní bratr mě velmi mile překvapil, skvěle psychologicky napsaný scénář spolu v výkony v hlavních rolích mě přesvědčili k nejvyššímu hodnocení.(19.10.2014)

 • Jizni Tlapa
  ***

  "Víte tyhle typy mají mimořádný smysl pro empatii"...Herecký koncert pohodového V.Preisse a věčně kouřící V. Cibulkové, podpořený zajímavým námětem a dějovou linkou... Bohužel, však pro hlavní aktéry, scénář jim nemohl dát lepší ambice,než na středně nadprůměrný snímek..70 %.. Nevlastní bratr ale i tak zůstává tím lepším z cyklu Oběti..(26.2.2014)

 • lubospoti
  ***

  Čím více epizod z cyklu Oběti jsem viděl, tím více nabývám dojmu, že jednotlivé příběhy jsou pouze kulisou pro výborné herecké výkony. Záměrem tvůrců bylo určitě ukázat spletité osudy, ale já paradoxně více sledoval každé herecké gesto a každou hereckou finesu, příběh pro mě byl až druhořadý. V této epizodě excelují V. Preiss a zejména V. Cibulková.(27.2.2014)

 • - Natáčení probíhalo v Praze na Vinohradech a v Sušicích. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace