poster

Iluze lásky

 • Velká Británie

  Death Defying Acts

 • Slovensko

  Ilúzia lásky

Romantický / Drama

Velká Británie / Austrálie, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Celý film je píjemne spracovaný, so sympatickými predstavitelmi. Lenže príde koniec, keď ste čakali nejakú výraznejšiu pointu, alebo dokonca zvrat a ono to akosi vyšumí do prázdna. Ukáže sa, že ide iba o romantický film. Takže scenár je najväčšou slabinou tohto filmu, hodiaceho sa skôr do televízie. Ja ale žiaden čas, počas ktorého sa môžem pozerať na Catherine, nepovažujem za zabitý.(30.8.2009)

 • kingik
  *****

  Velký kouzelník Harry Houdini v podání Guy Pearce a protřelá zlodějka a podvodnice z nižší společnosti Catherine Zeta-Jones stojí v popředí sympatického filmu, se kterým sice nenahlédneme pod pokličku jeho neuvěřitelných triků, ale prožijeme jejich milostné vzplanutí. Vypočítavá chudá podvodnice vycítí šanci, jak se dostat k tučné sumičce peněz, kterou Houdini vypsal pro vědecký experiment, který potvrdí existenci posmrtného života. Vetře se do jeho přízně a přesvědčí ho, že ona je dokonalé médium komunikující se záhrobním světem, a jako jediná je schopná podat důkaz o posledních slovech jeho matky před smrtí. Z herecké dvojice překvapivě více zaujme Zeta-Jones, která hraje s větší chutí a vtiskla své postavě nejen neodolatelnou přitažlivost, ale také byla ve svém pojetí uvěřitelnější, než mírně zastíněný Pearce, který střídal super okamžiky se slabšími. Není to tuctová a nezajímavá romance. RAežisér i herci dělají všechno pro to, aby film nesklouzl do ukázkové nudy. Já se rozhodně u této hořké romance se smutným koncem nenudil.(28.8.2010)

 • Radiq
  **

  Bylo to celkem chytlavý, ale Guy Pearce mě zklamal. Vůbec mi do role Houdiniho neseděl, protože na něho byl až moc hezkej. On je to problém většiny hollywoodských filmů, že i do rolí normálních ksichtů dávají krasavce. Další klasickej problém je kombinace skutečných dobových záběrů s namícháním filmových záběrů s herci - vždy je poznat, že je to braný novou kamerou, obraz je ostrý a barvy se pohybují v mnoha odstínech šedi, ne jen v několika málo. Jinak mě to v podstatě bavilo a nějakej větší nedostatek jsem nepozoroval (kromě toho, že mi na začátku filmu uvízl v zubu moudrosti kus loveckýho salámu a já ho až do konce nemohl vydloubnout - ani prstem ani jazykem - a to byly celkem muka). PS spoiler: a ve skutečnosti ta odměna nebyla nikdy vyplacena.(18.8.2008)

 • noriaki
  ***

  Malé, skoro televizní drama o posledních dnech života velkého mága Houdiniho. Režisérka do svého filmu angažovala herecké tváře z pomezí první a druhé ligy britské kinematografie a k nim přibrala mladou Saoirse Ronan která se nakonec ukázala jako nejlepší ze zúčastněných. Příběh má svoji myšlenku, romantika dejme tomu funguje, ale stejně je celý film nevýrazný, a mimo nadané Ronan s roztomilým skotským přízvukem jednoduše zapomenutelný. Třetí hvězdička je za ni. Catherine Zeta-Jones mě vyloženě zklamala, pevně věřím že její herecké kvality neleží jenom v umění dobře vypadat před kamerou.(25.2.2012)

 • PEZ
  **

  Priklad toho, ako scenar potopi dobrych hercov, v pohode art design a nadpriemernu hudbu. Este prva polovica ujde, no potom nastanu zvraty, kde divak prerodu postav neuveri a kde na konci uz nechape, preco dane vety vychadzaju hlavnym predstavitelom z ust. Skoda, najma pri tej hereckej zostave. Harry Houdini si bude musiet pockat na lepsi snimok.(17.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace