poster

Iluze lásky

 • Velká Británie

  Death Defying Acts

 • Slovensko

  Ilúzia lásky

Romantický / Drama

Velká Británie / Austrálie, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • len.tilka
  **

  Je to celkem nuda. Chybí tam napětí, strach, překvapení, které se v této profesi nedají vynechat. V čele s Guyem a mou nádhernou oblíbenkyní Catherine sem čekala naprostý Houdiniovský úžas, ale dostalo se mi pouze "cože?..." ne v nějakém lichotivém měřítku. Dokoukat jsem to musela jen abych mohla právem hodnotit. Něco tomu chybí. V jiných filmech kouzelníkům věříte, i když víte, že to jsou podvody. Tady sem věřila akorát tomu, že to všichni hrajou za peníze, skončí natáčení a všichni jdou domů. Dvě hvězdy za Saoirse a její neuvěřitelný oči a vyprávění a přece jen i za Catherine.(9.3.2014)

 • JANARYBA
  *****

  Pro mě příjemný a chytře udělaný romantický film, nehodnotím to, že se tvůrci trošku přiživili na slavném jméně nejznámějšího kouzelnického mága http://www.reflex.cz/Clanek27285.html. Asi o jednu hvězdu nadhodnocuji, ale ten film mi v danou chvíli "sedl".(7.5.2009)

 • kingik
  *****

  Velký kouzelník Harry Houdini v podání Guy Pearce a protřelá zlodějka a podvodnice z nižší společnosti Catherine Zeta-Jones stojí v popředí sympatického filmu, se kterým sice nenahlédneme pod pokličku jeho neuvěřitelných triků, ale prožijeme jejich milostné vzplanutí. Vypočítavá chudá podvodnice vycítí šanci, jak se dostat k tučné sumičce peněz, kterou Houdini vypsal pro vědecký experiment, který potvrdí existenci posmrtného života. Vetře se do jeho přízně a přesvědčí ho, že ona je dokonalé médium komunikující se záhrobním světem, a jako jediná je schopná podat důkaz o posledních slovech jeho matky před smrtí. Z herecké dvojice překvapivě více zaujme Zeta-Jones, která hraje s větší chutí a vtiskla své postavě nejen neodolatelnou přitažlivost, ale také byla ve svém pojetí uvěřitelnější, než mírně zastíněný Pearce, který střídal super okamžiky se slabšími. Není to tuctová a nezajímavá romance. RAežisér i herci dělají všechno pro to, aby film nesklouzl do ukázkové nudy. Já se rozhodně u této hořké romance se smutným koncem nenudil.(28.8.2010)

 • Anderton
  ***

  Celý film je píjemne spracovaný, so sympatickými predstavitelmi. Lenže príde koniec, keď ste čakali nejakú výraznejšiu pointu, alebo dokonca zvrat a ono to akosi vyšumí do prázdna. Ukáže sa, že ide iba o romantický film. Takže scenár je najväčšou slabinou tohto filmu, hodiaceho sa skôr do televízie. Ja ale žiaden čas, počas ktorého sa môžem pozerať na Catherine, nepovažujem za zabitý.(30.8.2009)

 • Kotsour
  ***

  Takový slabší odvar Dokonalého triku a Iluzionisty, který i přes velkou snahu ústředního dua nedosahuje podobných kvalit. Navíc mi trochu vadilo představení Houdiniho, ale to už je spíše otázka scénáře a sám toho o něm moc nevím a potom i samotné poselství filmu. To jako, že láska je kurva? Kurvy jsou lidi.(5.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace