poster

Iluze lásky

 • Velká Británie

  Death Defying Acts

 • Slovensko

  Ilúzia lásky

Romantický / Drama

Velká Británie / Austrálie, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ZkuKol
  **

  O čem to vlastně bylo? O Houdinim, o lásce, o magii nebo o posmrtném životě? Já fakt nevím, ale byla to docela nuda. Guy je dobrý herec a Catherine v sobě spojuje půvab i herecké schopnosti (navíc jí dobře sekunduje má oblíbená Saoirse). Jenže je to o hovnu a o všem zároveň. Co měl znamenat závěrečný doják a voiceover o předtuchách nevím, ale už deset minut jsem sledoval čas. Myslím, že osobnost jako Houdini by si zasloužil víc než tohle nemastné, neslané dílko, a klidně se stejným obsazením, ale pod taktovkou někoho schopného... 40%(20.2.2009)

 • hous.enka
  **

  Mno.. ehm... co tím kdo chtěl říct? Že láska je prokletá falešnice, které bychom neměli věřit? Anebo že ať už je důvod k milování jakýkoli, je dobrý, neboť milujeme... Catherine Zeta je sice kočka, ale tyhle postavy a lá ta holka od Zorra jí nebaštím. Iluze lásky není špatný film, ale přebývá mu magie a to samé zároveň postrádá. Láska je tu obnažená na kost, a to lásce nesvědčí. Pokud máte z mého komentáře pocit, že je zmatený, tak vězte, že je stejně zmatený, jako mé pocity z tohohle filmu.(10.3.2014)

 • Nick Tow
  **

  "Bude sa čarovať, podvádzať i milovať" tvrdí distribútor v anotácii k filmu, kde sa čaruje, podvádza a miluje asi tak ako na besiedke so Santa Klausom v materskej škôlke. Škoda, že v príbehu, ktorý pravdepodobne nadchne najmä čitateľky "harlequinovsky" zabalených a zafarbených príbehov, musel byť zneužitý práve Harry Houdini. Ten chlapík by si zaslúžil celkom iný film. Keby sa chudák nebodaj dožil premiéry tohto Armstrongovho pokusu, určite by z kinosály ušiel už po piatich minútach. A to nielen preto, že ho za života zdobila prezývka "Génius útekov".(19.11.2008)

 • jony5
  ****

  Mnoho ludi čakalo akčne kúsky/triky podaní Houdiniho, ale na to tema su ine filmy ktore nemusim spominat. Tento je viac o romantike, drame, vstahu Mary (Zeta-Jones) a Houdiniho (Guy Pearce) a zlatej Benji (Saoirse Ronan) ktora je unesena ked stretne Houdiniho, ako sa tesi ked su ubytovane luxusnom hotely. To cakanie ako ho prekabatia v jeho vyzve, zalubi sa Mary do neho a ako skoncia (tie dve, kazdy vie ako umrel Houdini). Skotsky slovnik obohatil tento film, aj ked vecina ho asi pozerala z dabingom.(26.7.2011)

 • Radiq
  **

  Bylo to celkem chytlavý, ale Guy Pearce mě zklamal. Vůbec mi do role Houdiniho neseděl, protože na něho byl až moc hezkej. On je to problém většiny hollywoodských filmů, že i do rolí normálních ksichtů dávají krasavce. Další klasickej problém je kombinace skutečných dobových záběrů s namícháním filmových záběrů s herci - vždy je poznat, že je to braný novou kamerou, obraz je ostrý a barvy se pohybují v mnoha odstínech šedi, ne jen v několika málo. Jinak mě to v podstatě bavilo a nějakej větší nedostatek jsem nepozoroval (kromě toho, že mi na začátku filmu uvízl v zubu moudrosti kus loveckýho salámu a já ho až do konce nemohl vydloubnout - ani prstem ani jazykem - a to byly celkem muka). PS spoiler: a ve skutečnosti ta odměna nebyla nikdy vyplacena.(18.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace