poster

Mé druhé já

 • Francie

  À ton image

 • Slovensko

  Moje druhé ja

 • Austrálie

  In Your Image

Drama / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2004, 90 min

 • Andy.6
  odpad!

  Půjčil sem si film v půjčovně aniž sem věděl do čeho jdu a udělal sem obrovskou chybu. První půlka filmu jde jakž takž přežít a u druhé jsem hodněkrát přemýšlel zda se přestanu koukat. Režisér chtěl asi za každou cenu natočit vyjímečný film s promyšleným dějem a napětím. Nápad natočit film o klonu matky není špatný, ale zpracování více než hrozné!(26.8.2006)

 • Nick Tow
  ***

  Keďže Nastassja Kinski aj Christopher Lambert sa už nejaký ten čas pohybujú na území druholigových projektov a téma sa mi zdala tiež akási "profláklá", dlho som odolával. Do okamihu, keď už v "požičke" neozaj nebolo nič aspoň trochu k svetu. Práve vtedy na človeka sadne nadržanosť, že by si zo zúfalstva radšej pozrel aj eskymácku telenovelu, než by len tak čumel do steny. Konalo sa v podstate milé prekvapenie: citlivá réžia, pekná hudba, niekoľko elegantných vizuálnych vychytávok a v neposlednom rade skvelý výkon roztomilo skazenej žabky Audrey deWilder. Škoda preškoda, že príbeh je natoľko priehľadný a schematický, že každý dejový zvrat tušíte skôr, než vás naňho tvorcovia začnú pripravovať. Vrátane konca /zámerne nepoužijem slovo pointa/. Ale nebol to celkom stratený čas...(3.8.2006)

 • ellysium
  ****

  No,film jsem viděl několikrát,ale vždy mi připadá Lambert v tomto snímku nějakej dřevěnej.Nápad s klonováním lidí je aktuální,je to celkem dobře provedený a má to i svůj náboj,i když jak zde píšete ,některé scény jsou lehce předvídatelné.Zas ta dřevěnost "Highlandera" na druhou stranu je dobrá,nemůžeme chtít,aby se naštval a dceři uťal hlavu laserovým mečem...(27.5.2011)

 • jajinka
  ****

  Banální scénář založený na zajímavé myšlence naklonování lidí. Otázkou zde zůstává, jestli je klon vždy ten zlý... Psychicky nevyrovnaný, šílený? Taky podvědomé tušení "originálu", že určité věci a zážitky jsou jen hluboko v její hlavě a najednou se je dozvídáte od svého "potomka". Netradiční zajímavý thriller...(20.6.2005)

 • SOLOM.
  ***

  Popravdě jsem se na tento scifi thriller docela těšil a to hlavně díky hereckému obsazení. N.Kinski i Lamberta mám rád oni tu nepředvedli vyloženě špatné herecké výkony, jenomže největší slabinou byl slabší scénář, který nedokázal ani z poloviny vytěžit ze svého potenciálu – v čemž má samozřejmě velký podíl i neschopnost režiséra/ky natočit pořádné dramatické scény. Atmosféra nám sice místy nabídne slušnou dávku napětí – ovšem těchto momentů je tu opravdu poskrovnu. Očekával jsem obdobu filmů Omen či Godsend (ze stejného roku), jenže ty byli mnohem blíže hororovému žánru, tady z toho z něj moc nesálalo, přestože jej někteří k tomuto žánru rovněž přiřazují. Leč s ním toho moc společného vážně nemá. S přivřeným okem dám průměrných 50% za Audrey DeWilder, ze které jednou může vyrůst docela sexy kost.(9.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace