Mé druhé já

• Austrálie

In Your Image

Drama / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2004, 90 min

Popravdě jsem se na tento scifi thriller docela těšil a to hlavně díky hereckému obsazení. N.Kinski i Lamberta mám rád oni tu nepředvedli vyloženě špatné herecké výkony, jenomže největší slabinou byl slabší scénář, který nedokázal ani z poloviny vytěžit ze svého potenciálu – v čemž má samozřejmě velký podíl i neschopnost režiséra/ky natočit pořádné dramatické scény. Atmosféra nám sice místy nabídne slušnou dávku napětí – ovšem těchto momentů je tu opravdu poskrovnu. Očekával jsem obdobu filmů Omen či Godsend (ze stejného roku), jenže ty byli mnohem blíže hororovému žánru, tady z toho z něj moc nesálalo, přestože jej někteří k tomuto žánru rovněž přiřazují. Leč s ním toho moc společného vážně nemá. S přivřeným okem dám průměrných 50% za Audrey DeWilder, ze které jednou může vyrůst docela sexy kost.(9.1.2016)

Takový krásný díl Akt-X by to byl. Vypadly by z toho ty nezáživné na celovečerák natahovací scény a svištělo by to jak namydlený blesk. Sice nevím, jak by se do toho napasoval Fox s Danou (jako ústřední dvojce by asi moc nefungovali :-) ), ale přesně tam by to bylo docela dobré pokoukání. Ono ne že by to jinak nebylo, ale může za to jen jedna jediná věc - herci a herečky. Pokud máte Lamberta tak nějak rádi (a já jo) prostě vám vadit nebude a ten jeho věčně bolestínskej ksicht se na tu roli docela hodil. Nastassja Kinski mě v prvních minutách filmu až vyděsila. Tohle, že má být ona? Ale nakonec sundá paruku a je to pořád ta krásná (některé ženy prostě krásní až věkem, zrají jako víno) a v jisté míře pořád dobrá herečka co bývala. No a Audrey DeWilder zde dokonale ztělesnila mokrý sen všech pedofilů. Jak vzhledově, tak herecky. Docela jí to sedlo a i přesto, že scénář hercům neumožňoval prakticky nic, si to asi i užila. Jako tak špatné, že se na to koukat nedá to není, koukat se na to dá, dá se na tom najít i něco pozitivního, příznivého a hezkého. Jen se to možná nemuselo držet tak při zdi a v některých ohledech (krev, erotika, vypjatější scény) to mohlo i přitvrdit. 2,5*(19.1.2013)

Ten film je povedený, jak filmařsky, protože má skvělou kameru s pár zajímavými nápady a líbila se mi i ta zvláštní atmosféra (kterou snad umí jen Francouzi), tak po dějové stránce, jelikož je ten film dobře vedený. Celkově to vůbec není špatné, jenže ani tak to na víc jak 3* nevidím, jelikož jsem měl pocit, že i když tu skoro všechny prvky fungují dobře, i tak mi připadalo, že jedou jen na půl plynu a celé to mohlo být o dost silnější. Ale jak jsem psal, i tak je Mé druhé já povedeným filmem, poněkud neprávem zapadlým a kvůli některým scénám bych se ani nebál sem přidat mezi žánry horor. 3*(22.5.2020)

Banální scénář založený na zajímavé myšlence naklonování lidí. Otázkou zde zůstává, jestli je klon vždy ten zlý... Psychicky nevyrovnaný, šílený? Taky podvědomé tušení "originálu", že určité věci a zážitky jsou jen hluboko v její hlavě a najednou se je dozvídáte od svého "potomka". Netradiční zajímavý thriller...(20.6.2005)

• Andy.6

Půjčil sem si film v půjčovně aniž sem věděl do čeho jdu a udělal sem obrovskou chybu. První půlka filmu jde jakž takž přežít a u druhé jsem hodněkrát přemýšlel zda se přestanu koukat. Režisér chtěl asi za každou cenu natočit vyjímečný film s promyšleným dějem a napětím. Nápad natočit film o klonu matky není špatný, ale zpracování více než hrozné!(26.8.2006)