Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mathilde (NASTASSJA KINSKI) a Thomas (CHRISTOPHER LAMBERT). Dva lidé toužící po společném životě, dítěti, rodině. Mathilde však dítě mít nemůže. Thomas ví, že na klinice, kde pracuje jako porodník, působí profesor Cardoze, který by jejich problém mohl vyřešit. Když se narodí Manon, zdá se, že štěstí nemůže být větší. Osobnost jejich dcery začne však záhy nabývat zvláštních rysů. Podobá se matce jako vejce vejci, je neobyčejně vyspělá a svým podivínstvím vzbuzuje čím dál větší obavy. Je konec harmonie. Rodina se ocitla v pekelné spirále. A nikdo netuší, jak vše skončí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Popravdě jsem se na tento scifi thriller docela těšil a to hlavně díky hereckému obsazení. N.Kinski i Lamberta mám rád oni tu nepředvedli vyloženě špatné herecké výkony, jenomže největší slabinou byl slabší scénář, který nedokázal ani z poloviny vytěžit ze svého potenciálu – v čemž má samozřejmě velký podíl i neschopnost režiséra/ky natočit pořádné dramatické scény. Atmosféra nám sice místy nabídne slušnou dávku napětí – ovšem těchto momentů je tu opravdu poskrovnu. Očekával jsem obdobu filmů Omen či Godsend (ze stejného roku), jenže ty byli mnohem blíže hororovému žánru, tady z toho z něj moc nesálalo, přestože jej někteří k tomuto žánru rovněž přiřazují. Leč s ním toho moc společného vážně nemá. S přivřeným okem dám průměrných 50% za Audrey DeWilder, ze které jednou může vyrůst docela sexy kost. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Nudný mix drámy a thrilleru o decku z ktorého vyrastie riadny magor, ktorý si trochu zaterorizuje chudákov rodičov. Ale dáva si riadne dlho na čas, kým sa odhodlá k niečomu radikálnejšiemu a nakoniec sa to celé vyrieši samo. Proste celkovo nuda a to sa jedná o jeden z tých lepších Lambertových filmov z toho obdobia. 4/10. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Takový krásný díl Akt-X by to byl. Vypadly by z toho ty nezáživné na celovečerák natahovací scény a svištělo by to jak namydlený blesk. Sice nevím, jak by se do toho napasoval Fox s Danou (jako ústřední dvojce by asi moc nefungovali :-) ), ale přesně tam by to bylo docela dobré pokoukání. Ono ne že by to jinak nebylo, ale může za to jen jedna jediná věc - herci a herečky. Pokud máte Lamberta tak nějak rádi (a já jo) prostě vám vadit nebude a ten jeho věčně bolestínskej ksicht se na tu roli docela hodil. Nastassja Kinski mě v prvních minutách filmu až vyděsila. Tohle, že má být ona? Ale nakonec sundá paruku a je to pořád ta krásná (některé ženy prostě krásní až věkem, zrají jako víno) a v jisté míře pořád dobrá herečka co bývala. No a Audrey DeWilder zde dokonale ztělesnila mokrý sen všech pedofilů. Jak vzhledově, tak herecky. Docela jí to sedlo a i přesto, že scénář hercům neumožňoval prakticky nic, si to asi i užila. Jako tak špatné, že se na to koukat nedá to není, koukat se na to dá, dá se na tom najít i něco pozitivního, příznivého a hezkého. Jen se to možná nemuselo držet tak při zdi a v některých ohledech (krev, erotika, vypjatější scény) to mohlo i přitvrdit. 2,5* ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Thrillery opravdu nemusím, ale tento je jakýsi jiný. Především se vyznačuje tím, že v něm nejsou žádné „lekací“ scény. Film je příjemně napínavý, a to i když je děj celkem průhledný. Herecké výkony jsou na slušné úrovni. Kdyby se nejednalo o thriller, řekl bych, že to je příjemný film na odreagování se. Ale i přes tyto, řekněme klady, ho 2 x vidět nemusím. (Sobota 26.06.2010) ()

Nick Tow 

všechny recenze uživatele

Keďže Nastassja Kinski aj Christopher Lambert sa už nejaký ten čas pohybujú na území druholigových projektov a téma sa mi zdala tiež akási "profláklá", dlho som odolával. Do okamihu, keď už v "požičke" neozaj nebolo nič aspoň trochu k svetu. Práve vtedy na človeka sadne nadržanosť, že by si zo zúfalstva radšej pozrel aj eskymácku telenovelu, než by len tak čumel do steny. Konalo sa v podstate milé prekvapenie: citlivá réžia, pekná hudba, niekoľko elegantných vizuálnych vychytávok a v neposlednom rade skvelý výkon roztomilo skazenej žabky Audrey deWilder. Škoda preškoda, že príbeh je natoľko priehľadný a schematický, že každý dejový zvrat tušíte skôr, než vás naňho tvorcovia začnú pripravovať. Vrátane konca /zámerne nepoužijem slovo pointa/. Ale nebol to celkom stratený čas... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama