Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mathilde (NASTASSJA KINSKI) a Thomas (CHRISTOPHER LAMBERT). Dva lidé toužící po společném životě, dítěti, rodině. Mathilde však dítě mít nemůže. Thomas ví, že na klinice, kde pracuje jako porodník, působí profesor Cardoze, který by jejich problém mohl vyřešit. Když se narodí Manon, zdá se, že štěstí nemůže být větší. Osobnost jejich dcery začne však záhy nabývat zvláštních rysů. Podobá se matce jako vejce vejci, je neobyčejně vyspělá a svým podivínstvím vzbuzuje čím dál větší obavy. Je konec harmonie. Rodina se ocitla v pekelné spirále. A nikdo netuší, jak vše skončí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ten film je povedený, jak filmařsky, protože má skvělou kameru s pár zajímavými nápady a líbila se mi i ta zvláštní atmosféra (kterou snad umí jen Francouzi), tak po dějové stránce, jelikož je ten film dobře vedený. Celkově to vůbec není špatné, jenže ani tak to na víc jak 3* nevidím, jelikož jsem měl pocit, že i když tu skoro všechny prvky fungují dobře, i tak mi připadalo, že jedou jen na půl plynu a celé to mohlo být o dost silnější. Ale jak jsem psal, i tak je Mé druhé já povedeným filmem, poněkud neprávem zapadlým a kvůli některým scénám bych se ani nebál sem přidat mezi žánry horor. 3* ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Nudný mix drámy a thrilleru o decku z ktorého vyrastie riadny magor, ktorý si trochu zaterorizuje chudákov rodičov. Ale dáva si riadne dlho na čas, kým sa odhodlá k niečomu radikálnejšiemu a nakoniec sa to celé vyrieši samo. Proste celkovo nuda a to sa jedná o jeden z tých lepších Lambertových filmov z toho obdobia. 4/10. ()

Reklama

ellysium 

všechny recenze uživatele

No,film jsem viděl několikrát,ale vždy mi připadá Lambert v tomto snímku nějakej dřevěnej.Nápad s klonováním lidí je aktuální,je to celkem dobře provedený a má to i svůj náboj,i když jak zde píšete ,některé scény jsou lehce předvídatelné.Zas ta dřevěnost "Highlandera" na druhou stranu je dobrá,nemůžeme chtít,aby se naštval a dceři uťal hlavu laserovým mečem... ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Takový krásný díl Akt-X by to byl. Vypadly by z toho ty nezáživné na celovečerák natahovací scény a svištělo by to jak namydlený blesk. Sice nevím, jak by se do toho napasoval Fox s Danou (jako ústřední dvojce by asi moc nefungovali :-) ), ale přesně tam by to bylo docela dobré pokoukání. Ono ne že by to jinak nebylo, ale může za to jen jedna jediná věc - herci a herečky. Pokud máte Lamberta tak nějak rádi (a já jo) prostě vám vadit nebude a ten jeho věčně bolestínskej ksicht se na tu roli docela hodil. Nastassja Kinski mě v prvních minutách filmu až vyděsila. Tohle, že má být ona? Ale nakonec sundá paruku a je to pořád ta krásná (některé ženy prostě krásní až věkem, zrají jako víno) a v jisté míře pořád dobrá herečka co bývala. No a Audrey DeWilder zde dokonale ztělesnila mokrý sen všech pedofilů. Jak vzhledově, tak herecky. Docela jí to sedlo a i přesto, že scénář hercům neumožňoval prakticky nic, si to asi i užila. Jako tak špatné, že se na to koukat nedá to není, koukat se na to dá, dá se na tom najít i něco pozitivního, příznivého a hezkého. Jen se to možná nemuselo držet tak při zdi a v některých ohledech (krev, erotika, vypjatější scény) to mohlo i přitvrdit. 2,5* ()

Andy.6 odpad!

všechny recenze uživatele

Půjčil sem si film v půjčovně aniž sem věděl do čeho jdu a udělal sem obrovskou chybu. První půlka filmu jde jakž takž přežít a u druhé jsem hodněkrát přemýšlel zda se přestanu koukat. Režisér chtěl asi za každou cenu natočit vyjímečný film s promyšleným dějem a napětím. Nápad natočit film o klonu matky není špatný, ale zpracování více než hrozné! ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama