Lekce řízení

Driving Lessons

Lekcie riadenia

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2006, 98 min

Taková malá komedie k zamyšlení ... Když potkáte Evie, ubezpečuji vás, že se kromě řízení motorového vozidla naučíte i leccos dalšího. Obzvláště když jste celý svůj dosavadní život strávili v jakémsi podivném panoptiku ... s matkou, která je víc pokrytec a vyděrač než náboženský fanatik - a s otcem, který se chová jako slaboch. Rupert Grint mě velice mile překvapil - ale zároveň musím říct, že je mi sympatický i v sérii filmů o Harry Potterovi (kterou jen tak mimochodem až tak nemusím) - zatímco o jejím hlavním hrdinovi to tvrdit nemůžu.(30.12.2010)

Nejspíš budu opakovat to, co tu už někdo napsal (ale nedá se jinak). Rupert skutečně dokazuje, že je dobrý herec i když netradičně ho nevidíme v Gryffindorském hábitu. O to spíš se můžeme přesvědčit, že Ron (ehm, tedy Ben) nemusí být nutně součástí party a i sám o sobě dokáže vyniknout jako herec. Koukám, že nejsem sám, koho mile překvapil jeho výkon v tomhle filmu. Driving Lessons jako snímek žádné vyšší ambice nemá a bohužel zůstává takovým tím středem a filmem, který je pro většinu filmového publika spíš neznámý. Film má poutavej děj - kluk, bába, konzervativní matka a téměř nesnesitelné prostředí. Bohužel dějový vývoj žádné silné nebo zásadní zakončení nemá a ve finále film opravdu zůstává jen průměrem. Průměrem, kterému dodává nadpřůměr Rupert a božská Julie Walters jako senilní stařena. Wau :o)(18.11.2008)

Ron Weasl... tedy pardon, Rupert Grint v tomto malém britském snímku dokazuje, že umí i něco jiného, než-li se jen nevtipně culit do kamery. Film jakých jsou desítky. Lekce řízení mezi nimi svou kvalitou ani nevyčnívá ani nezapadá. Je prostě ve všech ohledech průměrná, byť nutno uznat, že docela sympatická.(5.8.2007)

Příjemný televizní komorní film s překrásnou hudbou Sufjana Stevense. A i když podobnost s dávnou americkou klasikou Harold a Maude je více než zjevná, je dobře patrné, že podobný model prostě funguje a má obecnější platnost. Tak proč ho po nějakých 35 letech nepoužít znovu. Stačí se jen rozhlédnout, kolik chodí po světě sedmnáctiletých sedmdesátníků a sedmdesátiletých dvacátnic...(29.12.2010)

Harolda a Maude mám teprve v pořadníku, takže narozdíl od některých z vás mě film neurazil. Připomínal Hlídat Tess, utekl rychle, Rupert fajn, i když nemyslím, že by hrál jinak než v Harrym, název byl více než výstižný, což oceňuji. Ne, nebylo to nijak úchvatné, ale to snad od každého filmu člověk nečeká. Takže žádné drama, žádné gejzíry emocí nebo myšlenek, ani excelentní hudba, prostě příjemná kulisa k čemukoliv dalšímu nenáročnému.(21.3.2010)

• - Julie Walters, ktorá vo filme stvárnila postavu madam Evie Waltonovej, hrá v sérii potterovských filmov Molly Weasleyovú, matku Rona Weasleyho, ktorého hrá Rupert Grint, stvárňujúci v tomto filme jej kamaráta. (r3plicator)

• - Režisér a scenárista filmu Jeremy Brock vychádzal pri písaní príbehu z vlastných mladíckych zážitkov s madam Peggy Ashcroftovou. (r3plicator)

• - V dobe nakrúcania filmu mal Rupert Grint iba 16 rokov, čo znamenalo, že ešte nemohol šoférovať (vo Veľkej Británii je najnižší možný vek na vedenie motorového vozidla 17 rokov). Všetky scény, v ktorých sedel za volantom, sa teda natáčali na súkromných cestách. (r3plicator)