Hezké sny

• slovenský

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

Konec je sice malinko přislazený, ale není úplně jednoznačný, takže to je fajn. Příběh o omamujících cestách do fantazie, které zákonitě přebijí nudnou a problematickou realitu, je podaný jednoduchou formou (sny vypadají skoro stejně jako realita, žádné vizuální orgie ala Počátek), ale proč ne? Každý sen nemusí nutně být jakoby ho vyprojektovali u Disneyho. /1. 7. 13./(1.7.2013)

Ani nějak nevím co k tomu napsat, celkem mdlé, Danny Devito podle mě uplně navíc, Gwyneth Paltrow tady byla vyloženě ošklivá a protivná, vlasy předlouhlý byly strašný, jak stará-mladá panna s čočkama navíc, no prostě fuj, nevim, film jako celek celkem příjemnej, ale jinak se to táhlo a konec mě nějak nedostal.(4.8.2015)

Skvelý Martin Freeman, ktorý do Ameriky vnáša trochu britského ducha a nádherná Penelope. Námet je skvelý, avšak....tu musím s pozitívami skončiť. Lucidné snívanie je mi téma blízka, ale námet sa mi zdal byť nevyužitý, respektíve, s určitými zmenami by film fungoval oveľa lepšie a romantickejšie. Takto je to len veľmi priemerná záležitosť, hoci so skvelým obsadením.(31.12.2010)

Já jsem tušil, jak to dopadne, tušil jsem to, už od té promluvy v obchodě s matracemi mi to bylo jasné... Ale stejně mě konec zaskočil a dojal. Zkrátka originální snímek, který velmi pobavil i pohladil.__P.S. Pobavilo mě, když se Simon Pegg Martina Freemana v knihkupectví zeptal, co dělají v "téhle hobití noře".(2.9.2013)

Po How to Lose Friends & Alienate People jsem si spravil chuť. Martin Freeman zde výborně přispívá k celkové melancholii snímku budované taktéž díky snům a pomalé kameře. Vztah hlavních hrdinů je převážně mrazivý a o to víc mne potom na konci zasáhlo sblížení, nikoliv přehnaně rozmáchlá nereálná gesta. Se sklenkou morgana skvělé přemýšlení o zkyslém světě :)(6.1.2009)

• - Režisér Jake Paltrowa a hlavní protagonistka Gwyneth Paltrow jsou sourozenci. (Terva)