Hezké sny

The Good Night

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

Ani nějak nevím co k tomu napsat, celkem mdlé, Danny Devito podle mě uplně navíc, Gwyneth Paltrow tady byla vyloženě ošklivá a protivná, vlasy předlouhlý byly strašný, jak stará-mladá panna s čočkama navíc, no prostě fuj, nevim, film jako celek celkem příjemnej, ale jinak se to táhlo a konec mě nějak nedostal.(4.8.2015)

Velice příjemná podívaná. Nezvyklou (trochu temnou) atmosféru snímku skvěle doplňují herecké výkony. Obzvlášť Martin Freeman opět dokázal, že má opravdu na hodně. Ačkoliv místy výrazně upadá dynamika, Paltrow nechává diváka pomalu proplout zajímavým příběhem. Zklamal mě závěr - místo očekávaného kvalitního finále přichází několik tuctových - možná i zbytečných scén. Díky originalitě zpracování snímku, bude velice zajímavé sledovat přijetí filmu diváky.(16.7.2007)

• jojinecko

Je veľká škoda, že Paltrow ako režisér nemá v sebe hravosť, originalitu a údernosť ako napr. Gondry alebo Aronofsky. Paltrow ako scenárista tak isto postráda ľahkosť a cit pre pointu. Tak zaujímavý námet by si zaslúžil silnejšiu persónu, ktorá by sa ho uchopila a mohla sa "vyblbnúť". Takto je tento snímok príliš civilným, pozvoľne plynúcim až nudným s občasnými svetlými zábleskami..Márne čakáte na nejaký silnejší a zapamätania hodný moment, pričom nakoniec tým najsilnejším zážitkom bola pre mňa jedna parádna ľakačka:) Good Night mi príde ako nedotiahnutý film a nazachránia to ani veľmi dobrý herci!(30.1.2008)

Tento film má úžasný námet další obstojný s tej hŕby námetov , ktoré sú nezaujímavé a musím skonštatovať, že ani náhodou není natočený tak ako mohol byť ALE je tu pár kladov, ktoré stoja za to. Zo všetkého najviac , musím pochváliť Martina Freemena ktorý je strašný sympaťák a dokáže utiahnúť aj celý film. Z vedlajších postáv určite si zasluhuje pochvalu Cruzová a Pegg. peggov humor je trefný a hrá tu nesympatického sympaťáka a Cruzová ako famme fatale hlavného hrdinu je skrátka božská, trochu ma zamrzela účasť Gambona, ktorý sa objavil v jednej scéne a paltrowa sa sem nehodila a DeVito má už zlaté časy v herectve za sebou. Krásne natočený filmík, v ktorom sa stratíte v poznávaní čo je skutočnosť a čo realita a to je aj úlohou tohoto filmu a ja mam skrátka filmy ó ľudoch ktorý potrebujú zmenu a snažia sa o ňu rád preto som pridal jeden bod navyše aj keď je to zrejme priemer(1.3.2008)

Ach ach, tazko mi je hodnotit tento film, pretoze namet je UZASNY. Sny, v spojeni s laskou, hudbou, mudrymi ludmi a dobrymi knihami su jednoducho perfiš téma, škoda, že to Jake Paltrow neukociroval nejakym inym smerom. Herci boli fantasticki, moji oblubenci Martin Freeman a Simon Pegg, takisto Gwyneth, Penelope a v neposlednom rade aj Danny DeVito urcite filmu neuskodili, a odvazim sa povedat, ze bez nich by bol este nudnejsi , ako v skutocnosti naozaj bol. Samozrejme, ze som ani nezaspavala, ale chybal mi tam kusok spad, kt. sa zacal az niekedy v dobrej tristvrtine filmu ( a to teda skutocne nemusim ). No ako som povedala, namet je skvely, ale prevelika skoda ze s takym uzasnym soundtrackom(zabudla som dodat) a s hviezdnym obsadenim nic reziser nevykuzlil. Mozno nabuduce :)(7.5.2008)

• - Režisér Jake Paltrowa a hlavní protagonistka Gwyneth Paltrow jsou sourozenci. (Terva)