Hezké sny

• slovenský

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

Já nevím proč, ale tenhle film mi prostě sednul.(2.12.2007)

Debutant Jake Paltrow hodil do mixéru několik žánrů, svou oscarovou sestru a úchvatnou hudbu. Vypadl mu zdánlivě nekomplikovaný snímek, který je snovou reflexí krize středního věku jednoho anglického hudebníka v podání Martina Freemana. Šedá realita, temný vývoj partnerského vztahu i neuspokojivé kariéry se prolínají s poněkud plochým bělostným spánkovým seriálem o exotické krásce. Od kreativního umělce bych čekala barevnější a znepokojivější sny. Závěr je zbytečně doslovný, jakoby mi výrobce hlavolamu přečetl nahlas návod. Takže...až dozní ty překrásné tóny...zavřete oči... a Hezké lucidní sny:)(15.7.2007)

Strašně zvláštní film. Místy bilantní, místy k uzoufání nudný a místy evidentně zálůdný, i kdžy vyvstává otázka, jestli to tak bylo myšleno. Každopáně konec nemá chybu, Martina Freemana mám rád a Gwyneth Paltrow je tam strašně krásná... Ale furt nevím, co si o tom mám myslet... Takže poněkud zbabělé tři hvězdičky...(8.7.2007)

More Than Meets the Eye... snímek Jakea Paltrowa na první pohled drží pohromadě jen kvalitní herecké výkony (slušný Freeman, vynikající DeVito, neodolatelný Simon Pegg) a bylo by snadné ho smáznout ze stolu jako intelektuální masturbaci nad vlastním deníčkem ve stylu "Co se mi včera zdálo". Jednoznačnost však při následném přemýšlení o filmu mizí a samotný závěr nabízí víc než jedno nebo dvě řešení (kéž by tak někdo ustřihnul ten poslední záběr). Hezké sny opravdu trpí nenadálou konkurencí žánrově spřízněných filmů, ale pokud je právě tohle odvětví vaším šálkem kávy, můžete se s klidem napít. Bude to přesně tak hořkosladké jak očekáváte.(13.7.2007)

Já jsem tušil, jak to dopadne, tušil jsem to, už od té promluvy v obchodě s matracemi mi to bylo jasné... Ale stejně mě konec zaskočil a dojal. Zkrátka originální snímek, který velmi pobavil i pohladil.__P.S. Pobavilo mě, když se Simon Pegg Martina Freemana v knihkupectví zeptal, co dělají v "téhle hobití noře".(2.9.2013)

• - Režisér Jake Paltrowa a hlavní protagonistka Gwyneth Paltrow jsou sourozenci. (Terva)