Hezké sny

• slovenský

Krásne sny

Drama / Romantický / Komedie / Fantasy / Hudební

USA / Velká Británie, 2007, 93 min

More Than Meets the Eye... snímek Jakea Paltrowa na první pohled drží pohromadě jen kvalitní herecké výkony (slušný Freeman, vynikající DeVito, neodolatelný Simon Pegg) a bylo by snadné ho smáznout ze stolu jako intelektuální masturbaci nad vlastním deníčkem ve stylu "Co se mi včera zdálo". Jednoznačnost však při následném přemýšlení o filmu mizí a samotný závěr nabízí víc než jedno nebo dvě řešení (kéž by tak někdo ustřihnul ten poslední záběr). Hezké sny opravdu trpí nenadálou konkurencí žánrově spřízněných filmů, ale pokud je právě tohle odvětví vaším šálkem kávy, můžete se s klidem napít. Bude to přesně tak hořkosladké jak očekáváte.(13.7.2007)

• Ice123

Tak od takového hereckého složení jsem očekával mnohem, ale opravdu mnohem více, než-li nudný, zdlouhavý, scénáristicky naprosto nezvládnutý brak. Prvních dvacet minut si říkáte že se to snad rozjede, pak si uvědomíte, že se žádný rozjezd konat nebude a jediné s čím si budete muset vystačit je místy hezká hudba a pár gegů, které spočítáte na prstech jedné ruky. Tento film jednoznačně nedoporučuji, je to naprostá ztráta času a zklamání pro všechny ty co mají rádi komedie se Simonem Peggem.... 20%(5.2.2011)

Film plný romantických pohledů, nekonečných snů a absolutně nulové chemie mezi ústřední dvojicí. Gwyneth Paltrow se filmem potácí jako zombie, což alespoň sedí ke krizí středního věku zmítanému Garymu (výborný Freeman), který jako zombie polovinu filmu vypadá. Na konci jsem ale fakt nevěděl, komu vlastně mám držet palce. V některých pasážích (setkání s dívkou ze snu ve skutečném světě, návrat z Benátek až po rozhovor přes "ulici" včetně) však film dostává spád a dokáže emotivně i příběhově překvapit. [leden 2008](19.1.2008)

Námět filmu Hezké sny nezní špatně, muže nespokojeného se životem už jsme tu sice měli mockrát, ale téma snů není zrovna časté. O to víc zamrzí, že se ani s jedním se tvůrci nedokázali vypořádat a ustrnuli někde na půli cesty jakoby sami nevěděli co si s nastolenými tématy mají počít. Z celého snímku dýchá jakási scénáristická bezradnost, jejíž výsledkem je nevyrovnaný film, který nebezpečně balancuje na hraně mezi zajímavým a nudným.(25.2.2008)

Tak zajímavý film se hledá velmi obtížně! Filmů věnovaných snění je hodně, možná většina, ale filmů věnovaných lucidnímu snění mnoho není! :) Martin Freeman dává zapomenout Pánu prstenů a hraje si přesně to co se mu líbí a co ho viditelně baví. Ruku na srdce, ono hrát s Penélope Cruz musí být zážitek... ;-) Milý a příjemný film, kde se možná najdete.(20.6.2013)

• - Režisér Jake Paltrowa a hlavní protagonistka Gwyneth Paltrow jsou sourozenci. (Terva)