Reklama

Reklama

Daleko od ní

  • Kanada Away from Her
Trailer 1

Obsahy(1)

Sarah Polleyová, kanadská herečka pozoruhodná nejen díky svému talentu, ale i pečlivému výběru rolí, si pro svůj celovečerní režijní debut zvolila povídku Alice Munroové The Bear Came Over the Mountain. Její příběh vypráví o manželském páru, jehož téměř čtyřicet let pečlivě budovanou intimitu naruší Alzheimerova choroba. Tiché soužití Fiony a Granta ve srubu uprostřed zasněžené krajiny se rozpadá v okamžiku, kdy stárnoucí, byť stále atraktivní žena, jež trpí množícími se poruchami paměti, dobrovolně odchází do domu s profesionální péčí. Zlomený Grant se ze dne na den stává pasivním pozorovatelem nové reality, jež obklopuje náhle odcizenou ženu jeho života. Teprve osmadvacetiletá režisérka natočila mimořádně zralý film bez sentimentální okázalosti a s pochopitelným důrazem na herecké výkony Gordona Pinsenta a dnes už legendární, v našich končinách bohužel nedostatečně známé Julie Christieové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (53)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Variace na alzheimerovské téma, kde se tentokrát nikdo neposral... tento průvodní jev by zvlášť zamrzel, kdyby jím utrpěla důstojnost té přenádherné ženy, která jí zůstala až do konce. Filmu, rozumí se. Citlivě předestřené důkazy lásky v období, kdy už je vlastně ani nečekáte, o to jsou krásnější... Umocněno tichem zimní krajiny i zvláštním smutkem Youngova Harvest Moonu. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

S citem natočené drama o vyrovnávání se s Alzheimerovou chorobou má pomalé tempo, které od diváka vyžaduje, aby se také zklidnil. Pak si teprve může všimnout, že se režisérka docela slušně vyhýbá zbytečnému patosu a nejde jí o žádné ždímání slz. Je to malý nenápadný film postavený na hereckých výkonech tří herců, kterému výborně svědčí melancholická atmosféra zasněžené kanadské krajiny. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Film mě málem minul. Kvůli mé hlouposti jsem ho málem propásla a to by byla velká škoda. Jako debut velice podařené dílo, které mě hned tak nepustilo a donutilo mě se zamyslet. Příběh plyne poměrně pomalým tempem bez velkých dějových zvratu, je to tak dobře. S velkým citem napsaný a hlavně natočený. Alzheimerova choroba je strašná nemoc. Jednou to může potkat každého z nás a ocitneme se ve stejné situaci. Jistě, není to film úplně pro každého. Na druhou stranu neuškodí se na nějaké drama kouknout. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Žiadne hranice sentimentálnych drám sa pre mňa nezlomili. I keď filmu je možné vyčítať len maličkosti, celkovým dojmom na mňa nezapôsobil. Tento trpký film o jesennom období našich životov však stavil svoj dej príliš na istotu. Proste všetko ide podľa dokonalej šablóny, citlivé, úprimné a cez to všetko miestami monotónne a nič ma nedokázalo prekvapiť, či uchvátiť natoľko, aby som si povedal, že išlo o niečo viac, než len štandardne slušne spracovanú drámu so skvelou réžiou a takmer dokonalými hercami. 70%. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Ocenění: Oscar '07 - nominace: hlavní herečka (J. Christie), adaptovaný scénář Zlaté glóby - herečka v dramatu (J. Christie) BAFTA - nominace: hlavní herečka (J. Christie) Broadcast Film Critics Association Awards - herečka (J.Christie) Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - herečka (J.Christie) Genie Awards - Claude Jutra Award (S. Polley), režie, film, hlavní herec (G. Pinsent), hlavní herečka (J. Christie), vedlejší herečka (K. Thomson), adaptovaný scénář London Critics Circle Film Awards - herečka roku (J. Christie) National Board of Review - herečka (J.Christie) National Society of Film Critics Awards - herečka (J.Christie) New York Film Critics Circle Awards - herečka (J. Christie), první film (S. Polley) Phoenix Film Critics Society Awards - hlavní herečka (J. Christie), průlom za kamerou (S. Polley) San Diego Film Critics Society Awards - herečka (J. Christie) San Francisco Film Critics Circle - herečka (J. Christie), adaptovaný scénář Toronto Film Critics Association Awards - kanadský film, první film, herečka (J. Christie) ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

  • Film lze přirovnat ke skutečnému životu představitele hlavní role Gordonu Pinsentovi. Jeho žena, herečka Charmion King, zemřela v lednu 2007 na rozedmu plic, tedy čtyři měsíce po premiéře filmu. (Cheeker)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Ontario. (Cheeker)

Reklama

Reklama