poster

Daleko od ní

 • Kanada

  Away from Her

Drama

Kanada, 2006, 110 min

Režie:

Sarah Polley

Předloha:

Alice Munro (kniha)

Scénář:

Sarah Polley

Kamera:

Luc Montpellier

Kostýmy:

Debra Hanson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  S citem natočené drama o vyrovnávání se s Alzheimerovou chorobou má pomalé tempo, které od diváka vyžaduje, aby se také zklidnil. Pak si teprve může všimnout, že se režisérka docela slušně vyhýbá zbytečnému patosu a nejde jí o žádné ždímání slz. Je to malý nenápadný film postavený na hereckých výkonech tří herců, kterému výborně svědčí melancholická atmosféra zasněžené kanadské krajiny.(14.12.2013)

 • Anderton
  ****

  Ťažko hodnotiteľný a možno aj pochopiteľný film pre tých, ktorých podobná situácia ako starý pár v Away from her v rodine nepostretla. Čiže pre drvivú väčšinu divákov. Ale aj o schopnosti vcítenia sa do postáv s neobvyklými starosťami a iným vekom je kinematografia. Môžete si potom na takýchto typoch filmov cvičiť vašu vnímavosť starších a akokoľvek posstihnutých ľudí. Možno je to sentimentálne, lenže aj o melanchólii je staroba a film je tak rovnako pomalý, ako život postáv. Nie je to adrenalínový zjazd, je to kľudné bežkovanie. Keď však prídu problémy, treba im čeliť a točiť o nich filmy. Akokoľvek sú komerčne nezaujímavé. Pokiaľ v nich nehrajú Freeman alebo Dench, vtedy sa pohrnú davy.(9.3.2014)

 • nash.
  ****

  Zdánlivě banální, civilně pojaté drama, které sází spíše na chytrý scénář a herecké výkony než na lacině efektní slzopudný tlačák. Smutné, subtilní vyprávění o pomíjivosti, které zasáhne hořkým pocitem bezmoci, ale také o síle lásky, která této bezmoci čelí nesobeckou obětí. Velkým kladem je skvělý Gordon Pinsent, výborná Julie Christie, a ve vedlejší roli také Olympia Dukakis, kteří bez zbytečných efektů a cingrlátek vdechli svým postavám život. A tak jednou výtkou jinak výbornému filmu je zbytečné a navíc občas poněkud křečovité poskakování v časových rovinách.(24.6.2011)

 • Gazy
  ****

  Nebýt Sarah Polley v roli scénáristky a režisérky, asi bych se o tenhle malý snímek příliš nezajímal a velice pravděpodobně by mě minul, což by byla rozhodně škoda. Daleko od ní je pojato ve velice realistickém a uvěřitelném duchu, bez velkých zvratů v ději, film si jen tak sám hezky plyne a po celou dobu ho doprovází posmutnělá atmosféra, která si ovšem neklade za úkol emocionálně vydírat, ale pouze poukázat na to jak tenká hranice je mezi štěstím a zármutkem, a že podobný osud jednou může potkat i někoho z nás.(24.5.2008)

 • Terva
  ***

  Ocenění: Oscar '07 - nominace: hlavní herečka (J. Christie), adaptovaný scénář Zlaté glóby - herečka v dramatu (J. Christie) BAFTA - nominace: hlavní herečka (J. Christie) Broadcast Film Critics Association Awards - herečka (J.Christie) Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - herečka (J.Christie) Genie Awards - Claude Jutra Award (S. Polley), režie, film, hlavní herec (G. Pinsent), hlavní herečka (J. Christie), vedlejší herečka (K. Thomson), adaptovaný scénář London Critics Circle Film Awards - herečka roku (J. Christie) National Board of Review - herečka (J.Christie) National Society of Film Critics Awards - herečka (J.Christie) New York Film Critics Circle Awards - herečka (J. Christie), první film (S. Polley) Phoenix Film Critics Society Awards - hlavní herečka (J. Christie), průlom za kamerou (S. Polley) San Diego Film Critics Society Awards - herečka (J. Christie) San Francisco Film Critics Circle - herečka (J. Christie), adaptovaný scénář Toronto Film Critics Association Awards - kanadský film, první film, herečka (J. Christie)(19.7.2011)

 • - Film lze přirovnat ke skutečnému životu představitele hlavní role Gordonu Pinsentovi. Jeho žena, herečka Charmion King, zemřela v lednu 2007 na rozedmu plic, tedy čtyři měsíce po premiéře filmu. (Cheeker)

 • - Natáčelo se v kanadské provincii Ontario. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace