Daleko od ní

Luc Montpellier

Daniel Iron

Kostýmy:

Debra Hanson

Příběh smutný, duchem však krásný a hodnotný. Jak jednoduše lze vyjádřit pomíjivost životního štěstí ve dvou a života vůbec. Jak jednodušeji vyjádřit obrovskou sílu pravé lásky dvou lidských bytostí. Toto je příběh, který nám všem může být příkladem hlubokého lidského porozumění. S CZ dabingem s vynikající a nenahraditelnou Valérií Zawadskou nabízí tento snímek krásný filmový zážitek.(31.12.2009)

Žiadne hranice sentimentálnych drám sa pre mňa nezlomili. I keď filmu je možné vyčítať len maličkosti, celkovým dojmom na mňa nezapôsobil. Tento trpký film o jesennom období našich životov však stavil svoj dej príliš na istotu. Proste všetko ide podľa dokonalej šablóny, citlivé, úprimné a cez to všetko miestami monotónne a nič ma nedokázalo prekvapiť, či uchvátiť natoľko, aby som si povedal, že išlo o niečo viac, než len štandardne slušne spracovanú drámu so skvelou réžiou a takmer dokonalými hercami. 70%.(4.12.2008)

S citem natočené drama o vyrovnávání se s Alzheimerovou chorobou má pomalé tempo, které od diváka vyžaduje, aby se také zklidnil. Pak si teprve může všimnout, že se režisérka docela slušně vyhýbá zbytečnému patosu a nejde jí o žádné ždímání slz. Je to malý nenápadný film postavený na hereckých výkonech tří herců, kterému výborně svědčí melancholická atmosféra zasněžené kanadské krajiny.(14.12.2013)

75%. Smutné, hodně smutné. Celý film je trošku útok na city, není to ale natočeno prvoplánově. Herecky výborně zvládnuto, scénář je v pohodě, i když se na konci filmu může zdát, že se nic nestalo, tak tomu až tak není. Film o lásce až za hrob a co vše je pak člověk nucen snést. Nezabírá na tuhle nemoc hulení? Možna by to tomu dalo uplně jinou dimenzi :)(20.11.2009)

4,5* Pocit, že se vám někdo, koho jste celý život bezmezně milovali, začíná nenávratně vzdalovat a vy s tím nemůžete vůbec nic udělat, je neuvěřitelně frustrující. Pasivně pozorovat tenhle nezvratný proces je ale pro Granta příliš zničující a tak ve své hluboké lásce k Fioně podstupuje na závěr téměř nejvyšší oběť a přenechává ji jinému muži, který by ji v této situaci mohl dát víc než on. Mohl... snad. Ale to by se nad vším tím smutným fungováním v napolo vypůjčeném životě nesměla rozprostírat mlha zapomění. Smutné, skličující a dojemné. A Grantova oběť je jedním z nejhumánnějších gest, co jsem za poslední dobu ve filmu viděl.(4.2.2010)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Ontario. (Cheeker)

• - Film lze přirovnat ke skutečnému životu představitele hlavní role Gordonu Pinsentovi. Jeho žena, herečka Charmion King, zemřela v lednu 2007 na rozedmu plic, tedy čtyři měsíce po premiéře filmu. (Cheeker)