• Moogwi

Takhle to dopadá, když vezmou v 21. století partu černochů z basketbalového hřiště a posadí je do letadla z druhé světové války ... Původním úmyslem bylo vyzdvihnout letku černochů a ukázat, že můžou být stejně tak dobří jako bílí piloti, místo toho z nich udělali ve filmu cvičené opičky, ze kterých musí před každým sestřelem vypadnout kůl hláška, stejně tak po každém sestřelu a poněvadž nemají banán v hubě, tak stíhají kůlovat i během soubojů. Můžou si to ale dovolit, protože jejich letadla nejdou sestřelit, když už se do nich někdo trefí, dokáží s ním přistát, i když nepřistanou, zřítí se a na zemi vybouchnou, stejně to přežijí, když zkončí v koncentráku, stejně utečou. Své kvality pak dále prokazují sestřelením celého německého letectva, i když sami předtím neměli žádný bojový souboj. Nejspíš se ale báli, že pár bystrých diváků si všimne, že tu něco nesedí, tak tedy nechali alespoň jednoho umřít... víc ale ne, to už by emerická armáda dostávala moc na prdel. Když už ale někdo musí umřít, tak trochu hrdinsky... takže není nic lepšího než nechat pilota rozsekat kulometama z me 262, cca 10 průstřelů stačí, nemůže jich být ale zase moc, to by pak umřel moc brzo a nemohl dalších 10 minut blbě pindat ... Pěkné záběry letadel, možná kdyby nechali jenom je a vystřihli zbytek filmu, udělali by líp.(10.5.2012)

Pamatuju si, když se Red Tails točil v Milovicích. Viděl jsem kopu fotek, viděl jsem nad sebou i ty stará letadýlka a říkal jsem si, jaká je radost, že se v Milovicích zase něco točí, a že to určitě bude stát za to. Pak mě mrzelo, že ten film má docela zpoždění a ještě víc mě mrzelo, že když už šel v Americe do kin, tak na něj padla docela slušná várka negativní kritiky. Nakonec jsem se ale dočkal a na film jsem se podíval, abych si sám udělal úsudek. Největší problém je asi z černochů, kteří si jedou svůj styl a člověk si na ně musí zvyknout. To ale není zase tak těžký, protože pod náporem všech těch úspěchů si sympatie nakonec přeci jenom zasloužili. Spíš mě mrzelo to, jak je film brutálně digitální. Je hezký, že efekty dělala česká společnost, ale mrzí mě, že je film až tak moc digitální. Nemusel by být. Když třeba porovnám starší filmy o letcích z první a druhý světový války, kde akce byla skutečná akce, tak si prostě uvědomím, že to vždycky šlo nějak natočit. Tady si prostě jenom chtěli ušetřit práci na úkor toho, že si zase dali práci s digitálem. Dobře, udělali to tak, jak to udělali. Na druhou stranu ale musím říct, že mě to bavilo a tenhle film si negativní komentář určitě nezaslouží.(13.5.2013)

Od red tails jsem upřímně čekal trochu více... Bojové scény byly super a herci nezahráli špatně, ale některé momenty byly trochu přehnané (nesmrtelnost černošských nezkušených pilotů, nálet mustangu na německou loď, němci degradování na nesympatické a neschopné soupeře - podobně jako ve filmu Železná srdce. Navíc se tu ale našlo spoustu klišé, a přehnaná dávka hrdinství, ale co může člověk od amíku čekat. Přiškrcení stopáže o nějakých 20 minut by myslím bylo taky na místě a hlavně bych uvítal trochu méně odfláknuté zakončení... 6/10.(26.5.2012)

Dokud jsou černí kluci v oblacích a prohánějí se s partou létajících nácků, nemám námitek. Triků je opravdu hodně a i přes umírněný rozpočet vypadají více než dobře (platí poučka, že CGI animace letadel nevadí tolik jako imitace pohybu živých tvorů v jiných filmech). Ale běda když postavy řeší cokoliv jiného než sestřely, motivace jsou hrozné, charaktery se neposunuly o píď ani po dvou hodinách a i Terrence Howard, největší hvězda filmu, dává najevo svou touhu po rychlém šeku. Naštěstí spektakulárních dogfightů je hodně a nakonec lehce přebíjejí vatu na zemi i v kokpitech. 55 %(9.11.2012)

• Sabrewulf

Haha. Jasně, válka byla vlastně strašně sranda. Hej, mén, musíme se vrátit na základnu, máme palivo už jen na pět minut. Né, však přiletíme na skopčácké letiště a všechny letadla jim tam rozstřílíme levou zadní a nikdo nás netrefí. Haha, to jsme jim to dali, co vy na to pane Hitler, haha strašně sranda. Héj mén, kam letíš, musíme na základnu. Né, pozdravíme křižník, jedno letadýlko udělá nálet a způsobí mu škody, samozřejmě opět niggu nikdo netrefí. Haha, ty jsi blázen, haha, strašně sranda, tak teda konec legrace a letíme zpátky. Nene, ještě udělám jeden nálet, haha. > Říkám si, tak teď už to černoušek schytá, bude pykat za aroganci<. Ale kdeže! Černoušek udělá druhý nálet, křižník s tím jedním letadýlkem div nepotopí a opět ho nikdo netrefí. Haha, to jsem jim to dal, haha, strašně sranda. Toho skopčáka rozstřílím čelním náletem, haha, to jsem mu to dal, jsem děravý jak řešeto, ale haha, sranda. /// Absolutní urážka všech obětí světové války. P.S. Už mi lezou krkem ty, vymazleňoučké, uhlazené, dokonalé, ale ve výsledku strašně nereálné a umělé CGI výbuchy a destrukce (lokomotiva).(3.5.2020)

• - Uvedení snímku v amerických kinech doprovázely kontroverzní výroky George Lucase, který tvrdil, že film odmítlo distribuovat každé studio, a to z důvodu ryze černošského obsazení. Na sociálních sítích se poté začaly vytvářet skupiny, které sdružovaly diváky a podporovaly film v kinech. (Brousitch)

• - Letci ze 332nd Fighter Group používali od svého založení letouny P-40 Warhawk, poté krátce používali letouny P-39 a P-47, až poté byli vybaveni slavnými stroji typu P-51 Mustang. (Pedro Morales)

• - Před útokem na německé polní letiště můžete spatřit hrad Karlštejn. (sgatlantis)