Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

Recenze uživatele Wishkah k tomuto seriálu (1)

Poslední sezona (2006)

No. Na tenhle seriál sem se podle ukázek docela těšil. Hokej miluju a pravidelně chodím fandit Ševcům.Těmto očekáváním taky nahrávalo slibné obsazení a prý těžký trénink představitelů. Jenže hokej je v tomhle seriálu na hodně vedlejší koleji. Tvoří snad ani ne pětinu seriálu. Zbytek je jen obyčejný balast čím dál víc nepravděpodobnějších osudů. Spousta dost rozpačitých hereckých výkonů, tedy kromě Petra Formana a spousta nikam nevedoucích dějových linek. A když k tomu ještě přidáme spoustu logických hokejových chyb spolu s naprosto příšerným komentářem zápasů. prostě nápad za jedna, vysledek mínus pět ()