Hvězdný prach

• Nizozemsko

Stardust

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

Přenádherné fantasy, které mě naprosto odzbrojilo a na dvě hodiny mě uvrhlo do světa s přenádhernou atmosférou. Jedno z největších a nejmilejších překvapení jaké mi rok 2007 přichystal. Hvězdné obsazení, kterému vévodí Robert De Niro, který si svou roli kapitána doslova vychutnával a Michelle Pfeiffer, které to i v padesáti náramně sluší (pokud teda počítám ten úsek než začala dělat kouzla :)). Tímto snímkem se Matthew Vaughn zařadil po bok těch nejtalentovanějších režisérů, u kterých bude každý další snímek velkým očekávaním a já se musím zařadit po jejich bok, protože už teď jsem velmi zvědav na jeho nadcházející film Thor.......(21.4.2008)

Vydarené rodinné - fatasy, pri filme som stratil pojem o čase. odporúčam pozrieť................... Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Prologue (Through The Wall) ,2. Snowdrop ,3. Tristan ,4. Shooting Star ,5. Three Witches ,6. Yvaine ,7. Septimus ,8. Creating The Inn ,9. Lamia's Inn ,10. Cap'n' Shakespeare ,11. Flying Vessel ,12. Cap'n's At The Helm ,13. Tristan & Yvaine ,14. Pirate Fight ,15. The Mouse ,16. Lamia's Lair ,17. Lamia's Doll ,18. Zombie Fight ,19. The Star Shines ,20. Coronation ,21. Epilogue,(31.12.2010)

Od počiatočnej nedôvery vyvolanej priemernými trailermi k najväčšiemu filmovému prekvapeniu za posledný rok. Krajšiu fantasy rozprávku s takou porciou humoru od dôb Princeznej Nevesty by ste asi hľadali márne a ja len s radosťou aplaudujem všetkým, ktorí sa o tento nádherný zážitok pričinili. Či už presnej réžii Mathewa Vaughna, nádhernému hudobnému sprievodu Ilana Eshkeriho, kvalitnej predlohe Neilla Gainmana ale aj samotným postavám: sympatickému mladíkovi Tristanovi, okúzľujúcej hviezdičke Yvaine, zákernej čarodejnici Lamii, pirátskemu kapitánovi Shakespearovi alebo chamtivému princovi Secundovi. Všetci do jedného si zaslúžia absolutórium. Filmová krása v najčírejšej podobe.(15.12.2007)

V piatok pri vybere filmu, na aky pojdeme s priatelom do kina, boli dve moznosti. Iba na ojednavku (ci ako :)) a stardust... Povedali sme si, s dabingom? what the fuck, ale no dobre...Co uz s nacatym vecerom.... Zaciatok trosku pomalsi, ale prichodom siedmych bratov na scenu, padom hviezdy a tym padom aj prichodom humoru, sa to vsetko krasne rozbehlo a pomaly do seba zapadalo. Naozaj vrelo odprucam, je to naozaj najvtipnejsia nekreslena rozpravka za veeeelmi dlhe obdobie. To co predvadza Pfeiferka, za kozla premeneneho na cloveka, za "modru krv" z podrezaneho krku, ale najma za krasnu auru Claire Danes a za Roberta de NIra a hlasku: "Nevadi, my sme aj tak vedeli, ze si BUK" :D Dam si to este raz v povodnom zneni s titulkami :D(30.9.2007)

Ta nejpohádkovější pohádka poslední doby s pravděpodobně nejlepším komediálním hereckým výkonem posledního roku, který u mě naprosto zastínil Borata, Piráty z Karibiku i všechny animáky. To, co předvádí Robert De Niro... je totiž fantazie. Homosexuální kapitán oblékající se do ženských šatů, který velí posádce drsných chlapů. Ano, zní to šíleně. A ono to šílené je. Nejedná se o žádnou další dramatickou roli ve stylu Hankse v Philadelphii nebo Pacina v Andělech v Americe; jenom prostě o postavu, kterou si nejde neužívat. Tanec v ženských šatech před zrcadlech nechť mi dá za pravdu. Až trochu lituju, že tam toho De Nira nakonec nebylo víc. Přece jen, pokud tvrdím, že byl tak čtvrtou nejvýznamnější postavou Hvězdného prachu, silně přeháním. A bez něj tam zbyla jenom hezká pohádka. Působivá, táhnoucí za srdce, s perfektní fantasy výpravou a koncem, jaký každý očekává. Zatímco to, co předváděl Robert, asi nečekal nikdo :-))(3.1.2008)

• - Poté, co čarodějnice přesekne pás, měl by být vidět i zářez i na dřevě, protože sekla silně. Po zářezu však není ani stopy. (Pepy)

• - Kódové označení filmu při cestě do kin: "Rusty" nebo "Bright". (duklak2)

• - Slavná jména jako Robert De Niro, Claire Danes nebo Michelle Pfeiffer pomohla přesvědčit studio, aby svolilo s obsazením poměrně neznámého herce do hlavní role. (Rodriguez)