Začínalo sa to s podobnou zúfalosťou, ako pri Narnii, potom to prešlo do úplnej looserskej komédie za pár stoviek, kde som si myslel, že takýto blábol sa proste nedá natočiť a hlavne s takými amatérskymi hereckými výkonmi a réžiou. Povedal som si: fakt to myslíte vážne? Uplinulo ešte pár scén, a k podivu, niečo sa vo mňe začalo diať. ...Zrazu som sa ocitol v rozprávke, kde mi bola každá veta zdelovaná ako dieťatku, kde som sa stotožnil na sto precent s každučkou postavou, vžil som sa do srdcovej záležitosti Tristana, uveril som vyznaniu lásky Yvaine a proste všetky elementy, ktoré sa na začiatku zdali byť smiešnymi, sa zrazu stali vieruhodnými a čarovnými. To sa mi ešte nikdy nestalo. A nakoniec som bol dokonca svedkom takých originálnych vtipov a fórov, ktoré už plátnu fakt chýbali. No a to, že tu De Niro tiež niečo predvedie, to som už vôbec nečakal. V pohode by som bral takúto padlú hviezdu pod krídla aj viackrát :) Ťúúúú, to bol rehooot :D(24.11.2008)

Pohádka o tom jak se z chudého prince stal král filmového roku 2007. Snímek Hvězdný prach, jenž se podobá stejně kouzelné Princezně nevěstě, je na vlas podobný svému hlavnímu hrdinovi, Tristranu Thornovi. Na první pohled nevýrazný, standartní, bez ambicí aneb ten co jenom nějaký čas vypomáhá v obchodě. Nakonec však, jak už to v pohádkách bývá, tahle okouzlující báchorka dává na frak úplně všem, včetně zhuleného kapitána Jacka nebo zeleného Shreka, neboť se pod nablýskanou schránkou trikového vizuálna nachází to pravé a úpřímně tepající srdce, podobné tomu jaké dal tristran své milované. Matthewa Vaughna netížili žádná očekávání ani nároky, díky tomu se tvůrcům podařil doslova husarský kousek. Gaimanova předloha (ledabyle vymyšlená a skvostně napsaná) totiž prošla sérií náročných operací, aby v konečném důsledku samotný divák prožíval příběh jednoho snílka všemi póry svého těla. Kde však nestačil rozpočet, tak bravurně zaskočil hudební skladatel (Ilan Eshkeri) a uvařil maďarský guláš, který jak pořádně protáhne ušní bubínky, tak i dokáže zahřát u srdce. Díky tomuto fantastickému hudebnímu doprovodu vyzní i krabička zápalek monumentálně a hrúzostrašně. Úžasné obsazení pouze znásobuje onu přátelskou atmosféru filmu, ostatně kdo by si nezamiloval pirátského kapitána, který je tak trochu "jiný", v božském podání Roberta De Nira? Najdou se však tací, kteří budou namítat něco o špatných tricích a triviálním příběhu. Klidně jim věřte, protože je to pravda. Tenhle film je hlavně určen pro ty, kteří se nestydí za to, že v hloubi své duše jsou ještě dětmi a kteří by chtěli mít za přítele právě takového Tristrana, pouhého pomocníka v obchodě se srdcem na dlani...(24.9.2007)

Rozkošná pohádka, která svým barvitým vyprávěním, něhou, lehkostí, důvtipností i samotným humorem musí okouzlit srdce nejednoho odrostlého kořena. Předvídatelnost i klišeé se ztrácí v požitku z propracované (zbožnuju nápad s mrtvými královými syny), i když vlastně úplně jednoduché dobrodružné výpravy do magického světa, který se, jako každý jiný svět, točí jen kolem pravé lásky (...zde vlož cynické uvozovky). Zní to možná tuctově, ale s překrásnou hvězdou Claire Danes, hravým De Nirem a kouzelnou režií budoucího velikána Matthew Vaughna to skutečně funguje. 9/10(4.3.2008)

Až v samotném závěru dloubne Matthew Vaughn svůj film pořádně do slabin, děj se zrychlí, zdynamičtí, nakumuluje se napětí a konečně se Hvězdný prach zhmotní v pravou pohádku. Bohužel předchozích 80 minut je to čistokrevná nuda, výpravně chabá, dějově nezajímavá. Výjimku tvoří banda posmrtných vtipálků, z jejichž vzezření lze vyčíst způsob, kterým sešli ze světa. Během filmu jich přibývá a svým neustálým hodnocením stávající situace připomínají českou komentátorskou elitu - Zárubu, Svěceného, Bosáka, Čapka nebo Nikodýma při pracovní náplni. Film se láme do zábavnější části příchodem Roberta de Nira coby kapitána Shakespeara, velitele vzducholodě, lovící v bouřkových mračnech blesky. Povedený svým pojetím je závěrečný šermířský souboj, hvězdička Claire Danes září i v hereckém univerziu a Michelle Pfeiffer si svojí roli nadmíru užívá. Jinak je to suché jako ten britský humor, zbytečně dlouhé a povětšinou průměrné. 70 miliónů dolarů(rozpočet)/134 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.12.2007)

Čekal sem neuvěřitelnej malér, ale dostalo se mi velmi zábavného fantasy, které má akorát problémy s tím, že neví, pro koho vlastně je. Pro dospěláky je moc pohádkové, ale svoji sestru bych na ni taky nevzal, protože ji nehodlám vysvětlovat, co je to "buzík" a "Transvestita", to přenechám jiným, stejně jako někdy přece jen kapku brutální, nebo minimálně morbidní scény bych asi ohodnotil větším ratingem a ne českým dabingem. Pro děti v nás dospělých ale velmi přijemný zážitek(15.8.2007)

• - Oproti knižní předloze se z filmu vytratilo několik postav (např. mluvící dub). (xjane)

• - Cesta lesem Tristana (Charlie Cox) a Yvaine (Claire Daneú byla natočena v Black Park ve vesnici Iver Heath, která leží v hrabství Buckinghamshire. Okolí kolem Victoriina (Sienna Miller) domu je stavení Arlington Row ve vesnici Bibury v hrabství Gloucestershire. Průchod ve Zdi se natáčel v Ashridge Park ve vesnici Little Gaddesden nacházející se v hrabství Hertfordshire. Hospoda U zamaskovaného prince se natáčela v Britons Arms coffee shop v ulici Elm Hill ve městě Norwich v hrabství Norfolk. Pouliční záběry ve vesnici Zeď jsou z hradu Castle Combe v hrabství Wiltshire. Scény, ve kterých kapitán Shakespeare (Robert De Niro) prodává blesky, se točily ve skladišti Keeley Hire Warehouse ve městě Hoddesdon v hrabství Hertfordshire. V Skotsku se potom točily záběry, kdy Lamia (Michelle Pfeiffer) dorazila k povozu Sal, a scény, kdy Lamia používá runy a Tristan a Yvaine najdou cestu ke zdi. Lolita 1.1.2013 15:12 Stardust Pro závěrečné titulky byla nahrána píseň „Rule The World“ od britské skupiny Take That. (Lolita)

• - Kapitán Shakespeary (Robert De Niro) učí Yvaine (Claire Danes) tančit valčík na hudbu Slovanského tance č. 6, D dur, op. 46 allegretto scherzando od Antonína Dvořáka. (Faramir)