Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  *****

  Z filmů poslední doby nepochybně největší filmový zážitek - velice příjemná pohádková fantasy, velmi slušně zahraná, obsazená a režijně i scénáristicky důkladně ošetřená. Působivá romantická podívaná o hledání lásky a úspěchu v životě. A na rozdíl od řady komentářů si nemyslím, že by trpěla chudou výpravou. Scény se vzdušným korábem patří k těm, které mi natrvalo utkví v paměti, a právě o takovém korábu jsem jako kluk snil. V řadě scén si autoři utahují z pohádkových stereotypů a odlehčují vyprávění vtípky a napínavými souboji. Úklady, vášně, boj, prostě všechno, co divák může ocenit. S výjimkou opravdu malých dětí (protože film obsahuje přece jen drastičtější scény) je snímek opravdu pro každého. Celkový dojem: 95 %.(31.1.2009)

 • flanker.27
  *****

  Je to tak sympatické dílo, že prostě nemůžu dát míň. Pohádka pro dospělé, kteří si ještě pamatují, jak si četli pohádky o krásných princeznách a statečných princích či Honzech, co šli do světa. Natočeno s citem pro věc, humorem, nadhledem a velkým kusem romantiky v srdci. Dvojitou pochvalu si pak zaslouží jednoznačně všichni herci. Z filmu je totiž znát ještě něco. S jakou radostí se všichni zúčastnění ponořili do pohádkového světa Stormholdu. Ústřední dvojici to dohromady funguje tak, jak už jsem dlouho neviděl, Michelle Pfeiffer byla se svejma přednostma šťabajzna i pod líčidly a všichni ti princové, živí i mrtví, tomu dodávají šťávu. Každá pohádka pak má nějakou kouzelnou kmotřičku nebo dědečka, zde je to kapitán Shakespeare se svou zásobou, ehm, šatstva. Film, po kterém bych přál bojovat o svou vyvolenou se zlou čarodějnicí nebo sedmihlavou saní.(28.9.2007)

 • Radek99
  ****

  Opravdu krásná pohádka. Nádherně napsaná, nádherně zahraná, nádherně natočená. Dobro a zlo je jasně vymezeno, lehký sentiment střídá romantiku, napětí zase ředí humor, příslovečná filmová výprava do fantastických světů má potenciál oslovit diváka dětského i odrostlého. Neboť kdo by nechtěl najít svou hvězdu, žije už dávno v zapovězeném světě...(18.12.2010)

 • Boss321
  *****

  Přenádherné fantasy, které mě naprosto odzbrojilo a na dvě hodiny mě uvrhlo do světa s přenádhernou atmosférou. Jedno z největších a nejmilejších překvapení jaké mi rok 2007 přichystal. Hvězdné obsazení, kterému vévodí Robert De Niro, který si svou roli kapitána doslova vychutnával a Michelle Pfeiffer, které to i v padesáti náramně sluší (pokud teda počítám ten úsek než začala dělat kouzla :)). Tímto snímkem se Matthew Vaughn zařadil po bok těch nejtalentovanějších režisérů, u kterých bude každý další snímek velkým očekávaním a já se musím zařadit po jejich bok, protože už teď jsem velmi zvědav na jeho nadcházející film Thor.......(21.4.2008)

 • TheDarKnig
  ****

  originální, zábavné, romantické, čarokrásné a plné nadhledu. A o třídu lepší než předloha. Vaughn stále dokazuje, že má velký kus talentu a válcuje mnohem větší kádry i přes to, že film je značně omezen rozpočtem a občas nevypadá tak velkolepě, jak by měl. Zato vše ostatní velkolepé opravdu je. Tento film úplně opouští hranice pohádky a stává se něčím mnohem víc komplexnějším a kouzelnějším. Od začátku až do konce je brán tento film tak trochu jako úlet, s obří dávkou černého humoru a skvělých hereckých výkonů.. Strongovi jsem přes jeho podivné chování stejně trochu fandil, čarodějnice byly strašně hnusné a nechutné (ne tak změkčilé, jak je vykresluje Disney a spol..), De Niro jako pirát válí celou dobu, co je na plátně, a hlavní duo, mladý nezkušený mladíček a krásná spadlá hvězda, jsou přesně těmi pohádkovými postavami vhozenými do tvrdé "reality". Prostě jízda, s tím, že jsem byl spokojen, že aspoň ten konec zůstal pohádkový :-)) Nic pro malé děti.. What do stars do? ..Shine! magické(21.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace