Gin'iro no kami no Agito

銀色の髪のアギト

Origin: Spirits of the Past

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 95 min

Zajímavé postapo, které zprvu překvapí dosti povedenou animací, krásnou hudbou a stylizací. Postupem času se ale odkrývá příběh, který ač nápadem působí neokoukaně, tak provedení je zabité klasickým soubojem dobra proti zlu s předvídatelným koncem. Faktem ale je, že to vyloženě nenudí a v žádném případě neurazí. Jednou zabaví, víckrát si nevzpomenete.(14.1.2018)

Když si odmyslím pár drobností a zejména „válečný vulkán“, který jako by vypadl z úplně jiného filmu, je Origin dobře odvedené postapo anime se zajímavou zápletkou a tradičně krásným prostředím. Trochu lituji nevyužitého melancholického potenciálu světa stojícího na troskách své historie. 3¾.(3.3.2013)

Uvodne titulky ma rozdrtili takym sposobom, ze som ocakaval, ze Origin bude jednym z najlepsich anime, ake som kedy videl. Zdanie vsak coskoro vyprchalo a vsetko co zostalo bol prave spominany uvod a prenadherna animacia, za ktorou sa vsak skriva prostunky, opozerany pribeh, ktory neponukne ani kvapocku originality. Koli vizualnej stranke a jedinecnej fantazii, ktore su anime ako takemu vlastne, je to film stale atraktivny. No zalezi od divaka, do akej miery dokaze akceptovat zabavu, ktora je vizualne nadherna no pribehovo a pocitovo prazdna. A pritom v uvodnych titulkoch sa skrival tak obrovsky potencial.....:( (6/10)(15.9.2008)

• Chrustyn

Musím uznat, že jak jsem něměl rád japonský anime filmy, tak jsem si na ně začal v poslední době docela zvykat. Originální nápady a ve většině případů i bezkonkurenční 2D animace. V tomto případě to však dopadlo jinak. Vizuální stránka sice neexceluje ale rozhodně není špatná stejně tak i originální prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Bohužel mě však příběh nebavil, hodně jsem se v něm ztrácel a málokdy věděl co, že se zrovna děje.(4.6.2009)

lehce stravitelné postapo, které neurazí, ani nenadchne, místy ztrácí dech, místy ho zas solidně nabírá. Celkově se jedná o šedý, snadno zapomenutelný průměr, k jehož kladům patří krásná animace (vyjmečně mi nevadily 3D vsuvky, ačkoli je jinak u anime nesnáším, jsem zvědav, za jak dlouho u tutoho filmu ony efekty zestárnou). Děj je jednoduchý, nenáročný a pro malého diváka dozajista vhodný, jsem si jist, že koukat na to někdy mezi 8 až 14, tak budu nadšenej. Nemohu si odpustit nenazvat hlavního padoucha hovadem [Achtung- spoiler -Achtung] Jelikož v samotném závěru jako blb honí dvě děcka, jejichž útěk by mu spíše pomohl, namísto aby chránil ono zařízení [Achtung- konec spoileru -Achtung] . _____ PS: díky spolukomentové, díky vám vím, jak vyhledat skvělou hudbu zde obsaženou, jdu si ony zpěvačky vámi zmíněné, ehm, hrozně legálně sehnat. _____ PPS: máte pravdu, začátek je božsky dokonalý(1.3.2013)