• Zíza

Cítím se jako rebel, tolik hodnocení a všechny vcelku vysoké. Pak příjdu já a říkám ne, nikdy, rozhodně tomu nedávám víc, protože mi to nedalo nic. Ani mě to nijak závratně nebavilo. Bohužel mě to ani "nedonutilo", abych zapomněla na to, že to nemusí dávat smysl a že to může být přehnané, vždyť to slouží zábavě! Omlouvám se, ale mě to nepřesvědčilo. Rock občas ušel, Revy byla namyšlená chudinka, která si myslela, že to měla ve světě nejtěžší, a tak se může chovat tak, jak se chová. "Naštěstí" jí dal Rock přednášku a od té doby se to, dejme tomu, zlepšilo - onu slavnou "přednášku" na trhu nad miskou rozlitého rámenu, na kterou jsem se tolik těšila, protože je prý strašně kůl a mazec. Nakonec ani tak úžasná nebyla. Prostě jen Rock vybuchl. Benny a Dutch mi občas přišli jen do počtu a Dutchovy kontaky prostě jen řešily situaci aka Deus ex machina. Takže pro někoho to může být dobrý, odpočinkový seriál, kde se pobaví, mrkne na akci, na ženský se zbraněmi, prostě si to užije a odchází spokojen. Pak jsem tu já, která si u toho neodpočinula a nudilo ji to stále stejné schéma schované jen za jiné úkoly. Ani OST není nic, co bych chtěla ještě někdy slyšet.(24.4.2012)

Od první chvíle pěkná jízda. Seriálu vadí jen jedna věc a tou je jisté rozdělení a ne zrovna moc provázaný děj. Nicméně všechno, co by jste si od podobné věci přáli, to zde najdete. Hlavní linka se sice zdánlivě točí kolem agentury Lagoon, a potažmo kolem antihrdinky Revi, ale postupně na sebe strhne větší pozornost sám Rock, který se do světa plného násilí a takřka bezdůvodného vraždění, podplácení a prostituce, snaží vnést určitý řád a slušnost. Odpovědí jsou mu většinou rány.(18.9.2013)

HODNOCENÍ PRVNÍ ŘADY - Zapomeňte na všechny morální poučky, jaké jste kdy v anime slyšeli! Je tu Black Lagoon a s ním i spousta krve, brutálního násilí, zbraní, drog, mafie a hromady mrtvol. Špína podsvětí se na vás hrne ze všech stran, šílené postavy umírají po desítkách a v tom všem zmatku se pohybuje banda šílenců, kterým prostě nejde nefandit. Drzá psychopatka Revy, pohodář Benny, retard Rock (který tu nemá co dělat a tak nějak jsem doufal že ho co nejdříve zabijí) a nakonec černý bratr Dutch. Celý seriál je pak vyšperkovaný takovými úžasnými postavičkami jako je mafiánka Balalaika (má nejoblíbenější), Roberta - Marry Popins na cestě pomsty nebo majitel vždy rozstříleného baru. Rozhodně nehledejte realistické drama, Black Lagoon si na nic takového nehraje a co dostanete je dávka úchylné zábavy, daleko přesahující krváky Quentina Tarantina.(16.10.2013)

Myslím, že Black Lagoon se naprosto trefila do mého vkusu - co na tom, že postrádá hlubší smysl, hlavně je to stylová akční jízda od openingu až po závěrečné titulky, příkladně ujetá, napěchovaná černým humorem, kde se počet vystřelených kulek nebezpečně blíží nekonečnu. Sice je škoda, že vrchol, na který seriál vystupuje při konci první série a drží se na něm i v první půli druhé (která je opravdu šmakózní), nevydrží dokonce, ale tak oproti jiným ohlasům mi závěr tak špatný nepřišel, rozhodně ne natolik, aby zkazil celkové dojmy. The Vampire Twins Comen, Swan Song at Dawn, The Roanapur Freakshow Circus. 9/10(16.11.2009)

Poor man's Cowboy Bebop. Mám osobně vůbec problém se nevyhnout srovnávání v čemkoliv se zmíněným žánrovým kolegou a aby k tomu ještě tlupa nájemných, poměrně dobrosrdečných banditů z Black Lagoonu vyšla ze souboje vítezně. Šéfo Dutch je jak kopírka Jeta Blacka, nic neřešící ranařka Révy je o něco utrhlejší Faye Valentine, Benny-Boy je střízlivější ajťák Ed a všichni se epizodicky plaví na svém domovském korábu, hledajíc potem špinavou a balík vynášející práci. Black Lagoon pozbývá jakýkoliv ucelený děj; alfou-omegou seriálu je víceméně nevybíravé a života nerespektující chování Révy, které je hlavním zdrojem vtipných a hlavně všech přehnaných scén a momentek. Jistě, chápu tento druh akční zábavy (které zde je na rozdávání a nechtěl bych počítat množství použitých nábojů), ale když Vás ostřeluje ze všech stran armáda po zuby ozbrojených vojáků v autech a vy bez krytí pouze s dvěma pistolemi o cca 14 nábojích je bez jakéhokoliv škrábnutí vyřídíte, tak už jsem než smíchem si mnul údivem moji imaginární bradku. Pro mě osobně obrovskou chybou byla nezakomponovaná jakákoliv minulost kohokoliv z hlavní čtveřice, a tak se musíme smířit s tím, co se děje jen a pouze v přítomnosti. Právě díky tomuto důvodu jsem si vzácně oblíbil mnohem více vedlejší postavy jako například chladnou jako břitva a tajemnou minulostí oplývající Balalaiku a místama až moc vymletou Révy pro mě do kapsy strčil charismatem bombardující triádí ultrafrajer Mr. Chang. Co si budeme povídat, šarmu má Laguna na rozdávání spousty, s ničím a nikým se napáře dlouho a sympatické reference/odkazy, které pochopí i filmový laik, to obsahuje ale ona pozbývající ucelenost, trochu bezradný flow, podle mě velmi bídný soundtrack a nikterak výrazné poslání, substance a vývoj postav (což všechno toto Cowboy měl) sráží toto anime do mírně nadpůrměrných vod jihočínských moří. Když jsem se bavil nezávazně, bylo to cool, ale po zbytku to mírně skřípalo. Stráveného času nicméně nelituju a shllédnutí 2. série by mohlo první vymazat ony drobné neduhy. Do rovných 4* tomu něco chybí.(24.11.2018)