• Korbitch
  ****

  Tak se takhle jednou vzbudim s kocovinou na gauči a v televizi běží tohle. Ovladač daleko, nastupuje drsná bolest hlavy a svaly stávkujou. Tak na to zírám až do konce a nakonec je z toho hodnocení 70%.(21.3.2010)

 • Aky
  ****

  Zřejmě je to všechno silně zidealizované, mnohé zprávy o manželství manželů Němcových je popisují značně jinak, nicméně je příjemné se dívat, jak ti lidé (třeba vymyšlení) měli pro co žít.(17.1.2014)

 • Marthos
  *****

  Baarova vlastenecká idyla o rovnocenném partnerství Josefa a Boženy Němcových je smyšlenkou natolik půvabnou, že ji nelze odolat. O to více prostřednictvím této vynikající televizní inscenace, která v jemných odstínech charakterizuje nejen spisovatelčin zájem o venkovský folklór, ale všímá si i osobnosti jejího muže, úředníka finanční stráže, člověka čestného a spravedlivého. Zásluhou vynikajících herců – především neprávem přehlížená Jana Březinová, která prostřednictvím svého výjimečného lyrického zabarvení vytvořila vskutku autentický portrét milované české spisovatelky, jakkoliv ovšem nelze podcenit ani vyzrálou profesionalitu Radoslava Brzobohatého, Petra Haničince, Sklenčky, Högera, Řandy a dalších – náleží Vlčí halíř mezi pomyslné klenoty televizního archivu.(22.5.2016)

 • majo25
  ****

  Velmi slušná, taká starosvetská, inscenácia, ktorá si "do zubov" berie manželský pár Němcových. Popravde, viac si všíma hlavu rodiny ako samotnú spisovateľku, čo však nie je vôbec na škodu. Poctivé herecké výkony s trochou štylizovaného príbehu sú viac než fajn.(4.2.2016)

 • D.Moore
  ****

  Velmi dobrá inscenace, zajímavá, ale jako na životopisný snímek se na ni dívat nelze, neboť Jindřich ŠImon Baar byl vlastenec a Chod každým coulem, takže si nepochybně přibarvil kdeco. Ovšem nevadí to, protože na jeho díle i na tomto filmu je nejdůležitější myšlenka. A ta myšlenka stále platí, ačkoliv dnes už se za vlastenectví bohužel schovává kdejaké bezmyšlenkovité počínání. Jana Březinová i Radoslav Brzobohatý jsou jako manželé Němcoví dobří (Němcová je rázná pokroková žena, Němec čestný chlapácký důstojník), ovšem nejzajímavější roli získal Karel Höger. Úskočného písaře Bílka, který to s vrchností i se sedláky hraje na obě strany, ztvárnil s obdivuhodnou lehkostí jemu vlastní.(11.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace