poster

Babička je ráda (TV film)

Komedie

Československo, 1978, 29 min

 • Marthos
  *

  Naprostá hovadina. Zajímavé snad jen množstvím populárních hereckých tváří let současných i minulých, dokonce i takových, které zmizely z dohledu před dávnými léty (Marie Norrová v jedné z úvodních scén).(31.8.2014)

 • triatlet
  **

  Na malém rozsahu je množství hereckých osobností kontraproduktivní. Nejlepší scénka se s Karem Karlíčkem (Martin Růžek) a babičkou (Jiřina Šejbalová).(5.4.2015)

 • MickeyStuma
  ***

  Už v úvodu nám je poukázáno, jak to babičky neměly za socialismu jednoduché. Mladí si něco vymysleli a babičky následně běhaly a ledasco sháněly jak strhané. Ale najde se jedna, která toto prakticky nezná a tak se vzepře. Chce být také využívaná. No to je zase námět k popukání. Vznikla televizní půlhodinová komediální taškařice, která však ve svém konceptu nebyla plně využita a tak bohužel velice ztrácí na zajímavosti. Jestli se tady už ve své době někdo něčemu zasmál, tak to musel být zázrak. Potenciál dnes už hereckých legend nebyl náležitě naplněn a tak to podle toho bohužel vypadá.(7.1.2017)

 • D.Moore
  **

  Kéž by se film vyvaroval zbytečných karikatur (úvodní porada vykořisťovaných babiček nadávajících na "ty mladý") a jeho druhá polovina se vyvíjela jinak. Ženicha, nevěstu i porodnici bych s klidným svědomím oželel a nejraději bych se díval jen na společné scény Jiřiny Šejbalové a Martina Růžka, kteří vytvořili moc sympatický pár.(25.3.2012)

 • otík
  ***

  Hezké setkání s několika filmovými hvězdami (Šejbalová, Růžek, Menšík, Myslíková, Gollová) přesně podle dané televizní šablony, jakých se natočilo mraky. Ale to nevadí. Na úkor rozumného příběhu se divákovi dostává spíše ukázka hereckého komediálního umu několika hereckých osobností. A i to není někdy na škodu. Spokojenost. Hudba: Ladislav Štaidl(23.1.2017)

 • - Natáčení probíhalo v Týně nad Vltavou, v Praze a v obci Malšice. (MBob)