Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jiřina Šejbalová v roli babičky, která chtěla být v rodině užitečná... Komedie vypráví o babičce Božence (J. Šejbalová) a jejím trápení. Ačkoliv je obklopená dobrým rodinným zázemím, cítí se nevyužitá a nepotřebná. Nemá žádné povinnosti, syn (V. Menšík) ani snacha (M. Myslíková) ji nezatěžují žádnými úkoly, ani vnuk (T. Holý) si její pomoci nežádá – a ona by tolik chtěla být užitečná. Babička se rozhodne odjet do rodného města navštívit svou starou kamarádku. Tu sice nenajde, ale přesto se její život změní – setká se totiž s mladou rodinou (L. Termerová a I. Vyskočil), která její pomoc, zdá se, bude velmi potřebovat... (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

javlapippi 

všechny recenze uživatele

Aktívna staroba kedysi znamenala státie v rade pred zelovocom, výpomoc so školskými úlohami, zabezpečenie teplej stravy a celkovo starostlivosť o domácnosť zamestnaného a študujúceho potomstva. Nanešťastie, uvedomelá rodina hlavnej hrdinky ju od týchto povinností odbremenila a nedostatok vykorisťovania jej kazí kádrový profil u seniorských vrstovníc. Zúfalá dôchodkyňa volí cestu do rodných končín, kde konečne dôjde k naplneniu jej túžob po živote v záprahu a naša hrdinka dosiahne duchovnú rovnováhu. Milá normalizačná komédia, plná hereckých legiend a príjemného humoru. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kéž by se film vyvaroval zbytečných karikatur (úvodní porada vykořisťovaných babiček nadávajících na "ty mladý") a jeho druhá polovina se vyvíjela jinak. Ženicha, nevěstu i porodnici bych s klidným svědomím oželel a nejraději bych se díval jen na společné scény Jiřiny Šejbalové a Martina Růžka, kteří vytvořili moc sympatický pár. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Už v úvodu nám je poukázáno, jak to babičky neměly za socialismu jednoduché. Mladí si něco vymysleli a babičky následně běhaly a ledasco sháněly jak strhané. Ale najde se jedna, která toto prakticky nezná a tak se vzepře. Chce být také využívaná. No to je zase námět k popukání. Vznikla televizní půlhodinová komediální taškařice, která však ve svém konceptu nebyla plně využita a tak bohužel velice ztrácí na zajímavosti. Jestli se tady už ve své době někdo něčemu zasmál, tak to musel být zázrak. Potenciál dnes už hereckých legend nebyl náležitě naplněn a tak to podle toho bohužel vypadá. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Hezké setkání s několika filmovými hvězdami (Šejbalová, Růžek, Menšík, Myslíková, Gollová) přesně podle dané televizní šablony, jakých se natočilo mraky. Ale to nevadí. Na úkor rozumného příběhu se divákovi dostává spíše ukázka hereckého komediálního umu několika hereckých osobností. A i to není někdy na škodu. Spokojenost. Hudba: Ladislav Štaidl ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch příběhů ze života znormalizované společnosti, v němž se pohybují směšné karikatury, jakési stereotypní představy o tom, jak by měli vypadat lidé, které denně potkáváme na ulici. V epizodních rolích lze zaregistrovat nejen Natašu Gollovou, ale také její vrstevnici, bývalou operetní subretu a filmovou herečku Marii Norrovou. Prázdná a nezajímavá výplň soudobého televizního vysílání. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Týně nad Vltavou, v Praze a v obci Malšice. (MBob)

Reklama

Reklama