Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

URBAN

Willovo " One man show " dopadlo obzvlášt dobře napětí střídalo napětí , ticho střídalo křik a z osudů postav jsem měl místama nahnáno to se pokaždé nestává , ale co jiného čekat vždyt tom hrál Will Smith málo kdo by si mohl střihnout takovou solo řežbu ( 5.4.13/MAC ) ()

Vitow

Trochu slabší konec, jinak obstojné. Měl jsem tu čest s českým dabingem a snad nikdy jsem nic horšího neslyšel prvních několik minut se snad ani ty dabéři nesnažili, pak když už je tam jen Will tak to celkem jde. ()

Cedr

Námět ze kterého mohl vzniknout kultovní film. Bohužel je tu jedna překážka - Hollywood. Opět byl natočen film pro nenáročné masy za účelem co největšího zisku. Z krátkodobého ekonomického hlediska je tato politika správná, jenže co bude za rok? Co za rok... za půl, za dva měsíce... Po tomhle filmu neštěkne ani pes. Chtělo to lepší a trochu jinak koncipovaný scénář, prodloužit stopáž, víc psychologického elementu, méně trapné akce, méně fullfrontal záběrů na "nepřátele" protože by naháněli mnohem větší strach kdyby byli trochu méně vidět. Will Smith to zahrál dobře, ale ačkoliv jde prakticky o "one man show" moc prostoru na předvedení hereckých schopností scénář bohužel nenabízí. Režisér Francis Lawrence se za svůj počin úplně stydět nemusí, ale na kvality jeho předchozího snímku nemá ani zdaleka. Constantine však zůstane asi navždy podhodnocen a I Am Legend bude lehce nadhodnocován. Nejde o úplně špatný snímek, ale i nepatrně náročnější divák bude zklamaný... z tuctovosti tohoto filmu a promarněného potenciálu. P.S. Oceňuji navíc to, že pro mě jde asi o první film, kdy mi scény pracovně nazvané "vzpomínky na zesnulé členy rodiny" nepřipadaly nuceně, ale dost realisticky a přirozeně. ()

eJacques

...Film se mi líbil, zhruba tohle jsem čekal... Velmi kvalitní první polovina, atmosféra hustá jak čaj, výborný Will Smith... Někdo ve filmu postrádal příběh, ale mě to takhle i stačilo... Žádné americké patosy, jedna vlajka v osadě úplně v závěru, kde se to asi hodilo... Příjemné překvapení narozdíl od právě současně probíhajích filmů (Invaze a Království)... ()

Triple H

Jaj, jaj. Prvé dve tretiny sú výborné, ale tá záverečná je hodne preplácaná. Poprdelovosť tohto filmu u mňa skončila po scéne, kedy sa Will Smith odhodlal osloviť svoju lásku v požičovni. Odtiaľ to šlo dole kopcom. Mnoho scén už nefungovalo tak ako malo (celá blbosť so Shrekom--to bolo čo kurva?!) a dovtedy tak isté Lawrencovo tempo a príbeh sa ruka v ruke rozsypali ako domček z karát. Will Smith našťastie dokazuje, že si svoju pozíciu posledného hollywoodskeho magnetu zaslúži a hrá veľmi dobre. Nebyť jeho, neviem či by film bol taký pozerateľný (a určite by toľko nezarobil). Menší problém som mal aj s dizajnom infikovaných ľudí. Je jasné, že producenti chceli, aby na tento film chodili aj rodiny s deťmi, ale k precízne budovanej atmosfére sa hodili ako príslovečná päsť na oko. Vyzerali ako nejaké zvyšky z Van Helsinga alebo Múmie sa vracia a vôbec neboli strašidelní. To filmu jednoznačne uškodilo---buď to mala byť oddychovka pre celú rodinu a ak chceli mať tvorcovia hutnú atmosféru, mohli trošku pritvrdiť. Francis Lawrence však napriek tomu po Constantinovi dokázal, že má na to točiť zaujímavé a pútavé komerčné filmy, ktoré však majú ďaleko od prvoplánových výplachov á la Lovci Pokladov a pod. Škoda, mohlo to byť o dosť lepšie, ale stále v pohode film, ktorý sa oplatí vidieť.////////////////////////////////////////////////Po dlhej dobe som si konečne pozrel film s alternatívnym koncom a je škoda, že ho nepoužili. Nie je dokonalý a výtky uvedené vyššie nezmazáva, ale omnoho viac zapadá k zvyšku deja (v priebehu filmu si ľahko všimnete mnohé náznaky, ktoré sa toho konca týkajú) a aj k samotnému názvu filmu. Vysvetlenie prečo je vlastne Robert Neville onou legendou je v kinoverzii nechutne polopatistické (veď je ešte aj nahlas použité slovo "legenda") a navyše zjavne odsúhlasené niekým kto ani nechápe čo vlastne mala byť pointa celého diela. Škoda, že sa producenti zľakli, pretože Smith by divákov do kina pritiahol aj tak. Keby zostali vernejší predlohe, mali by rovnako dobré tržby a aj výborný film k tomu. Koho ale zaujíma kvalita, keď máme prachy? ()

trojtmberk

Jedna hvězda za Willa, druhá za hezky digitálně zpracovaný zombie (nebo nakažený, nebo jak kdo chce) a třetí za to, že tam párkrát zmínili Boba Marleyho. ()

Kjůkíí

Americký velkofilm, který ani moc velkofilmem není. Nemá na to scénář, aby se jím mohl stát. Protože mám Willa Smitha rád, na film jsem se náramně těšil, ale opět nenaplnil má očekávání. Bylo to takové, jak bych to řekl, takové jalové, Moravané pochopí. Přišlo mi, že by tam mohlo být více postav. Věrný přítel člověka mi nestačil, alespoň Alice Braga se mohla objevit dříve. Čekal jsem, že se zamilují a budou žít do smrti šťastně:D Aspoň to se neuskutečnilo. Trošku méně záživný děj, kde se chvílemi nic nedělo, jen Will si dával dostaveníčko s mutanty v hezky dokresleném prostředí New Yorku, zarostlé město a kukuřičná pole v Central Parku, proč ne. Ale abych jen nekritizoval, Will je trhákový specialista a tak se nebojím, že by film prodělal, spíše hodně vydělá, tehle černoch přitáhne davy do kin jen tím, jak vypadá a jak umí hrát. Film s nápadem, ale trochu scénářově nedotažený do konce. OVšem ten Mustang na začátku, HOHOu .. povedený start. Potlesk autu, pušce a Willovi. Doufám, že nezmutujem. ()

fantoci

Jak už někteří předpisatelé napsali. Je to velice vizuálně povedený film. Napětí čiší už z první minuty. Atmosféra liduprázdného velkoměsta je ohromující (avšak všechno to už tady někdy bylo). Lidstvo učinilo malér, také už mnohokrát, a tento malér se jim vymstil. Film byl pro mne silně pozoruhodný až do chvíle, kdy se na scéně objevují další mluvící postavy. Pak už si člověk může pronést myšlenku, škoda, že američtí scénáristé nestávkují pořád. Banální žvásty v konverzacích, to vždy americkým filmům škodí. Tvůrci si je neodpouští ani tady. Jestli Vám snímek "Já, legenda" připomene náměty ze spousta jiných snímků, není divu. Nápaditostí bývá pomálu. Nicméně, po dosud napsaných slovech musím konstatovat: Jděte na to! A do kina. To je přesně snímek na velká plátna kin. Kukuřící se nezdržujte. ()

ing.Frosty

Nemastný, neslaný skoro mě napadá až zbytečný film. Nejen že ten závěr nebyl nic moc, ale vůbec celá poslední třetina mi přišla hodně špatná (nechci spoilerovat, tak si když tak domyslete, kde se děj rapidně zlomí a nabere zcela jinej směr). Děsný triky, skoro žádná akce a když už nějaká byla, tak byla fakt digitální až hrůza. To bych ji radši úplně vypustil a celej film postavil na Willově magoření a "strachu" z neznáma (víc podobných scén, kdy jde Will hledat svýho psíka do opuštěnýho skladiště). Za zmíňku ale rozhodně stojí hereckej výkon Willa Smithe. Jeho zoufalství, kdy si už povídá s figurínama v obchodech, mě vážně docela dostalo. A první polovina, kde je sqěle zachycen vylidněný New York a "ticho po pěšině", kdy nikdo neodpovídá na Willovu radiovou zprávu, byla taky výborná. Bohužel mi to ale nestačilo. Můžu jen potvrdit co sem už čet v jednom zdejším komentáři: Tenhle film měl zaděláno na kult, ale bohužel, bohužel ..... ()

Hafran

Tenhle film jsem si pustil jenom kvůli plakátu, nevěděl jsem nic o ději, ani o postavách. A byl sem naprosto pohlcen. Nedokážu hodnotit objektivně, ale atmosféra filmu byla tak silná a skličující, že v klidu strčí do kapsy Potomky lidí. Will Smith, jeho každodenní rituály aby si udržel zdravý rozum a poslední známky lidského uvažování, jež se projevují v emotivním chování jež vede od chyby k chybě pro mě byly tak uvěřitelné že jsem se do něho dokonale vžil. Ale vím že když si to pustím podruhé tak se můj ideální zážitek ve vteřině rozplyne. ()

Mr.Ripley

O tom že Lawrence dokáže zachytit dechberoucí akci a nastolit pořádnou atmosféru jsme se mohli přesvědčit u Constantina. Tudíž jsem šel na jistotu a co se týče technického zpracování, akce, atmosféry byl jsem nadmíru spokojen. Třešničkou na dortu je Howardova hudba. Při poslechu hlavního motivu běhá člověku mráz po zádech. Tradičně skvělý Will Smith dokazuje, že i samomluva není taková sranda, jak se na první pohled může zdát. Hlavním mínusem celého filmu je paradoxně děj. Překvapivě nepřekvapivé rozuzlení s mutanty je posledním hřebíčkem do rakve a ubírá stoprocentnímu požitku z filmu dvě hvězdy. Suma sumárum, silné tři hvězdy a 65%. ()

mr.kliky

perfektní zpracování atmosféry postapokalyptického velkoměsta, samoty a bezvýchodnosti, které ale nemá konec.. vůbec by mi nevadilo film o kus prodloužit a zapracovat na nějakém pořádném závěru (ještě mě dobrá alternativa nestihla napadnout, ale po poradě s lahví se určitě něco vyvrbí), takhle totiž posledních dvacet minut působí jako ušitých horkou injekční jehlou a zabíjí moc hezky vybudovanou atmošku.. ()

Motinski

Pekne budované napätie, film sa nikam neponáhľa a prostredie je vykreslené super tak isto aj hlavná postava. Neskôr atmosféra trochu upadá, pridá sa na akčnosti a stratí sa intímny efekt ktorý pôsobil prvú polovicu. Je to síce škoda ale ajtak som si film obľúbil, z velkej časti kvôli Willovi Smithovi a vyhraniu sa s námetom. Taký osobnejší a decentnejší pohľad na apokalypsu, no stále dostatočne atmosferický. ()

adams89

Když jsem se asi před rokem dozvěděl, že má vzniknout postapokalyptická scifi, o posledním člověku na Zemi, bojujícím proti nakaženým lidem, ihned se spolu s dalšími zařadila k mým nejočekávanějším filmům roku 2007. Na úvod však nutno podotknout, že s vysokým rozpočtem 150 milionů dolarů jsem asi očekával bombastičtější podívanou. Ne že by mě film zklamal, ale když si vzpomenu na nedávné Transformers, kde byl rozpočet stejný, nějak mi to nesedí. Úvodní seznámení s vylidněným New Yorkem, kde tráva obrůstá chodníky a místo aut se tu jen prohání divá zvěř, mi ale skoro vyrazily dech. Všechno to vypadalo tak nebezpečně reálně, až z toho šel strach. Will Smith měl před sebou velmi náročnou roli, když měl hrát člověka, kterého samota pomalu, ale jistě mění v prázdnou bytost. Někdy bylo až dojemné, když zoufale promlouval na plastové figuríny ve videopůjčovně. Na jeho přesvědčivém hereckém výkonu ostatně celý film staví. Další podstatnou roli tu hrají nakažení lidé, tedy ti, které smrtonosný virus okamžitě nezabil, ale změnil v strašlivá monstra, vylézající v noci z úkrytů a kterých se také po právu náš hrdina tak bojí. Dopředu jsem se obával, jak je digitálně zpracují, ale teď musím jen zatleskat! Občasné dějové flashbecky zajímavě doplňují příběh a škoda jen, že jich nebylo více. Mnohými kritizovanému závěru já nemám co vytknout, dle mého názoru perfektně vystihuje samotný název filmu. Ale je pravda, že před ním ještě nějakých dvacet minut děje být klidně mohlo... Závěr roku nám přinesl pozoruhodnou scifi, která za to zhlédnutí určitě stojí. Po skvělých kasovních tržbách se dokonce začalo mluvit o natočení pokračování, což je pro mně velmi potěšující zpráva.80% ()

markuc

Skoda neco rikat, film provazi vetsi naklonnost, nez je odduvodnena. Pro me nelogicka blbost, kde akorat Will Smith dobre hraje a vsimnete si toho, protoze nikoho jineho tam skoro nevidite. ()

Honzíno

Bohužel. Velká promarněná šance. V podstatě pro mě skvělý námět a příběh, jež je zasazený do výtečné atmosféry. Chci knihu. Ale nemohu dát vyšší ohodnocení snímku, ve kterém každý jeho zásadní zvrat působí nelogicky a často i komicky, nesmyslně. Will hreje, co to dá, stále je ve formě. Triky jsou už však znatelně slabší. Celkově pak film vyvolává místy dost velké pocity béčkovosti a působí nejednou ochuzeně. Tolik potenciálu.. často je též znát, co se z předpokladů dalo vytěžit i v tomto složení tvůrčího týmu. Mrzí mě výsledek. Moc jsem se na Já, legendu těšil. Za vzbuzené sympatie dávám silnější tři. ()

Sfinkter

Atmosféra na mě působila téměř do konce, Smith hraje spolehlivě a scény se psem vám ještě přidají na melancholii. ()

LordSnape

Pro mě veliké zklamání. Smith opět výborný, vyprázdněný New York také vypadá dobře, jen by to mohlo být kapku zábavnější, napínavější a celkově zajímavější. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech