Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bat55
  ****

  Vianočná rodinná komédia, ktorú ako tak zachraňuje výborné herecké obsadenie na čele s Vince Vaughnom a Rachel Weisz. Príbeh o tom, že má Santa bráchu Freda, ktorý žil v tieni Santu, ma už pri úvodnej scéne zaujala. Myslím, že film, ktorý je pre Vianoce ako stvorený a vo vianočnom období je ešte silnejší. Každého fanúšika Supermana musí odkaz na Supermanov plášť potešiť, zvlášť, keď si ho nasadí samotný Kevin Spacey, môj obľúbený herec, ktorý stvárnil kedysi Supermanovho najväčšieho protivníka Lexa Luthora. Jednoducho nádherné. Šťastný koniec nesmie chýbať, vo vianočnom filme určite nie, je to viac než len pozerateľná rodinná komédia, rozhodne skvelá, nenáročná zábava pre celú rodinu. A to som od toho nečakal vôbec nič. /75%/(22.12.2010)

 • ajuska
  ***

  Výchozí nápad o nezdárném bratrovi Santa Clause i zobrazení vánoční mašinerie na severním pólu je fajn. Pod tímto obalem se pak už sice neskrývá nic, co by nějak výrazněji vybočovalo z tradiční produkce, ale výsledek je velmi příjemný, vánočně naladí a párkrát vykouzlí úsměv na rtech (např. terapeutické setkání bratrů slavných). Poctivé tři hvězdy.(14.11.2008)

 • freddy
  ***

  Santa má bráchu je další z mnoha variací na téma, jak vznikl kult Santy Clause (a že už jsem jich viděl docela dost, vzhledem k tomu, že se na vánoční filmy specializuji). Tentokrát k tomu jako bonus dostáváme i Santova bráchu, který vyrůstal v jeho stínu a od jisté doby nenávidí Santu i Vánoce, a navrch tu máme i Santovy rodiče, což hned tak v nějakém filmu o Santovi neuvidíte. Ale film zachází ještě dál. Santa totiž není svým pánem, ale má nadřízeného, kterým je expert v oboru výkonnosti (charismatický záporák v podání výtečného Kevina Spaceyho) a který chce Severní pól a tím pádem i Santu zrušit. A když se do toho začne plést Santův brácha, tak se opravdu můžeme začít reálně bát, že Vánoce už nikdy nebudou. Takže pokud jste až dosud poctivě četli můj komentář, tak vám asi došlo, že tenhle film se snaží od ostatních variací na vznik Santa Clause některými prvky odlišit a být originální. Což se mu možná i místy daří, ale faktem zůstává, že chvílemi nehorázně nudí a jindy si zase až moc vymýšlí. Ale naštěstí je povětšinou film vyvážený a děj se tak kolem poloviny filmu solidně rozjíždí. Navíc Rachel Weisz svou krásou prozáří každý film, kde se objeví, a ani zde tomu nebylo jinak. A jak už tu zmiňují někteří jiní uživatelé, nápad s anonymními bratry slavných lidí byl prostě a jednoduše geniální a neměl chybu. Ale nakonec se tedy přikláním k průměrnému hodnocení v podobě tří hvězdiček, protože tenhle film zřejmě v mých očích a myšlenkách nebude patřit k těm nezapomenutelným.(3.1.2010)

 • genetique
  ***

  Vianoce sú produkt, filmy o Santovi tiež, a sebe-lepšie tvorcovské, či herecké obsadenie s tým nič nepraví. Jednoducho natočiť kvalitnú komédiu na štýl milej a nenásilnej rozprávky je dnes v hollywoodskej produkcii (pokiaľ sa nejedná o animované filmy) problém. Cez to všetko je tento film asi to najlepšie za posledné roky spomedzi tých, ktoré sa zameriavajú na vianočnú tematiku. Príbeh nešklbe za vlasy, má množstvo vedľajších postáv i zápletiek, čo pomáha udržať divákovu pozornosť popri pomerne nudnom a tuctovom hlavnom príbehu. Hlavne výber Paula Giamattiho bol najväčším omylom, ostatní sa predviedli vo veľmi dobrom svetle, cameá troch bratov boli znamenité a Kevin Spacey znova potvrdil, že dokáže zahrať bársčo. Škoda, že Dobkin niečo podobné nedokázal ako režisér. Po dvoch kvalitných filmoch som mu začínal veriť. 60%.(29.12.2009)

 • milka
  ***

  Na to, že jde o klasický vánoční film plný mouder a vánoční atmosféry, tak je to docela fajn. David Dobkin už má za sebou sice lepší komedie, ale i zde vytvořil velmi svižné dílko, které nezastaví ani klišoidní scénář. A tady to hlavně táhne vážně super obsazení. Vince Vaughn je stejnej hláškař jako vždycky, Paul Giamatti je stokrát lepší Santa než např. Tim Allen a Kevin Spacey je správně slizkej a navíc tady vyfasuje Supermanův plášť, což Lexe muselo obzvlášť potěšit ;-). No a dále je tady třeba neuvěřitelně hot Elizabeth Banks nebo Ludacris, kterej vypadal jak kdyby si odskočil z Pidihajzlíka. Jenom ta Rachel Weisz je tady nevyužitá. Vcelku je to velmi příjemná vánoční jednohubka, která se k vánočnímu programu docela hodí.(17.11.2008)

 • - Film byl zaslán do některých kin pod falešným názvem "Brotherly Love" (Bratrská láska). (HappySmile)

 • - Tři slavní bratři si zahráli sami sebe na sezení "anonymních sourozenců". Byli to Frank Stallone, který hovořil o slavných filmech svého bratra Sylvestera Stalloneho Rockym a Rambovi. Dále Roger Clinton, který se představil jako nevlastní bratr bývalého prezidenta USA Billa Clintona. Posledním byl Stephen Baldwin, nejmladší z bratrů Baldwinů - konkrétně zmiňoval problémy s nejstarším bratrem Alecem. (HappySmile)

 • - David Dobkin měl původně režírovat Když si Chuck bral Larryho, ale raději zvolil práci s Vincem Vaughnem na tomto filmu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace