Santa má bráchu

Fred Claus

Aj Santa má brata

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Film, který přiblíží atmosféru Vánoc, ale zase až tak moc nevyniká a spadá do průměrných vod. Je spíše pro odrostlejší diváky, děcka by se mohla nudit, protože se tu moc mluví a řeší se tu spíše dospělácké problémy. Takže pokud nechcete mít podpálený barák, tak jim raději pusťte něco jiného. Konec byl už celkem fajn.(7.12.2013)

Pierne prepiaty príbeh, stokrát videný bez nejakého väčšieho rozmyslu, ktorý ani tak nie je streštenov komédiou ako v predchádzajúcich dobkinových filmov ale má určité čaro ktorým si ma získal. Neviem či je to blížiacimi sa vianocami alebo skrátka takou povznesenou náladou, ktorá bola vidieť na každom jednom políčku tohoto filmu, ale ja som si to skrátka užil. Scenár je samozrejme úplne pre detské publikum ale kupodivu si tento snímok dokážu vychutnať aj starší a to hlavne atmosférou, ktorá celému príbehu ako by dodávala šmrnc. Vaughn je skrátka komik a všetky scény s ním sršia tými jeho kecami , ktoré sú dakedy trefné a dakedy len sú, ale rozhodne on je ťahúňom a fantastický giamatti mu skvelo sekunduje. Ostatné postavy sú tam na okrasu a dotvárajú to zvláštne kúzlo, ktoré skončí udobrením bratov a novým začiatkom v ich životoch. A bohužiaľ koniec podkopáva celý film.Ešte aj toho Vaughna ako santa clousa by som ustál , ale ten pocit radosti na konci, mi prišiel až neskutočne silený a americký a neveril som mu ani za mak. Čo zamrzí o to viec že to malo slušný rozbeh. Vtipov na ktorých som sa smial tu bolo pomenej ale tu išlo o tu atmosféru vianoc. ja som si to užil a začínam sa pomaly pripravovať na vianoce ale rozhodne dobrá nálada s tohoto ostala a ostane ešte pekne dlho.(5.12.2008)

• predators

Tak to je pro mě naprosto nová informace. Nebo vy jste to snad věděli? Já teda ne:-) Jenže někdy je možná lepší nevědět, což platí zrovna v tomto případě. Nebo výstižnější je ... nevidět. Dost slabá vánoční podívaná, která svým plitkým obsahem nedá nic jak dětem tak dospělím. Je to jedna velká nuda s hromadou dárků v podobě dobrých herců, které ale moc nepotěší :-) Na druhou stranu lepší dostat něco, než-li nic :-) 35%(27.11.2008)

Já prostě vánočnímu filmu nedám méně než tři hvězdičky. Vánoce miluji a proto vše, co se okolo nich točí, mám rád pro tu neopakovatelnou atmosféru. Mé dcery se dost nasmály a to je pro mě to nejkrásnější. Městečko na Severním pólu bylo úžasné - hlavně ty lucerničky. A ten poklidný, harmonický elfí životek... Začínám mít rád Vince Vaughna. PS: Není nad pohled na rozzářené děti, když vidí, a následně rozbalují, pod stromečkem dárečky.(21.1.2009)

Moc příjemná vánoční komedie , která ač je plná kliše tak baví a vyloudí po celou dobu usměv na tváři. Herecký ansámbl je zde zvolen na výbornou. Každý si tu svou roli evidentně uživá a třeba Spacey je výborný parchant! Prvních 35 minut skýtá jeden vtip za druhým a ač pak to sklouzne do typického vánočního filmu tak rozhodně toto bych si na Vánoce rád kdykoli pustil. Protože Santa zde není ten roztomilý děda co jen háže smajly a má pro každého dárek , ale chlapík co hledí na efektivitu práce a na svou váhu. Do toho elfové ,kteří chodí do hospody nebo mající mobily. Vaughovi toho spratka žerete a ač typicky pro takovýto film najde to dobré v sobě a v bratru tak ani na chvíli vás to neoprudí. Spacey tu má malý supermanovský vtípek , který je cool (Lexi ted už to víme!!!). Rachel Weiz je zde sice jen místama , ale i tak je to krásná ozdoba na tomto vánočním stromečku. Celý film je nádherně podbarven skvělou hudbou a atmosférou. Osobně u mě vede bitka s Djem!(23.11.2008)

• - David Dobkin měl původně režírovat Když si Chuck bral Larryho, ale raději zvolil práci s Vincem Vaughnem na tomto filmu. (HappySmile)

• - Film byl původně pojmenován "Fred Claus", ale kvůli potenciálním problémům s filmovými právy byl název změněn na "Joe Claus". Následně se situace ohledně práv vyřešila a název byl vrácen zpět na "Fred Claus". (HappySmile)

• - Kostýmní oddělení spolupracovalo s firmou Levi´s a nechalo speciálně vytvořit 501 kostýmů tak, aby přesně seděly Vinci Vaughnovi. (HappySmile)