Veľmi pekná a milá "rozprávka", ktorej devízou sú aj známe herecké ksichty podávajúce (štandartne) výborné výkony (Giamatti, Spacey). Srší z toho veľmi pozitívna vianočná atmosféra a to sa cení, pričom mi to neprišlo patetické a to sa cení ešte viac...Btw scéna terapie "Anonymných Súrodencov" za účasti reálnych bratov Billa Clintona, Sylvestera Stalloneho a Aleca Baldwina je (už len svojim nápadom) GENIÁLNA!!!(8.1.2009)

• predators

Tak to je pro mě naprosto nová informace. Nebo vy jste to snad věděli? Já teda ne:-) Jenže někdy je možná lepší nevědět, což platí zrovna v tomto případě. Nebo výstižnější je ... nevidět. Dost slabá vánoční podívaná, která svým plitkým obsahem nedá nic jak dětem tak dospělím. Je to jedna velká nuda s hromadou dárků v podobě dobrých herců, které ale moc nepotěší :-) Na druhou stranu lepší dostat něco, než-li nic :-) 35%(27.11.2008)

Vždy o Vánocích a to konkrétně na Štědrý den jsem koukal na sympatickou vánoční komedii Na Vánoce budu doma. Udělal jsem si z toho takovou menší tradici, která trvala pět let. Asi dva měsíce se mi doma válela komedie Santa má brachu a tak jsem si řekl, že je na čase vyměnit jeden film za druhý. Byl Štědrý den a tak jsem si s chutí pustil tuto komedii od které jsem čekal nějakou senzační komedii. Šeredně jsem se mýlil. Sice komedie to je, ale tak příšerně nudná, že po hodině jsem téměř usínal, ale nakonec jsem se přemohl, udělal jsem si silné kafe a dokoukal jsem to. Příběh je sice dobrý a originální, ale k čemu to je, když sledujeme téměř dvě hodiny pouhých dialogů, bez nějaké větší akce? Akorát to diváka uspí. Film se může jednoznačně pochlubit skvělým hereckým obsazením, jenže herci se tvářili (asi tak jako já při sledování tohoto filmu) unavěně a do svého výkonu nedali nic. Něco tak toporného jsem už dlouho neviděl. Hlavně tedy Kevin Spacey to byl teda ale výkon. Hrůza! Paul Giamatti byl jako Santa Claus roztomilý a dokázal bych si ho jako skutečného Santu představit. Jediný, kdo do toho vnáší trochu života je Vince Vaughn, který se snaží vložit nějaký ten vtípek nebo nějakou bláznivinu. Jedno je jasné. Až budou příští rok zase Vánoce, tak se radši vrátím k filmu Na Vánoce budu doma, protože tato dvouhodinová nuda, by se možná tak hodila před spaním a na 100% bych usnul!(9.1.2009)

Nemůžu si pomoct ale musím prostě dát pět hvězdiček. Tu Vánoční atmosféru jsem z tohodle snímku tak krásně nasál, že se mi při konci i chtělo trošku brečet...je to skvělá Vánoční komedie s naprosto úžasným obsazením.Vince Vaughn, Paul Giamatti, Kevin Spacey, Rachel Weisz nebo Elizabeth Banks....a mnozí další dělají z této Vánoční komedie jasný nadprůměr !(12.12.2007)

Film, který přiblíží atmosféru Vánoc, ale zase až tak moc nevyniká a spadá do průměrných vod. Je spíše pro odrostlejší diváky, děcka by se mohla nudit, protože se tu moc mluví a řeší se tu spíše dospělácké problémy. Takže pokud nechcete mít podpálený barák, tak jim raději pusťte něco jiného. Konec byl už celkem fajn.(7.12.2013)

• - Film byl zaslán do některých kin pod falešným názvem "Brotherly Love" (Bratrská láska). (HappySmile)

• - Film byl původně pojmenován "Fred Claus", ale kvůli potenciálním problémům s filmovými právy byl název změněn na "Joe Claus". Následně se situace ohledně práv vyřešila a název byl vrácen zpět na "Fred Claus". (HappySmile)

• - Tři slavní bratři si zahráli sami sebe na sezení "anonymních sourozenců". Byli to Frank Stallone, který hovořil o slavných filmech svého bratra Sylvestera Stalloneho Rockym a Rambovi. Dále Roger Clinton, který se představil jako nevlastní bratr bývalého prezidenta USA Billa Clintona. Posledním byl Stephen Baldwin, nejmladší z bratrů Baldwinů - konkrétně zmiňoval problémy s nejstarším bratrem Alecem. (HappySmile)