Kdysi dávno žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý, usměvavý Nicholas, chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška. Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdor, a tak opustil rodinu. Zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z Freda je bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne. A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků. (TV Nova)

Trailer 2

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $72,006,777Tržby Celosvetovo $97,838,349Tržby za predaj DVD v USA $28,801,633 //počet predaných kusov 1,741,200║ Milé prekvapenie, aj keď téma o Santa Clausovi sa môže zdať už dosť prevarená, tento film ponúkne akúsi príjemnú sviežosť, kde je veľké plus obsadenie známych hercov, ktorým fakt sadnú ich postavy. Slušná zábavnosť, prijateľný dej a nechýba na záver nádych emócii. __Bonbónik je Kevin "Lex Luthor" Spacey a jeho vysnení Supermanov plášť, ta scénka bola deluxe záležitosť.__ /80%/ ()

imf

Dobkin dokazuje, že zvládne jakýkoliv projekt opatřit sympatickou fazónou. Vánoční atmosféra tu přebíjí jakékoliv pokusy o podpásový Frat Pack humor. Vaughn je sympaťák, Giamatti jako Santa není strašidelný a Kevin Spacey si svého záporáka viditelně užívá. Tři herecké výkony tak nesou Santovy saně napříč stovkou minut nečekaně svižně a když si připustíte, že je to "jen" klasický vánoční film o tom jak morous ke štěstí a bráchovi přišel, možná to z vás vykřeše i pár malých úsměvů. p.s. Rachel Weisz zřejmě na plac zabloudila omylem, ale díky za ni. :) ()

KarelR

Neuvěřitelná sázka na jistotu se sympatickými herci a koňskou dávkou vánoční atmosféry, která průměrný scénář doslova dovláčí ke šťastnému konci. Dobkin se musí sakra ohánět, aby se mu to nerozpadlo pod rukama a kolem půlky film dře dno (taneční lekce), jenže hláškujícího Vince Vaughna jen tak něco nezastaví. Klasika z toho zřejmě nebude, jako příjemný snímek na prosincové odpoledne to však funguje na jedničku. ()

tron

„Poviem ti to úprimne, Nick. Ten tvoj dídžej je obrovský problém.“ Vince Vaughn má dar byť veľmi nesympatický a teraz nenarážam len na ukážkový strašný výkon z Psycha. Našťastie, len čo dostane trocha normálnejšie napísanú rolu, vie byť dobrý. Toto síce nie je najlepší film na svete, ale musím sa priznať, že ma celkom oddychovo bavil. Okolité známe tváre (Weisz, Spacey) ma skôr nudili, no niektoré hlášky ma dostali do kolien („Prečo sa na mňa pozeráš tak, akoby si ma súdil?“), páčili sa mi postavy elfov i rozkošnej Elizabeth Banksj (ZACK A MIRI TOČIA PORNO), výprava polárneho mestečka bola čarovná, „posedenie bratov“ (Frank Stallone! Stephen Baldwin!) bolo takmer ako od Monty Python (alebo Frat Pack) a príjemným ozvláštnením sa stali herecké výkony Vaughna a na nepoznanie zamaskovaného Giamattiho. Ak máte v láske „drsnejšie“ vianočné filmy (VŠADE SAMÉ ZVONČEKY, ELF, SANTA JE ÚCHYL!), mohli by ste sa baviť. A Vaughn (ktorý si to s Joelom Silverom produkoval) výborne tancuje! ()

Malarkey

Konečně alespoň nějaký film z Ameriky, se kterým mi letos komerční televize udělali radost. Čekal jsem Sám Doma nebo Vánoční prázdniny a těch jsem se kupodivu nedočkal. Na druhou stranu to ale zachránila tahle fajnově praštěná komedie, za kterou kvalitně mluví i banda herců jako je Vaughn ,Giamatti, Spacey nebo Rachel Weiszová. ()

• Kostýmní oddělení spolupracovalo s firmou Levi´s a nechalo speciálně vytvořit 501 kostýmů tak, aby přesně seděly Vinci Vaughnovi. (HappySmile)
  • Film byl zaslán do některých kin pod falešným názvem "Brotherly Love" (Bratrská láska). (HappySmile)