Externí recenze k filmu (17)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) ***

  "Jde o podobně špatný film jako je špatná předloha, ale estetické normy přestávají hrát roli ve chvíli, kdy modelový divák filmu možné \\\"špatné\\\" bere předem jako \\\"dobré\\\" a zásadní přepracování předlohy by chápal jako neodpustitelnou křivdu. Lze předpokládat, že většina diváků bude nadšená…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Knižní předloha J. K. Rowlingové patří v rámci série k nejslabším (i když mnozí fanoušci na něj po vzoru autorky přísahají jako na jeden z nejlepších) a s tím nemohl mnoho pořídit ani nepříliš schopný Steve Kloves (který spáchal už scénáře prvních čtyř filmů)." (více)

 • Blog.IDnes.cz (David Hanuš) ****

  "Celý film doprovází tajemná hudba, stejně jako u Fénixova řádu, Nicholase Hoopera, který ač se snaží, jak může, na Johna Williamse nemá, a proto neočekávejte žádné významné hudební motivy (použil víceméně ty samé, jako u předešlého dílu), které byste si ještě po skončení filmu pobrukovali. Nejen…" (více)

 • FanMovie.cz (Petr Dudek) *****

  "I přes vtipnou rovinu snímku, se nemusíte bát, že by zmizelo veškeré napětí a zbyla jen taškařice. Temnou linii a předzvěst něčeho zlého se jen přesunula z Voldemorta na Draca Malfoye. Nepřítomnost Pána Zla však vůbec nevadí, Harry má i tak problémů dost." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) ***

  "6-ka ponúka opäť len výber kapitol, a mnoho častí z knihy je vynechaných. Viem ale na sto percent povedať, že boli miesta, kedy som sa z chuti zabavil, miesta kde som sa zľakol tak, že som skoro chytil babu, čo sedela vedľa mňa za ruku (pekný kúsok:) ). No to je tak všetko..." (více)

 • Filmo.cz (Petr Semecký) ****

  "Na pár počítači vystrojených chvilek sice dojde, ale Yates je i tady skromný a úsporný. Pokud to situace dovoluje, vždy upřednostní herce, detaily na jejich tváře a herecké mimikry, které vždy podají více emocí než digitální plameny šlehající nad hlavou bradavické obdoby Gandalfa." (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) ****

  "Šesté Bradavické dobrodružství nedosahuje kvalit trojky ani pětky, řadí se však těsně za ně k vysokému potterovskému standardu. Návrat Klovese na post scenáristy sice nebyla nejšťastnější volba, David Yates ale zvládnul přežehlit valnou většinu jeho přehmatů a Princ dvojí krve je díky němu velice…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Tleskejte panu Yatesovi! Z nezáživné (z filmového hlediska) předlohy a ne zrovna nejschopnějšího scénáristy vyždímal maximum. Nový Potter je skvělá podívaná, jejíž chyby je snadné zapomenout. Sedmička je v dobrých rukou!" (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) ****

  "Po dvou letech od Fénixova řádu konečně přichází do kin dlouho očekávaný šestý díl potterovské série, díl, který nás opět zavede do Bradavic ke starým známým - Harrymu, Ronovi a Hermioně. Osud Harryho se pomalu, ale jistě začíná naplňovat. Závěrečné střetnutí s Lordem Voldemortem je blízko a…" (více)

 • LaCultura.cz (David Bulawa) ****

  "David Yates opět dokázal, že Harry může být ještě temnější. Zaměření se na atmosféru Prince je logické, jinak by Harry taky mohl dopadnout jako dvouhodinová konverzace. Pocity mrazení i hřejivé úlevy se v přiměřených dávkách dostávají v pravý moment, přesně jak režisér zamýšlí. Temná kouřová…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Zatím poslední Potter je zcela akce prostý, ačkoliv své slovo řekne i famfrpál. Řada scén nabízejících akční přísun adrenalinu byla vyškrtnuta nebo pozměněna a Yates se soustředí na stvoření vážně braného, až dramaticky působícího Pottera s důrazem na seriózní nebo humornou konverzaci." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Kdo hodnotil šestou knihu jako „překlenovací“ a vystlanou vatou, teď dostává novou munici. Film totiž přesně takové slabiny obnažuje. David Yates může žehrat na to, jak se mu podařilo v pětce sérii nakopnout, přimknout publikum natěsno k Harryho problémům a hlavně rozžhavit dramatická kamna celého…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) ***

  "Po vizuálnej stránke je to nadpriemerný zážitok: nádherné počítačové triky, skvelé kostýmy, masky, dekorácie, výprava. Neštudoval som nič s filmovou technikou, ale ako laikovi sa mi obraz veľmi páčil. Snímka je pôsobivo akoby až „strieborne vyblednutá“. Mnohé zábery sú koncipované tak pekne, že som…" (více)

 • Rozhlas.cz (Vít Schmarc) ***

  "Princ dvojí krve fanoušky potěší, bezvěrce neurazí a povinnou půl miliardu dolarů vydělá. Mám nutkavý pocit, že ono tu o nic víc vlastně nejde. Žádná velká magie, prostě dobře ošetřený mudlovský produkt." (více)

 • Rozhlas.cz (Jakub Leníček)

  "Harry Potter a Princ dvojí krve je slušně natočeným filmem se slabším finišem. Rozhodně má potenciál pobavit diváka, ale pokud vám knihy J. K. Rowllingové nic neříkají, raději na něj nechoďte." (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Princ dvojí krve je dlouhý film, v první polovině jaksi do prázdnoty oholený. Až v druhé půli se objeví Tom Riddle a je odhalena jeho skutečná identita. Brumbál a Harry se vydají do hluboké děsivé jeskyně hledat viteály a nastane první, předčasné vyvrcholení filmu. Není to ale ještě konec. Ten se…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Petr Šváb) ****

  "Opět se dostala ke slovu jistá zkratkovitost - aby se do filmu vešlo co nejvíc, musíme se často spokojit s pouhým náznakem, sekvencí rychle prostříhaných záběrů, jež těžko vytvoří úplnou atmosféru. Výhodou takového přístupu je, že film má spád a nikde se neloudá. Na druhou stranu, řada scén je…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace