Zastřený hlas (TV film)

Drama / Krimi

Česko, 2006, 91 min

Jo, holky, když vylezete ven s tím, že Vám to má co nejvíce slušet, riskujete! Nějaký prasák se každou chvíli najde. Kriminálních příběhů na tohle téma asi není nikdy dost. "Zastřený hlas" mi přišel herecky velmi slušný, jinak trošku levný. Velmi přesvědčivé jsou civilně a uvěřitelně působící reálie z pražských Petřin a obory Hvězda.(26.8.2012)

• Slarque

Sice to mělo aktuální téma, ale jeho zpracování bylo naprosto nezvládnuté. Drama, které se občas tváří jako krimi, chvíli jako komedie (téměř všechno, kde byla Jiřina Bohdalová) a ve své „thrillerové“ fázi ujede definitivně. Scénář byl prostě nedotažená blbost a nenápaditá režie to jenom zvýraznila.(14.10.2006)

Možnost umělecky se vyřádit pro jednu výjimečnou herečku (Vilma Cibulková) a dva výborné herce Robert Jašków, Miroslav Etzler). Vše stojí a padá právě s výkonem Vilmy Cibulkové, své postavy se chopila velmi zarputile, nasadila rychlé tempo, ostatní jsou víceméně daleko za ní. Její postava zoufalé matky je také nejpropracovanější, její celoživotní trauma ji neustále pronásleduje a v jeho důsledku jedná někdy přemrštěně a svou dceru až téměř týrá. Má k tomu však opodstatnění. S Miroslavem Etzlerem, partnerem i v soukromí si střihnuli roli manželů i zde. Také se podivuji nad zvláštním výběrem role dcery, jako třináctiletá mi vůbec nepřipadala. A nechápu smysl začlenění postavy Jiřiny Bohdalové do děje, pro mě naprosto zbytečná a trapná postava. Celkově mě zklamalo, že jsem vraha uhodnul už poměrně záhy, preferuji detektivky a la Agatha Christie, jenže ty jsou nejspíš navždy nedostižné.(18.8.2008)

Ač jsem očekával depresivní drama, nejspíš omylem jsem dostal geniální komedii. Napětí chybí a zápletka je slabá, nicméně stěžejní scény, při nichž má divák s vytřeštěnými zraky nervózně drtit ovladač v dlani, vyznívají naopak tak neuvěřitelně humorně, že nemůžu jít pod čtyři. Velký podíl na tom má skvěle hrající paní Vilma Cibulková, která je správně tragikomicky psycho.(11.2.2011)

Zázrak to rozhodně není, ale slušný průměrný tv film na jedno shlédnutí to je. Film nemá žádnou velkou chybu, v rámci možnosti dobře provedené. Na tu lacinost se to povedlo. Herecké obsazení je celkem slušné, zejména potěší vedlejší role Jiřiny Bohdalové. Vytknout se toho dá dost, ale na to, že to je tv film, tak to nedopadlo zle. Celkově hodnotím na 57% = ***(6.1.2013)