Zastřený hlas (TV film)

Drama / Krimi

Česko, 2006, 91 min

Možnost umělecky se vyřádit pro jednu výjimečnou herečku (Vilma Cibulková) a dva výborné herce Robert Jašków, Miroslav Etzler). Vše stojí a padá právě s výkonem Vilmy Cibulkové, své postavy se chopila velmi zarputile, nasadila rychlé tempo, ostatní jsou víceméně daleko za ní. Její postava zoufalé matky je také nejpropracovanější, její celoživotní trauma ji neustále pronásleduje a v jeho důsledku jedná někdy přemrštěně a svou dceru až téměř týrá. Má k tomu však opodstatnění. S Miroslavem Etzlerem, partnerem i v soukromí si střihnuli roli manželů i zde. Také se podivuji nad zvláštním výběrem role dcery, jako třináctiletá mi vůbec nepřipadala. A nechápu smysl začlenění postavy Jiřiny Bohdalové do děje, pro mě naprosto zbytečná a trapná postava. Celkově mě zklamalo, že jsem vraha uhodnul už poměrně záhy, preferuji detektivky a la Agatha Christie, jenže ty jsou nejspíš navždy nedostižné.(18.8.2008)

• Slarque

Sice to mělo aktuální téma, ale jeho zpracování bylo naprosto nezvládnuté. Drama, které se občas tváří jako krimi, chvíli jako komedie (téměř všechno, kde byla Jiřina Bohdalová) a ve své „thrillerové“ fázi ujede definitivně. Scénář byl prostě nedotažená blbost a nenápaditá režie to jenom zvýraznila.(14.10.2006)

• triatlet

Film je zapamatovatelný hlavně silným tématem. Ale zpracování působí školometsky- opakovaně zdůrazňuje nebezpečí, scénář je jak ze učebnice slohu. Prolínání se znásilněním matky celkem zbytečné (návštěva násilníka dost nevěrohodná). Rámec odhalování pachatele končí hned na začátku, protože počet podezřelých se dost rychle snižuje (že by jím byl otec na služení cestě? nebo policajt, který při venčení jorkšíra svěřuje pomatené "hrdince" informace z vyšetřování? nebo ředitel školy?). Je to SLUŠNÝ ČLOVĚK, jak ho označí policista, i hrdinka... Dramatický příběh se postupně mění v komedii (skok přes balkon a bosky hurá po frekventované silnici za černou škodovkou).(6.9.2012)

Zázrak to rozhodně není, ale slušný průměrný tv film na jedno shlédnutí to je. Film nemá žádnou velkou chybu, v rámci možnosti dobře provedené. Na tu lacinost se to povedlo. Herecké obsazení je celkem slušné, zejména potěší vedlejší role Jiřiny Bohdalové. Vytknout se toho dá dost, ale na to, že to je tv film, tak to nedopadlo zle. Celkově hodnotím na 57% = ***(6.1.2013)

Solidní tv film o zabité a znásilněné 13 leté dívce. Samozřejmě pachatel neznámý ,ale zjistí se že má na svědomí další dva případy. Matka jiné dívky ,která s poslední obětí chodila do třídy začíná mít o dceru velkou starost. Zjistí že dceři kdo si volá a má podezření ,které se nakonec ukáže jako správné. Sama máma ve stejném věku něco podobného zažila ,ale nechala si to pro sebe. Snímek ukazuje jak těžké to je vychovávat 13 letou dceru ,když vypadá nejmín na 15 a kde kdo se za ní otáčí. Snímek nás záměrně vede na stopu,ale úplně někoho jinýho.(16.8.2008)