Zastřený hlas (TV film)

Drama / Krimi

Česko, 2006, 91 min

• gudaulin

Neslaná nemastná televizní detektivka, svým způsobem typický výrobek české televizní tvorby posledních let. S výjimkou silného hereckého výkonu Vilmy Cibulkové v roli starostlivé, lehce hysterické matky je to snadno zapomenutelná záležitost. Obsazení zjevně o několik let starších hereček do rolí údajně 13-letých dívek, (kterým ostatně neodpovídaly ani chováním), jen podtrhlo rozpačitý dojem z celé hry. Nejslabší místo mezi tvůrci zaujal zjevně režisér. Celkové hodnocení: 35 %.(9.11.2006)

Ač jsem očekával depresivní drama, nejspíš omylem jsem dostal geniální komedii. Napětí chybí a zápletka je slabá, nicméně stěžejní scény, při nichž má divák s vytřeštěnými zraky nervózně drtit ovladač v dlani, vyznívají naopak tak neuvěřitelně humorně, že nemůžu jít pod čtyři. Velký podíl na tom má skvěle hrající paní Vilma Cibulková, která je správně tragikomicky psycho.(11.2.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +dramatická hudba, napínavé, skvělá Vilma Cibulková a stejně tak i Aneta Krejčíková, celkově byly role dobře obsazeny -děj se více soustřeďuje na rodiné zázemí ohrožené dívky, zase tam hraje Jiřina Bohdalová, film mohl být v závěru akčnější, a vůbec mohlo to být ještě víc krimi/// Docela spokojenost. Námět sice sliboval víc, ale i tak to bylo koukatelný. Nenudil jsem se a občas jsem i nedýchal. Miroslav Etzler má jen menší roli, protože v polovině filmu "odcestuje" a už se s ním nesetkáme. Možná záměr (měl jiné pracovní povinnosti). Anetu Krejčíkovou znám ze seriálu Ulice, takže její role zde mě docela potěšila a navíc nehraje špatně. Takže jak říkám, docela spokojenost a navíc je to trošku něco jiného./// Celkem 62%///(20.8.2008)

Celkem slušný televizní film se zajímavým námětem. Výborná je především mladá Aneta Krejčíková, která ve svých 14ti letech hrála 13ti letou, ale to je detail, protože ze skušenosti vím, jak je obtížné takové holky správně věkově zařadit, hádal bych jíi tak více let. Bohužel film mi připadal příliš rozvláčný, takže napětí střídaly hluché pasáže a konec vyloženě scénárista nevymyslel, tak si pomohl takovým...ničím...škoda. Herecké obsazení mimochodem příjemné, potěšila Jiřina Bohdalová a homeless v podání herce, kterého neznám :-)(24.1.2011)

• Terva

CITÁT - To je stará Krbcová, holka se jí někde toulá........... On mi zatím jen telefonuje ...jako..... a zve mě na večeři...jako... Scéna se psem, okolo 20 minuty byla velmi trapná. Psychologické kriminální drama s naprosto příšerným hereckým obsazením a ještě horším hudebním doprovodem. A aby to nebylo tak jednoduché, některé dialogy vás dokážou unudit k smrti. Jedině snad Jiřina Bohdalová něco do filmu přinese, ale dobrý herecký výkon to moc není. CITÁT - No, co, na něco umřít musím.......... Celkový dojem? Nic moc a ani ten konec to nezachrání. Potom jsem měl chuť skočit do sklepa, praštit nějaký to bezdomáčko po palici a zaběhnout k Vietnamcům, koupit nějakou tu lahvinku, nejlépe bez kolku, a věnovat mu jí, jak se tak říká - na zahřátí.(21.6.2013)