poster

Romy a Michele

 • USA

  Romy and Michele's High School Reunion

 • Slovensko

  Romy a Mišel

Komedie

USA, 1997, 88 min

 • Haloo5
  *

  Stupidita, ktorú som sledoval iba z donútenia. Približne načrtnuté (BACHA menší SPOILER :D): vata, vata, vata, blbý nápad, predstieraný sex, vata, vata, odhalenie, vyjasnenie, porozumenie, príchod "princa", tanec (asi paródia hriešneho tanca v trojke), odlet helikoptérou.... Aby to bolo fér, občas som sa bavil a herečky sú pekné.(1.8.2012)

 • ivamka
  *****

  Taky se to vždy u vás na srazu ze školy rozdělí na šprty a ignoranty? Tyhle dvě holky chtěly protrhnout bariéry a něco změnit. Ale ono se i tak toho hodně změnilo. Asi jak Libor Sedláček, kterého jsem v osmičce doučovala slovesné třídy a stejně dostal za pět, ten pablb s tupým úsměvem přišel, že má dva obchody a firmu na vodařské práce. Ale tenhle film byl skvělý.(8.6.2010)

 • josieaddms
  *

  Růžovo-oranžová šílená komedie, která padá až snad do nějaké perverznosti. Absolutně praštěná záležitost. Mně se takovéhle filmy moc nelíbí, ale možná pro dvanáctiletý holky se zálibou v barbie panenkách by byl tenhle film zážitkem jako nic jiného. Absurdní role Alana Cumminga a Jeanne Garofalo jsou už pak jen fialovou třešničkou a stříbrném dortu tohohle ujetýho filmu. Taková oslava povrchnosti která ve své povrchnosti měla být směšná, a možná i byla, ale na mě toho bylo nějak moc. Zase ale je občas fajn, nehrát si na velké intelektuály a umělce. Radši stokrát tohle než jednou Aranofskyho nebo Von Triera.(27.5.2013)

 • kingik
  **

  Ani ve své době to nebyla komediální pecka. Film k nám kdysi dávno dorazil jen na VHS nosičích, divácký ohlas nezaznamenal, ale u kritiky si nevedl nejhůř. A o co ve filmu šlo? Sám nevím, standardní ženské plky nahradily plnohodnotný děj. Ale ty dialogy nebyly nijak extra zábavné. Připadají vám herečky Lisa Kudrow a Mira Sorvino sexy? Mně ne, tedy abych to upřesnil, Sorvino byla přece jen ve své době jebatelnější než Kudrow. Herecky se nepředvedly v nijak špatném světle. Dokonce projevovaly něco jako komediální talent, ale ten film jim nedal šanci to někam rozvinout a vytáhnout. Během něho si vlivem nepříliš rozmanitého prostředí uvědomíte, že vlastně film nezapře svůj divadelní původ. Jen chybělo okázalejší divadelní herectví, na které ve filmu pochopitelně není prostor. Z hlediska gagů se film moc nepředal. Zápletka je jednoduchá, jde v ní o vymýšlení životních úspěchů, což je v podstatě dobrý základ pro trapasy různého kalibru, ale nevím, čím to, že se tak nedělo. Asi mě nějak nebavilo čumět na dvě obstarožní herečky a jejich eskapády, které ocení hlavně divačky, kterým jednodušší komedie asi tak s třemi vtipy, přijdou dobré a zábavné. Námět skýtal potenciál. Režie a všechno ostatní nemá potřebnou filmovou kvalitu. Je vidět, že režisér David Mirkin ve své tvorbě upřednostňuje televizní práci. Pánové, tohle neabsolvujte! Ten film vám nic nedá, akorát dvě blbé krávy a kopec nudy k tomu. 40%(11.7.2015)

 • hous.enka
  **

  Film meho detstvi. Kdyz nam s nejlepsi kamaradkou bylo tak dvanact let (coz je zhhruba kolem data premiery), tak jsme ho povazovaly za svoji bibli :D Nutno dodat, ze v ty dobe jsme poslouchaly Spice girls a nejvetsi ulet byly modre nalepovaci nehty z Brava. Kdyz jsem film videla po deseti letech, byla jsem prekvapena, jak se vsechno zmenilo. Hezoun uz vubec nebyl hezou, ale slizkej princ, kterymu jeho kun uz davno ujel, a obe hlavni hrdinky byly prasteny holky, ktery v zivote vlastne nic nedokazaly, ale presto mely jedna druhou. Takze jedna hvezda za sentimentalni vztah a jedna hvezda ze Lisu Kudrow a blaznive kostymy obou herecek.(23.6.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace