Romy a Michele

Romy and Michele's High School Reunion

Romy a Mišel

Komedie

USA, 1997, 88 min

Celkem obyčejná komedie o dvou pipkách, která by se dala přirovnat třeba k filmu Prostě sexy. Taky to neni zrovna žádnej zázrak, ale přecejenom dám jednu hvězdičku navíc za asociální a ironickou Janeane Garofalo. Jestli máte rádi 80´s sračky typu Boy George, Cyndi Lauper a podobně, tak si klidně přidejte hvězdičku navíc. A když už jsem u tý muziky, tak je zajímavý, že skoro ve všech americkejch filmech hrajou na diskotékách La Bouche - Be my lover.(13.9.2008)

Taky se to vždy u vás na srazu ze školy rozdělí na šprty a ignoranty? Tyhle dvě holky chtěly protrhnout bariéry a něco změnit. Ale ono se i tak toho hodně změnilo. Asi jak Libor Sedláček, kterého jsem v osmičce doučovala slovesné třídy a stejně dostal za pět, ten pablb s tupým úsměvem přišel, že má dva obchody a firmu na vodařské práce. Ale tenhle film byl skvělý.(8.6.2010)

Pohodová komedie nenápadně narážející na velký problém "západního světa", zvláště pak Spojených států, tedy honbu za úspěchem a penězi. Kdo nemá tolik peněz a není úspěšný je nula. Hlavně je to ale klasická oddechovka. A odpověď na otázku, která z těch dvou je krásnější je naprosto jasná, Mira Sorvino.(1.1.2006)

• hous.enka

Film meho detstvi. Kdyz nam s nejlepsi kamaradkou bylo tak dvanact let (coz je zhhruba kolem data premiery), tak jsme ho povazovaly za svoji bibli :D Nutno dodat, ze v ty dobe jsme poslouchaly Spice girls a nejvetsi ulet byly modre nalepovaci nehty z Brava. Kdyz jsem film videla po deseti letech, byla jsem prekvapena, jak se vsechno zmenilo. Hezoun uz vubec nebyl hezou, ale slizkej princ, kterymu jeho kun uz davno ujel, a obe hlavni hrdinky byly prasteny holky, ktery v zivote vlastne nic nedokazaly, ale presto mely jedna druhou. Takze jedna hvezda za sentimentalni vztah a jedna hvezda ze Lisu Kudrow a blaznive kostymy obou herecek.(23.6.2011)

• Malarkey

Lisa Kudrow není špatná herečka. V posledních letech mi to docela dobře dokazuje. Nicméně rok 1997 bylo období, kdy byla šílená a to se na ní dost podepsalo. Romy a Michele je tak naprosto průměrnou komedií, která začne, uběhne, skončí a všem to bude vesměs jedno a nějaké posměšky během filmu? Ty vem čert.(21.3.2012)