Romy a Michele

Romy a Mišel

Komedie

USA, 1997, 88 min

• waits

Mira Sorvino a Lisa Kudrow pobíhají celu dobu v krátkých sukýnkách, což je hlavní a zřejmě i jediný důvod film vidět. Sorvino občas i hraje, ale jinak bylo její nasazení dost zbytečné. Scénář je tak prostý a některé scény tak hloupé (tanec při Time After TIme, budoucnost ve snu, helikoptera v závěru), že stačilo nasadit kterékoliv herečky s hezkýma nohama a bylo by to prašt jak uhod. Taky tady hraje Vincent Vetresca, který hrál v Přátelích v jednom dílu opilého partnera Moniky. To je asi tak všechno, co se o tomhle dá napsat.(1.11.2012)

• josieaddms

Růžovo-oranžová šílená komedie, která padá až snad do nějaké perverznosti. Absolutně praštěná záležitost. Mně se takovéhle filmy moc nelíbí, ale možná pro dvanáctiletý holky se zálibou v barbie panenkách by byl tenhle film zážitkem jako nic jiného. Absurdní role Alana Cumminga a Jeanne Garofalo jsou už pak jen fialovou třešničkou a stříbrném dortu tohohle ujetýho filmu. Taková oslava povrchnosti která ve své povrchnosti měla být směšná, a možná i byla, ale na mě toho bylo nějak moc. Zase ale je občas fajn, nehrát si na velké intelektuály a umělce. Radši stokrát tohle než jednou Aranofskyho nebo Von Triera.(27.5.2013)

• kingik

Ani ve své době to nebyla komediální pecka. Film k nám kdysi dávno dorazil jen na VHS nosičích, divácký ohlas nezaznamenal, ale u kritiky si nevedl nejhůř. A o co ve filmu šlo? Sám nevím, standardní ženské plky nahradily plnohodnotný děj. Ale ty dialogy nebyly nijak extra zábavné. Připadají vám herečky Lisa Kudrow a Mira Sorvino sexy? Mně ne, tedy abych to upřesnil, Sorvino byla přece jen ve své době jebatelnější než Kudrow. Herecky se nepředvedly v nijak špatném světle. Dokonce projevovaly něco jako komediální talent, ale ten film jim nedal šanci to někam rozvinout a vytáhnout. Během něho si vlivem nepříliš rozmanitého prostředí uvědomíte, že vlastně film nezapře svůj divadelní původ. Jen chybělo okázalejší divadelní herectví, na které ve filmu pochopitelně není prostor. Z hlediska gagů se film moc nepředal. Zápletka je jednoduchá, jde v ní o vymýšlení životních úspěchů, což je v podstatě dobrý základ pro trapasy různého kalibru, ale nevím, čím to, že se tak nedělo. Asi mě nějak nebavilo čumět na dvě obstarožní herečky a jejich eskapády, které ocení hlavně divačky, kterým jednodušší komedie asi tak s třemi vtipy, přijdou dobré a zábavné. Námět skýtal potenciál. Režie a všechno ostatní nemá potřebnou filmovou kvalitu. Je vidět, že režisér David Mirkin ve své tvorbě upřednostňuje televizní práci. Pánové, tohle neabsolvujte! Ten film vám nic nedá, akorát dvě blbé krávy a kopec nudy k tomu. 40%(11.7.2015)

Celkem obyčejná komedie o dvou pipkách, která by se dala přirovnat třeba k filmu Prostě sexy. Taky to neni zrovna žádnej zázrak, ale přecejenom dám jednu hvězdičku navíc za asociální a ironickou Janeane Garofalo. Jestli máte rádi 80´s sračky typu Boy George, Cyndi Lauper a podobně, tak si klidně přidejte hvězdičku navíc. A když už jsem u tý muziky, tak je zajímavý, že skoro ve všech americkejch filmech hrajou na diskotékách La Bouche - Be my lover.(13.9.2008)

• Malarkey

Lisa Kudrow není špatná herečka. V posledních letech mi to docela dobře dokazuje. Nicméně rok 1997 bylo období, kdy byla šílená a to se na ní dost podepsalo. Romy a Michele je tak naprosto průměrnou komedií, která začne, uběhne, skončí a všem to bude vesměs jedno a nějaké posměšky během filmu? Ty vem čert.(21.3.2012)