Romy a Michele

Romy and Michele's High School Reunion

Romy a Mišel

Komedie

USA, 1997, 88 min

Pohodová komedie nenápadně narážející na velký problém "západního světa", zvláště pak Spojených států, tedy honbu za úspěchem a penězi. Kdo nemá tolik peněz a není úspěšný je nula. Hlavně je to ale klasická oddechovka. A odpověď na otázku, která z těch dvou je krásnější je naprosto jasná, Mira Sorvino.(1.1.2006)

• josieaddms

Růžovo-oranžová šílená komedie, která padá až snad do nějaké perverznosti. Absolutně praštěná záležitost. Mně se takovéhle filmy moc nelíbí, ale možná pro dvanáctiletý holky se zálibou v barbie panenkách by byl tenhle film zážitkem jako nic jiného. Absurdní role Alana Cumminga a Jeanne Garofalo jsou už pak jen fialovou třešničkou a stříbrném dortu tohohle ujetýho filmu. Taková oslava povrchnosti která ve své povrchnosti měla být směšná, a možná i byla, ale na mě toho bylo nějak moc. Zase ale je občas fajn, nehrát si na velké intelektuály a umělce. Radši stokrát tohle než jednou Aranofskyho nebo Von Triera.(27.5.2013)

• Haloo5

Stupidita, ktorú som sledoval iba z donútenia. Približne načrtnuté (BACHA menší SPOILER :D): vata, vata, vata, blbý nápad, predstieraný sex, vata, vata, odhalenie, vyjasnenie, porozumenie, príchod "princa", tanec (asi paródia hriešneho tanca v trojke), odlet helikoptérou.... Aby to bolo fér, občas som sa bavil a herečky sú pekné.(1.8.2012)

• waits

Mira Sorvino a Lisa Kudrow pobíhají celu dobu v krátkých sukýnkách, což je hlavní a zřejmě i jediný důvod film vidět. Sorvino občas i hraje, ale jinak bylo její nasazení dost zbytečné. Scénář je tak prostý a některé scény tak hloupé (tanec při Time After TIme, budoucnost ve snu, helikoptera v závěru), že stačilo nasadit kterékoliv herečky s hezkýma nohama a bylo by to prašt jak uhod. Taky tady hraje Vincent Vetresca, který hrál v Přátelích v jednom dílu opilého partnera Moniky. To je asi tak všechno, co se o tomhle dá napsat.(1.11.2012)

• Malarkey

Lisa Kudrow není špatná herečka. V posledních letech mi to docela dobře dokazuje. Nicméně rok 1997 bylo období, kdy byla šílená a to se na ní dost podepsalo. Romy a Michele je tak naprosto průměrnou komedií, která začne, uběhne, skončí a všem to bude vesměs jedno a nějaké posměšky během filmu? Ty vem čert.(21.3.2012)