Jak zajíc přelstil líného hajného (TV seriál)

• slovenský

Ako zajac prekabátil lenivého horára

Animovaný / Pohádka

Československo, 1985, 7x7 min

Josef Zeman

Zdeněk Krupa

No ak by som mal vypichnúť naj naj Slovenský večerníček môjho detstva, tak tento zajac šikulák by sa určite bil s Jurošíkom o post jedničky. Bláhový horár zasadil 7 hlávok kapusty a táto šťavnatá vitamínová bomba nedá našemu hrdinovi spať. Zajo musí každý deň prekonávať nové nástrahy horárovej záhradky, aby sa dostal k vytúženej večeri a presne 7 dní trvalo horárovi, aby pochopil, že v lese (plnom nenasytných bilinožravcov) je lepšie pestovať ihličnaté stromčeky.(4.10.2006)

ten zajac bol pekný hajzlík.....(23.6.2008)

Jeden z mojich najobľúbenejších večerníčkov. Horára mi bolo vždy strašne ľúto :). Jeden diel tu: http://www.youtube.com/watch?v=c93_0irdjEs(14.2.2008)

Parožie ešte aj nad kurínom, horár s vojenskou výchovou, bacuľatý zajac s krivými zubami a ten jeho "poťouchlý" smiech, humorné narážky v každom treťom zábere, akčná "cirkusácka" muzička - tak toto všetko som na kapustovom večerníčku milovala. Je skvelý. Dnes musíme zbierať DVDčka so starými večerníčkami a rozprávkami, ak chceme, aby naše deti raz vyrastali aj na niečom "normálnom", namiesto súčasných animákov plných urážok a násilia. Keď vyjde toto, pobežím do stánku :-)(4.6.2008)

Absolútny kult!!! RESPECT!!!:)))(20.1.2007)