V den, kdy vědec Eli Michaelson získal Nobelovu cenu za chemii, dojde k únosu jeho syna Barkleye. Únosci požadují dva miliony dolarů jako výkupné, ale otec odmítne zaplatit… V hlavních rolích Alan Rickman, Bryan Greenberg a Mary Steenburgenová.
Americký komediální thriller, který natočil režisér Randall Miller, vypráví o disfunkční rodině, v jejímž čele stojí renomovaný vědec Eli Michaelson (Alan Rickman). Právě dostal Nobelovu cenu za chemii, zatímco jeho syn Barkley (Bryan Greenberg), jemuž se už dlouho nedaří plnit otcova očekávání, se usilovně snaží získat doktorský titul. Jenže když je Barkley unesen, Eli za něho odmítne zaplatit výkupné dva miliony dolarů, což je suma, kterou obdržel jako novopečený držitel Nobelovy ceny. Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinném rozpadu, touze, zradě a konečné odplatě. (oficiální text distributora)

Trailer

sona123

Nuže, mně to vůbec nepřišlo jako špatný film. Určitě ale souhlasím s tím, že je hodně nevyrovnaný. Takže pěkně popořádku. Ze začátku klasika, seznámíme se s hlavním hrdinou (Rickman, i když tady není v patách Potterovi, ale synáčkovi, i tak je ďábelský), egoistickým hajzlem, který dělá, co se mu zlíbí (mimojiné si užívá se studentkami, aniž by za to něco dal na oplátku - třeba lepší známku. Těm slečnám prostě nestačí sexy mozek! Nechápu...). Ale pak se to celé zvrtne, když je unesen synáček, s nímž otec nemá zrovna láskyplný vztah. Prostřední část únosu je výtečná, zejména scéna s předáváním peněz, to je geniální...Druhá část už je ale horší a jako by nepatřila k té první (únosce má vše vymyšlené do sebemenšího detailu, a pak jen tak nechá uneseného, aby vše obrátil a převzal vedení, dřív, než stačí mrknout...to asi ne...). A pak dílko spěchá ke konci, který je zbytečně happy...Přesto to byla zajímavá podívaná a spíš bych to hodnotila jako lepší průměr, těch současných 63% je zcela v pořádku. ()

IQ Tiqe

Zpočátku jsem měl s tímhle filmem problém - nedělá mi dobře, když se zachází až moc hrubě s někým, kdo vypadá jako klaďas. Ale tu thrillerovou fázi (která by asi nikomu jinému nevadila) jsem překonal, i díky tomu, co ze začátku předváděl Alan Rickman. Ten chlap zahraje fakt cokoli. No, a dál mě to začínalo čím dál víc bavit, když jsem zjišťoval, že jde vlastně o geniálně vymyšlenou kriminálku - celkově vzato někde možná až překombinovanou, některé okamžiky šlo zinscenovat lépe (působivěji), ale prostě tohle je styl, co se mi líbí - slušně zamotaný kriminální případ, který postupně odhaluje svou genialitu. Navíc tempo příběhu udávala slušná doprovodná "hudba" (dá-li se tomu tak říkat). A kromě Rickmana musím vyzdvihnout Elizu Dushku, a tím nemyslím vzhled, ale herecký výkon. 80% ()

DavidS.

Netradiční a ne zcela jasně zařaditelná podívaná, která klame tělem... Standartní únosový thiller naroubován do moderního kabátku s techno hudbou Paul Oakenfolda...Místy až komediální a otázkou zůstává, zda cíleně či nepovedenou shodou okolností... K tomu arogantní, egoistický, narcistní, geniální a nevěrný Alan Rickman, jedna sexy básnířka, diplomka o kanibalech a mnoho známých tváří ve vedlejších rolích... ()

predators

Je to tak na hraně, zápletka nebo zápletky, chcete-li, jsou promyšleny, no, minimálně na nobelovu cenu. Jenže od jisté chvíle jste taženi kupředu a čekáte, jak to vlastně dopadne. V jiných případech by to nevadilo, ale zde mi chyběla jistá dávka napětí. To je sice umocněno slušnou hudbou, ta ale laťku pozornosti nezvedá do enormních výšin. Jinak si však můžeme užít lehkého nadprůměru ve "hrách na kočku a na myš" :-) 60% ()

viky13

Docela dobrý, zábavný thriller na sobotní půlnoc...nebo spíše né na půlnoc...asi v půlce jsem se začala ztrácet, kdo je vlastně nevinný, kdo je padouch a v neposlední řadě, kdo je psychopat....způlky protože je to příběh vskuku kompikovaný a geniální a z té druhé půlky protože jsem byla ospalá. Přesto jsem vydržela do konce a výsledné skore mě překvapilo. ()