Bezcenný syn

Bezcenný syn

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2007, 106 min

• honajz

Alan Rickman dokazuje své herecké přednosti v roli cynického záletného držitele Nobelovky. Pak mu někdo unese syna. Pokud vás berou filmy, jež začínají tím, že chlápka u bankomatu někdo sejme pálkou a pak mu vesele (jakože to nejde, šlachy drží a tak) řeže palec u ruky, půjde o váš film. Pro ty ostatní předesílám varování, že snímek obsahuje nesympatické postavy, cynismus, jenž je na hony vzdálený tomu Housovu, zběsilé střihy, zběsilou kameru a v podstatě i pitomý příběh. Učitel fyziky šuká svoji studentku, ukradne kolegův nápad a dostane za něj Nobelovu cenu, uráží všechny kolem sebe, a když mu unesou syna, je mu to jedno, protože ho stejně nemá rád a považuje za blbce. Že to není pravda, dozví se až později, až bude pozdě... A to se ještě na scéně objeví synova láska, ztracený profesorův syn, do děje zasáhne i manželka, agentka FBI, a její kolega, policista... Ono to je trochu zmatené, přesto se dá v ději orientovat, problém je, že žádná postava vám není sympatická, všichni se chovají vypočítavě, i ti, kteří si zaslouží vyhrát. A osobně podobně jednostranné filmy, které se snaží vzbudit zdání, že všichni a všechno kolem nás je jen prohnilé a k ničemu, a záleží jen na penězích, nemám moc rád. Jedna hvězda za Rickmanovo herectví.(13.9.2009)

Docela dobrý, zábavný thriller na sobotní půlnoc...nebo spíše né na půlnoc...asi v půlce jsem se začala ztrácet, kdo je vlastně nevinný, kdo je padouch a v neposlední řadě, kdo je psychopat....způlky protože je to příběh vskuku kompikovaný a geniální a z té druhé půlky protože jsem byla ospalá. Přesto jsem vydržela do konce a výsledné skore mě překvapilo.(9.3.2014)

Zpočátku jsem měl s tímhle filmem problém - nedělá mi dobře, když se zachází až moc hrubě s někým, kdo vypadá jako klaďas. Ale tu thrillerovou fázi (která by asi nikomu jinému nevadila) jsem překonal, i díky tomu, co ze začátku předváděl Alan Rickman. Ten chlap zahraje fakt cokoli. No, a dál mě to začínalo čím dál víc bavit, když jsem zjišťoval, že jde vlastně o geniálně vymyšlenou kriminálku - celkově vzato někde možná až překombinovanou, některé okamžiky šlo zinscenovat lépe (působivěji), ale prostě tohle je styl, co se mi líbí - slušně zamotaný kriminální případ, který postupně odhaluje svou genialitu. Navíc tempo příběhu udávala slušná doprovodná "hudba" (dá-li se tomu tak říkat). A kromě Rickmana musím vyzdvihnout Elizu Dushku, a tím nemyslím vzhled, ale herecký výkon. 80%(14.5.2010)

[6/10] Tak dlhšiu dobu som mal tento film vyhliadnutý a konečne som si ho pozrel, sklamaný niesom, ale film ako celok je tak trošku rozporuplný a čo sa kvality týka, iba ľahko nadpriemerný. Základ príbehu tvorí únos syna, ale nieje to klasický krimi thriller, niekedy je film až zbytočne prekombinovaný, inokedy lahko predvídateľný, ale stále si to udržiavalo celkom slušnú úroveň. V podstate prvá pol hodina iba tak oboznámi s postavami, vzniknú tu nejaké vtipné situácie, dalšia pol hodina sa venuje tomu hlavnému -únosu a vypátraniu, no a zvyšok sa už iba vysvetluje(skôr zamotáva). Skvelý Alan Rickman v zaujímavej hlavnej úlohe, postava jeho filmové syna nebola zlá ale ani nič extra, v zápornej roli Shawn Hatosy miestami zlyháva a z vedľajších úloh ma potešili Danny Devito, Eliza Dushu a veľmi dobrý Bill Pullman v úlohe vyšetrovatela. Škoda, možno by som dal tomuto filmu aj vyššie hodnotenie, ale až na toľko ma film nezaujal. Nemá vyslovene veľké chyby, ale scenár je až zbytočne komplikovaný, ale aj tak tu funguje celkom dobre thrillerová stránka filmu a ani nejaké tie narážky na humor nesklamú. Aj napriek prekombinovanému scénaru je plus, že si to stále dokázalo udržať dobrú úroveň, ale predsa len ma to už potom až tak nebavilo, skôr tohto mohlo byť menej a viac výraznejšie, ale nevadí. Bezcenný syn je dobrý film na jedno pozretie, ako oddychovka viac ako slušný, ale viackrát už asi nie.(28.2.2013)

Fandím překombinovaným příběhům, obdivuji geniální zmetky a tak jsem si tento snímek vyloženě užil. Nejvíc mne samozřejmě bavil samolibě suverénní Dr. Michaelson, protože on byl nezpochybnitelně geniální, on souložil se svými studentkami, on s grácií urážel celý svět a odměnou mu byla zasloužená nenávist ostatních. Samozřejmě bych měl fandit komukoli, kdo by chtěl doktorovi přistříhnout křidélka, ale mé hodnocení je založeno jen a jenom na mém skvělém pocitu ze zparchantělé osobnosti Dr. Michaelsona.(29.6.2013)