Bezcenný syn

Nobel Son

Bezcenný syn

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2007, 106 min

Jednoznačně tomu škodí strašně dlouhá stopáž, do který se Miller snažil nacpat strašně moc věcí, takže rychlej střih alá Ritchie, kterej by tomu slušel, zase nebyl tak moc využit. Ale i tak vznikla slušná krimikomedie, jíž nelze upřít promyšlenost a výborný obsazení, kterýmu jednoznačně kraloval Rickman vyloženě si užívající roli arogantní profesora chemie. 65%(27.9.2010)

Velmi zábavná kombinace krimi a thrilleru u které jsem se párkrát i dost nasmál. Film začíná dost nudně a utahaně, až jsem si říkal ,,na co to zase koukám´´, ale když se namyšlenej vědec se svou manželkou vrátí z předání Nobelovy ceny, rozjede se zajímavě chaotický děj s pár překvapeními. Zvažoval jsem 5* ale ten začátek byl pro mě fakt zbytečně utahanej.(1.9.2014)

Vcelku pohodový film, který ale mohl mít o něco méně "happy" konec, když už se tedy od začátku tváří tak nekompromisně. Rickmanovi role sedla jako ulitá ("Kapitán je velice rád, že vás má na palubě, pane." - "Vážně? Protože mám Nobelovu cenu nebo protože inspiruji jeho sprosté sny?"), potěšili Danny DeVito i Bill Pullman a také svěží režie s poměrně nápaditými úhly kamery a obrázky, na které se pěkně kouká. Bezcenný syn naštěstí úplně bez ceny není, nicméně znovu se na něj nepodívám.(12.9.2010)

Docela dobrý, zábavný thriller na sobotní půlnoc...nebo spíše né na půlnoc...asi v půlce jsem se začala ztrácet, kdo je vlastně nevinný, kdo je padouch a v neposlední řadě, kdo je psychopat....způlky protože je to příběh vskuku kompikovaný a geniální a z té druhé půlky protože jsem byla ospalá. Přesto jsem vydržela do konce a výsledné skore mě překvapilo.(9.3.2014)

[6/10] Tak dlhšiu dobu som mal tento film vyhliadnutý a konečne som si ho pozrel, sklamaný niesom, ale film ako celok je tak trošku rozporuplný a čo sa kvality týka, iba ľahko nadpriemerný. Základ príbehu tvorí únos syna, ale nieje to klasický krimi thriller, niekedy je film až zbytočne prekombinovaný, inokedy lahko predvídateľný, ale stále si to udržiavalo celkom slušnú úroveň. V podstate prvá pol hodina iba tak oboznámi s postavami, vzniknú tu nejaké vtipné situácie, dalšia pol hodina sa venuje tomu hlavnému -únosu a vypátraniu, no a zvyšok sa už iba vysvetluje(skôr zamotáva). Skvelý Alan Rickman v zaujímavej hlavnej úlohe, postava jeho filmové syna nebola zlá ale ani nič extra, v zápornej roli Shawn Hatosy miestami zlyháva a z vedľajších úloh ma potešili Danny Devito, Eliza Dushu a veľmi dobrý Bill Pullman v úlohe vyšetrovatela. Škoda, možno by som dal tomuto filmu aj vyššie hodnotenie, ale až na toľko ma film nezaujal. Nemá vyslovene veľké chyby, ale scenár je až zbytočne komplikovaný, ale aj tak tu funguje celkom dobre thrillerová stránka filmu a ani nejaké tie narážky na humor nesklamú. Aj napriek prekombinovanému scénaru je plus, že si to stále dokázalo udržať dobrú úroveň, ale predsa len ma to už potom až tak nebavilo, skôr tohto mohlo byť menej a viac výraznejšie, ale nevadí. Bezcenný syn je dobrý film na jedno pozretie, ako oddychovka viac ako slušný, ale viackrát už asi nie.(28.2.2013)