Jericho (TV seriál)

Jericho

Jericho

Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 29x45 min

Ashley Scott, Lennie James, Skeet Ulrich, Kenneth Mitchell, Pamela Reed, Shoshannah Stern, Beth Grant, Brad Beyer, James Remar, Michael Gaston, Clare Carey, Sprague Grayden, Erik Knudsen, Alicia Coppola, Gerald McRaney, Alex Carter, D.B. Sweeney, John Diehl, Darby Stanchfield, James MacDonald, Richard Speight Jr., Ned Bellamy, Esai Morales, Emily Rose, Madison Pettis, Leon Russom, Mac Brandt, Daniel Benzali, Siena Goines, Titus Welliver, James Devoti, Brian Tee, Xander Berkeley, Ariel Winter, Jonno Roberts, Theo Rossi, Marlene Forte, Dominic Cooper, Timothy Omundson, Jonathan Firth, Mark Adair-Rios, Jamie Hector, Erin Daniels, Sean Bunch, Joey King, Shiloh Fernandez, Mia Ford, Taylor Nichols, Aasif Mandvi, Erica Tazel, Mark Engelhardt, Lance Guest, Holt Boggs, Chris Kramer, John M. Jackson, Tiffany Thornton, Christopher Wiehl, Clayne Crawford, James Ransone, James Parks, James Eckhouse, Mike Cochrane, Ron Bottitta, Mary Stockley, Kyle Bornheimer, Dylan Kenin, Emily Swallow, David Huddleston, Fiona Glascott, Jim Klock, Russell Loten, Yvans Jourdain, Geno Monteiro, Todd Giebenhain, Alexander Kanellakos, Jaime Zevallos, Mandy June Turpin, Joseph Marcell, Link Baker, Vic Polizos, Stephen Hibbert, Carlos Lacámara, Tim Wallers, Maurice Godin, Brian Silverman, Candace Bailey, Elizabeth Pan, Helena Barrett, Michael Rubenstone, Jeffrey Vincent Parise, Joel Lambert, Sandy Martin, Hailey McCann, Carl McDowell, Bill Tangradi, Bruce Bohne, Christopher Darga, Aaron Hendry, Duane Henry, Bob Stephenson, Doug Spinuzza, April Parker-Jones, Beau Dremann

Skvělý námět, ale celé je to takové... papírové. Všude samé rozjásané barvičky a veselí lidičkové, co chodí městem, aniž by reflektovali, že dost možná zuří třetí světová válka. Herecké obsazené dost různorodé: líbí se mi Skeet Ulrich a jeho mimózní "nevím, co se tady děje, nic po mě nechtějte, pohled" a nelíbí se mi Ashley Scott coby perfektně nalíčená blondýna, která zmateně pobíhá kolem. Hodnocení píšu po čtyřech dílech, více tomu nedám.(10.4.2012)

• Wormboy

Obrovsky potencial serialu plne zabity idiotskym scenarom, limonadovym podanim pribehu, kde sa riesia viac absolutne nezaujimave "problemy" jednotlivych clenov mesta a na samotnu bombu sa takmer zabuda. S manzelkou sme vydrzali s velmi silnym sebazapretim celu prvu seriu, ale posledne diely sme pozerali len rekapitulacie, pretoze to uplne postacilo. Jericho je kopa vaty a v nej zabaleny dobry napad, ktory vsak z tej vaty von absolutne neprenika. Neda mi este nespomenut, ze v podstate ani jedna postava nie je sympaticka, no a akoze hlavna postava Jakea-tak to je uplna katastrofa a herec so svojim prejavom silno pripominajucim herectvo Majstra JCVD, by si zasluzil smrt uz v druhom diely.Apropo smrt, tu fakt takmer nikto nezomiera, proste bieda bieda. 1,5/5*(23.9.2008)

Mohu s klidem říct, že se jedná o 1 z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Je velice inteligentně ztvárněný a hlavně reálně natočený. Díky skvělému nápadu, který mě chytnul hned od prvního dílu, jsem nemohla přestat....byla jsem ohromena. Jericho není naštěstí obětí komerce a za to jsem ráda. Už jen kvůli neznámým tvářím, které suverénně obhájí svou roli a přitom zahrají kvalitně jako stovky jiných celebrit. Má zajímavé ztvárnění a díky akčnosti si podle mě stojí jako neokouknaný a nevšední. Ze začátku se pomalu seznamujeme s postavami, vůbec nevíme co se děje a kladete si spoustu otázek - protože JERICHO srší především tajemností. O jednotlivých postavách se postupně dozvídáte jejich minulost a spojitost s událostmi. Některé postavy si prostě oblíbíte, jiné tváře se vám nebudou zdát, ale o tom to je, takhle má prostě vypadat seriál. I v obyčejném životě, vám není každý sympatický. A hlavně to se mi na Jerichu líbí - je opravdický a na nic si nehraje, dívá se na situaci z více pohledů a hlavně rozumně. Nedává přednost hlavnějším rolím, všem dává stejný podíl a příležitost odkrýt část své osoby a to se mi líbí. Všichni svým způsobem tvoří celý příběh, který do sebe pomalu, ale jistě zapadá. Musím říct, že je to velmi přirozený snímek, který mě pohltil - má tu správnou rodinnou atmosféru a to nemyslím jen v případě jednoho klanu, prostě celé městečko na vás působí velmi sympaticky, napínavých scén je tu víc než dost a vy vůbec nemáte tušení, co se v dalších minutách semele. Výhodou je také to, že jakmile skončí díl, nutí vás to podívat se na další, protože něco je prozrazeno nebo naznačeno a vy chcete vědět co. Myslím si, teda alespoň mě to donutilo o té situaci a problémech přemýšlet a jde velice snadno se vcítit a sdílet s nimi jejich životy, protože je to naprosto přirozeně natočené. Seriál se zabývá vztahy, ale né moc, tak nějak přiměřeně a nebo to jen řeší mezi horou dalších problémů a nepozastavují se nad maličkostmi a hloupostmi a to obdivuju a taky mi to vyhovuje. Mám pár nestárnoucích seriálů, které považuju za své srdeční záležitosti, ale Jericho mi tak přilnulo k srdci, že můžu bez rozmyslu tvrdit, že se pro mě stal jedním z nich a díl od dílu si uvědomuju, jak silný příběh a zážitek to je.(5.5.2009)

Pokud znáte Lost a Prison Break, je těžké hodnotit jiný seriál, aniž byste ho srovnávali s právě výše jmenovanými. Pokusím se o objektivní hodnocení. Myšlenka seriálu není špatná, ale občas se mi zdá, že uvedené dialogy jsou pouhým klišé, postavy se také chovají trochu předvídatelně.. Mám za sebou zatím 6 dílů a proto je brzo na hodnocení celého seriálu. Uvidíme, co si Turteltaub schoval do zálohy.. Stručně řečeno: je to oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet, děj utíká a akci zde taky najdete. Já jen doufám, že Jericho bude mířit výše, než jen k průměru. Uvidíme, zatím průměrné 3*(28.10.2006)

Zajímavý námět je zcela zbytečně rozmělňován neustálým pendlováním mezi románky postav, takže tvůrci zcela nesmyslně kombinují Fallout a Dawsonův svět, což je prostě dost krkolomná kombinace. Každopádně to není ztráta času, rozhodně je Jericho „o něčem“, akorát jednoho naštve, že to skutečně zajímavé (a pro děj podstatné) by se vešlo tak do šesti dílů a ona jich má první sezóna hned 22…(11.8.2007)

• - Aby seriál po první nepříliš úspěšné sérii opět obnovili, poslali fanoušci přes dvacet tun ořechů symbolizujících anglickou nadávku "Nuts!" samotným producentům. To je přesvědčilo, aby to ještě zkusili a natočili druhou sérii, ale ani ta divácky příliš nepřesvědčila a seriál se opět zrušil. (Malarkey)

• - Obsahuje spoilery! Zde je seznam napadených měst: Albany, Atlanta, Baltimore, Boston, Charlotte, Chicago, Cincinnati, Dallas, Denver, Detroit, Hartford, Houston, Indianapolis, Kansas City, Las Vegas, Lawrence, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New Orleans, Norfolk, Philadelphia, Phoenix, Pittsburgh, San Diego, San Francisco, Seattle, St. George, St. Louis, St. Paul, Washington D.C. (Hal_Moore)

• - V Nemecku bol kvôli nízkej sledovanosti seriál stiahnutý po 14. epizóde. (rador)