Jericho (TV seriál)

Jericho

Jericho

Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 29x45 min

Ashley Scott, Lennie James, Skeet Ulrich, Kenneth Mitchell, Pamela Reed, Shoshannah Stern, Beth Grant, Brad Beyer, James Remar, Michael Gaston, Clare Carey, Sprague Grayden, Erik Knudsen, Alicia Coppola, Gerald McRaney, Alex Carter, D.B. Sweeney, John Diehl, Darby Stanchfield, James MacDonald, Richard Speight Jr., Ned Bellamy, Esai Morales, Emily Rose, Madison Pettis, Leon Russom, Mac Brandt, Daniel Benzali, Siena Goines, Titus Welliver, James Devoti, Brian Tee, Xander Berkeley, Ariel Winter, Jonno Roberts, Theo Rossi, Marlene Forte, Dominic Cooper, Timothy Omundson, Jonathan Firth, Mark Adair-Rios, Jamie Hector, Erin Daniels, Sean Bunch, Joey King, Shiloh Fernandez, Mia Ford, Taylor Nichols, Aasif Mandvi, Erica Tazel, Mark Engelhardt, Lance Guest, Holt Boggs, Chris Kramer, John M. Jackson, Tiffany Thornton, Christopher Wiehl, Clayne Crawford, James Ransone, James Parks, James Eckhouse, Mike Cochrane, Ron Bottitta, Mary Stockley, Kyle Bornheimer, Dylan Kenin, Emily Swallow, David Huddleston, Fiona Glascott, Jim Klock, Russell Loten, Yvans Jourdain, Geno Monteiro, Todd Giebenhain, Alexander Kanellakos, Jaime Zevallos, Mandy June Turpin, Joseph Marcell, Link Baker, Vic Polizos, Stephen Hibbert, Carlos Lacámara, Tim Wallers, Maurice Godin, Brian Silverman, Candace Bailey, Elizabeth Pan, Helena Barrett, Michael Rubenstone, Jeffrey Vincent Parise, Joel Lambert, Sandy Martin, Hailey McCann, Carl McDowell, Bill Tangradi, Bruce Bohne, Christopher Darga, Aaron Hendry, Duane Henry, Bob Stephenson, Doug Spinuzza, April Parker-Jones, Beau Dremann

Námět velmi propracovaný a zajímavě pojatý, hlavně ve 2. serii. Kdyby se něco takového opravdu stalo, tak klobou dolů USA. Velmi rozvláčná a vygradovaná 1. serii a proti ní věcná a zábavná zkrácená 2. serie - každá z nich má něco do sebe, ze začátku nás uvedli do děje a pak nám dali co jsme chtěli. Konec senzační.(25.1.2009)

Skrz na skrz průměrný seriál, který těží hlavně z dosti zajímavého tématu jaderného útoku a následné anarchie a boji o život. Námět jistě výtěčný, zpracování už ale pokulhává. Jak zde mnozí již napsali, první polovina první série je nic moc a zvratů je pomálu. A druhá polovina? Je vlastně stejně nezajímavá. Snad jen posledních pár dílů je dostatečně úderných a nadprůměrných. Možná to není ani tak chyba tvůrců, jako nízkého rozpočtu, který je vidět snad na každém kroku. Akční scény tak působí spíše jakoby vystřižené z Walkera: Texaského Rangera :-)(17.3.2008)

• Lhurgoyf

Jericho bol vďaka svojej premise, hutnej reklame a leaknutému prvému dielu vysoko očakávaným a už vopred vyhypovaným seriálom. Prvé dva diely boli vskutku výborné, sledovanosť enormná, a tak mu televízia CBS dala zelenú a objednala si u Jona Turteltauba celú sezónu (ako prvý nováčik roku 2006). Od druhého dielu to však ide len dole vodou. Kto čakal postapokalyptický svet podobný tomu v The Stand, má smolu. Jericho je čistokrvná rodinná dráma. Občas má svoje geniálne momenty (počiatočná neistota, rádioaktívny dopad, vypustenie rakiet, núdzové vysielanie), tieto veci sú ale utopené v ohromnom množstve balastu, nastavovanej omáčky a otrasných žvástov. Koho zaujíma príbeh otravného tínedžerskeho parchanta, ktorý sa celú sezónu zamilováva do svojej vrstevníčky? Ktorý blbec napísal postavu odpornej škaredej báby - majiteľky malého krámu - ktorá v čase krízy nezmyselne predáva svoj nakradnutý tovar za peniaze a osobné veci? (pričom scenáristi ju pokladajú za kladnú postavu, s ktorou máme sympatizovať!) Ako je možné, že napriek apokalyptickému dopadu si obyvatelia Jericha kľudne vysedávajú v bare, s úsmevom a pesničkou na perách pomáhajú susedovi zožať úrodu kukurice, a po večeroch usporiadúvajú párty a halloweenské večierky? Tak to teda nie. Pokiaľ sa tvorcom nepodarí zdvihnúť úroveň scenárov a nezačnú sa zameriavať na hlavnú tému seriálu (apokalypsa), budú sa rýchlo čudovať, kde sa im podeli kedysi výborne ratingy. PS: všimnite si, že oslavné komentáre na iMDB sú väčšinou spísané po prvom odvysielanom dieli koncom septembra. Októbrové komentáre začínajú predvídať sračkový smer, ktorým sa seriál vybral.(2.11.2006)

Pokud znáte Lost a Prison Break, je těžké hodnotit jiný seriál, aniž byste ho srovnávali s právě výše jmenovanými. Pokusím se o objektivní hodnocení. Myšlenka seriálu není špatná, ale občas se mi zdá, že uvedené dialogy jsou pouhým klišé, postavy se také chovají trochu předvídatelně.. Mám za sebou zatím 6 dílů a proto je brzo na hodnocení celého seriálu. Uvidíme, co si Turteltaub schoval do zálohy.. Stručně řečeno: je to oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet, děj utíká a akci zde taky najdete. Já jen doufám, že Jericho bude mířit výše, než jen k průměru. Uvidíme, zatím průměrné 3*(28.10.2006)

Jericho by se mohl rovnat s řadou seriálů, kteří se z Ameriky na nás chrlí poslední dobou v jednom kuse, tedy hlavně v příběhu. Samotný atomový útok, který se nepodepíše na tomto městéčku slibuje syrovou, zmatenou a rozhodně klaustrofóbní atmosféru, které v jistém měřítku rozhodně je. Škoda jen, že se autoři vykašlali na děj všeobecně. Neřeší se totiž vůbec, kdo nebo co způsobilu atomové výbuchy nejen v Denveru, řeší se jejich následek jako takový, takže se stane, že se například v jednom celém dílu řeší kdo ukradl pesticidy na kukuřici a celkově zobrazuje zmatek ve městě v plné parádě i když naprosto zbytečně. Krom toho mi ať chci nebo ne vadila kmitající se kamera, která divákovi má nahnat strach, ale jediné co nažene tak zmatenost a já ani nevim na čem si v tu chvíli mám stát. I tak mě, ale Jericho nedokázalo pustit, už jen kvůli tomu, co se vlastně vůbec má stát a stane se ve městě s příznačným názvem Jericho. (7/10)(1.7.2007)

• - Jericho má místo znělky vždy zprávu pro diváky ve formě Morseovy abecedy. Tato zpráva obsahuje náznak děje následující epizody. (Hal_Moore)

• - Aby seriál po první nepříliš úspěšné sérii opět obnovili, poslali fanoušci přes dvacet tun ořechů symbolizujících anglickou nadávku "Nuts!" samotným producentům. To je přesvědčilo, aby to ještě zkusili a natočili druhou sérii, ale ani ta divácky příliš nepřesvědčila a seriál se opět zrušil. (Malarkey)

• - Jedná se již desátý seriál, ve kterém hraje Ariel Winter, přestože jí bylo pouhých 8 let. (M.B)