Jericho (TV seriál)

Jericho

Jericho

Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 29x45 min

Ashley Scott, Lennie James, Skeet Ulrich, Kenneth Mitchell, Pamela Reed, Shoshannah Stern, Beth Grant, Brad Beyer, James Remar, Michael Gaston, Clare Carey, Sprague Grayden, Erik Knudsen, Alicia Coppola, Gerald McRaney, Alex Carter, D. B. Sweeney, John Diehl, Darby Stanchfield, James MacDonald, Richard Speight Jr., Ned Bellamy, Esai Morales, Emily Rose, Madison Pettis, Leon Russom, Mac Brandt, Daniel Benzali, Siena Goines, Titus Welliver, James Devoti, Brian Tee, Xander Berkeley, Ariel Winter, Jonno Roberts, Theo Rossi, Marlene Forte, Dominic Cooper, Timothy Omundson, Jonathan Firth, Mark Adair-Rios, Jamie Hector, Erin Daniels, Sean Bunch, Joey King, Shiloh Fernandez, Mia Ford, Taylor Nichols, Aasif Mandvi, Erica Tazel, Mark Engelhardt, Lance Guest, Holt Boggs, Chris Kramer, John M. Jackson, Tiffany Thornton, Christopher Wiehl, Clayne Crawford, James Ransone, James Parks, James Eckhouse, Mike Cochrane, Ron Bottitta, Mary Stockley, Kyle Bornheimer, Dylan Kenin, Emily Swallow, David Huddleston, Fiona Glascott, Jim Klock, Russell Loten, Yvans Jourdain, Geno Monteiro, Todd Giebenhain, Alexander Kanellakos, Jaime Zevallos, Mandy June Turpin, Joseph Marcell, Link Baker, Vic Polizos, Stephen Hibbert, Carlos Lacámara, Tim Wallers, Maurice Godin, Brian Silverman, Candace Bailey, Elizabeth Pan, Helena Barrett, Michael Rubenstone, Jeffrey Vincent Parise, Joel Lambert, Sandy Martin, Hailey McCann, Carl McDowell, Bill Tangradi, Bruce Bohne

Prvé časti boli zaujímavé, efektné "hríbiky", napätie, rúško tajomna...avšak ako pribúdali diely nejako Jericho (a jeho obyvatelia & tvorcovia:-)) začalo strácať dych, prestalo byť zaujímavé, dokonca ma nudilo až dospelo k takému štádiu, že človeka prestalo zaujímať, že o "co tady kráčí"...Škoda, slušný potenciál, zlý výsledok...(28.5.2008)

• kukentipla

O čem to je: Rodinný seriál o lásce a pochopení po výbuchu jaderné pumy. Co já Nato: možnostmi seriál předčí bez sebemenšího problému potenciál seriálu Ztraceni. Bohužel zákládní dějová linie se rozplynula ve slaboduchosti jednotlivých dílů (hlavních postav), moralizování a touze vychovávat. Divák není schopen si získat oblibu ani jednoho hrdiny. Naopak většině z nich přeje smrt. Po 16 dílech jsem si nezapamatoval jediné jméno (a na seriál se vybodnul). V lostech jsem znal celou posádku po třetím díle. Fuckoff Jericho. Go LOST(18.3.2008)

Spousta amerikanismu, patosu a klišé. Jako největší negativum bych ale viděl ohromnou vykonstruovanost, kdy hlavní hrdiny v post-apokalyptickém světě nahání armáda iráckých žoldáků (!!!), starosta města jen o vlásek unikne smrti v horečce a půl Jericha se i po atomové katastrofě vesele opíjí v tamní putyce. Jasně patrná je i snaha přiživit se na úspěchu LOST (oživování starosty - oživování Charlieho, titulní nápis místo titulků, dojemné rodinné konce, "ti druzí"). Po desátém dílu definitivně přestávám sledovat.(25.11.2006)

Dnes jsem začal s pilotním dílem Jericha a musím říct, že mě hodně navnadil do dalších epizod. Takže budu sledovat dále a hodnocení udělím, až si budu jistý, že jsem se prvním dílem nezmýlil. Zatím to vypadá hodně slušně. EDIT 23.12.2014: Po prvních třech epizodách už si dovolím přidat i hodnocení. S každým novým dílem roste kvalita zpracování a mě to hodně baví, ač je v seriálu i spousta nelogičností (např. neustálé pobíhání lidí po povrchu, přesto že nedaleko Jericha spadla atomovka a ještě přišel radioaktivní spad). Uvidím, co další díly, zatím čtyři hvězdičky a 80%. EDIT 24.12.2014: Po šesti dílech nic neměním. :-) EDIT 10.1.2015: Chtěl bych vidět ještě více dílů, než bylo natočeno. Ukončení mi nepřišlo dostačující a chtěl jsem znát více odpovědí na mé otázky. Nic se ale nemění na tom, že se jedná o kvalitní seriál s dobrým příběhem, různými osudovými rozhodnutími jednotlivců, nečekanými událostmi a zvraty a situacemi, kdy nikdo neví, co nastane v přístí minutě. Nejlepší díly však přijdou až v závěru první série, kdy dojde i k nějakým přestřelkám. Celá druhá série je pak slušně vygradovaná a napjatá. K páté hvězdě ale přeci jen něco chybí, možná právě těch pár dílů navíc. 80%(9.12.2014)

V dnešní době, kdy se točí jen samé remaky, filmy podle knižní předlohy nebo prostě jen vykrádačky jiných filmů, nabízí Jericho vcelku originální zápletku. Ale to je bohužel tak všechno, celé město obývají samé černobílé postavy, od starosty na způsob hodného kouzelného dědečka, či hlavního hrdiny, který všude byl, všechno zná, všechno umí. Po prvních pár dílech se dá také lehce všimnout silného protahování děje: namísto abychom sledovali postapokalyptické ruiny velkoměst či záplavy rudých tanků (či co to tam bude), sledujeme, jak hrdinové například celý jeden díl hasí požár v knihovně.(2.1.2007)

• Brad Beyer

• - Internetová stránka, kterou Hawkins v páté epizodě navštíví je turecká verze MSN. (Hal_Moore)

• - Obsahuje spoilery! Zde je seznam napadených měst: Albany, Atlanta, Baltimore, Boston, Charlotte, Chicago, Cincinnati, Dallas, Denver, Detroit, Hartford, Houston, Indianapolis, Kansas City, Las Vegas, Lawrence, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New Orleans, Norfolk, Philadelphia, Phoenix, Pittsburgh, San Diego, San Francisco, Seattle, St. George, St. Louis, St. Paul, Washington D.C. (Hal_Moore)

• - Jedná se již desátý seriál, ve kterém hraje Ariel Winter, přestože jí bylo pouhých 8 let. (M.B)