Jericho (TV seriál)

Jericho

Jericho

Drama / Sci-Fi

USA, 2006–2008, 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern, Beth Grant, James Remar, Michael Gaston, Clare Carey, Sprague Grayden, Erik Knudsen, Gerald McRaney, Alex Carter, D.B. Sweeney, John Diehl, Darby Stanchfield, James MacDonald, Richard Speight Jr., Ned Bellamy, Esai Morales, Emily Rose, Madison Pettis, Leon Russom, Mac Brandt, Daniel Benzali, Siena Goines, Titus Welliver, James Devoti, Brian Tee, Xander Berkeley, Ariel Winter, Jonno Roberts, Theo Rossi, Marlene Forte, Dominic Cooper, Timothy Omundson, Jonathan Firth, Mark Adair-Rios, Jamie Hector, Erin Daniels, Sean Bunch, Joey King, Shiloh Fernandez, Mia Ford, Taylor Nichols, Aasif Mandvi, Erica Tazel, Mark Engelhardt, Lance Guest, Holt Boggs, Chris Kramer, John M. Jackson, Tiffany Thornton, Christopher Wiehl, Clayne Crawford, James Ransone, James Parks, James Eckhouse, Mike Cochrane, Ron Bottitta, Mary Stockley, Kyle Bornheimer, Dylan Kenin, Emily Swallow, David Huddleston, Fiona Glascott, Jim Klock, Russell Loten, Yvans Jourdain, Geno Monteiro, Todd Giebenhain, Alexander Kanellakos, Jaime Zevallos, Mandy June Turpin, Joseph Marcell, Link Baker, Vic Polizos, Stephen Hibbert, Carlos Lacámara, Tim Wallers, Maurice Godin, Brian Silverman, Candace Bailey, Elizabeth Pan, Helena Barrett, Michael Rubenstone, Jeffrey Vincent Parise, Joel Lambert, Sandy Martin, Hailey McCann, Carl McDowell, Bill Tangradi, Bruce Bohne, Christopher Darga, Aaron Hendry, Duane Henry, Doug Spinuzza, Beau Dremann, George Newbern, David Meunier, Brad Raider, Butch Hammett, Tim Sitarz, Chet Grissom, Retson Ross, Ben Shields, Erica Muñoz, Warren Sweeney, M.J. Karmi, GeffriMaya

Námět velmi propracovaný a zajímavě pojatý, hlavně ve 2. serii. Kdyby se něco takového opravdu stalo, tak klobou dolů USA. Velmi rozvláčná a vygradovaná 1. serii a proti ní věcná a zábavná zkrácená 2. serie - každá z nich má něco do sebe, ze začátku nás uvedli do děje a pak nám dali co jsme chtěli. Konec senzační.(25.1.2009)

Velmi dobrý seriál, který si mě získal prakticky během prvních pár dílů. Jericho má úžasný námět, velmi dobré a sympatické herce a celkově příjemné prostředí. 1. série - prvních 6 dílů bylo jednoduše úžasných. Něco co tady ještě opravdu nebylo, úžasně zpracováno a celkově to působilo zkrátka velmi povedeně. 1. série - druhá část - tady už nastala poměrně změna oproti úplnému začátku, a kvalita lehce klesla. I tak jsem ale hltal každý díl, a těšil se na další. Hodnocení: *****. 2. série už byla jiná. Na základě rozmazlených amerických diváků byli scénaristé nucení vše namačkat do sedmi dílů, a podle toho i odpovídá kvalita. Celkově byla 2. série hodně zrychlená, a dala by se krásně rozvést do mnohem více dílů. Samotné díly paradoxně nebyly nějak extra záživné, a rozhodně se nedá říct, že bych to hltal stejně jako první sérii. Hodnocení: ****. VERDIKT je následující: První série Jericha byla naprosto revoluční, a znázorňuje něco, co tady ještě nikdy nebylo. Celé je to v příjemném prostředí za doprovodu charismatických a sympatických herců. Druhá série už taková bohužel není, a to vše jen kvůli fanouškům. Ve finále ovšem řeknu, že i když je druhá série kvalitou o dost níže než série první, nedá se vymazat těch úžasných 22 dílů první série, a já Jericho přesouvám do mých TOP seriálů. Dodám jen toto - v budoucnosti se reprojekci rozhodně vyhýbat nebudu.(7.2.2012)

Dle mého skromného názoru kvalitní rádoby postapokalyptický seriál s výborným obsazením a zajímavou zápletkou a jistou dávkou tajemna. Rychlé zmizení USA bez ohledu na jejich oblibu by bylo otevřením Pandořiny skříňky větších či menších konfliktů. Možná by někteří oponenti Spojených států rádi na ně vzpomínali. Stejně jako někteří tehdejší oponenti s nostalgii vzpomínali na SSSR.(13.3.2016)

'Jericho' ma po šiestich dieloch brutálne priklincovalo. Nasledujúce diely mali už síce slabšiu tendenciu upútať diváka, stále však láka diváka (odďaľované) odhalenie toho obrovského otáznika, ktorý stojí na konci geniálneho nápadu tohto seriálu. Škoda, že kvôli nízkej sledovanosti vysvetlenie neprišlo a otáznik visí vo vzduchu nevyriešený. A škoda, že tých sedem dielov po stopnutí prvej série nevyužili na skoršie uzavretie dejovej línie. Herci sú neokukaní, bohužiaľ často aj neohrabaní, televízna atmosféra mala slušnú úroveň aj čo sa týka náročnosti na efekty, či triky, tvorcovia sa často veľmi lišiacky vynašli. 85%.(23.5.2008)

Prvé časti boli zaujímavé, efektné "hríbiky", napätie, rúško tajomna...avšak ako pribúdali diely nejako Jericho (a jeho obyvatelia & tvorcovia:-)) začalo strácať dych, prestalo byť zaujímavé, dokonca ma nudilo až dospelo k takému štádiu, že človeka prestalo zaujímať, že o "co tady kráčí"...Škoda, slušný potenciál, zlý výsledok...(28.5.2008)

• - Morseové vysielanie na začiatku epizód pozostáva z 15 slov na 1000 Hz frekvencii. (rador)

• - Jedná se již desátý seriál, ve kterém hraje Ariel Winter, přestože jí bylo pouhých 8 let. (M.B)

• - Aby seriál po první nepříliš úspěšné sérii opět obnovili, poslali fanoušci přes dvacet tun ořechů symbolizujících anglickou nadávku "Nuts!" samotným producentům. To je přesvědčilo, aby to ještě zkusili a natočili druhou sérii, ale ani ta divácky příliš nepřesvědčila a seriál se opět zrušil. (Malarkey)