Jericho (TV seriál)

Jericho

Jericho

Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 29x45 min

Ashley Scott, Lennie James, Skeet Ulrich, Kenneth Mitchell, Pamela Reed, Shoshannah Stern, Beth Grant, Brad Beyer, James Remar, Michael Gaston, Clare Carey, Sprague Grayden, Erik Knudsen, Alicia Coppola, Gerald McRaney, Alex Carter, D. B. Sweeney, John Diehl, Darby Stanchfield, James MacDonald, Richard Speight Jr., Ned Bellamy, Esai Morales, Emily Rose, Madison Pettis, Leon Russom, Mac Brandt, Daniel Benzali, Siena Goines, Titus Welliver, James Devoti, Brian Tee, Xander Berkeley, Ariel Winter, Jonno Roberts, Theo Rossi, Marlene Forte, Dominic Cooper, Timothy Omundson, Jonathan Firth, Mark Adair-Rios, Jamie Hector, Erin Daniels, Sean Bunch, Joey King, Shiloh Fernandez, Mia Ford, Taylor Nichols, Aasif Mandvi, Erica Tazel, Mark Engelhardt, Lance Guest, Holt Boggs, Chris Kramer, John M. Jackson, Tiffany Thornton, Christopher Wiehl, Clayne Crawford, James Ransone, James Parks, James Eckhouse, Mike Cochrane, Ron Bottitta, Mary Stockley, Kyle Bornheimer, Dylan Kenin, Emily Swallow, David Huddleston, Fiona Glascott, Jim Klock, Russell Loten, Yvans Jourdain, Geno Monteiro, Todd Giebenhain, Alexander Kanellakos, Jaime Zevallos, Mandy June Turpin, Joseph Marcell, Link Baker, Vic Polizos, Stephen Hibbert, Carlos Lacámara, Tim Wallers, Maurice Godin, Brian Silverman, Candace Bailey, Elizabeth Pan, Helena Barrett, Michael Rubenstone, Jeffrey Vincent Parise, Joel Lambert, Sandy Martin

Velmi dobrý seriál, který si mě získal prakticky během prvních pár dílů. Jericho má úžasný námět, velmi dobré a sympatické herce a celkově příjemné prostředí. 1. série - prvních 6 dílů bylo jednoduše úžasných. Něco co tady ještě opravdu nebylo, úžasně zpracováno a celkově to působilo zkrátka velmi povedeně. 1. série - druhá část - tady už nastala poměrně změna oproti úplnému začátku, a kvalita lehce klesla. I tak jsem ale hltal každý díl, a těšil se na další. Hodnocení: *****. 2. série už byla jiná. Na základě rozmazlených amerických diváků byli scénaristé nucení vše namačkat do sedmi dílů, a podle toho i odpovídá kvalita. Celkově byla 2. série hodně zrychlená, a dala by se krásně rozvést do mnohem více dílů. Samotné díly paradoxně nebyly nějak extra záživné, a rozhodně se nedá říct, že bych to hltal stejně jako první sérii. Hodnocení: ****. VERDIKT je následující: První série Jericha byla naprosto revoluční, a znázorňuje něco, co tady ještě nikdy nebylo. Celé je to v příjemném prostředí za doprovodu charismatických a sympatických herců. Druhá série už taková bohužel není, a to vše jen kvůli fanouškům. Ve finále ovšem řeknu, že i když je druhá série kvalitou o dost níže než série první, nedá se vymazat těch úžasných 22 dílů první série, a já Jericho přesouvám do mých TOP seriálů. Dodám jen toto - v budoucnosti se reprojekci rozhodně vyhýbat nebudu.(7.2.2012)

Prvé časti boli zaujímavé, efektné "hríbiky", napätie, rúško tajomna...avšak ako pribúdali diely nejako Jericho (a jeho obyvatelia & tvorcovia:-)) začalo strácať dych, prestalo byť zaujímavé, dokonca ma nudilo až dospelo k takému štádiu, že človeka prestalo zaujímať, že o "co tady kráčí"...Škoda, slušný potenciál, zlý výsledok...(28.5.2008)

Tak ze začátku seriálu jsem hodnotil 3*. Teď (po 1. sérii) jsem si však položil otázku: ubrat 1* seriálu HEROES nebo přidat 1* JERICHU. Nakonec tedy vidíte, jak jsem se rozhodl! To, co chybělo (paradoxně lépe natočeným) HEROESŮM jsem tady našel. Emoce! Poslední díly seriálu jsem prožíval nejvíce - asi jsem se trochu více sžil s hlavními hrdiny - a výsledek je tedy nadprůměrný (3,5*)! :-)(8.7.2007)

• Cervenak

Dva diely a dosť. Nuda, klišé, blbé dialógy, TONY pátosu. Naozaj sa nepotrebujem dívať, ako si Amíci nejakou fakt priblblou postkatastrofickou limonádou riešia svoju post-9/11 traumu. Škoda dobrého nápadu. A že hodnotím podľa dvoch častí a že vraj "od cca 15. dielu už je to super"? Seriál, ktorý nedokáže zaujať prvými dvoma dielmi, nemá nárok na existenciu ani priaznivé hodnotenie.(16.5.2008)

Skvělý námět, ale celé je to takové... papírové. Všude samé rozjásané barvičky a veselí lidičkové, co chodí městem, aniž by reflektovali, že dost možná zuří třetí světová válka. Herecké obsazené dost různorodé: líbí se mi Skeet Ulrich a jeho mimózní "nevím, co se tady děje, nic po mě nechtějte, pohled" a nelíbí se mi Ashley Scott coby perfektně nalíčená blondýna, která zmateně pobíhá kolem. Hodnocení píšu po čtyřech dílech, více tomu nedám.(10.4.2012)

• - Obsahuje spoilery! Zde je seznam napadených měst: Albany, Atlanta, Baltimore, Boston, Charlotte, Chicago, Cincinnati, Dallas, Denver, Detroit, Hartford, Houston, Indianapolis, Kansas City, Las Vegas, Lawrence, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New Orleans, Norfolk, Philadelphia, Phoenix, Pittsburgh, San Diego, San Francisco, Seattle, St. George, St. Louis, St. Paul, Washington D.C. (Hal_Moore)

• - Aby seriál po první nepříliš úspěšné sérii opět obnovili, poslali fanoušci přes dvacet tun ořechů symbolizujících anglickou nadávku "Nuts!" samotným producentům. To je přesvědčilo, aby to ještě zkusili a natočili druhou sérii, ale ani ta divácky příliš nepřesvědčila a seriál se opět zrušil. (Malarkey)

• - V Nemecku bol kvôli nízkej sledovanosti seriál stiahnutý po 14. epizóde. (rador)