Jericho (TV seriál)

Jericho

Jericho

Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 29x45 min

Ashley Scott, Lennie James, Skeet Ulrich, Kenneth Mitchell, Pamela Reed, Shoshannah Stern, Beth Grant, Brad Beyer, James Remar, Michael Gaston, Clare Carey, Sprague Grayden, Erik Knudsen, Alicia Coppola, Gerald McRaney, Alex Carter, D.B. Sweeney, John Diehl, Darby Stanchfield, James MacDonald, Richard Speight Jr., Ned Bellamy, Esai Morales, Emily Rose, Madison Pettis, Leon Russom, Mac Brandt, Daniel Benzali, Siena Goines, Titus Welliver, James Devoti, Brian Tee, Xander Berkeley, Ariel Winter, Jonno Roberts, Theo Rossi, Marlene Forte, Dominic Cooper, Timothy Omundson, Jonathan Firth, Mark Adair-Rios, Jamie Hector, Erin Daniels, Sean Bunch, Joey King, Shiloh Fernandez, Mia Ford, Taylor Nichols, Aasif Mandvi, Erica Tazel, Mark Engelhardt, Lance Guest, Holt Boggs, Chris Kramer, John M. Jackson, Tiffany Thornton, Christopher Wiehl, Clayne Crawford, James Ransone, James Parks, James Eckhouse, Mike Cochrane, Ron Bottitta, Mary Stockley, Kyle Bornheimer, Dylan Kenin, Emily Swallow, David Huddleston, Fiona Glascott, Jim Klock, Russell Loten, Yvans Jourdain, Geno Monteiro, Todd Giebenhain, Alexander Kanellakos, Jaime Zevallos, Mandy June Turpin, Joseph Marcell, Link Baker, Vic Polizos, Stephen Hibbert, Carlos Lacámara, Tim Wallers, Maurice Godin, Brian Silverman, Candace Bailey, Elizabeth Pan, Helena Barrett, Michael Rubenstone, Jeffrey Vincent Parise, Joel Lambert, Sandy Martin, Hailey McCann, Carl McDowell, Bill Tangradi, Bruce Bohne, Christopher Darga, Aaron Hendry, Duane Henry, Bob Stephenson, Doug Spinuzza, April Parker-Jones, Beau Dremann
  • jack.hnut

Pravděpodobně jsem zhýčkaný seriály typu Nip Tuck, ale Jericho mě nechalo absolutně chladným. Jde prakticky o průměrney, rodiney seriál zasazený do současný Ameriky po atomový válce. Zasloužilo by si to víc šťavy, rychlejší tempo, pestřejší spektrum postav- zlatý Rodinný pouta! Zaráží mě relativní úspěch ve státech, po 9 epizodách jsem tímhle dílkem otráveney a přestávám ho sledovat.(27.12.2006)

• anderson

Keby to bol akčný-mystery seriál, bola by to PECKA. Autori sa ale rozhodli divákom udeliť morálne lekcie a mravné ponaučenia. A to prosím v dobe vrcholiaceho cynizmu (ktorého špičkou vôbec nie je filantrop HOUSE :-), ale CHARLIE SHEEN v 2A POL CHLAPA). Takže sa ani nečudujem, že to po necelých 2. sezónach odrovnali. A to som absolútne ignoroval fakt, že jadrový útok v takejto idylke NIKTO neprežije, "natož" aby sa zaoberal debilnými vládnymi konšpiráciami. (6.6.2008)(6.6.2008)

Zajimava zapletka me po trech dilech docela nadchla. Ja bych sice asi nektere veci resil uplne jinak, ale i tak me dokaze tento serial napnout a nabizi mi to, co bych od podobneho serialu chtel. Bohuzel ma na muj vkus az moc lidskou tvar a vsichni drzi spolu. Trochu vice deprese a bylo by to za 5*. Update po sestem dilu: Nektere dejove linky jsou super, jine jsou hodne trapne (pesticidy). Vsichni jsou hrozni hrdinove a zaporak je proste zaporny... Prilis cernobile. Update po dvanactce: Misto, aby se to rozmotavalo, se to jeste vic zamotava. Jestli se do tri dilu neco nedozvim, tak mi uz hrabne. Uroven serialu zustava dostatecna na 4*(13.7.2007)

Skvělý námět, ale celé je to takové... papírové. Všude samé rozjásané barvičky a veselí lidičkové, co chodí městem, aniž by reflektovali, že dost možná zuří třetí světová válka. Herecké obsazené dost různorodé: líbí se mi Skeet Ulrich a jeho mimózní "nevím, co se tady děje, nic po mě nechtějte, pohled" a nelíbí se mi Ashley Scott coby perfektně nalíčená blondýna, která zmateně pobíhá kolem. Hodnocení píšu po čtyřech dílech, více tomu nedám.(10.4.2012)

S výnimkou úvodných dielov sa Jericho veľmi pomaly rozbieha ale približne v polovici prvej série nastáva zlom a seriál začne náhle výborne fungovať nielen po vztahovej stránke ale i stránke dramatickej. To či sa potenciálom plytvá a či vízia jadrovej katastrofy na území USA mohla byť i pochmúrnejšia, nechávam na druhých. Mne skĺbenie apokalyptického námetu, konšpiračného thrilleru a rodinnej drámy aj napriek nedostatkom v úvode a aj vďaka výbornej gradácii v druhej polovici seriálu, v podstate sadlo.(31.10.2006)

• Brad Beyer

• - Internetová stránka, kterou Hawkins v páté epizodě navštíví je turecká verze MSN. (Hal_Moore)

• - Aby seriál po první nepříliš úspěšné sérii opět obnovili, poslali fanoušci přes dvacet tun ořechů symbolizujících anglickou nadávku "Nuts!" samotným producentům. To je přesvědčilo, aby to ještě zkusili a natočili druhou sérii, ale ani ta divácky příliš nepřesvědčila a seriál se opět zrušil. (Malarkey)

• - Jedná se již desátý seriál, ve kterém hraje Ariel Winter, přestože jí bylo pouhých 8 let. (M.B)