Ajťáci - Série 1 (2006) (série)

Včerejší odpad (S01E01)

(epizoda)

Roy a Maurice jsou pracovníci na oddělení informačních technologií. Své pracoviště mají v suterénu budovy Reynholm Industries, firmy, ve které jsou zaměstnaní. Jejich práce nevyžaduje velkou námahu a oba jsou spokojení. To se ale změní v momentě, kdy dostanou novou vedoucí Jen, která o počítačích vůbec nic neví. Jen dojede svůj první den výtahem až do suterénu, kde je obrovský nepořádek. Dojde za Mauricem a Royem a seznámí se s nimi, ti ale netuší, že mají mít novou vedoucí. Royovi se to nelíbí, jelikož on má být jejich velitelem. Nechce proto s Jen pracovat. Ta si rovnou sedla do své nové kanceláře, kterou má hned vedle pracoviště Roye a Maurice. Maurice si myslí, že je Jen podivná. Když zjistí, že o informačních technologiích nic neví, chce se jí zbavit. S Royem proto zajdou do její kanceláře a začnou s ní mluvit o počítačích. Jen samozřejmě vůbec netuší, o čem je řeč. Je jí jasné, že oba vědí, že je v jejich oboru naprosto ztracená, proto si začne hrát na drsnou šéfovou. Maurice a Roy se ale rozhodnou, že to tak nenechají. Zajdou s Jen k nadřízenému Denholmovi, aby se jí zbavili. Když však zjistí, že Denholm vyhodí každého z firmy, kdo není schopný pracovat v týmu, rozmyslí si to a nic mu neřeknou. Jen je tedy poprosí, že by jí nějaké věci mohli naučit, ale když se jí Maurice snaží něco vysvětlit, ani ho neposlouchá. Má tedy plán. Narozdíl od Roye a Maurice to umí s lidmi, proto v suterénu udělá večírek. Začátek večírku byl velmi dobrý, všichni se výborně bavili. Když však Maurice začal vyprávět, jak se kdysi s Royem v Nizozemsku opili a objednali si prostitutky, celé se to pokazí. Jen si je vědoma toho, že to s Royem a Mauricem nebude lehké, ale bude muset udělat vše proto, aby se naučili spolupracovat a byli jeden tým. (TV Prima)

Cheeter

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pamatuji se, že když jsem tenhle seriál viděl prve, tak mě ohromil. Čím ale starší jsem, tím to bylo míň. Ale to, že jde o kvalitní zábavu s hláškami, které vznikly tady, to nejde popřít. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Je vážně dost podivná. Ani s ní nehnulo, když viděla tuhle originální ZX81." Jenin nástup do suterénu mezi dva mimoně se naprosto vydařil. Zkoušel jsem to vypnout a zapnout a na mém názoru to nic nezměnilo. Tady se zkrátka povedlo všechno od hlasové aktivace šéfova počítače přes týmovou práci až po pravidelné nakládačky od nespokojených zaměstnankyň. A věřím tomu, že až Jen zapojí počítač a telefon, tak potvrdí svou IT odbornost i prakticky. ()

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem se k tomu po 7 letech vrátil, jestli mi to konečně sedne nebo ne a podle pilotu fakt nevím. Ono by to bylo vtipné, ale mám s tím dva velké problémy. Strašně mi vadí to extrémní přehrávání postav a vůbec mi tam nesedí ten přidaný smích, který bych čekal spíš od amerického sitcomu, než od britského... Asi proto mi tak vadí. A i když ten pilot není špatný, stejně je takový, no... ne zrovna přesvědčivý. Ale uvidím co další díly, pilot Peep Show taky není nic moc a jak je to skvělý seriál... Silné 3* ()

• Roy (Chris O'Dowd) má na sobě tričko s písmeny RTFM, což znamená Read the fucking manual. Jde o narážku na dotazy, které mohou být zodpovězeny přečtením návodu. Dále je na triku čínský propagandistický plakát, kde je muž držící rudou knížku. (Cheeter)