Ajťáci - Série 1 (2006) (série)

Včerejší odpad (S01E01)

(epizoda)

Dívka jménem Jen sehnala flek u společnosti Reynholm Industries, a když vidí sebevědomý a skleněný věžák, představuje si práci něco ve stylu Ally McBeal. Bohužel ve svém CV /životopis/ napsala „zkušenost s prací s PC /osobní počítač/". Po několika vzletných vteřinách rozhovoru s šéfem HR /lidské zdroje/ se octne v suterénu jako šéfka dvou značně zdecimovaných chlápků v oddělení IT /informační technologie/. Jsou to Roy a Moss a oba se cítí hodně nedoceněni a sociálně deprivováni. A když zjistí, že jejich nová šéfová na klávesnici nenajde ani tlačítko ENTER /vstupte/ – začnou poněkud vyvádět /make fuss about/. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Je vážně dost podivná. Ani s ní nehnulo, když viděla tuhle originální ZX81." Jenin nástup do suterénu mezi dva mimoně se naprosto vydařil. Zkoušel jsem to vypnout a zapnout a na mém názoru to nic nezměnilo. Tady se zkrátka povedlo všechno od hlasové aktivace šéfova počítače přes týmovou práci až po pravidelné nakládačky od nespokojených zaměstnankyň. A věřím tomu, že až Jen zapojí počítač a telefon, tak potvrdí svou IT odbornost i prakticky. ()

Necrotongue

Tak už je to patnáct let... Tento návrat v čase se mi opravdu vyplatil, protože pilotní epizoda seriálu rozhodně stála za to. Jen málokdy se tvůrcům komediálního seriálu podaří vybavit hned první díl takovou dávkou skvělého humoru; každá důležitější postava měla brutálně nahláškováno a i jedna z těch vedlejších mi způsobila brániční křeč. / Poučení: Na kolotoče jedině s doprovodem. Pamatuj na bezpečnost! ()

honajz2

Tak jsem se k tomu po 7 letech vrátil, jestli mi to konečně sedne nebo ne a podle pilotu fakt nevím. Ono by to bylo vtipné, ale mám s tím dva velké problémy. Strašně mi vadí to extrémní přehrávání postav a vůbec mi tam nesedí ten přidaný smích, který bych čekal spíš od amerického sitcomu, než od britského... Asi proto mi tak vadí. A i když ten pilot není špatný, stejně je takový, no... ne zrovna přesvědčivý. Ale uvidím co další díly, pilot Peep Show taky není nic moc a jak je to skvělý seriál... Silné 3* ()

Cheeter

Pamatuji se, že když jsem tenhle seriál viděl prve, tak mě ohromil. Čím ale starší jsem, tím to bylo míň. Ale to, že jde o kvalitní zábavu s hláškami, které vznikly tady, to nejde popřít. ()

• V epizodě zazní úryvek znělky ze seriálu A-Team (od r. 1983). (SONY_)
  • Roy (Chris O'Dowd) má na sobě tričko s písmeny "RTFM", což znamená "Read the fucking manual". Jde o narážku na dotazy, které mohou být zodpovězeny přečtením návodu. Dále je na triku čínský propagandistický plakát s mužem držícím rudou knihu. (Cheeter)