Kočky (TV film)

Hana Cielová

Tomáš Sysel

Scénografie:

Jan Kadlec

Zatraceně těžké drama. Ale zajímavě zpracovaná kamera. Sympaticky nezvyklé. A výkon Barborky Hrzánové byl naprosto fenomenální!!!!(14.6.2010)

Námět „dvě ženy, které na první pohled nemají nic společného, k sobě pomalu nacházejí cestu“ není v českém televizním filmu posledních let neobvyklý (např. Povodeň nebo Společnice). Tento film na toto téma pohlíží zase trochu jinak a ačkoliv se jedná o téma hlavní, vyklube se až někdy po 2/3 – což ale nevadí. Přestože je příběh jednoduchý a nikam nespěchá, tak film nenudí. Až zhruba poslední 1/4 filmu doplácí na nenápaditost scénáře. Herecký výkon Báry Hrzánové film pozvedá, Klára Issová ho naopak sráží. Zejména její vstup na scénu vyznívá až trapně. Báře Hrzánové jsem její postavu zcela uvěřil, ale postava Issové místy působila téměř jako karikatura (kostým, mluva, gesta apod.). Režisér film ozvláštnil akční kamerou, což jsem zpočátku přijímal s rozpaky, ale rychle jsem si na to zvykl a líbilo se mi to. Nicméně ve filmu s tímto námětem a žánrovým zařazením jde spíše jen o předvedení kameramanských schopností, nějaké kriminálce by takový způsob kamery slušel mnohem více a byl by v ní i logičtější.(22.10.2006)

• raroh

Tak snad jedině civilní herecké výkony za něco stály (Hrzánová, Šťastný), jinak totálně mimo realitu stojící blbina, která si hraje na psychologično a autencitu.(14.6.2010)

Trošku mi vadil "urychlený konec", který je víceméně happyend, trošku dost mi vadila (módní?) roztřesená kamera, ale díky skvělé Báře Hrzánové a Haně Maciuchové jsem na to téměř zapomněla..... hlavně Bářin výkon by (jako všude) samostatně zasloužil plný počet!(14.6.2010)

-UDĚLÁM SI ŘIDIČÁK. -PROBOHA A PROČ? -POJEDU DO PRDELE. Tady tak nějak ani nevadilo, že vývoj příběhu se dal poznat, a to hlavně díky geniální Barboře Hrzánové. 70%.(14.6.2010)